mgr

Katarzyna Krzyżanowska

Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta

49 opinii +dodaj

Umów wizytę 19 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

MGR KATARZYNA KRZYŻANOWSKA FIZJOTERAPEUTA, OSTEOPATA 25 LAT DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO W POLSCE I ZA GRANICĄ Od 25 lat zajmuję się rehabilitacją, rehabilitacją sportową i osteopatią. Ciagłe… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
49 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Profilaktyki Narządu RuchuUsługa: drętwienie nogi

  Już po pierwszej wizycie poczułam ulge. Jestem w trakcie serii zabiegów. Pani Kasia jest osobą konkretna, pomocną i zdecydowanie wie co robi. Cieszę się że trafiłam na taką specjalistów.

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Profilaktyki Narządu Ruchu

  Kasia to profesjonalistka, z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem. Poświęca 100% uwagi pacjentowi podczas wizyty, dobiera metody leczenia/terapii do indywidualnych potrzeb. Nie zapomina o pacjencie poza jej "gabinetem.". Motywuje do działania i daje praktyczne rady co robić aby dolegliwość ustąpiła. A wszystko to z zachowaniem świetnej i przyjacielskiej atmosfery. Polecam!

 • D
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: uszkodzenie stawu skokowego

  Wspaniały człowiek, świetny specjalista, który przede wszystkim słucha, gdy pacjent opowiada, co mu dolega. Do nikogo nie podchodzi rutynowo - każdy czuje, że znalazł się pod wyjątkową opieką. Polegając także na doświadczeniach z leczenia mojego stawu skokowego, polecam w 200%!

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: rehabilitacja nadgarstka

  Pani Katarzyna jest wspaniała osoba , rzadko spotyka się lekarzy którzy w tak profesjonalny sposób podchodzą do tematu. Tu nie ma żadnej ściemy człowiek czuje że krzywda mu się nie stanie i że problem zostanie rozwiązany w stu procentach. polecam każdemu.

 • J
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: bóle pleców po operacji "usunięcia" dysku L4-L5

  Pani Kasia jest jedyną osobą, która skutecznie pomogła mi po operacji "usunięcia" dysku L4-L5. Każda wizyta u niej przynosiła natychmiastowy skutek w postaci redukcji bólu, poprawy sylwetki. Czasami wystarczała 1 wizyta, aby ból znikał, po prostu dawała mi wskazówki jak chodzić, wstawać, siedzieć. Nigdy wcześniej nikt tak wnikliwie nie starał się dociekać co mnie boli, w jakich sytuacjach powstaje ból, kiedy ból przechodzi.Jej rady zawsze okazywały się strzałem w dziesiątkę. Ona po prostu wie, co robi i co mówi. Rzadko spotyka się takich specjalistów. Nie spotkałam lepszego fizjoterapeuty i wszystkim ją polecam. Ma niespotykane podejście do ludzi, jestem przekonana, że po prostu ich lubi i umie to okazywać. Jest bezpośrednią i bardzo ciepłą osobą.

 • Lokalizacja: Gabinet Profilaktyki Narządu RuchuUsługa: długotrwałe nieleczone zaognione problemy z twarzą po operacji dwuszczękowej

  Do Pani Kasi trafiłam przeszło miesiąc temu, z "przenoszonymi" problemami pooperacyjnymi (1,5 roku wcześniej miałam operację dwuszczękową - osteotomia szczęki z rotacją, ciecie Le Fort I, genioplastyka lecz wtedy lekarz nie skierował mnie na żadną rehabilitację poza masażami i laserami, jak się potem okazało, których nie powinnam mieć). Brak jakiejkolwiek rehabilitacji i fizjoterapii sprawił, że moja twarz wyglądała "jak martwa", poza tym miałam widoczne wykrzywienie i niedowład prawej części, bóle żuchwy i szczęki, zanik mięśni twarzy, problemy z mówieniem, jedzeniem, piciem, problem z zatokami, okropne bóle głowy. Pani Katarzyna jako pierwsza osoba - specjalista, po obejrzeniu mojego stanu oraz zdjęć, które ze sobą miałam, wyjaśniła mi szczegółowo w jakim stanie jest moja twarz i co powinnam robić, aby przywrócić swój stan do normalności, tyle na ile "się da". Wszystko to robiła, dla lepszego zobrazowania i zrozumienia na modelu czaszki i z atlasem anatomii szczegółowej, co dla mnie miało ogromną wartość. Nie obiecywała cudów, powiedziała jednak, że będziemy walczyły do końca. Tutaj chciałabym bardzo jeszcze raz podziękować Pani Kasi za ogromną szczerość, wiedzę i cierpliwosć, którą zechciała się ze mną podzielić. Ustaliłyśmy harmonogram spotkań i ćwiczenia. Na spotkaniach, specjalnie po de mnie Pani Katarzyna tworzyła nowe ćwiczenia, widziałam jak stale zastanawiała się, jak pobudzić moje mięśnie i uszkodzone nerwy do pracy. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu i szczęściu, coś zaczęło się dziać (po 1,5 roku!!!). Z każdą wizytą moja twarz zaczęła wyglądać lepiej. Zaczęłam się uśmiechać (równo!), mówić wyraźnie, powoli odzyskuję czucie w niektórych partiach twarzy. Dla mnie jest to przeogromne szczęście i cud. Niektórzy lekarze nie chcą wierzyć, znajomi mnie nie poznają, a ja przestałam się wstydzić wychodzić z domu. Pani Katarzyna Poleciła mi lektury oraz przekazała linki do filmów w internecie, także wiele ćwiczeń mogę robić sama w domu, co generalnie zmniejsza koszt rehabilitacji, gdyż nie muszą być takie częste. Poza tym Pani Katarzyna okazała się wspaniała osobą, człowiekiem bardzo empatycznym o dużym sercu, z ogromnym poczuciem humoru. Na spotkaniach czuję się podwójnie rehabilitowana - uzdrawia nie tylko moją twarz, ale i duszę... Aktualnie jestem po 7 wizycie u Pani Kasi. Ustaliłyśmy serię dziesięciu. Wiem jednak, że nie będzie to koniec. Dziękuję !!!

 • J
  Lokalizacja: Gabinet Profilaktyki Narządu RuchuUsługa: ból kręgosłupa

  Pani Kasia bardzo mi pomogła gdy dokuczał mi ból dolnej części kręgosłupa,promieniujący do kolana.Wystarczyły dwie wizyty a ulga ogromna.Najważniejsze to trafić na dobrego fachowca i ja miałam to szczęście.Dlatego gdy pojawił się ból łopatki znów znalazłam ratunek u Pani Kasi.W moim odczuciu jest to osoba,która zna się perfekcyjnie na tym, co robi.Dbała o to,bym podczas wizyty czuła się zrelaksowana.Jeśli ktoś ma podobne problemy zdrowotne to naprawdę nie ma co dłużej cierpieć bo Pani Kasia może pomóc ,tak jak mnie pomogła. Joanna W.

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: bóle kręgosłupa szyjnego

  Trafiłam do Pani Kasi przypadkiem będąc u swojego ginekologa. Planowałam zajście w ciążę, a miałam ciągłe nawracające bóle kolana, kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego. Wydawało mi się, że czeka mnie długa rehabilitacja i najlepiej przy takich bólach wstrzymać się z poczęciem dzieciątka. No i grubo się myliłam.. Kilka wizyt wystarczyło, by postawić mnie na nogi. Wszelkie napięcia dna miednicy, które mogłyby przeszkodzić w poczęciu dziecka też zniknęły i teraz rośnie cudne Maleństwo pod moim sercem ;-)

 • G
  Lokalizacja: Gabinet Profilaktyki Narządu RuchuUsługa: terapia przeciwbólowa

  Wizytę u Kasi polecam z całego serca . Dzięki informacji od kolegi trafiłam do Kasi z bólem kręgosłupa i bólami stawów z długoletnią chorobą RZS , powodującą często ograniczenia w wykonywaniu codziennych czynności . Po kilku zabiegach , wykonanych super profesjonalnie , poprawił się mój komfort życia i to co było niemożliwe , stało się możliwe do wykonania . Poza tym dla ludzi cierpiących ból atmosfera w gabinecie Kasi i jej cudownej asystentki jest fantastyczna. Proszę spróbować - nie będziecie żałować! Grażyna

 • Lokalizacja: Gabinet Profilaktyki Narządu RuchuUsługa: konieczność rehabilitacji blizny po cesarskim cięciu

  Trafiłam do Kasi zaraz po cc. Mało kto wie, że blizny należy rehabilitować, w przeciwnym razie można nabawić się bolesnych konsekwencji. Moja blizna została wymasowana i zrehabilitowana w ekspresowym tempie, dzięki czemu nie miałam z nią więcej żadnych problemów. Dostałam również genialne w swojej prostocie wskazówki jak zlikwidować rozstęp mięśni brzucha po ciąży. Wszystko oczywiście w pełni fachowo i profesjonalnie. Mówiąc krótko - Kaśka to świetna, bezpośrednia babka, która nie ściemnia i nie naciąga, natomiast służy dobrą radą w wielu zdrowotnych problemach. Bardzo z całego serca polecam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • MGR KATARZYNA KRZYŻANOWSKA FIZJOTERAPEUTA, OSTEOPATA
  25 LAT DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO W POLSCE I ZA GRANICĄ
  Od 25 lat zajmuję się rehabilitacją, rehabilitacją sportową i osteopatią.
  Ciagłe uzupełnianie wiedzy w połączeniu z doświadczeniem klinicznym pozwala mi pomagać wielu pacjentom.
  Specjalizuję się w:

  Osteopatia ogólna:
  leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz stawów obwodowych, neuralgii

  Osteopatia ginekologiczna:
  np. bolesne miesiączki, wspomaganie leczenia niepłodności, prowadzenie kobiet w ciąży, prowadzenie w trakcie porodu i po porodzie, problemy z nietrzymaniem moczu, obniżenie narządów rodnych - czyli wypadanie macicy, bolesne blizny i zrosty po cesarskim cięciu i inne.

  Osteopatia w pediatrii:
  np. Podczas problemów okołoporodowych czyli w trakcie porodu, w zależności od ustawienia maluszka i od długości czasu porodu i wielu innych czynników mogą powstać u noworodka napięcia poporodowe, które prowadzą do różnego rodzaju dysfunkcji i asymetrii. Dziecko może być nadpobudliwe, płaczące, mieć refluks, ulewania kolki i inne. U dzieci starszych osteopatia może być pomocna w leczeniu: bólów wzrostowych, bólów głowy, migren, brzucha, wad postawy, skoliozy

  Osteopatia w ortodoncji i stomatologii:
  Podczas leczenia ortodontycznego powstają duże napięcia powięziowo - mięśniowe nie tylko w okolicach szyi, czaszki, stawów skroniowo - żuchwowych ale także w całym ciele. Osteopatia wspomaga leczenie ortodontyczne, "strzelające" stawy skroniowo - żuchwowe, bruksizm, zapalenie nerwu twarzowego i inne

  Osteopatia visceralna i cranio-sacralna.

  UKOŃCZONE SZKOLENIA:

  CENTRUM TERAPII MANUALNEJ, POLSKA. 1997-1999, 200 GODZIN (HTTP://WWW.CTMRAKOWSKI.PL).
  Było to jedno z pierwszych w Polsce szkoleń z zakresu terapii manualnej w modelu holistycznym. Terapia ta jest dynamicznym modelem diagnozowania i leczenia pacjentów z zaburzeniami narządu ruchu. Łącząc w sobie elementy psychosomatyki, ortopedii, terapii manualnej łącząc w wspólna całość.

  INNE UKOŃCZONE PRZEZE MNIE KURSY TERAPII MANUALNEJ ŁĄCZĄCE TĄ SAMĄ MYŚL:

  - SCHOOL OF LOGICAL CONCEPT IN MECHANICAL ANALYSIS AND THERAPY. AMSTERDAM , HOLANDIA – KURS W LATACH 2000 – 2002

  - CERTIFICATE OF ATTENDANCE 2009 . ADVANCED MINIMA / SHORT LEVEL MANIPULATION COURSE . FUNCTIONAL REGIONS OF THE SPINE .

  - FUNKTIONELLE OSTEOPATHIE UND INTEGRATION” DAS HOLISTISCHE BEHANDLUNGSKONZEPT IN DER OSTEOPATHISCHEN UND MANUELLEN MEDIZIN. TERAPIA 3D

  - STRUKTURELLE OSTEOPATHIE UND SANFTE CHIROPRAKTIK – ACKERMANN COLLEGE OF CHIROPRACTIC

  PRIOPRIOCEPTIVE NEUROMUSCULAR FACILITATION. (HTTP://WWW.IPNFA.PL).
  Metoda ta jest już standardem w wielu klinikach na świecie. Ma na celu poprzez odpowiednią terapię funkcjonalną przywrócić choremu utracone funkcje. Terapia ta postrzega chorego całościowo. Jest bezbolesna i oparta na ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniu terapeutów zajmujących się neurofizjologicznym badaniem i leczeniem pacjentów.

  MANUAL TRIGGER POINT THERAPY
  Metoda terapii zajmująca się głównie leczeniem bólu mięśniowo-powięziowego a w szczególności punktów spustowych bólu. Zespół bólu mięśniowo-powięziowego jest często przeoczanym rozpoznaniem u pacjentów. Prace Davida Simonsa prowadzone już od lat pięćdziesiątych dały wiarygodne podstawy naukowe dla tej metody. W metodzie stosuje się suche igłowanie igłami akupunkturowymi co znacznie zwiększa skuteczność.

  3 LETNIE STUDIA PODYPLOMOWE NA WYDZIALE MEDYCYNY OSTEOPATYCZNEJ
  W wielu krajach na świecie osteopatia jest samodzielnym zawodem medycznym. Połączenie klasycznej medycyny wraz z badaniem i leczeniem manualnym z powodzeniem rozwiązuje problemy pacjentów którzy cierpią na ból w narządzie ruchu. Szkolenie składa się z badania i terapii manualnej oraz bloku przedmiotów medycznych m. in: semiologii, fizjologii, endokrynologii, pediatrii, ortopedii, neurologii, rentgenologii, farmakologii. Połączenie badania z zakresu klasycznej medycyny z terapia manualną i leczeniem osteopatycznym daje nową jakość w leczeniu pacjentów.

  KURSY I SZKOLENIA W RAMACH OSTEOPATII MEDYCZNEJ:

  - OSTEOPATYCZNE TECHNIKI WISCERALNE ( OSTEOPATIA POŁOŻNICZO – GINEKOLOGICZNA) DR STEPHEN SANDLER BRITISH SCHOOL OF OSTEOPATHY LONDON
  Osteopatia uro - ginekologiczna jako pomoc w dolegliwościach bólowych u kobiet przed ciążą (bolesne miesiączki, bolesne współżycie, coccygodynią, wspomaganie leczenia niepłodności, problem inkontynencji itd.) w trakcie ciąży (bóle kregosłupa, uczucie zdrętwiałych dłoni, opuchnięte stopy), po porodzie (wzmacnianie mięśni dna miednicy, reedukacja mieśnie krocza, techniki osteopatyczne, które pozwalają poprawić funkcjonowanie pacjentek i ich komfort życia)

  - THE UPLEDGER INSTITIUTE, “CRANIOSACRAL THERAPY LEVEL I ; II WORKSHOP

  - OSTEOPATYCZNE PODEJŚCIE DO ZAPŁODNIENIA, CIĄŻY I PRZYGOTOWANIA DO PORODU

  INNE UKOŃCZONE KURSY:
  - KINESIOLOGY TAPING ,BASIC ORAZ ROZSZERZONY
  - NAUKA PŁYWANIA WG. KONCEPCJI HALLWICK - DLA WSZYTKICH, KTÓRZY MAJĄ URAZ I BOJĄ SIĘ WODY. Jestem również instruktorem pływania.

  Bardzo często w gabinecie towarzyszy mi pielęgniarka, która chodzi na czterech łapach i ma na imię Wega.

Specjalizacje

 • Medycyna sportowa
 • Rehabilitacja medyczna
 • Osteopatia

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

 • Katarzyna Krzyżanowska, fizjoterapeuta w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Katarzyna Krzyżanowska, fizjoterapeuta - Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia