mgr

Katarzyna Nowicka - Pasternak

Psycholog, Psychoterapeuta

5 opinii +dodaj

Umów wizytę 151 odwiedzin w ciągu 30 dni

Pracuję jako psycholog dziecięcy oraz psychoterapeuta dorosłych. Zajmuję się prowadzeniem psychoterapii dzieci młodzieży i dorosłych. Ukończyłam Uniwersytet Wrocławski na kierunku Psychologia.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
5 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Consilia Centrum Psychoterapii i SzkoleńUsługa: konsultacje psychologiczne

  Pani Kasia to ciepła i wyrozumiała terapeutka. Pomogła mi w zrozumieniu chaosu jaki wkradł się w moje życie. Wiele sesji przepłakałam i wiele było trudnych chwil, ale warto bo czuję zmianę. Korzystam z terapii od dwóch lat i szczerze polecam Panią Kasię.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Zdrowego UmysłuUsługa: konsultacje psychologiczne

  Bardzo dobry psycholog. Pani Kasia szybko nawiązała kontakt z moim nastoletnim synem. Jest uśmiechnięta, empatyczna i wyrozumiała. Bardzo pomogła mojemu synowi i mi w zrozumieniu problemu. Dostaliśmy wiele cennych wskazówek i zaleceń. Szczerze polecam.

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Zdrowego UmysłuUsługa: konsultacje psychologiczne

  Chodziłam na terapię do Pani Kasi przez jakiś czas i mogę z czystym sumieniem polecić. Bardzo kompetentna pani psycholog, przesympatyczna, w gabinecie ma mnóstwo zabawek,gier i innych rzeczy,ktore ułatwiają kontakt, nie tylko rozmowa:) bardzo mi pomogła, jestem jej bardzo wdzięczna. Jest uważna i cierpliwa. Bardzo ciepła i życzliwa a w dodatku skuteczna, a to jest chyba najważniejsze :)

 • Bardzo dobra psycholog specjalizująca się w terapii dzieci. Pomogła mi zrozumieć emocje i zachowania mojej córeczki. Dzięki temu jestem w stanie bardziej wczuć się w świat dziecka. Córka chodzi do pani Kasi na terapię i już widać efekty. Stała się pogodniejsza, bardziej otwarta i mniej lękliwa. Dodatkowo pani Kasia wyjaśniła mnie i mojemu partnerowi, co w naszym zachowaniu jest niewłaściwe i wpływa na samopoczucie naszej córci. Staliśmy się bardziej zżytą i rozumiejącą potrzeby naszego dziecka rodziną.

 • A

  Do Pani Kasi trafiłam z polecenia. W ostatnich miesiącach źle się działo między mną a moim mężem, podjęliśmy decyzję o rozwodzie. No i się zaczęło. Jak powiedzieć o tym 3 letniemu dziecku? Strasznie się bałam, nie wiedziałam jak zacząć rozmowę. Dzięki Pani Kasi wszystko przebiegło łagodnie. Dzięki jej wskazówkom jak rozmawiać z córką mam poczucie, że wszystko dobrze to przebiegło. Polecam z całego serca wszystkim, którzy nie tylko mają jakieś poważne problemy z dziećmi, ale też po prostu nie wiedzą jak rozmawiać ze swoimi maluchami. Na dodatek gabinet, w którym przyjmuje Pani Kasia dzieciaki jest uroczy. Moja córka była zachwycona. Jak do psychologa dziecięcego , to tylko do Pani Kasi.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Pracuję jako psycholog dziecięcy oraz psychoterapeuta dorosłych. Zajmuję się prowadzeniem psychoterapii dzieci młodzieży i dorosłych. Ukończyłam Uniwersytet Wrocławski na kierunku Psychologia. Jestem również absolwentką Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Ponadto uzyskałam uprawnienia pedagogiczne kończąc studia podyplomowe. Uzyskałam dyplom psychoterapeuty psychodynamicznego, kończąc 4-letnią szkołę psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Regularnie uczestniczę w superwizjach. Swoją pracę terapeutyczną poddaję również superwizji u specjalistów z Ośrodka Psychoterapii Dzieci Mały Książę w Krakowie. Tam też biorę udział w szkoleniach i seminariach z zakresu terapii dzieci i młodzieży. Uzyskałam również certyfikat kwalifikacji w zakresie mediacji z uwzględnieniem mediacji rówieśniczych. Doświadczenie zdobywałam pracując w szkole na stanowisku psychologa, realizując staż na Oddziale Stacjonarnym i Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu oraz na Oddziale Psychiatrycznym Ogólnym w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi.

  Zakres pomocy:
  - depresja,
  - zaburzenia jedzenia,
  - zaburzenia zachowania,
  - agresja, częste i gwałtowne napady złości, systematyczne przekraczanie norm społecznych,
  częste wagary, ucieczki z domu lub szkoły, poważne niszczenie własności, okrucieństwo wobec ludzi
  i zwierząt,
  - zachowania opozycyjno -buntownicze,
  - nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD),
  - zaburzenia emocjonalne,
  - nadmierna lękliwość,
  - płaczliwość,
  - fobie,
  - powtarzające się koszmary senne,
  - trudności w kontaktach z rodzeństwem i rodzicami,
  - milczenie,
  - zaniżona samoocena,
  - urazy psychiczne (przebycie choroby somatycznej, wypadki, śmierć bliskiej osoby, rozwód rodziców, - - przemoc fizyczna, psychiczna oraz nadużycia seksualne),
  - zachowania autoagresywne (próby samobójcze, samookaleczenia),
  - myśli samobójcze,
  - mutyzm,
  - trudności szkolne (niechęć chodzenia do szkoły, trudności w przyswajaniu wiedzy,
  częste konflikty z rówieśnikami lub izolacja),
  - zaburzenia emocjonalne urazy psychiczne .

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Wroclawski kierunek Psychologia
 • Krakowskie Centrum Psychodynamiczne

Publikacje

 • Samookaleczenia (psychoterapia.plus)

Nagrody i wyróżnienia

 • .

Znajomość języków

 • polski

Staże

 • Oddział Stacjonarny i Dzienny Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu
 • Oddział Psychiatryczny Ogólny w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi

Certyfikaty

 • Katarzyna Nowicka - Pasternak, psycholog w mieście Wrocław - Certyfikaty
 • Katarzyna Nowicka - Pasternak, psycholog - Certyfikaty
 • Katarzyna Nowicka - Pasternak, Wrocław - Certyfikaty
 • Katarzyna Nowicka - Pasternak, psycholog w mieście Wrocław - Kwalifikacje zawodowe
 • Katarzyna Nowicka - Pasternak, psycholog - Kwalifikacje zawodowe

Artykuły

 • Moczenie nocne

  28 listopada 2015

  Moczenie nocne to wstydliwy problem dla rodziców i dzieci. Kiedy powinniśmy zgłosić się z dzieckiem do pediatry, urologa, a kiedy należy wybrać się do...