dr n. med.

Katarzyna Smykał-Jankowiak

verifiedCreated with Sketch.

Nefrolog, Internista

16 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
15 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Dr n. med. Katarzyna Smykał-Jankowiak jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończyła w 2007r. z oceną celującą W 2012r. otrzymała tytuł… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
16 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Y
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: konsultacja nefrologiczna, usg nerek

  The Doctor is very professional. She has deep knowledge and gave very clear explanation. Very recommended.

 • A
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: choroba nerki

  Pani Doktor bardzo miła sympatyczna umie wysychać osoby starsze na wizycie czułam się jak bym znała panią doktor wiele lat .naprawdę umie zająć się pacjentem nigdzie się jej nie spisz. robi bardzo skrupulatny wywiad co do choroby i nie zostawia pacjenta samego sobie polecam panią Doktor

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w Poznaniu

  Pani Doktor jest bardzo wnikliwym lekarzem. Patrzy na pacjenta kompleksowo, z uśmiechem i życzliwością. Objaśnia i tłumaczy cały planowany tok leczenia.

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: Konsultacja nefrologiczna + usg nerek

  Bardzo profesjonalna p.Doktor super podejście do pacjenta jako do osoby Bardzo szczegółowy wywiad i dokładne USG. Polecam :)

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w Poznaniu

  Już wiemy z czego wynikało delikatne opóźnienie :) Pani Katarzyna bardzo dokładnie analizuje każdy przypadek, co nas bardzo cieszy! Ciężko znaleźć lekarza, który ma powołanie i tak dużą wiedzę. Serdecznie polecamy :)

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor bradzo skrupulatnie przeprowadza wywiad, jest dokładnym specjalistą. Widać, że poświęca się pracy. Podczas badania USG profesjonalnie oceniła stan pęcherza oraz nerek. Osoba miła i sympatyczna. Wypisała stosowne leki mając na uwadze całą historię moich chorób i całokształt organizmu. Polecam udać się na wizytę do dr Jankowiak.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miły kontakt z Panią doktor. Wykonała bardzo dokładnie usg nerek bez pośpiechu. Przekazała synowi bardzo dużo cennych uwag na temat dbania o stan nerek

 • A
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w Poznaniu

  Bardzo mila sympatyczna kobieta o profesjonalnym podejsciu do pacjenta jestem zadowolony z wizyty i podjetego leczenia konkretna pani doktor.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: konsultacja nefrologiczna, usg nerek

  Zostałam uważnie wysłuchana, poinformowana o tym, co widać na USG i usłyszałam odpowiedzi na pytania, które zadałam. Wiem dokładnie, co robić dalej, na co uważać, jakie parametry kontrolować. Czułam się potraktowana całościowo. Pani Doktor emanująca energią, jednocześnie cierpliwie udzielająca odpowiedzi.

 • H
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w Poznaniu

  Pani Doktor bardzo miła wykonała szczegółowe badania oraz wywiad .Konkretna, kompetentna napewno wrócę i polecam wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr n. med. Katarzyna Smykał-Jankowiak jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończyła w 2007r. z oceną celującą W 2012r. otrzymała tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. "Analiza występowania przeciwciał przeciw składowej C1q dopełniacza w surowicy chorych na pierwotne i wtórne kłębuszkowe zapalenia nerek". Jest współautorką kilku publikacji naukowych oraz kilkunastu doniesień prezentowanych na konferencjach krajowych i zagranicznych (w tym m.in. prezentacji nagrodzonej podczas XX Polish-German-Czech Symposium "Modern Aspects of Nephrology and Hypertension" w 2014r.). W 2015r. uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych z oceną bardzo dobrą. Następnie odbyła specjalizację w zakresie nefrologii w Katedrze i Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu. Aktualnie rozpoczęła specjalizację w dziedzinie transplantologii w Oddziale Transplantologii i Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Urologicznym w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego oraz European Renal Association- European Dialysis and Transplant Association (ERA-EDTA).
  UWAGA: Przyjmuje tylko osoby pełnoletnie.

  Zakres diagnostyki i badań:

  a) choroby nerek, których objawami mogą być:

  - białkomocz
  - erytrocyturia (zwiększona liczna krwinek czerwonych w moczu)
  - nadciśnienie tętnicze
  - obrzęki
  - zaburzenia elektrolitowe: nieprawidłowe stężenia sodu, potasu, wapnia, fosforanów;
  - kwasica
  - niedokrwistość

  b) kłębuszkowe zapalenia nerek- pierwotne, jak i w przebiegu tocznia rumieniowatego układowego czy układowych zapaleń naczyń

  c) uszkodzenie nerek w przebiegu nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, niewydolności serca

  d) ostra i przewlekła niewydolność nerek (podwyższone stężenie kreatyniny w surowicy i zmniejszenie funkcji filtracyjnej nerek)

  e) zakażenia układu moczowego

  f) kamica nerkowa

  g) porady internistyczne

Specjalizacje

 • Nefrologia
 • Choroby wewnętrzne