Karolina Fila-Witecka

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

7 opinii +dodaj

Studia magisterskie z psychologii o specjalności klinicznej ukończyłam na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, z którym pozostaję związana w charakterze wykładowcy - prowadząc zajęcia z… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
7 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • N
  Lokalizacja: Specjalistyczna Przychodnia Lekarska PolimedUsługa: Psychoterapia depresji

  Serdecznie polecam! Ciepła osoba, budzi zaufanie, a przy tym konkretna. Pani Fila-Wtecka pomogła mi wyjść z ciężkiej depresji. Przyznam, że nie widząc specjalnych efektów po farmakoterapii nie wiązałam szczególnych nadziei z psychoterapii. Na swój sposób nawet się jej obawiałam. Niepotrzebnie. Obawy rozwiały się po pierwszej wizycie, później już było tylko lepiej. Obecnie (po zakończeniu terapii) moje życie nabrało zupełnie innej jakości. Żyję pełną piersią.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  This is my first visit and for this specific case I have she is satisfying and gave me hope to recover. I strongly recommend. No problem with communication in English.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Moja terapia zakończyła się ok. 3 miesiące temu. Od tamtego momentu w sposób ciągły obserwuję poprawę mojego samopoczucia. Metody wspólnie wypracowane z Panią Karoliną okazały się być trafione. Poczucie napięcia (wcześniej odczuwane na co dzień) prawie ustąpiło. Mam zdecydowanie mniejsze i rzadsze napady smutku. Uzewnętrzniam dużo większy kanon emocji.
  Samą terapię Pani Karolina prowadziła w sposób bardzo zrównoważony. Dialog ze mną był prowadzony w sposób ciepły, serdeczny ale z odpowiednią dozą dystansu. W obszarach dla mnie bardziej problematycznych nie czułem nacisków - potrafiła cierpliwie poczekać nawet kilka sesji aż sam poczułem, że chcę się otworzyć. Z punktu widzenia kontaktu z pacjentem sprawia wrażenie kompetentnej, zaangażowanej i pewnej siebie.

  Serdecznie dziękuję za pomoc.

 • B

  Terapie rozpocząłem 2 miesiące temu, Karolina twierdzi, że jest to na razie krótki okres, mimo to zrobiłem duże postępy, uczę się postępować normalnie, pozbyć się mojego destrukcyjnego perfekcjonizmu, który powoduje u mnie strach i lęk przed wieloma rzeczami. Jeśli mam być szczery czuje, że to idzie w dobrym kierunku szkoda, że sam nie stosuje się do pewnych reguł m.in nie picia alkoholu, który ma na mnie destrukcyjny wpływ i niszczy mój progres. Chciałbym kiedyś pójść na psychoterapie tylko po to by sobie porozmawiać i nie mieć już tylu problemów ze sobą. Chętnie poczekam na efekty nawet i kilka lat :) Karolina jest dobrą psychoterapeutką, jednak to są sprawy, które nie rozwiążą się same i szybko na to potrzebny jest czas jak to ona sama mówi problem, który się nawarstwiał od dzieciństwa aż do wieku 20-21 lat nie rozwiążemy go w miesiąc czy dwa trwa to znacznie dłużej niż byśmy chcieli jednak warto spróbować naprawić to i owo w naszej głowie

 • D

  Bardzo polecam Panią Karolinę Fila-Witecką. Jest wspaniałym psychologiem z ogromną wiedzą. Wcześniej podejmowałam terapię u innych psychologów, jednak dopiero dzięki wyjaśnieniom Pani Karoliny zrozumiałam, że dotychczas kręciłam się w kółko. Pani Karolina uświadomiła mi, że zmiana jest możliwa, jednak trzeba czasu, cierpliwości i własnej pracy. Dostałam narzędzia, przy pomocy, których moje życie się zmienia. Dziękuję serdecznie. Wiem również, że w chwilach słabości będę mogła się zwrócić do Pani Karoliny Fili- Witeckiej i zawsze odnajdę zrozumienie.

 • A

  Szczerze polecam, bardzo łatwo nawiązuje kontakt z pacjentem i budzi zaufanie. Pomaga trafnie zdiagnozować problemy i "wyposaża" w narzędzia do stosowania w trudnych chwilach.

 • J

  Psychoterapię u Pani Karoliny rozpoczęłam kierując się zaleceniem prowadzącej mnie pani doktor. Towarzyszące leczeniu spotkania umożliwiły mi poznanie i zmodyfikowanie mechanizmów, jakimi się
  dotychczas kierowałam. Podejmowane przez Panią Karolinę działania, mające na celu rozpoznanie problemu i przeprowadzenie treningu skutkującego zmianą niekorzystnych reakcji, oceniam bardzo pozytywnie. Dzięki temu, że zrozumiałam istotę problemu nauczyłam się rozpoznawać sytuacje, nad którymi powinnam pracować indywidualnie. Wyposażona w praktyczne zalecenia i przetrenowane sposoby reagowania w tychże okolicznościach, potrafię sama sobie radzić, co jest najlepszą miarą skuteczności psychoterapii prowadzonej przez Panią Karolinę.
  Poza tym, że satysfakcjonuje mnie sam proces diagnostyczny i dobór metod użytych w określeniu problemów oraz w ich rozwiązywaniu, równocześnie jestem pod wrażeniem wysokiego poziomu kultury osobistej i profesjonalnej postawy, którym towarzyszy także serdeczność i troska. W tym miejscu chciałabym podziękować za udzieloną mi pomoc, a także zachęcić innych potrzebujących, by z niej skorzystali.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Studia magisterskie z psychologii o specjalności klinicznej ukończyłam na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, z którym pozostaję związana w charakterze wykładowcy - prowadząc zajęcia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii zaburzeń odżywiania.

  Ukończyłam studia podyplomowe z interwencji kryzysowej oraz szereg szkoleń z zakresu pracy terapeutycznej z poszczególnymi trudnościami i zaburzeniami psychicznymi. Obecnie jestem w trakcie czteroletniego procesu certyfikacji z terapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie, zgodnym ze standardami wyznaczonych przez European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) oraz spełniającym wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Zdrowia, dotyczącym uzyskiwania specjalizacji w psychoterapii (Dz. U. Nr 140, poz. 1146 z późn. zm. [Dz.U. 2012 nr 0 poz. 346 z dnia 21 marca 2012 r.)

  Doświadczenie zawodowe zdobyłam współpracując z placówkami stacjonarnymi i ambulatoryjnymi w Polsce i w Niemczech. Prowadzę diagnozę psychologiczną, konsultacje, interwencję kryzysową oraz psychoterapię poznawczo behawioralną w języku polskim, angielskim i niemieckim. Pracuję pod stałą superwizją superwizorów centrum terapii poznawczo-behawioralnej.

  Zarówno jako wykładowca jak i jako terapeuta dbam o to, by moja praktyka była zgodna z aktualnie obowiązującymi standardami i oparta na dowodach naukowych. Oferuję psychoterapię skoncentrowaną na problemie, doraźną i dostosowaną do indywidualnych trudności. Swoim pacjentom oferuję przyjazną i szczerą atmosferę oraz dyskrecję. W ramach terapii skupiam się na aktualnych trudnościach swoich pacjentów i staram się wyposażyć ich w narzędzia i wiedzę, które pozwolą im lepiej radzić sobie ze swoimi trudnościami i osiągnąć lepszą jakość i wyższy komfort życia.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychologia kliniczna

Edukacja

 • Uniwersytet SWPS we Wrocławiu
 • Studia Doktoranckie - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Publikacje

 • Blasczyk-Schiep, S., Jaworska-Andryszewska, P., Rabska, E., Lason, A., Niezgoda, E., Fila-Witecka, K. (2016) Emotion regulation, depression and self-harming behaviours in people with borderline personality disorder: the moderating role of action vs. state orientation.Current Issues in Personality Psychology; 4(1), 2016. DOI:10.5114/cipp
 • Blasczyk-Schiep, S, Sokola, Fila-Witecka, K., K., Kazen, M. (2015) Are all fashion models susceptible to dysfunctional cognitions about eating and body image? The moderating role of personality styles. Eating and weight disorders: EWD. 10/2015; DOI: 015-0228-6
 • Schiep, S., Betkowska-Korpala, B., Cieslik, K. i Fila, K. (2013). Samoregulacja, lęk, depresyjność i style osobowości osób zaabsorbowanych pracą zawodową we wczesnej dorosłości. Psychologia Rozwojowa; (18), 2, s. 49–64.

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • Staż w Klinice Psychosomatycznej Franziska Stift, Oddział zamknięty Zaburzeń odżywiania, Bad Kreuznach, Niemcy (2013)

Zdjęcia