Umów wizytę Zapytaj lekarza 11 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Certyfikowany specjalista ds. żywienia, dietetyk i coach. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto. Pasjonatka ludzi, zdrowego stylu życia i równowagi. Specjalizuje się… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (5)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Certyfikowany specjalista ds. żywienia, dietetyk i coach. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto. Pasjonatka ludzi, zdrowego stylu życia i równowagi.

  Specjalizuje się w problematyce żywienia w chorobach tarczycy (z ukierunkowaniem na Hashimoto - ze względu na własną historię), dietach eliminacyjnych, dietach opartych o geny, dietach odchudzających, prozdrowotnych i przeciwstarzeniowych.

  Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Ekologii, Collegium Civitas (wydział: Socjologia), studiów w Instytucie Żywności i Żywienia (kierunek: Poradnictwo Dietetyczne) oraz studiów podyplomowych w Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Rehabilitacji, kierunku Relaksacja i Joga. Posiada certyfikaty w zakresie nutrigenetyki, nietolerancji pokarmowych, żywieniu w chorobach tarczycy. Jest Konsultantem Ajurwedy II stopnia, posiada uprawnienia w zakresie żywienia dzieci i młodzieży według tradycyjnej medycyny chińskiej, jest coachem wg. standardów ICF oraz certyfikowanym trenerem.

  Stale podnosi kwalifikacje biorąc udział w konferencjach naukowych na temat żywienia oraz rozwoju człowieka. Prowadzi warsztaty i wykłady.

  Każdy ma inne potrzeby
  Jest wielką propagatorką zdrowego stylu życia i odżywiania. Wspólnie z pacjentami ustala cele, a później konsekwentnie wspiera i motywuje w ich realizacji, aż do podniesienia komfortu ich życia. Układa spersonalizowane plany żywieniowe (IKR - Indywidualne Kody Równowagi).

  Dzięki swojemu unikalnemu doświadczeniu i wiedzy do każdego pacjenta podchodzi bardzo indywidualnie i holistycznie. W swojej pracy bazuje na szczegółowych wywiadach, prowadzonych w atmosferze życzliwości i otwarcia. Nie ma gotowej recepty dla wszystkich, ale potrafi ją stworzyć dla każdego indywidualnie.

  Pełna paleta badań
  Od lat interesuje się wpływem sposobu odżywiania na zdrowie, starzenie i samopoczucie. Ceni najnowsze osiągnięcia współczesnej medycyny, jak również czerpie z medycyny Wschodu. Jest przekonana, że właściwe odżywianie może nie tylko leczyć, ale też działa prewencyjnie.

  Diagnostyka

  TESTY NA NIETOLERANCJE POKARMOWE:

  US BIOTEC
  ImmunoScan IgG (96 składników pokarmowych)
  ImmunoScan IgG (112 składników pokarmowych)

  ImmunoScan IgG/IgA (96 składników pokarmowych)
  ImmunoScan IgG/IgA (112 składników pokarmowych)

  CAMBRIGE DIAGNISTICS
  Food Detective
  ELISA FoodTest Vegetarian 90
  ElISA FoodTest 110
  FoodPrint 200+

  BADANIA FLORY JELITOWEJ
  MicroFloraScan

  BADANIA GENETYCZNE
  IGENESIS
  GENODIET - narzędzie pozwalające stworzyć spersonalizowany plan żywieniowy na podstawie informacji zapisanych w naszym kodzie genetycznym, a także dzięki analizie wzajemnego wpływu genów na siebie.
  Kod genetyczny oraz relacje genów są indywidualne dla każdego człowieka.
  Na Genodiet składają się trzy osobne, ale wzajemnie uzupełniające się moduły. Każdy z nich identyfikuje różne geny:
  • GENODIET SLIM – identyfikacja typu metabolicznego
  • GENODIET HEALTH – identyfikacja wariantów genetycznych ważnych procesów metabolicznych
  • GENODIET SENSOR – identyfikacja wariantów genów odpowiedzialnych za nadwrażliwość lub nietolerancje pokarmową o podłożu genetycznym

  IGENESIS
  Slim, Micro, Detox, Healt, Sensor

  BIOMOL
  Badanie Pierwiastkowe Włosa

  Przynależność do organizacji

  Prezes Polskiego Stowarzyszenia Osób Chorych na Hashimoto (PSCh Hashimoto)
  Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiaklią i na Diecie Bezglutenowej
  Członek Stowarzyszenia Jogi Akademickiej
  Członek Stowarzyszenia SlowFood International

  Strona internetowa
  www.kodrownowagi.pl
   

Specjalizacje

 • Psychodietetyk

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie (2015-2017)
 • CoachWise Coaching Center (2014-2015)
 • Szkoła Trenerów Akademii SET (2014)
 • Instytut Żywności i Żywienia (2013-2014)
 • Collegium Civitas (2009-2012)
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (1996-2000)
 • BB Pilates School (2017)
 • JIVA Ayurveda Consultant Courses I, II Level
więcej

Publikacje

 • Kwasy Omega 3. Czy naprawdę mają znaczenie? (Food Forum 2017)

Znajomość języków

 • angielski
 • włoski

Certyfikaty

 • Justyna Salamonowicz-Gustaw, dietetyk w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Justyna Salamonowicz-Gustaw, dietetyk - Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
25 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K

  Panią Justynę Salamonowicz - Gustaw poznałem w Hotelu Młyn Klekotki. Od pierwszej rozmowy uznałem, że jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie. W spontanicznej rozmowie przy śniadaniu opowiedziałem o swoich kłopotach zdrowotnych (min. zdiagnozowanym RZS i kilku współistniejących schorzeniach), wtedy też Pani Justyna zaoferowała swoją pomoc a więc postanowiłem Jej zaufać i poddać się badaniom, analizie i zaleceniom. Dziękuję za profesjonalizm, za całą pomoc i poświęcony czas. To dopiero początek zmian w moim stylu życia i sposobie żywienia, jednak już po kilku tygodniach odczuwam pierwszą pozytywną zmianę w samopoczuciu i zmniejszyły się moje dotychczasowe bóle stawów. Indywidualny Kod Równowagi przygotowany przez Panią Justynę to szeroki materiał nie tylko dotyczący zaleceń żywieniowych, ale przede wszystkim konkretny plan na poprawę stylu życia, stanu zdrowia i samopoczucia. Ogromny plus dla Pani Justyny za ciągłe wsparcie i stałą relację z pacjentem. Szczerze polecam i zachęcam do oddania się w ręce Pani Justyny jest Ona świetnym specjalistą z ogromną wiedzą i doświadczeniem. A osobiście dziękuję za zaangażowanie, chęć pomocy i obszerny plan jakim jest IKD, plan zmian na lepsze;-) Krzysztof Kacper Malinowski

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2017-01-31

  Panie Krzysztofie, bardzo dziękuję za opinię. Wierzę, że Pan wytrwa i będzie Pan miał jeszcze więcej powodów do zadowolenia ze zmian jakie Pan dokonuje.

 • Hashimoto zdiagnozowano u mnie jakieś 8 lat temu. Lekarze, super najlepsi specjaliści oczywiście nie widzą związku pomiędzy tym co jemy a wpływem na zdrowie. Dużo czasu buszowałam w internecie, wiedziałam że można lepiej czuć się, że są ludzie którzy czują się lepiej po odpowiedniej diecie, suplementach, probiotykach, enzymach, po odstawieniu glutenu i laktozy, po wyeliminowaniu nietolerowanych produktów. Po licznych próbach poprawy stanu zdrowia na własną rękę (poprawiło się wiele ale też dużo pogorszyło się) postanowiłam spróbować poddać się interwencji P. Justyny. Już po kilku tygodniach mój organizm ustabilizował się, zaakceptował nową dietę i było widać ogromną poprawę mojego stanu zdrowia. Głównie minął stan permanentnego zmęczenia, który wcześniej uniemożliwiał mi robienie tego co bardzo chciałam robić. Teraz mam energię, więcej radości i pozytywnego nastawienia. Poza tym minęły bóle brzucha, które miałam każdego dnia, praktyczne ciągle. Polecam każdemu kto boryka się z sennością, spadkiem energii, bólami brzucha. Mnie udało się dzięki dokładnemu planowi działania, który użyła Pani Justyna. Mnóstwo wskazówek, rad, dokładne wyjaśnienia. Wszystko musiałam wiedzieć i zrozumieć a Pani Justyna cierpliwie mi tłumaczy do dziś pozostaję pod jej opieką i niebawem będzie układała plan żywienia dla mojego męża. Szczerze polecam.

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2017-01-31

  Bardzo dziękuję za zaufanie i miłe słowa :) Wierzę, że z każdym dniem będzie się lepiej Pani czuła.

 • Zaangażowanie, chęć pomocy, czytelny i wyczerpujący plan dietetyczny i przede wszystkim luźny, serdeczny klimat wizyty. Gorąco polecam każdemu kto chce wyzdrowieć, odżywiać się lepiej i z głową. Pani Justyna jest profesjonalistką z krwi i kości!

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-12-22

  Dziękuję serdecznie za miłe słowa :)

 • Pół roku temu endokrynolog zdiagnozował u mnie Hashimoto. Z wiadomości uzyskanych w gabinecie endokrynologa (bierz hormon do końca życia i tyle w temacie) i tych znalezionych w internecie, niewiele mogłam zrozumieć. Pani Justyna zarysowała mi obraz tej choroby i sposób postępowania. Sama jej doświadcza i działa w ramach Polskiego Towarzystwa Chorych na Hashimoto, co jest wystarczającą rekomendacją. Konkretna, pozytywna, a przede wszystkich chętna do przekazywania wiedzy i pomocy innym ludziom.

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-12-22

  Bardzo dziękuję za opinię. Zapraszam po kolejną dawkę wiedzy.

 • M

  Wspaniała profesjonalistka - polecam wizytę każdej świadomej osobie, która chce w prawidłowy sposób się odżywiać. Wszystkie porady poparte fachową wiedzą. To, co cenię w Justynie to rzetelne, bardzo holistyczne podejścia - nie ulega dietetycznym modom i pomaga ułożyć rozsądny jadłospis dopasowany do możliwości czasowych. Super podpowiedzi pierwszych przepisów, żeby sprawnie wdrożyć dietę. Przy moim wycieńczonym organizmie, porady okazały się prawdziwym lekarstwem :) Na koniec jeszcze wspomnę o samej osobie Pani Justyny - cudowny, ciepły człowiek.

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-11-03

  Bardzo dziękuję za miłe słowa. Taka opinia to motywacja to dalszej pracy :)

 • A

  Do Pani Justyny trafiłam z polecenia i była to najlepsza decyzja. Po dwóch ciążach, z niedoczynnością tarczycy moja figura i ogólny stan zdrowia pozostawiał wiele do życzenia. Dzięki odpowiednim badaniom, diecie i wskazówkom udzielonym przez Panią Justynę z dnia na dzień wracam do formy. Cenię ją za wiedzę, otwartość i ciągłe dokształcanie się. Na pewno będę jeszcze korzystać z jej usług.

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-11-03

  Pani Agnieszko, dziękuję bardzo i zapraszam!

 • A

  Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić Panią Justynę. Odpowiednie podejście oraz wsparcie w każdym momencie sprawiło, że już kilka miesięcy trzymam się ustalonych zasad żywieniowych. Mało tego systematyczność, która wydawała się największym wyzwaniem już nim nie jest. Z mojego punktu widzenia najważniejsze są jednak efekty. Czuję się lepiej, funkcjonuje wydajniej a także poprawiła się moja sylwetka. Co jakiś czas, w momentach kryzysowych, które są naturalne, korzystam ze wsparcia p. Justyny. Jej umiejętności motywacyjne są nieocenione.
  Polecam.
  Arkadiusz B.

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-11-03

  Panie Arkadiusz, bardzo dziękuję. Pana wyniki to Pana zasługa, ja tylko podpowiedziałam jak osiągnać sukces :)

 • A

  Wspaniały dietetyk i człowiek. Jestem szczęśliwa, że trafiłam na tak kompetentną i życzliwą osobę.
  Długo szukałam dietetyka, który poprowadzi mnie przez jakiś czas, kontrolując co kilka tygodni stan mojego zdrowia i robione przeze mnie postępy. Zależało mi na stałym kontakcie, ponieważ postanowiłam diametralnie zmienić sposób żywienia. Choruje na hashimoto i całą dietę podporządkowałam tej chorobie. Na szczęście przeszukując internet natrafiłam na Panią Justynę. Dzięki zaproponowanej przez niej diecie, a właściwie mogę śmiało powiedzieć, że dzięki zmianie stylu życia, który mi zaproponowała schudłam prawie 10kg, czyli dokładnie tyle ile podałam jako swoją wagę idealną na pierwszym spotkaniu :). Odzyskałam wigor i energię, a także pewność siebie :)
  Wyniki moich badań są niemal książkowe. Nie miałam takich od lat. Pani Justyna przez cały czas naszej współpracy monitorowała mój stan zdrowia, motywowałam mnie, dostosowywała suplementacje,
  a kiedy przychodziło znużenie jakimś składnikiem zmieniała lub rozszerzała dietę tak, abym była zadowolona. Dzięki niej przekonałam się, że powiedzenie "jesteś tym co jesz" jest jak najbardziej prawdziwe. Polecam wszystkim, którzy szukają inspiracji i są otwarci na zmiany.

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-03-04

  Dziękuje i jest mi bardzo miło. To były Pani cele i osiągniecie ich sama sobie Pani zawdzięcza. Ja tylko trochę pomogłam :) Życzę powodzenia!

 • M

  Szukając dietetyka specjalizującego się w leczeniu chorób autoimmunologicznych trafiłam do Pani Justyny. Podobało mi się,to , ze przed wizytą otrzymałam informacje jakie badanie powinnam wykonać, a nast penie to, jak wnikliwie te badanie przejrzała. Wykonałam u niej tez testy alergii genodiet, na podstawie których dowiedziałam się, na jakie produkty powinnam uważać. Pani Justyna mając komplet moich wyników przygotowała dla mnie indywidualny pakiet, w których obszernie rozpisała mi dietę i wskazała , nie tylko jak powinnam się, odżywiać, ale jakie zmiany powinnam wprowadzić w stylu życia, aby ta chorobę zatrzymać. Poczułam, że naprawdę podeszła do mnie bardzo indywidualnie. Staram się stosować do tych zasad i czuję ogromna poprawę samopoczucia. Cenię ja za to, że stale się kształci , poszerzając swoja wiedzę. Uważam, że pani Justyna jest świetnym specjalistą, którego polecam każdemu, kto walczy z chorobami układu autoimmunologicznego.

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-03-04

  Pani Magdo, dziękuję serdecznie, tym bardziej, że jest Pani dobrze zorientowana w Pani chorobach :)

 • E

  Trafiłam do Pani Justyny całkiem przypadkiem. Już na pierwszej wizycie dała się poznać jako profesjonalistka. Podeszła do mojej osoby nietuzinkowo i zajęła się bardzo szczegółowo analizując pojedynczo każdy wynik. Zleciła dodatkowe badania, by móc podjąć konkretną decyzję i wyeliminować produkty dla mnie nie wskazane. Choruję na hashi i IO. Po odstawieniu produktów przez p. Justynę wskazanych jako "szkodliwych" czuję się o wiele lepiej a mój mózg wreszcie pracuje tak jak powinien. Pani Justyna cały czas utrzymuje ze mną kontakt, jej zaangażowanie powoduje że czuję się dopilnowana i zmotywowana :-) Dziękuję

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2015-11-20

  Bardzo mi miło, dziękuję.