Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 10 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Certyfikowany specjalista ds. żywienia, dietetyk i coach. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto. Pasjonatka ludzi, zdrowego stylu życia i równowagi. Specjalizuje się… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Pytanie dotyczące choroba Hashimoto

  Dzień dobry. Moje problemy to Hashimoto i nieprawidłowy wynik krzywej cukrowej w związku z którą na wczorajszej wizycie, lekarz zalecił dietę jak w hipoglikemii reaktywnej. Na podstawie wcześniejszych wizyt u dwóch różnych dietetyków, od 3 tyg stosuję dietę bezglutenową i bez nabiałową. W tym czasie… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Justyna Salamonowicz-Gustaw

  Nie ma jednej diety dobrej dla wszystkich, zwłaszcza w Hashimoto. Dieta bez nabiału i glutenu, to częste interwencje dietetyczne przy Hashimoto, ale warto zwrócić uwagę na rozkład posiłków, podaż białek,… Więcej

 • Witam , mam już dość uporczywego cellulitu. Mam 22 lata , 161 i ważę niecałe 50kg , więc na logikę nie powinno go być . Nie solę , pije dużo wody , jestem bardzo aktywna fizycznie , codziennie ćwiczę około 2h , trzymam dietę i przestrzegam wszystkich zasad , używam kremów , masaży , a on cały czas jest… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Justyna Salamonowicz-Gustaw

  Przyczyną celulitu mogą być zaburzenia w mikrokrążeniu, na skutek czego mogą tworzyć się zastoje i robić obrzęki. Metabolizm w tkankach może być nieprawidłowy i toksyny nie są skutecznie odprowadzane tylko… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Certyfikowany specjalista ds. żywienia, dietetyk i coach. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto. Pasjonatka ludzi, zdrowego stylu życia i równowagi.

  Specjalizuje się w problematyce żywienia w chorobach tarczycy (z ukierunkowaniem na Hashimoto - ze względu na własną historię), dietach eliminacyjnych, dietach opartych o geny, dietach odchudzających, prozdrowotnych i przeciwstarzeniowych.

  Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Ekologii, Collegium Civitas (wydział: Socjologia), studiów w Instytucie Żywności i Żywienia (kierunek: Poradnictwo Dietetyczne) oraz studiów podyplomowych w Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Rehabilitacji, kierunku Relaksacja i Joga. Posiada certyfikaty w zakresie nutrigenetyki, nietolerancji pokarmowych, żywieniu w chorobach tarczycy. Jest Konsultantem Ajurwedy II stopnia, posiada uprawnienia w zakresie żywienia dzieci i młodzieży według tradycyjnej medycyny chińskiej, jest coachem wg. standardów ICF oraz certyfikowanym trenerem.

  Stale podnosi kwalifikacje biorąc udział w konferencjach naukowych na temat żywienia oraz rozwoju człowieka. Prowadzi warsztaty i wykłady.

  Każdy ma inne potrzeby
  Jest wielką propagatorką zdrowego stylu życia i odżywiania. Wspólnie z pacjentami ustala cele, a później konsekwentnie wspiera i motywuje w ich realizacji, aż do podniesienia komfortu ich życia. Układa spersonalizowane plany żywieniowe (IKR - Indywidualne Kody Równowagi).

  Dzięki swojemu unikalnemu doświadczeniu i wiedzy do każdego pacjenta podchodzi bardzo indywidualnie i holistycznie. W swojej pracy bazuje na szczegółowych wywiadach, prowadzonych w atmosferze życzliwości i otwarcia. Nie ma gotowej recepty dla wszystkich, ale potrafi ją stworzyć dla każdego indywidualnie.

  Pełna paleta badań
  Od lat interesuje się wpływem sposobu odżywiania na zdrowie, starzenie i samopoczucie. Ceni najnowsze osiągnięcia współczesnej medycyny, jak również czerpie z medycyny Wschodu. Jest przekonana, że właściwe odżywianie może nie tylko leczyć, ale też działa prewencyjnie.

  Diagnostyka

  TESTY NA NIETOLERANCJE POKARMOWE:

  US BIOTEC
  ImmunoScan IgG (96 składników pokarmowych)
  ImmunoScan IgG (112 składników pokarmowych)

  ImmunoScan IgG/IgA (96 składników pokarmowych)
  ImmunoScan IgG/IgA (112 składników pokarmowych)

  CAMBRIGE DIAGNISTICS
  Food Detective
  ELISA FoodTest Vegetarian 90
  ElISA FoodTest 110
  FoodPrint 200+

  BADANIA FLORY JELITOWEJ
  MicroFloraScan

  BADANIA GENETYCZNE
  IGENESIS
  GENODIET - narzędzie pozwalające stworzyć spersonalizowany plan żywieniowy na podstawie informacji zapisanych w naszym kodzie genetycznym, a także dzięki analizie wzajemnego wpływu genów na siebie.
  Kod genetyczny oraz relacje genów są indywidualne dla każdego człowieka.
  Na Genodiet składają się trzy osobne, ale wzajemnie uzupełniające się moduły. Każdy z nich identyfikuje różne geny:
  • GENODIET SLIM – identyfikacja typu metabolicznego
  • GENODIET HEALTH – identyfikacja wariantów genetycznych ważnych procesów metabolicznych
  • GENODIET SENSOR – identyfikacja wariantów genów odpowiedzialnych za nadwrażliwość lub nietolerancje pokarmową o podłożu genetycznym

  IGENESIS
  Slim, Micro, Detox, Healt, Sensor

  BIOMOL
  Badanie Pierwiastkowe Włosa

  Przynależność do organizacji

  Prezes Polskiego Stowarzyszenia Osób Chorych na Hashimoto (PSCh Hashimoto)
  Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiaklią i na Diecie Bezglutenowej
  Członek Stowarzyszenia Jogi Akademickiej
  Członek Stowarzyszenia SlowFood International

  Strona internetowa
  www.kodrownowagi.pl
   

Specjalizacje

 • Psychodietetyk

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie (2015-2017)
 • CoachWise Coaching Center (2014-2015)
 • Szkoła Trenerów Akademii SET (2014)
 • Instytut Żywności i Żywienia (2013-2014)
 • Collegium Civitas (2009-2012)
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (1996-2000)
 • BB Pilates School (2017)
 • Kurs Ajurwedy I i II stopień
więcej

Publikacje

 • Kwasy Omega 3. Czy naprawdę mają znaczenie? (Food Forum 2017)

Znajomość języków

 • angielski
 • włoski

Choroby

 • alergia pokarmowa
 • choroba Hashimoto
 • choroby autoimmunologiczne
 • zaburzenia odżywiania
 • choroby dietozależne
 • otyłość
 • celiaklia
 • dieta wegetariańska
 • diety oparte o geny
 • choroby dietozalezne
 • insulinooporność
 • dieta przeciwstarzeniowa
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
20 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A

  Do Pani Justyny trafiłam z polecenia i była to najlepsza decyzja. Po dwóch ciążach, z niedoczynnością tarczycy moja figura i ogólny stan zdrowia pozostawiał wiele do życzenia. Dzięki odpowiednim badaniom, diecie i wskazówkom udzielonym przez Panią Justynę z dnia na dzień wracam do formy. Cenię ją za wiedzę, otwartość i ciągłe dokształcanie się. Na pewno będę jeszcze korzystać z jej usług.

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-11-03

  Pani Agnieszko, dziękuję bardzo i zapraszam!

 • A

  Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić Panią Justynę. Odpowiednie podejście oraz wsparcie w każdym momencie sprawiło, że już kilka miesięcy trzymam się ustalonych zasad żywieniowych. Mało tego systematyczność, która wydawała się największym wyzwaniem już nim nie jest. Z mojego punktu widzenia najważniejsze są jednak efekty. Czuję się lepiej, funkcjonuje wydajniej a także poprawiła się moja sylwetka. Co jakiś czas, w momentach kryzysowych, które są naturalne, korzystam ze wsparcia p. Justyny. Jej umiejętności motywacyjne są nieocenione.
  Polecam.
  Arkadiusz B.

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-11-03

  Panie Arkadiusz, bardzo dziękuję. Pana wyniki to Pana zasługa, ja tylko podpowiedziałam jak osiągnać sukces :)

 • A

  Wspaniały dietetyk i człowiek. Jestem szczęśliwa, że trafiłam na tak kompetentną i życzliwą osobę.
  Długo szukałam dietetyka, który poprowadzi mnie przez jakiś czas, kontrolując co kilka tygodni stan mojego zdrowia i robione przeze mnie postępy. Zależało mi na stałym kontakcie, ponieważ postanowiłam diametralnie zmienić sposób żywienia. Choruje na hashimoto i całą dietę podporządkowałam tej chorobie. Na szczęście przeszukując internet natrafiłam na Panią Justynę. Dzięki zaproponowanej przez niej diecie, a właściwie mogę śmiało powiedzieć, że dzięki zmianie stylu życia, który mi zaproponowała schudłam prawie 10kg, czyli dokładnie tyle ile podałam jako swoją wagę idealną na pierwszym spotkaniu :). Odzyskałam wigor i energię, a także pewność siebie :)
  Wyniki moich badań są niemal książkowe. Nie miałam takich od lat. Pani Justyna przez cały czas naszej współpracy monitorowała mój stan zdrowia, motywowałam mnie, dostosowywała suplementacje,
  a kiedy przychodziło znużenie jakimś składnikiem zmieniała lub rozszerzała dietę tak, abym była zadowolona. Dzięki niej przekonałam się, że powiedzenie "jesteś tym co jesz" jest jak najbardziej prawdziwe. Polecam wszystkim, którzy szukają inspiracji i są otwarci na zmiany.

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-03-04

  Dziękuje i jest mi bardzo miło. To były Pani cele i osiągniecie ich sama sobie Pani zawdzięcza. Ja tylko trochę pomogłam :) Życzę powodzenia!

 • M

  Szukając dietetyka specjalizującego się w leczeniu chorób autoimmunologicznych trafiłam do Pani Justyny. Podobało mi się,to , ze przed wizytą otrzymałam informacje jakie badanie powinnam wykonać, a nast penie to, jak wnikliwie te badanie przejrzała. Wykonałam u niej tez testy alergii genodiet, na podstawie których dowiedziałam się, na jakie produkty powinnam uważać. Pani Justyna mając komplet moich wyników przygotowała dla mnie indywidualny pakiet, w których obszernie rozpisała mi dietę i wskazała , nie tylko jak powinnam się, odżywiać, ale jakie zmiany powinnam wprowadzić w stylu życia, aby ta chorobę zatrzymać. Poczułam, że naprawdę podeszła do mnie bardzo indywidualnie. Staram się stosować do tych zasad i czuję ogromna poprawę samopoczucia. Cenię ja za to, że stale się kształci , poszerzając swoja wiedzę. Uważam, że pani Justyna jest świetnym specjalistą, którego polecam każdemu, kto walczy z chorobami układu autoimmunologicznego.

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-03-04

  Pani Magdo, dziękuję serdecznie, tym bardziej, że jest Pani dobrze zorientowana w Pani chorobach :)

 • E

  Trafiłam do Pani Justyny całkiem przypadkiem. Już na pierwszej wizycie dała się poznać jako profesjonalistka. Podeszła do mojej osoby nietuzinkowo i zajęła się bardzo szczegółowo analizując pojedynczo każdy wynik. Zleciła dodatkowe badania, by móc podjąć konkretną decyzję i wyeliminować produkty dla mnie nie wskazane. Choruję na hashi i IO. Po odstawieniu produktów przez p. Justynę wskazanych jako "szkodliwych" czuję się o wiele lepiej a mój mózg wreszcie pracuje tak jak powinien. Pani Justyna cały czas utrzymuje ze mną kontakt, jej zaangażowanie powoduje że czuję się dopilnowana i zmotywowana :-) Dziękuję

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2015-11-20

  Bardzo mi miło, dziękuję.

 • K

  Pani Justyna profesjonalnie podchodzi do tematu dietetyki. Robi to z
  pasją, ogromnym sercem, zaangażowaniem, każdego traktuje odrębnie i
  stara się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące nas pytania. Bardzo jestem
  zadowolona, że mogłam poznać panią Justynę Dzięki temu dowiedziałam
  się różnych ciekawych wiadomości na temat prawidłowego odżywiania
  się przy Hashimoto. Pani Justyna jest sympatyczną osobą oraz wzbudza
  zaufanie. Polecam wszystkim, którzy borykają z chorobą Hashimoto porad
  Pani Justyny.

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-03-04

  Pani Kasiu, dziękuję serdecznie. Zapraszam. Mamy jeszcze kilka obszarów do poprawy :)

 • I

  Pani Justyna bardzo mi pomogła ustawić dietę przy Hashimoto. Wspiera i cierpliwie tłumaczy. Wcześniej wiedziałam, że muszę być na diecie, ale byłam bardzo zagubiona w tym co mogę jeść, a czego nie. Teraz już wiem co i jakie ilości powinnam jeść i co ile godzin. Na co mam uważać, co monitorować i jakie badania robić. Polecam, jeżeli ktoś chce wyzdrowieć. Dieta ma bardzo duże znaczenie w leczeniu chorób tarczycy.

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-03-04

  Pani Izo, dziękuję i życzę wytrwałości :)

 • I

  Jestem wdzięczna Pani Justynie za profesjonalne podejście i ogrom informacji, które mi przekazała. Dieta została dobrana w oparciu o rzetelny wywiad i analizę badań, w tym testów na nietolerancje pokarmowe, dzięki czemu jest dostosowana do moich potrzeb. Sam opis diety i zmian, które należy wprowadzić w stylu życia - bardzo dokładny. Pani Justyna cierpliwie i wyczerpująco odpowiada na wszelkie pytania i wątpliwości. Na prawdę kompetentna dietetyczka z dużą wiedzą w temacie autoimmunologicznego zapalenia tarczycy Hashimoto. Polecam

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-03-04

  Pani Ido, dziękuję z miłe słowa. Mam nadzieję, że dobrze się Pani czuje :)

 • Jestem oczarowana Panią Justyną.
  Jest zaangażowana, wnikliwa i serdeczna. Przed zaproponowaniem diety zebrała o mnie obszerną ilość informacji i poprosiła o dodatkowe badania w kierunku moich dolegliwości. Dostałam dokładny opis proponowanej diety i cały czas czuję się pod opieką, ponieważ odpowiada na każdą moją wątpliwość. Motywuje i wspiera oraz chętnie dzieli się swoją wiedzą. Zwróciła moją uwagę na kilka istotnych nieprawidłowości w moim zdrowiu, za co jestem jej bardzo wdzięczna.
  Z natury sympatyczna i otwarta, sprawia, że skrępowanie znika, a jej zaangażowanie naprawdę motywuje do działania :)

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-03-04

  Dziękuję.

 • J

  Pani Justyna Salamonowicz-Gustaw jest osobą bardzo uważną, kompetentną i kontaktową. Analizuje przyniesione badania, przeprowadza dokładny wywiad dotyczący diety, nawyków żywieniowych i motywacji. Doskonale orientuje się w temacie Autoimmunologicznego Zapalenia Tarczycy Hashimoto,dobiera dietę pod tym kątem ale nie lekceważy indywidualnych gustów. Pozostaje w kontakcie i odpowiada na pytania i wątpliwości. Czas spędzony na wizycie to przyjemność, miałam poczucie zaopiekowania, wyniosłam dużo cennych informacji.
  Będę korzystać z usług pani Justyny Salamonowicz-Gustaw w przyszłości, polecam wszystkim chcącym poprawić swoje zdrowie i samopoczucie.

  mgr Justyna Salamonowicz-Gustaw2016-03-04

  Dziękuję i zapraszam :)