mgr

Katarzyna Krzyżanowska

verifiedCreated with Sketch.

Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta

53 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
13 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

MGR KATARZYNA KRZYŻANOWSKA FIZJOTERAPEUTA, OSTEOPATA 25 LAT DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO W POLSCE I ZA GRANICĄ Od 25 lat zajmuję się rehabilitacją, rehabilitacją sportową i osteopatią. Ciagłe… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
53 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Profilaktyki Narządu RuchuUsługa: szumy uszne

  Uczciwa, empatyczna i ciepła kobieta. Zna się na tym co robi, chcę i potrafi pomóc. Jej celem na wizycie jest przede wszystkim pomóc, a nie wyzyskac pacjenta.Polecam wszystkim z różnymi dolegliwościami. Mnie ta Pani wyprowadza z szumów usznych i jestem b.zadowolona.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Profilaktyki Narządu RuchuUsługa: Zwykła wizyta

  Trafilam do p.Kasi z polecenia znajomego z pracy z wielopoziomowymi wypuklinami kregoslupa, bardzo utrudniajacymi poruszanie sie i ciaglym bolem. Profesjonalizm i kilkudziesiecioletnie doswiadczenie czuje sie od pierwszego spotkania. Z ogromnym wyczuciem pacjenta, juz po 2 sesji znaczace efekty zmniejszenia bolu i poprawy jakosci funkcjonowania. Podejscie calosciowe, lacznie z nauka ( w moim przypadku) poprawnej postawy przy chodzeniu, schylaniu, lezeniu (!), uczy swiadomosci swojego ciala, wszystko dokladnie tlumaczy, nie obiecuje niemozliwego. A do tego wszystko we wspanialej atmosferze dzieki ktorej podleczyc mozna i psyche :) Szczegolnie gdy asystuje przesympatyczna jamniczka "Pielegniarka" :)))

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Profilaktyki Narządu Ruchu

  Na wizytę do
  Kasi umówiłam się po obejrzeniu programu o osteopati
  Dokuczają mi bóle kręgosłupa.
  Kasia to bardzo miła i sympatyczna osoba i doskonale wie jak ulżyć w cierpieniu i doradzi jak ćwiczyć w domu. Gorąco polecam.
  .

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Profilaktyki Narządu Ruchu

  Przede wszystkim wykształcona, doświadczona osteopatka. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie z sercem. Zaleca ćwiczenia wspomagające terapię do domu. Nie działa schematycznie. W czasie spotkań dba o dobrą atmosfere. Chodze do pani Kasi od roku z problemem przepukliny kregoslupa. Postawiała mnie na nogi. Solidna, profesjonalna, pozytywnie zakręcona z sercem na dłoni osteopatka

 • L
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Profilaktyki Narządu RuchuUsługa: drętwienie nogi

  Już po pierwszej wizycie poczułam ulge. Jestem w trakcie serii zabiegów. Pani Kasia jest osobą konkretna, pomocną i zdecydowanie wie co robi. Cieszę się że trafiłam na taką specjalistów.

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Profilaktyki Narządu Ruchu

  Kasia to profesjonalistka, z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem. Poświęca 100% uwagi pacjentowi podczas wizyty, dobiera metody leczenia/terapii do indywidualnych potrzeb. Nie zapomina o pacjencie poza jej "gabinetem.". Motywuje do działania i daje praktyczne rady co robić aby dolegliwość ustąpiła. A wszystko to z zachowaniem świetnej i przyjacielskiej atmosfery. Polecam!

 • D
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: uszkodzenie stawu skokowego

  Wspaniały człowiek, świetny specjalista, który przede wszystkim słucha, gdy pacjent opowiada, co mu dolega. Do nikogo nie podchodzi rutynowo - każdy czuje, że znalazł się pod wyjątkową opieką. Polegając także na doświadczeniach z leczenia mojego stawu skokowego, polecam w 200%!

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: rehabilitacja nadgarstka

  Pani Katarzyna jest wspaniała osoba , rzadko spotyka się lekarzy którzy w tak profesjonalny sposób podchodzą do tematu. Tu nie ma żadnej ściemy człowiek czuje że krzywda mu się nie stanie i że problem zostanie rozwiązany w stu procentach. polecam każdemu.

 • J
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: bóle pleców po operacji "usunięcia" dysku L4-L5

  Pani Kasia jest jedyną osobą, która skutecznie pomogła mi po operacji "usunięcia" dysku L4-L5. Każda wizyta u niej przynosiła natychmiastowy skutek w postaci redukcji bólu, poprawy sylwetki. Czasami wystarczała 1 wizyta, aby ból znikał, po prostu dawała mi wskazówki jak chodzić, wstawać, siedzieć. Nigdy wcześniej nikt tak wnikliwie nie starał się dociekać co mnie boli, w jakich sytuacjach powstaje ból, kiedy ból przechodzi.Jej rady zawsze okazywały się strzałem w dziesiątkę. Ona po prostu wie, co robi i co mówi. Rzadko spotyka się takich specjalistów. Nie spotkałam lepszego fizjoterapeuty i wszystkim ją polecam. Ma niespotykane podejście do ludzi, jestem przekonana, że po prostu ich lubi i umie to okazywać. Jest bezpośrednią i bardzo ciepłą osobą.

 • Lokalizacja: Gabinet Profilaktyki Narządu RuchuUsługa: długotrwałe nieleczone zaognione problemy z twarzą po operacji dwuszczękowej

  Do Pani Kasi trafiłam przeszło miesiąc temu, z "przenoszonymi" problemami pooperacyjnymi (1,5 roku wcześniej miałam operację dwuszczękową - osteotomia szczęki z rotacją, ciecie Le Fort I, genioplastyka lecz wtedy lekarz nie skierował mnie na żadną rehabilitację poza masażami i laserami, jak się potem okazało, których nie powinnam mieć). Brak jakiejkolwiek rehabilitacji i fizjoterapii sprawił, że moja twarz wyglądała "jak martwa", poza tym miałam widoczne wykrzywienie i niedowład prawej części, bóle żuchwy i szczęki, zanik mięśni twarzy, problemy z mówieniem, jedzeniem, piciem, problem z zatokami, okropne bóle głowy. Pani Katarzyna jako pierwsza osoba - specjalista, po obejrzeniu mojego stanu oraz zdjęć, które ze sobą miałam, wyjaśniła mi szczegółowo w jakim stanie jest moja twarz i co powinnam robić, aby przywrócić swój stan do normalności, tyle na ile "się da". Wszystko to robiła, dla lepszego zobrazowania i zrozumienia na modelu czaszki i z atlasem anatomii szczegółowej, co dla mnie miało ogromną wartość. Nie obiecywała cudów, powiedziała jednak, że będziemy walczyły do końca. Tutaj chciałabym bardzo jeszcze raz podziękować Pani Kasi za ogromną szczerość, wiedzę i cierpliwosć, którą zechciała się ze mną podzielić. Ustaliłyśmy harmonogram spotkań i ćwiczenia. Na spotkaniach, specjalnie po de mnie Pani Katarzyna tworzyła nowe ćwiczenia, widziałam jak stale zastanawiała się, jak pobudzić moje mięśnie i uszkodzone nerwy do pracy. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu i szczęściu, coś zaczęło się dziać (po 1,5 roku!!!). Z każdą wizytą moja twarz zaczęła wyglądać lepiej. Zaczęłam się uśmiechać (równo!), mówić wyraźnie, powoli odzyskuję czucie w niektórych partiach twarzy. Dla mnie jest to przeogromne szczęście i cud. Niektórzy lekarze nie chcą wierzyć, znajomi mnie nie poznają, a ja przestałam się wstydzić wychodzić z domu. Pani Katarzyna Poleciła mi lektury oraz przekazała linki do filmów w internecie, także wiele ćwiczeń mogę robić sama w domu, co generalnie zmniejsza koszt rehabilitacji, gdyż nie muszą być takie częste. Poza tym Pani Katarzyna okazała się wspaniała osobą, człowiekiem bardzo empatycznym o dużym sercu, z ogromnym poczuciem humoru. Na spotkaniach czuję się podwójnie rehabilitowana - uzdrawia nie tylko moją twarz, ale i duszę... Aktualnie jestem po 7 wizycie u Pani Kasi. Ustaliłyśmy serię dziesięciu. Wiem jednak, że nie będzie to koniec. Dziękuję !!!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • MGR KATARZYNA KRZYŻANOWSKA FIZJOTERAPEUTA, OSTEOPATA
  25 LAT DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO W POLSCE I ZA GRANICĄ
  Od 25 lat zajmuję się rehabilitacją, rehabilitacją sportową i osteopatią.
  Ciagłe uzupełnianie wiedzy w połączeniu z doświadczeniem klinicznym pozwala mi pomagać wielu pacjentom.
  Specjalizuję się w:

  Osteopatia ogólna:
  leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz stawów obwodowych, neuralgii

  Osteopatia ginekologiczna:
  np. bolesne miesiączki, wspomaganie leczenia niepłodności, prowadzenie kobiet w ciąży, prowadzenie w trakcie porodu i po porodzie, problemy z nietrzymaniem moczu, obniżenie narządów rodnych - czyli wypadanie macicy, bolesne blizny i zrosty po cesarskim cięciu i inne.

  Osteopatia w pediatrii:
  np. Podczas problemów okołoporodowych czyli w trakcie porodu, w zależności od ustawienia maluszka i od długości czasu porodu i wielu innych czynników mogą powstać u noworodka napięcia poporodowe, które prowadzą do różnego rodzaju dysfunkcji i asymetrii. Dziecko może być nadpobudliwe, płaczące, mieć refluks, ulewania kolki i inne. U dzieci starszych osteopatia może być pomocna w leczeniu: bólów wzrostowych, bólów głowy, migren, brzucha, wad postawy, skoliozy

  Osteopatia w ortodoncji i stomatologii:
  Podczas leczenia ortodontycznego powstają duże napięcia powięziowo - mięśniowe nie tylko w okolicach szyi, czaszki, stawów skroniowo - żuchwowych ale także w całym ciele. Osteopatia wspomaga leczenie ortodontyczne, "strzelające" stawy skroniowo - żuchwowe, bruksizm, zapalenie nerwu twarzowego i inne

  Osteopatia visceralna i cranio-sacralna.

  UKOŃCZONE SZKOLENIA:

  CENTRUM TERAPII MANUALNEJ, POLSKA. 1997-1999, 200 GODZIN (HTTP://WWW.CTMRAKOWSKI.PL).
  Było to jedno z pierwszych w Polsce szkoleń z zakresu terapii manualnej w modelu holistycznym. Terapia ta jest dynamicznym modelem diagnozowania i leczenia pacjentów z zaburzeniami narządu ruchu. Łącząc w sobie elementy psychosomatyki, ortopedii, terapii manualnej łącząc w wspólna całość.

  INNE UKOŃCZONE PRZEZE MNIE KURSY TERAPII MANUALNEJ ŁĄCZĄCE TĄ SAMĄ MYŚL:

  - SCHOOL OF LOGICAL CONCEPT IN MECHANICAL ANALYSIS AND THERAPY. AMSTERDAM , HOLANDIA – KURS W LATACH 2000 – 2002

  - CERTIFICATE OF ATTENDANCE 2009 . ADVANCED MINIMA / SHORT LEVEL MANIPULATION COURSE . FUNCTIONAL REGIONS OF THE SPINE .

  - FUNKTIONELLE OSTEOPATHIE UND INTEGRATION” DAS HOLISTISCHE BEHANDLUNGSKONZEPT IN DER OSTEOPATHISCHEN UND MANUELLEN MEDIZIN. TERAPIA 3D

  - STRUKTURELLE OSTEOPATHIE UND SANFTE CHIROPRAKTIK – ACKERMANN COLLEGE OF CHIROPRACTIC

  PRIOPRIOCEPTIVE NEUROMUSCULAR FACILITATION. (HTTP://WWW.IPNFA.PL).
  Metoda ta jest już standardem w wielu klinikach na świecie. Ma na celu poprzez odpowiednią terapię funkcjonalną przywrócić choremu utracone funkcje. Terapia ta postrzega chorego całościowo. Jest bezbolesna i oparta na ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniu terapeutów zajmujących się neurofizjologicznym badaniem i leczeniem pacjentów.

  MANUAL TRIGGER POINT THERAPY
  Metoda terapii zajmująca się głównie leczeniem bólu mięśniowo-powięziowego a w szczególności punktów spustowych bólu. Zespół bólu mięśniowo-powięziowego jest często przeoczanym rozpoznaniem u pacjentów. Prace Davida Simonsa prowadzone już od lat pięćdziesiątych dały wiarygodne podstawy naukowe dla tej metody. W metodzie stosuje się suche igłowanie igłami akupunkturowymi co znacznie zwiększa skuteczność.

  3 LETNIE STUDIA PODYPLOMOWE NA WYDZIALE MEDYCYNY OSTEOPATYCZNEJ
  W wielu krajach na świecie osteopatia jest samodzielnym zawodem medycznym. Połączenie klasycznej medycyny wraz z badaniem i leczeniem manualnym z powodzeniem rozwiązuje problemy pacjentów którzy cierpią na ból w narządzie ruchu. Szkolenie składa się z badania i terapii manualnej oraz bloku przedmiotów medycznych m. in: semiologii, fizjologii, endokrynologii, pediatrii, ortopedii, neurologii, rentgenologii, farmakologii. Połączenie badania z zakresu klasycznej medycyny z terapia manualną i leczeniem osteopatycznym daje nową jakość w leczeniu pacjentów.

  KURSY I SZKOLENIA W RAMACH OSTEOPATII MEDYCZNEJ:

  - OSTEOPATYCZNE TECHNIKI WISCERALNE ( OSTEOPATIA POŁOŻNICZO – GINEKOLOGICZNA) DR STEPHEN SANDLER BRITISH SCHOOL OF OSTEOPATHY LONDON
  Osteopatia uro - ginekologiczna jako pomoc w dolegliwościach bólowych u kobiet przed ciążą (bolesne miesiączki, bolesne współżycie, coccygodynią, wspomaganie leczenia niepłodności, problem inkontynencji itd.) w trakcie ciąży (bóle kregosłupa, uczucie zdrętwiałych dłoni, opuchnięte stopy), po porodzie (wzmacnianie mięśni dna miednicy, reedukacja mieśnie krocza, techniki osteopatyczne, które pozwalają poprawić funkcjonowanie pacjentek i ich komfort życia)

  - THE UPLEDGER INSTITIUTE, “CRANIOSACRAL THERAPY LEVEL I ; II WORKSHOP

  - OSTEOPATYCZNE PODEJŚCIE DO ZAPŁODNIENIA, CIĄŻY I PRZYGOTOWANIA DO PORODU

  INNE UKOŃCZONE KURSY:
  - KINESIOLOGY TAPING ,BASIC ORAZ ROZSZERZONY
  - NAUKA PŁYWANIA WG. KONCEPCJI HALLWICK - DLA WSZYTKICH, KTÓRZY MAJĄ URAZ I BOJĄ SIĘ WODY. Jestem również instruktorem pływania.

  Bardzo często w gabinecie towarzyszy mi pielęgniarka, która chodzi na czterech łapach i ma na imię Wega.

Specjalizacje

 • Medycyna sportowa
 • Rehabilitacja medyczna
 • Osteopatia

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

 • Katarzyna Krzyżanowska, fizjoterapeuta w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Katarzyna Krzyżanowska, fizjoterapeuta - Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia