lek.

Jurij Kseniuk

verifiedCreated with Sketch.

Neurochirurg

129 opinii +dodaj

Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Lwowie i Instytutu Neurochirurgii im. A. Romodanowa w Kijowie. W pełni samodzielny, doświadczony specjalista neurochirurg. Wieloletni członek… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
129 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • I
  Lokalizacja: Carolina Medical CenterUsługa: Zabiegi naprawcze krążka międzykręgowego

  Pełen profesjonalizm, wybitny specjalista w swojej dziedzinie!! Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu wiedzy i umiejętności dr Kseniuka. Na swojej drodze spotkałam wielu lekarzy, ale tak empatycznego i konkretnego lekarza jeszcze nie poznałam. Od pierwszej wizyty czułam, że jestem w bardzo dobrych rękach. W moim przypadku rehabilitacja przyniosła odwrotny efekt niż się spodziewałam. Dr zaproponował "implantację protezy żelowej jądra miażdżystego Discogel do krążka". Termin zabiegu dostosował do moich potrzeb za co jestem ogromnie wdzięczna. Bardzo dziękuję za troskę podczas zabiegu oraz po. Przede mną jeszcze rehabilitacja, ale dzięki dr jestem pełna nadziei na lepsze jutro.
  Z czystym sumieniem polecam dr Kseniuka za wiedzę i profesjonalizm oraz opiekę na najwyższym poziomie.
  Pozdrawiam Iwona Horoch

 • M
  Lokalizacja: Carolina Medical CenterUsługa: Operacja kręgosłupa lędźwiowego

  Świetny specjalista, dobry człowiek. Cierpliwy w wyjaśnieniach i badaniach. Dokładnie wyjasnił na czym będzie polegać operacja. Dobrał odpowiednią metodę. Efekt operacji mikrodiscetomii i wstawienia krążka międzykręgowego przyniósł ogromną ulgę. Lekarz którego polecam bez żadnego wahania.

 • Ł
  Lokalizacja: Fizjoklinika s.c.Usługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Niestety wizyta była bardzo opóźniona, a Pan Doktor chyba miał ciężki dzień i nie bardzo był zainteresowany moim problemem. Jedyne czego się dowiedziałem to, że muszę zrobić rezonans, co sam już wiedziałem wcześniej. Czuje się zawiedziony, bo oprócz skierowania na badanie i recepty na środek przeciwbólowy (o który musiałem się upomnieć) nic więcej ta wizyta nie wniosła do wiedzy o moim stanie zdrowia.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Fizjoklinika s.c.Usługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Nie dość, że bardzo dobry specjalista to i sympatyczny człowiek. Mam rzadkie schorzenie kręgosłupa. Dokładnie mnie zbadał, obejrzał wszystkie badania i rezonans. Wnikliwy i dokładny lekarz. Dba o pacjenta. Jestem bardzo mile zaskoczona, że jeszcze są tacy lekarze którzy traktują pacjenta z empatią jak człowieka, którego coś boli i trzeba szukać pomocy, a nie tylko jako przypadek medyczny. Bardzo dziękuję za troskę i okazaną pomoc!

 • M

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Byłam z ojcem, który od dawna cierpi z powodu bólu. Doktor dokładnie zapoznał się z wynikami badań, zbadał go i postawił trafna diagnozę. Wiemy, jakie są kolejne kroki i jak ma wyglądać dalsze leczenie.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Premium MedicalUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Bardzo dobry specjalista z ogromną wiedzą, konkretny, dokładnie analizuje wyniki badań, szczegółwo i bez pośpiechu objaśnia przyczyny dolegliwości oraz sposób leczenia. Wszystkim cierpiącym polecam wizytę u dr.Kseniuka. Pozdrowienia dla Pana Doktora:))

 • E
  Lokalizacja: Fizjoklinika s.c.Usługa: ból w dolnej części kręgosłupa

  Miła i profesjonalna obsługa, długie dokładne badanie dobrze wytłumaczony przebieg leczenia. Jestem bardzo zadowolona pełen profesjonalizm.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pan Jurij Kseniuk jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie. Rzeczowo zdiagnozował moją narzeczoną i wyznaczył kierunek leczenia oraz zmotywował do dalszej pracy na poprawą swojego stanu zdrowia. Bardzo dziękuję za pomoc.

 • B

  Duże zaangażowanie lekarza, empatia, pełen profesjonalizm jak i chęć rozmowy z pacjentem sprawiły, że wizytę uważam za wyjątkowo udaną. Cierpliwie wyjaśniał problemy pomocne dla mnie w podjęciu decyzji co do dalszego leczenia. Jak najbardziej polecam!

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Rex Medica SportUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pan doktor przyjal mnie dodatkowo, obejrzal 2 rezonanse, dokonal wlasnych pomiarow i wszystko rzetelnie wytlumaczyl, ze nalezy ćwiczyć i robic pomiary co jakis czas po cwiczeniach. Pozdrawiam serdecznie:)

Pytania pacjentów (830)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Jurij Kseniuk

  Witam. Jak w zapytaniu: W obrębie miednicy wyróżniamy miednicę większą i mniejszą oddzielone od siebie kresą graniczną. MIEDNICA stanowi całość, w której jest wyróżniana miednica WIĘKSZA i MNIEJSZA - jako… Więcej

 • Mam pytanie dotyczące wyniku MR kręgosłupa L-S.Jestem tez po zabiegu ablacji wykonanym w zeszłym roku z powodu migotania przedsionków...a tu dalsze sypanie się organizmu:-(....kolejną sprawą są zmiany w lewej nerce,ale to później....teraz zajmę się kręgosłupem....mam na imię Kasia lat 41 za miesiąc :-)
  Zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej.
  Cechy dehydratacji krążków mk L2/L3 i L5/S1.Poza tym sygnał i wysokośc krążków mk zachowana.Zmiany zwyrodnieniowe blaszek granicznych L5/S1 typu Modic I.trzony kręgów o zachowanych wysokościach,ustawione w osi.
  Na poziomach L2/L3 i L3/L4 uogólnione uwypuklenia krążków mk z modelowaniem worka oponowego i spłyceniem zachyłków bocznych i otworów mk,bez ucisku na struktury nerwowe.Na poziomie L5/S1 uogólnione uwypuklenie krążka mk z lewostronną lateralizacją i zmiany zwyrodnieniowe w stawach mk z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem lewego zachyłka bocznego i lewego otworu mk,z modelowaniem lewego korzenia nerwowego L5.Na pozostałych poziomach niewielkie uogólnione uwypuklenia krążków mk z modelowaniem worka oponowego.
  Proszę o konsultacje jak mam dalej postepowac.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Jurij Kseniuk

  Dzień dobry. Z wynikiem badania należy zapisać się do neurochirurga. Jeżeli opisywane przez radiologa zmiany wywołują zaburzenia neurologiczne lekarz podczas wizyty zaproponuje odpowiednie leczenie. Pozdrawiam

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Lwowie i Instytutu Neurochirurgii im. A. Romodanowa w Kijowie. W pełni samodzielny, doświadczony specjalista neurochirurg.
  Wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa oraz międzynarodowej organizacji zrzeszającej chirurgów kręgosłupa z całego świata AO Spine.
  Zajmuje się priorytetowo kompleksową diagnostyką i zabiegowym leczeniem patologii kręgosłupa w różnych grupach wiekowych.
  Od 2017r. członek zespołu neurochirurgów Szpitala Carolina MC w Warszawie.
  Dwukrotny zwycięzca w międzynarodowym konkursie Vexim Rebalancing Spine - najlepszy kliniczny przypadek miesiąca w marcu 2017r i w maju 2018r.
  Uczestniczy w spotkaniach koła ekspertskiego Polish Spine Trauma Experts' Meeting.
  Główny kierunek działalności to leczenie operacyjne patologii kręgosłupa i obwodowego układu nerwowego, leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i miednicy, patologia stawów krzyżowo-biodrowych.
  Szeroko stosuje w leczeniu pełen zakres współczesnych metod chirurgicznego leczenia chorób kręgosłupa jak najnowszych, małoinwazyjnych (celowana blokada, zabiegi pod kontrolą Rtg i USG, zabiegi zwalczające ból, endoskopia, mikrochirurgia, przezskórne metody nastawienia i stabilizacji złamań kręgosłupa, przezskórna implantacja protezy jądra miażdżystego krążka międzykręgowego), tak i klasycznych (operacje z powodu dyskopatii, nerwobólu, rwy kulszowej i barkowej, kręgozmyku, deformacji kręgosłupa, urazów i guzów kręgosłupa). Posiada doświadczenie w zabiegach korekcyjnych i naprawczych, po nieudanym leczeniu operacyjnym w innych ośrodkach.
  Zainteresowania to współczesne małoinwazyjne, endoskopowe i punkcyjne metody leczenia patologii kręgosłupa, ruchome implanty kręgosłupa, discectomie i stabilizacje przezskórne (z bardzo małych nacięć) z powodu złamań i choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa oraz współczesne inwazyjne metody leczenia zespołów bólowych kręgosłupa, krzyża i miednicy.
  Stosuje technikę operacyjną usunięcia przepuklin krążków międzykręgowych metodą microdiscectomii z bardzo małego nacięcia skóry (1-1,5 cm!) przy zachowaniu bardzo wysokiej skuteczności operacji. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu przewodowym (bez konieczności usypiania, intubacji i sztucznej wentylacji pacjenta) co znacznie podwyższa komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Specjalizuje się w zabiegach małoinwazyjnych, wykonuje stabilizacje przezskórne kręgosłupa, odbarczenia kanału kręgowego, usunięcia guzów kanału kręgowego z małych dostępów chirurgicznych oszczędzających tkanki miękkie i mięśnie. Posiada bogate doświadczenie w leczeniu trudnych złamań kręgosłupa, w tym w osteoporozie i szpiczaku (zdjęcia na profilu).
  Uczestnik licznych krajowych i zagranicznych kursów i kongresów dotyczących tematyki chirurgii kręgosłupa, takich jak AO Spine, Aesculap Academy, Polskiej Szkoły chirurgii kręgosłupa, Forum Chirurgów kręgosłupa.

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Edukacja

 • Lwowski Państwowy Uniwersytet Medyczny im. Daniela Halickiego, 1998r.
 • Kijowska Medyczna Akademia Oświaty Podyplomowej im. P. Shupyka, 2001
 • Katedra Neurochirurgii Instytutu Neurochirurgii im. A.Romodanowa w Kijowie, 2005

Nagrody i wyróżnienia

 • Certyfikat jakości ZnanyLekarz.pl - zwyciężca w roku 2015
 • Zwycięzca w międzynarodowym konkursie Vexim Rebalancing Spine - najlepszy kliniczny przypadek miesiąca w marcu 2017r.
 • Uczestnik spotkań koła ekspertskiego Polish Spine Trauma Experts' Meeting
 • Zwycięzca w międzynarodowym konkursie Vexim Rebalancing Spine - najlepszy kliniczny przypadek miesiąca w maju 2018r.
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski
 • ukraiński

Staże

 • Centro Chirurgico Toscano, Włochy, 2016, 2018
 • Hôpital Privé Jean Mermoz, Lyon, Francja, 2017
 • Clinique du Parc, Centre de chirurgie vertébrale. Montpellier, Francja, 2017
 • Sjællands Universitetshospital, Køge, Dania, 2017
 • ​Academy For Medical Traning And Symulation, Bazylea, Szwajcaria, 2017
 • STENUM Ortho Fachklinik für Orthopädie, Ganderkesee, Niemcy, 2018
więcej

Certyfikaty