Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Logopeda - Karolina Osmulska
Polichno 62, Chęciny

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku
Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych logopedów w pobliżu

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Moje doświadczenie

O mnie

Wykształcenie:

Studia magisterskie: Filologia polska o specjalności logopedycznej (Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublini...

Zobacz pełen opis

14 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy
M
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Logopeda - Karolina Osmulska Inny

Polecam Panią Doktor, wizytę zaliczamy do udanych.

O
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Logopeda - Karolina Osmulska Inny

Profesjonalne i indywidualne podejście do pacjenta. Duża wyrozumiałość. Polecam.

K
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Logopeda - Karolina Osmulska Inny

Polecam Panią Karolinę z czystym sumieniem, super podejście do dzieci oraz bardzo ciekawe ćwiczenia logopedyczne. Synek chętnie uczestniczy w zajęciach i co najważniejsze już po kilku spotkaniach widać efekty. Polecam!


S
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Logopeda - Karolina Osmulska Inny

Z całego serca polecam usługi Pani Karoliny. Terapia u niej była prawdziwą przyjemnością, szczególnie warte podkreślenia jest pełen profesjonalizm, rzetelność i indywidualne podejście do pacjenta


P
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: prywatna praktyka logopedyczna ul. Szkolna 2 Inny

Pani Karolina to wysokiej klasy specjalista z genialnym podejściem do dzieci, trafna diagnoza i starannie dobrany plan zajęć już przynosi efekty u mojego dziecka.
Polecamy


M
Profil zweryfikowany

Pani Karolina to świetny specjalista z podejściem do dzieci i mnóstwem ciekawych pomysłów na "ćwiczenia języka". Nauczyła moją córkę wymawiać K i G. Mała już po czterech spotkaniach zaczęła wymawiać te literki. Od tamtego momentu minęło klika miesięcy a Mała nadal wspomina jak było u Pani Karoliny fajnie :)
Zdecydowanie polecam!

mgr Karolina Szymkiewicz

Bardzo dziękuję za docenienie i miłe słowa. Serdecznie pozdrawiam Panią i Natkę:)


B
Profil zweryfikowany

Pani Karolina reprezentuje bardzo prosesjonalne podejście do pacjetna. Zajęcia przebiegają w przemiłej atmosferze. Pomoce dydaktyczne zaczerpnienie z wielu źródeł. A co najważniejsza po każdych zajęciach widocznych był postęp w zwalczaniu wady wymowy. Serdecznie polecam!

mgr Karolina Szymkiewicz

Dziękuję i ciepło pozdrawiam:)


R
Profil zweryfikowany

Pani Karolina to bardzo miła, sympatyczna osoba. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie co jest jej dużym atutem. Po drugiej wizycie zauważyłem wyraźną poprawę w wymowie "R". Zaleca również ćwiczenia domowe, za które nie trzeba płacić. Pełen profesjonalizm i zaufanie. POLECAM !!!

mgr Karolina Szymkiewicz

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.


W
Profil zweryfikowany

Od dziecka miałam problem z seplenieniem, ale dopiero niedawno postanowiłam coś z tym zrobić. Bardzo cieszę się, ze trafiłam do pani Karoliny. Już po kilku wizytach było słychać efekty. Teraz utrwalamy prawidłową wymowę. Pani Karolina przekazuje lub przesyła mi mailowo sporo ćwiczeń, dzięki czemu terapia idzie w szybkim tempie. Z całą pewnością mogę polecić panią Karolinę Osmulską jako świetnego logopedę!

mgr Karolina Szymkiewicz

Bardzo dziękuję i pozdrawiam.


J
Profil zweryfikowany

Bardzo profesjonalnie.

Pani Karolina pracowała z moją pięcioletnią córeczką.Błyskawicznie postawiła diagnozę i przyjęła strategię, która w ciągu paru tygodni zaczęła przynosić skutki. Konsekwentnie i cierpliwie prowadzona terapia sprawiła, że kolejne etapy były coraz łatwiejsze Teraz gdy skończyłyśmy przedszkole i córka poszła do szkoły, odbyło się kolejne badanie logopedyczne, tym razem już w szkole i okazało się, że córeczka nie potrzebuje już logopedy, bo nie ma absolutnie żadnych problemów. Pani Karolina opracowuje terapię nie tylko w zależności od trudności z jakimi boryka się dziecko, ale też dopasowuje ją do osobowości dziecka.

Dziękuję serdecznie i polecam wszystkim zatroskanym Rodzicom.

Joanna Popielecka mama Matysi

mgr Karolina Szymkiewicz

Z całego serca Pani dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam i przesyłam uściski dla Matysi.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

4 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Mam problem z synkiem, który ma dwa latka i mówi tylko proste wyrazy takie jak: tata, du, de, baba, da, czasami mama, ge, ku i nic konkretnego. Także nie naśladuje odgłosów zwierzątek (mimo, że my naśladujemy i puszczamy). Ma dobry kontakt wzrokowy, gdy do niego mówimy, patrzy w oczy przez dłuższą chwilkę. Szybko się irytuję.
Szczegółowo pisząc to Robert mój syn urodził się z niską masą urodzeniową (niecałe 2 kg), z powodu zielonych wód, cięcie cesarskie, jednak wszystko było ok i dostał 10. Miał niskie napięcie mięsniowe, ale poprzez masaże wyszedł z tego.

Rozwijał się prawidłowo, tzn. gaworzył, nie choruje, wszystko pediatrycznie ok.

Obecnie chodziliśmy do dwóch logopedów raz w tygodniu i dostaliśmy takie wskazówki jak: by jadł twarde żelki Haribo, masowany był łyżeczką i zestawem z Nuka wewnątrz buzi (kolistymi ruchami). Synuś, gdy miał pół roku miał podcinane więzidełko i jest ok. Także powiedziano nam, by dużo do niego mówić, utrzymywać kontakt, masować buzie (palcami wokół ust, oczy i wibracje policzków), codziennie po 3 razy przez 5 miesięcy wykonywałam te ćwiczenia i efektów żadnych, liże lizaków, no i wypowiadamy także literki z alfabetu (wyraźnie i długo). Martwimy się i boimy. Bardzo prosiłabym o jakąś sugestie, propozycje, porade. Będe bardzo wdzięczna, bo bardzo dużo pieniędzy daliśmy na wizyty i smutno nam, że synek nie robi postępów w mowie. Odnośnie spożywania pokarmów, czy zabawa z nim, przytulaniem i bliskością nie ma problemów, ale ta mowa zaburza komunikacje między nami, ponieważ muszę się jako mama wszystkiego domyslać.

Dzień dobry,
Na podstawie tego, co Pani pisze - jeśli rozwój psychomotoryczny synka następował prawidłowo, nie ma żadnych problemów ze słuchem, ani anomalii w budowie aparatu artykulacyjnego - a mimo to, mowa wciąż się nie pojawia, można przypuszczać, że Pani synek ma samoistny opóźniony rozwój mowy (sorm). Oczywiście to tylko hipoteza, do postawienia pełnej diagnozy potrzebny byłby szczegółowy wywiad oraz badanie i obserwacja chłopca. SORM nie jest zjawiskiem patologicznym i dotyczy stosunkowo dużej liczby dzieci (zwykle chłopców). Jest przejawem dysharmonii rozwojowych (przy dobrym rozwoju psychomotorycznym nie rozwija się mowa), wolniejszego dojrzewania układu nerwowego, bądź nieprawidłowego wpływu środowiska. (Wnioskując z Pani opisu, z podjętych działań, ta ostatni uwaga nie dotyczy sytuacji Pani synka). Czasami brak rozwoju mowy może się przedłużać do 3 r.ż.
Mam nadzieję, że Panią uspokoi fakt, że zjawisko SORM jest przejściową formą zakłóceń procesu rozwojowego - nie prowadzi do trwałych zmian, ani do poważniejszych konsekwencji rzutujących na dalszy proces rozwoju. Opóźnienie rozwoju mowy ustępuje samoistnie (często nawet bez konieczności interwencji specjalisty, co nie znaczy, że nie warto stymulować rozwoju mowy dziecka).
Proszę nie zarzucać masaży logopedycznych, kształtują one mięśnie aparatu artykulacyjnego i jeśli nie teraz, pozytywnie wpłyną na poprawność artykulacyjną głosek w późniejszym okresie rozwoju mowy. Je osobiście polecam masaże dr Stećko, można je z łatwością znaleźć w Internecie. Przy opóźnionym rozwoju mowy dobre efekty przynosi praca wg programu prof. Jagody Cieszyńskiej: Słucham i uczę się mówić. Są to książeczki do oglądania + płyta CD do słuchania, najlepiej przez słuchawki (żeby nie dochodziły bodźce z zewnątrz). Na początek polecałabym zestaw: Samogłoski i wykrzyknienia oraz wyrażenia dźwiękonaśladowcze, a potem Sylaby i rzeczowniki oraz Sylaby i czasowniki. Książeczki z płytami dostępne są na stronie wydawnictwa arson.pl
Proszę też jak najwięcej synkowi czytać, opowiadać, wspólnie oglądać książeczki, naśladować dźwięki otoczenia (telefon, pralkę, piekarnik, lodówkę). W zabawie proszę się starać zachęcać dziecko do stymulacji narządów artykulacyjnych. Pomocne będzie kląskanie, wyciąganie języka, całuski, powtarzanie samogłosek i sylab: gu, pa, ga, ma. Podczas oglądania książeczek o zwierzętach, proszę zachęcać synka do pokazywania zwierząt, które robią, np. "miał", "hau", "re, re kum, kum" itp. Proszę także czytać synkowi wierszyki, ważne, żeby nie były długie. Polecam popularnego Jana Brzechwę, np. "Bocian", "Renifer", "Lis", czy "Wilk".
Ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę położone są obok ośrodków odpowiedzialnych za motorykę, zwłaszcza ruchy ręki. Warto więc stymulować mowę od tej strony, np. synek może lepić plastelinę, gnieść ciasto, "miętosić" gniotki, rysować, malować, wydzierać itp.
Życzę powodzenia i chętnie służę pomocą,
Karolina Osmulska

mgr Karolina Szymkiewicz

Czy prowadzi Pani terapię EEG Biofeedback? Czy możliwe jest odbycie krótkiego stażu w tym zakresie w Pani gabinecie?

Dzień dobry, nie prowadzę terapii biofeedback.

mgr Karolina Szymkiewicz

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania