Karolina Szot

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeuta, Psycholog

3 opinie +dodaj

Terapię i diagnozę prowadzi psycholog kliniczny (absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego), certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny-certyfikat… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
3 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED Medycyna Rodzinna – Gdańsk, ul. Pomorska 96Usługa: psychoterapia indywidualna

  Bardzo rzetelne spotkanie. Psycholog mocno skoncentrowany na pacjencie. Zdecydowanie budzi zaufanie. Polecam

 • M
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

  Jeśli czytasz tą opinię, wiedz że lepiej nie mogłes trafić. Karolina jest super fachowcem i specjalistką, a poza tym ciepłą i pełna empatii osobą. Trafiłam do niej przypadkowo, po przeczytaniu w internecie rewelacyjnych opinii innych. I tak, pod przymusem rodziców przyszłam na pierwszą wizytę z depresją, wypaleniem zawodowym i problemami z komunikacją z rodzicami. Jak się później okazało był to wierzchołek góry lodowej. Nie było łatwo, bo jak obcej osobie opowiadać o sobie. Człowiek z zewnątrz skała z przyklejonym uśmiechem, a w środku "armagedon". Karolina jako doświadczony psychoterapeuta świetnie sobie ze mną poradziła. Nie powiem, że było łatwo. Były wzloty i upadki, ale ten rok spotkań, ciężka praca nad sobą, liczne zadawane przez Karolinę prace domowe przyniosły efekty. Dziś jestem innym człowiekiem, potrafiącym cieszyć się życiem , a powyciągane dresy trafiły do kosza :) Wiem że było warto, żałuję jedynie, że wcześniej nie trafiłam właśnie do niej.
  Skoro to wszystko przeczytałeś , nie trać czasu tak jak ja przez całe moje życie tylko umawiaj się do Karoliny , bo na pewno Tobie pomoże uporać się z problemami, nawet tymi o istnieniu których nie zdawałeś sobie do tej pory sprawy.

 • M
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

  Bardzo dobry psychoterapeuta. Do pani Karoliny zgłosiłam się z powodu zaburzeń depresyjnych, a wybór właśnie tego gabinetu był strzałem w dziesiątkę. Zależało mi na szybkim uzyskaniu pomocy, gdyż moje samopoczucie sukcesywnie się pogarszało. Pani Karolina jest osobą młodą, otwartą i bardzo serdeczną, a już po pierwszym spotkaniu da się odczuć, że posiada rozległą wiedzę oraz doświadczenie w swoim fachu. Reprezentuje profesjonalne podejście do pacjenta, przy jednoczesnym zachowaniu koleżeńskiej atmosfery w trakcie spotkań – co mi osobiście bardzo odpowiadało i myślę że dzięki temu łatwiej było mi się otworzyć. Pozytywnie zaskoczyło mnie także przygotowanie do spotkań – nie wiem czy to zasługa skrupulatnych notatek czy perfekcyjnej pamięci, ale świadczy jedynie o tym, że to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Terapia sprawiła, że zmieniłam sposób myślenia – przede wszystkim o sobie – nabrałam pewności siebie i zaczęłam świadomie kierować swoim życiem. Na terapię trafiłam w trudnym dla mnie momencie mojego życia, natomiast pani Karolina poprowadziła mnie za rękę przez wszystkie „moje” problemy, wskazując ich rozwiązania i dając siłę do działania. Uważam, że są to najlepiej zainwestowane pieniądze w moim życiu, żałuję jedynie że nie trafiłam do pani Karoliny kilka lat wcześniej. Dziękuję - dziś jestem innym człowiekiem :)

  Karolina Szot2018-07-10

  Dziękuje :) wszystkiego dobrego :)

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Terapię i diagnozę prowadzi psycholog kliniczny (absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego), certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny-certyfikat nr 408, terapeuta systemowy - szkolenie przy WTTS. Ukończyła podyplomowe studia z psychologii klinicznej, szereg kursów w zakresie terapii psychologicznej ze spektrum zaburzeń lękowych, depresyjnych, par i uzależnień. Rozwija warsztat terapeutyczny, aby odpowiadał na konkretne problemy, dlatego łączy elementy różnych nurtów szczególnie terapii behawioralnych, poznawczych w tym Racjonalnej Terapii Zachowania, Dialektyczno -Behawioralnej Terapii zaburzenia borderline, Terapii Akceptacji i Zaangażowania, Terapia Schematu i Dialogu Motywującego oraz terapii systemowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej należącego do European Association for Cognitive and Behavioural Therapies (EABCT) i Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem. W nurcie poznawczo-behawioralnym specjalizuje się w zaburzeniach nastroju, zaburzeniach odżywiania oraz zaburzeniach lękowych i depresyjnych. Swoją pracę poddaje stałej superwizji. Pracuje zgodnie z zasadami Kodeksu Kodeksu Etycznego Terapeuty Poznawczo-Behawioralnego.
  Do diagnozy zaburzeń klinicznych w tym zaburzeń osobowości, stosuje testy SCID I i SCID II wg klasyfikacji chorób psychicznych, testy do badania inteligencji.
  Kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe m.in.:
  - Centrum Interwencji Kryzysowej,
  - Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych - praca z osobami wykluczonymi społecznie, po izolacji więziennej, z osobami dorosłymi i dziećmi po przemocy domowej i w kryzysie w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia,
  - Praktyka na Oddziale Psychotycznym w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Klinice Psychiatrii Dorosłych,
  - NZOZ Centrum Psychiatrii - Poradnia Zdrowia Psychicznego dla dorosłych: diagnoza kliniczna i psychoterapia,
  - Superwizja w Placówkach zajmujących się pomocą psychologiczno - pedagogiczną,
  - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna - diagnoza i psychoterapia dzieci i młodzieży,
  - Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień - psychoterapia, praca w ramach programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień.

  NAJCZĘSTSZE PYTANIA

  1. Jakie są podstawowe założenia terapii poznawczo-behawioralnej?
  Nasz nastrój i zachowanie znacząco uwarunkowane są sposobem myślenia o sytuacjach, które są dla nas trudne bądź problematyczne. Jest to psychoterapia, która koncentruje się na ,,tu i teraz”, niemniej jednak przeszłość jest istotna dla zrozumienia genezy problemu.
  2. Jaki jest przebieg pierwszej wizyty?
  Pierwsza wizyta służy zapoznaniu się, stąd jej zasadniczą część stanowi wywiad. Celem wywiadu jest zebranie informacji na temat powodów, dla których Klient zgłasza się na psychoterapię i czego od niej oczekuje. Zupełnie naturalne jest to, że podczas pierwszej wizyty Klient może poczuć się nieswojo lub być lekko poddenerwowany.

  3. Jaki charakter może mieć wizyta w gabinecie?
  W zależności od potrzeb, wizyta w gabinecie może mieć charakter konsultacyjny lub psychoterapeutyczny. Istnieje możliwość jednorazowego spotkania konsultacyjnego celem omówienia doświadczanych trudności i uzyskania sugestii odnośnie sposobów na zaradzenie sytuacji. Natomiast Klient zdecydowany na podjęcie psychoterapii rozpoczyna cykl spotkań, który zakończy się w momencie, gdy uzyska on przekonanie, iż udało mu się osiągnąć cele, które zostały ustanowione wspólne z psychoterapeutą na początku procesu.

  4. Jak długo trwa psychoterapia w nurcie poznawczo-behawioralnym?
  Długość trwania psychoterapii ustalana jest indywidualnie dla każdego Klienta i jest uzależniona od konkretnego problemu, z którym się on zgłasza. Czasami można zaobserwować pozytywne efekty pracy już po kilku sesjach, a czasem wymaga to dłuższego czasu.

  5. Jakich efektów można spodziewać się w rezultacie psychoterapii?
  Celem terapii poznawczo-behawioralnej jest wykształcenie w Kliencie umiejętności samodzielnego radzenia sobie z problemami i pomagania sobie w rzeczywistości pozagabinetowej.

  6. Czy lepiej wybrać psychoterapeutę płci żeńskiej czy męskiej?
  W doborze psychoterapeuty najistotniejszy jest czynnik zaufania. Praca z psychoterapeutą każdej płci może okazać się wartościowym doświadczeniem. Dokonaj wyboru względem takiej osoby, w obecności której czujesz się bardziej komfortowo i którą obdarzasz większym zaufaniem.

  7. Od czego zależy sukces psychoterapii?
  Od Ciebie. Każdy człowiek jest inny i przynosi ze sobą różne oczekiwania, zdolności i doświadczenia do relacji terapeutycznej. Sukces staje się możliwy z chwilą, gdy Klient zyskuje motywację, by wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie psychiczne.

  8. ,,Czy, skoro zgłaszam się do psychoterapeuty, to znaczy, że coś jest ze mną nie tak”?
  W naszym życiu doświadczamy pełnego spectrum doświadczeń, chwil szczęścia oraz momentów kryzysu. Fakt, iż poszukujesz wsparcia psychoterapeuty może budzić obawy uznania Cię przez otoczenie za osobę, która sobie nie radzi i dlatego potrzebuje profesjonalnej pomocy. W rzeczywistości poszukiwanie wsparcia to prywatna sprawa, która wymaga wiele odwagi. Zwykle jest to znak, iż zaczynasz zdawać sobie sprawę z tego, że dotychczasowe sposoby radzenia są nieefektywe. Chcąc zaradzić tej sytuacji, decydujesz się na pracę nad sobą przy wsparciu doświadczonego specjalisty, by uporać się z tym, co Cię trapi.

  9. ,,Co powinienem/powinnam zrobić jeśli mam wątpliwości, czy rozpocząć pracę nad sobą”?
  Zachęcam do umówienia się na jedną wizytę, by zweryfikować, czy tego typu usługi mogą Ci pomóc. Po omówieniu swoich wątpliwości, możesz podjąć decyzję czy kontynuować.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychologia kliniczna
 • Psychotraumatologia