Umów wizytę Zapytaj lekarza
194 odwiedziny w ciągu 30 dni

Certyfikowany specjalista ds. żywienia, dietetyk i coach. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto. Pasjonatka ludzi, zdrowego stylu życia i równowagi. Specjalizuje się… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
31 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Kod Równowagi

  Na pozytywne opinie o Pani Justynie trafiłem jeszcze na etapie poszukiwania przyczyn mojego "złego samopoczucia" podejrzewając hashimoto. Po wykonaniu badań krwi, usg i potwierdzeniu u endokrynologa swoich podejrzeń umówiłem się na wizytę. Na spotkaniu omówiliśmy konieczne do wprowadzenia zmiany w odżywianiu i suplementacji. Otrzymałem konkretne wskazówki i zalecenia i wiem co muszę dalej robić aby czuć się lepiej. Gorąco polecam współpracę z Panią Justyną.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2018-01-04

  Panie Radku,
  serdecznie dziękuję. Z Pana podejściem jest duża szansa na sukces rozumiany jako poprawa stanu zdrowia! Zapraszam :)

 • K
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: zdrowe odżywianie

  Pani Justyna, jest świetnym specjalistą i bardzo ciepłą, sympatyczną osobą. Już przygotowanie do spotkanie przeszło moje oczekiwania i dzięki wypełnieniu ankiety wstępnej dowiedziałam się bardzo dużo o moich nawykach.
  Minęło już ponad pół roku od moich wizyt, a zalecenia żywieniowe oraz suplementacyjne nadal są dla mnie przydatne, a moje zdrowie znacznie się poprawiło.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2017-09-26

  Bardzo dziękuję Pani Kamilo. Cieszę się, że moje zalecenia się sprawdzają i jest Pani zadowolona. Jeśli będzie potrzeba podkręcenia diety, zapraszam serdecznie :)

 • O
  Lokalizacja: Dr Beata DethloffUsługa: problemy z jelitami

  Pani Justyna szybko zdiagnozowała mój problem, zaleciła odpowiednie badania. Następnie zaproponowała suplementy, które bardzo szybko przyniosły efekt. Jej cierpliwość i chęć pomocy mnie bardzo ujęły.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2017-06-28

  Bardzo Paniom dziękuję. W razie konieczności zapraszam ponownie.

 • E

  Pani Justyna to wyjątkowy lekarz o holistycznym podejściu do zdrowia człowieka. Niezwykle serdeczna, miła i życzliwa. Potrafi analizować wiele spraw i wyciągać słuszne wnioski. Po wprowadzeniu w życie rad pani Justyny zauważyłam znaczną poprawę samopoczucia.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2017-06-02

  Dziękuję Pani Ewelino. Trzymam kciuki. Proszę dbać o siebie :)

 • E
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Przede wszystkim profesjonalizm i wiedza przemawia za Panią Justyną. Indywidualne podejście do każdej osoby, jasne i przejrzyste wyjaśnienie, co spożywać, a co trzeba koniecznie wyeliminować przy chorobach autoimmunologicznych, zlecenie dodatkowych badań, a w końcu ułożenie indywidualnego kodu równowagi, sprawia, że mogę polecić Panią Justynę każdemu, komu zależy na zdrowiu :)
  Eliza

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2017-04-12

  Bardzo dziękuję Pani Elizo za opinię i trzymam kciuki, aby wszystko dobrze się ułożyło!

 • B
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani Justyna to wspaniały człowiek, ma bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, umie wysłuchać i poradzić, patrzy na pacjenta całościowo a nie tylko przez pryzmat swojej działki. Poznałam p. Justynę przy okazji konsultacji wyników innego badania niż problem z tarczycą, przekonała mnie do zmian żywieniowych które już wprowadziłam w swoim życiu, do dodatkowych badań, które powoli robię, ale już widzę efekty tych zmian, co mnie bardzo cieszy i utwierdza w tym co robię. Na pewno będę szła tą drogą, od czasu do czasu konsultując ją z p. Justyną:) Polecam z czystym sumieniem.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2017-04-04

  Pani Beato, bardzo dziękuję za miłe słowa. To Pani dokonuje zmian, ja tylko podpowiadam co warto zmienić :)

 • K

  Panią Justynę Salamonowicz - Gustaw poznałem w Hotelu Młyn Klekotki. Od pierwszej rozmowy uznałem, że jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie. W spontanicznej rozmowie przy śniadaniu opowiedziałem o swoich kłopotach zdrowotnych (min. zdiagnozowanym RZS i kilku współistniejących schorzeniach), wtedy też Pani Justyna zaoferowała swoją pomoc a więc postanowiłem Jej zaufać i poddać się badaniom, analizie i zaleceniom. Dziękuję za profesjonalizm, za całą pomoc i poświęcony czas. To dopiero początek zmian w moim stylu życia i sposobie żywienia, jednak już po kilku tygodniach odczuwam pierwszą pozytywną zmianę w samopoczuciu i zmniejszyły się moje dotychczasowe bóle stawów. Indywidualny Kod Równowagi przygotowany przez Panią Justynę to szeroki materiał nie tylko dotyczący zaleceń żywieniowych, ale przede wszystkim konkretny plan na poprawę stylu życia, stanu zdrowia i samopoczucia. Ogromny plus dla Pani Justyny za ciągłe wsparcie i stałą relację z pacjentem. Szczerze polecam i zachęcam do oddania się w ręce Pani Justyny jest Ona świetnym specjalistą z ogromną wiedzą i doświadczeniem. A osobiście dziękuję za zaangażowanie, chęć pomocy i obszerny plan jakim jest IKD, plan zmian na lepsze;-) Krzysztof Kacper Malinowski

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2017-01-31

  Panie Krzysztofie, bardzo dziękuję za opinię. Wierzę, że Pan wytrwa i będzie Pan miał jeszcze więcej powodów do zadowolenia ze zmian jakie Pan dokonuje.

 • Hashimoto zdiagnozowano u mnie jakieś 8 lat temu. Lekarze, super najlepsi specjaliści oczywiście nie widzą związku pomiędzy tym co jemy a wpływem na zdrowie. Dużo czasu buszowałam w internecie, wiedziałam że można lepiej czuć się, że są ludzie którzy czują się lepiej po odpowiedniej diecie, suplementach, probiotykach, enzymach, po odstawieniu glutenu i laktozy, po wyeliminowaniu nietolerowanych produktów. Po licznych próbach poprawy stanu zdrowia na własną rękę (poprawiło się wiele ale też dużo pogorszyło się) postanowiłam spróbować poddać się interwencji P. Justyny. Już po kilku tygodniach mój organizm ustabilizował się, zaakceptował nową dietę i było widać ogromną poprawę mojego stanu zdrowia. Głównie minął stan permanentnego zmęczenia, który wcześniej uniemożliwiał mi robienie tego co bardzo chciałam robić. Teraz mam energię, więcej radości i pozytywnego nastawienia. Poza tym minęły bóle brzucha, które miałam każdego dnia, praktyczne ciągle. Polecam każdemu kto boryka się z sennością, spadkiem energii, bólami brzucha. Mnie udało się dzięki dokładnemu planowi działania, który użyła Pani Justyna. Mnóstwo wskazówek, rad, dokładne wyjaśnienia. Wszystko musiałam wiedzieć i zrozumieć a Pani Justyna cierpliwie mi tłumaczy do dziś pozostaję pod jej opieką i niebawem będzie układała plan żywienia dla mojego męża. Szczerze polecam.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2017-01-31

  Bardzo dziękuję za zaufanie i miłe słowa :) Wierzę, że z każdym dniem będzie się lepiej Pani czuła.

 • Zaangażowanie, chęć pomocy, czytelny i wyczerpujący plan dietetyczny i przede wszystkim luźny, serdeczny klimat wizyty. Gorąco polecam każdemu kto chce wyzdrowieć, odżywiać się lepiej i z głową. Pani Justyna jest profesjonalistką z krwi i kości!

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-12-22

  Dziękuję serdecznie za miłe słowa :)

 • Pół roku temu endokrynolog zdiagnozował u mnie Hashimoto. Z wiadomości uzyskanych w gabinecie endokrynologa (bierz hormon do końca życia i tyle w temacie) i tych znalezionych w internecie, niewiele mogłam zrozumieć. Pani Justyna zarysowała mi obraz tej choroby i sposób postępowania. Sama jej doświadcza i działa w ramach Polskiego Towarzystwa Chorych na Hashimoto, co jest wystarczającą rekomendacją. Konkretna, pozytywna, a przede wszystkich chętna do przekazywania wiedzy i pomocy innym ludziom.

  Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-12-22

  Bardzo dziękuję za opinię. Zapraszam po kolejną dawkę wiedzy.

Pytania pacjentów (7)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Certyfikowany specjalista ds. żywienia, dietetyk i coach. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto. Pasjonatka ludzi, zdrowego stylu życia i równowagi.

  Specjalizuje się w problematyce żywienia w chorobach tarczycy (z ukierunkowaniem na Hashimoto - ze względu na własną historię), dietach eliminacyjnych, dietach opartych o geny, dietach odchudzających, prozdrowotnych i przeciwstarzeniowych.

  Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Ekologii, Collegium Civitas (wydział: Socjologia), studiów w Instytucie Żywności i Żywienia (kierunek: Poradnictwo Dietetyczne) oraz studiów podyplomowych w Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Rehabilitacji, kierunku Relaksacja i Joga. Posiada certyfikaty w zakresie nutrigenetyki, nietolerancji pokarmowych, żywieniu w chorobach tarczycy. Jest Konsultantem Ajurwedy II stopnia, posiada uprawnienia w zakresie żywienia dzieci i młodzieży według tradycyjnej medycyny chińskiej, jest coachem wg. standardów ICF oraz certyfikowanym trenerem.

  Stale podnosi kwalifikacje biorąc udział w konferencjach naukowych na temat żywienia oraz rozwoju człowieka. Prowadzi warsztaty i wykłady.

  Każdy ma inne potrzeby
  Jest wielką propagatorką zdrowego stylu życia i odżywiania. Wspólnie z pacjentami ustala cele, a później konsekwentnie wspiera i motywuje w ich realizacji, aż do podniesienia komfortu ich życia. Układa spersonalizowane plany żywieniowe (IKR - Indywidualne Kody Równowagi).

  Dzięki swojemu unikalnemu doświadczeniu i wiedzy do każdego pacjenta podchodzi bardzo indywidualnie i holistycznie. W swojej pracy bazuje na szczegółowych wywiadach, prowadzonych w atmosferze życzliwości i otwarcia. Nie ma gotowej recepty dla wszystkich, ale potrafi ją stworzyć dla każdego indywidualnie.

  Pełna paleta badań
  Od lat interesuje się wpływem sposobu odżywiania na zdrowie, starzenie i samopoczucie. Ceni najnowsze osiągnięcia współczesnej medycyny, jak również czerpie z medycyny Wschodu. Jest przekonana, że właściwe odżywianie może nie tylko leczyć, ale też działa prewencyjnie.

  Diagnostyka

  TESTY NA NIETOLERANCJE POKARMOWE:

  US BIOTEC
  ImmunoScan IgG (96 składników pokarmowych)
  ImmunoScan IgG (112 składników pokarmowych)

  ImmunoScan IgG/IgA (96 składników pokarmowych)
  ImmunoScan IgG/IgA (112 składników pokarmowych)

  CAMBRIGE DIAGNISTICS
  Food Detective
  ELISA FoodTest Vegetarian 90
  ElISA FoodTest 110
  FoodPrint 200+

  BADANIA FLORY JELITOWEJ
  MicroFloraScan

  BADANIA GENETYCZNE
  IGENESIS
  GENODIET - narzędzie pozwalające stworzyć spersonalizowany plan żywieniowy na podstawie informacji zapisanych w naszym kodzie genetycznym, a także dzięki analizie wzajemnego wpływu genów na siebie.
  Kod genetyczny oraz relacje genów są indywidualne dla każdego człowieka.
  Na Genodiet składają się trzy osobne, ale wzajemnie uzupełniające się moduły. Każdy z nich identyfikuje różne geny:
  • GENODIET SLIM – identyfikacja typu metabolicznego
  • GENODIET HEALTH – identyfikacja wariantów genetycznych ważnych procesów metabolicznych
  • GENODIET SENSOR – identyfikacja wariantów genów odpowiedzialnych za nadwrażliwość lub nietolerancje pokarmową o podłożu genetycznym

  IGENESIS
  Slim, Micro, Detox, Healt, Sensor

  BIOMOL
  Badanie Pierwiastkowe Włosa

  Przynależność do organizacji

  Prezes Polskiego Stowarzyszenia Osób Chorych na Hashimoto (PSCh Hashimoto)
  Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiaklią i na Diecie Bezglutenowej
  Członek Stowarzyszenia Jogi Akademickiej
  Członek Stowarzyszenia SlowFood International

  Strona internetowa
  www.kodrownowagi.pl
   

Specjalizacje

 • Psychodietetyk

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie (2015-2017)
 • CoachWise Coaching Center (2014-2015)
 • Szkoła Trenerów Akademii SET (2014)
 • Instytut Żywności i Żywienia (2013-2014)
 • Collegium Civitas (2009-2012)
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (1996-2000)
 • BB Pilates School (2017)
 • JIVA Ayurveda Consultant Courses I, II Level
więcej

Publikacje

 • Kwasy Omega 3. Czy naprawdę mają znaczenie? (Food Forum 2017)

Znajomość języków

 • angielski
 • włoski

Certyfikaty

 • Justyna Salamonowicz-Gustaw, dietetyk w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Justyna Salamonowicz-Gustaw, dietetyk - Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia