Dr n. med.

Juliusz Dec

Ortopeda

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • R

  Doskonały lekarz. Szybka, trafna diagnoza, duża empatia, pacjent podczas wizyty ma poczucie bycia "w centrum uwagi".

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Specjalista Ortopeda Traumatolog

   www.juliuszdec.pl

   Zajmuję się leczeniem schorzeń i urazów narządu ruchu. Szczególne obszary zainteresowań to:
   - artroskopowe leczenie stawu kolanowego, skokowego, biodrowego, ramiennego, łokciowego
   - leczenie niestabilności stawów - wykonuję rekonstrukcje więzadłowe w zakresie więzadeł krzyżowych (ACL, PCL) i więzadeł pobocznych (MCL, LCL, PLC)
   - allogeniczne przeszczepy więzadłowe ( przeszczepy pobrane od dawców)
   - przeszczepy łąkotek częściowe i całkowite (allogeniczne)
   - leczenie stawu ramiennego: niestabilność i uszkodzenia stożka rotatorów, choroba zwyrodnieniowa
   - leczenie uszkodzeń chrząstki: przeszczepy chrząstki i hodowle komórkowe osadzane na skafoldach
   - leczenie początkowej choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego: osteotomia HTO i DFO
   - endoprotezoplastyka jednoprzedziałowa stawu kolanowego Journey Uni, stawu rzepkowo-udowego journey PFJ
   - endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego, również z użyciem systemu indywidualnego doboru implantu Visioner oraz najnowszych rozwiązań technologicznych w tym protezy dwukrzyżowej Journey BCS
   - endoprotezoplastyka stawu biodrowego z małoinwazyjnego dostępu przedniego (Direct Anterior Aproach)
   - leczenia złamań kości długich w tym złamań dostawowych

  Specjalizacje

  • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

  Usługi

  Specjalistyczny Gabinet Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej

  ul. Reymonta 6, Katowice, śląskie


  Centrum Medyczne Signum

  Hierowskiego 70, 40-750 Katowice, śląskie

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  4.5

  Ogólna ocena
  23 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • P

   Rok 2011 zapalona sportsmenka. Sport był moim sposobem na życie dopóki kolano nie zaczęło boleć.Chodziłam od lekarza do lekarza, tysiąc bezsensownych diagnoz aż w końcu trafiłam przez polecenie do dr-c Deca, usg i diagnoza przerost fałdu błony maziowej, leczenie farmakologiczne zawiodło, zalecenie artroskopia. Po tygodniu miałam wrócić do pełnej sprawności. Niestety tak się nie stało. Nie ćwiczyłam, wegetowałam bo kolano mnie rozrywało z bólu. Po 10 miesiącach okazało się że fałd ponownie wyrósł i gdy przyszłam na wizytę do Żor z rezonansem usłyszałam pewne zdanie którego nie zapomnę nigdy, "dlaczego Pani płaczę? Nic Pani nie poradzę że ma Pani takie kolano". Czar prysł, lekarz którego uważałam za Boga wręcz zignorował to jak cierpię. Lekarz który powinien służyć radą stwierdził że nie poradzi nic w mojej sytuacji. Zdecydowałam się na usunięcie fałdu nfz u innego lekarza. Mimo wszystko fałd nadal sobie rośnie i kolano boli ale nie wiadomo co powoduje tą przypadłość. Jest mi przykro bo wiele razy słyszałam pozytywne opinie na temat dr-a Deca a w moim przypadku okazał się nieprofesjonalny. Nie mniej jednak polecam lekarza, zdiagnozował mnie w połowie. Mój przypadek jest indywidualny i nie powinien on podważać wiedzy jaką posiada lekarz. Moja opinia jest słaba bo liczyłam że wrócę do sportu jak to zapewniał lekarz ale niestety żyję z bólem w kolanie już czwarty rok. Pozdrawiam

  • R

   Doskonały lekarz. Szybka, trafna diagnoza, duża empatia, pacjent podczas wizyty ma poczucie bycia "w centrum uwagi".

  • T

   Jestem po operacji zszycia achillesa. Ścięgno było mocno poszarpane, ale operacja była przeprowadzona wzorowo. W 4-5 tyg. ściągnięta łuska gipsowa, w 8 tygodniu rozpocząłem intensywną rehabilitację. W 11 tyg. chodzę coraz pewniej. Dr Dec to super specjalista, bardzo zapracowany, ale ma zawsze czas dla pacjenta. Posiada ogromną wiedzę i polecam Go z czystym sumieniem szczególnie tym, którzy mają nietypowe, ciężko wyleczalne kontuzje.

  • A

   Bardzo dobry lekarz. Szybka diagnoza, po niej operacja kolana (więzadło krzyżowe ACL). Pan Doktor wszystko dokładnie wytłumaczył jak będzie wyglądała rehabilitacja, zawsze ma czas dla pacjenta. Operacja udana, wszystko ładnie się goi. Pana doktora Deca miałam z 2 poleceń i jestem bardzo zadowolona i z pewnością sama będę polecań innym.

  • H

   Jestem po AWF. Kocham sport pod każdą postacią. Sport to zdrowie...powiedział ten kto nigdy nic nie trenował :)
   Sport szczególnie lubi kolana :) łąkotki, więzadła itp... :) Wiemy też (oczywiście nie tyle co specjaliści) nieco o anatomii, traumatologii, medycynie sportu i tym podobnych dziedzinach. Moi usportowieni znajomi, ja i nasze urazy "przetestowaliśmy" wielu ortopedów i z naszego rankingu wychodzi, że dr Dec - wygrywa ten wyścig zostawiając wielu innych w blokach :) Fachowiec ogromnej klasy - wystarczy poczytać artykuły o nim i jego wyczynach (np. pierwszy w Polsce zabieg "transplantacji łąkotki stawu kolanowego z użyciem przygotowanych i opracowanych w naszym kraju przeszczepów allogenicznych (od dawcy)"- co było przełomem. Ja otrzymałam od innych lekarzy 3 różne diagnozy dopiero dr Dec mnie "naprawił" i kolanka fikają ;) pomógł wielu moim znajomym, którzy mieli "nigdy nie wrócić do sportu" według innych lekarzy, a radzą sobie bardzo dobrze :) Teraz oddaje w jego ręce mojego mężczyznę, któremu jakiś "fachowiec" spierniczył kolano (wyciął część łąkotki i najwyraźniej nie zauważył drobiazgu jakim jest zerwane więzadło) - i jestem spokojna :) Dr Dec wie co robi i robi to bardzo dobrze. Można go "dorwać" również w Sosnowcu i oczywiście w klinice sportu w Żorach. Chapeau bas

  • M

   Co ja będę mówić.... anioł nie lekarz.... chociaż drogi:) Jestem rok po rekonstrukcji ACL w lewym kolanie (dla tych co nie wiedzą, mowa o rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego) i jest rewelka. I uważam, że takie osoby jak ja powinny się tu wypowiadać a nie ktoś kto próbuje z dziwnych powodów oczernić Deca.... Polecam serdecznie. W ciemno dała bym mu zoperować każdy staw w moim ciele, aczkolwiek warto zaznaczyć, że jest specjalistą przede wszystkim od kolan! Obecnie przyjmuje m. in. w Sport Klinice w Żorach (Prywatna Klinika Sportowa)

  • E

   Świetny lekarz, a jak ktoś jest hipochondrykiem to chodzi po lekarzach aż czegoś nie znajdą!!!

   Ocena zmieniona przez moderatora na "dobry". Powód: Zbyt lakoniczna argumentacja do wystawienia wyższej oceny.

  • P

   1 wizyta i wiem, że kolejnej nigdy nie będzie. Dziwny to dla mnie specjalista, który na podstawie badania i zdjęć RTG nie diagnozuje pęknięcia kości i mówi, że jest wszystko w porządku…

   Na podstawie tych samych zdjęć oraz badania 2 tyg. później lekarz (oczywiście mowa o kim innym) ma 100% pewność co do rodzaju uszkodzenia.

   Narażenie pacjenta na komplikacje spowodowane zmuszaniem się do normalnego funkcjonowania (bo przecież wszystko jest w porządku!) nie pozwala mi nazwać tej osoby ani specjalistą ani nawet lekarzem.

  • P

   Namiar do pana doktora dostałam od bardzo dobrego znajomego, ponieważ wszyscy byli zaniepokojeni stanem mojej nogi po jak by się wydawało banalnym urazie. Wchodząc do łazienki straciłam równowagę, lecz po chwili ból ustąpił i postanowiłam funkcjonować dalej, jak się okazało to był błąd. Na Izbie Przyjęć w Sosnowcu zrobiono mi zdjęcie i włożono moja nogę do gipsu- jak się okazało miałam skręconą rzepkę w kolanie i po prostu nie była ona na swoim miejscu tylko przesunęła się. Po miesiącu poszłam na kontrolę do szpitala jak się okazało rzepka nie wskoczyła na swoje miejsce i lekarze postanowili mnie ponownie wsadzić na miesiąc do gipsu. Co bardzo zaniepokoiło moich rodziców oraz znajomych. Szukaliśmy najlepszego specjalisty i trafiliśmy na doktora J. Deca, pan doktor gdy zobaczył zdjęcie mojej nogi od razu postanowił zdjąć mi gips, zrobił mi badanie i natychmiast kazał pomału chodzić o kulach ażeby rozruszać nogę, ponieważ ścięgna w mojej nodze zaczęły się zrastać. W między czasie zostałam wysłana poza gabinet aby chodzić po korytarzu a pan doktor rozmawiał z rodzicami, potem poprosił Mnie i wszystko Mi wyjaśnił, dał skierowanie na rehabilitacje i kazał ćwiczyć.
   W każdej chwili mogłam zadzwonić do pana doktora i zapytać gdy miałam jakieś wątpliwości.
   Drugi raz gdy zetknęłam się z panem doktorem sytuacja powtórzyła się tylko z drugą nogą- wtedy doznałam skręcenia rzepki 2 stopnia oraz skręconą kostkę także 2 stopnia, pan doktor nie zalecał gipsu tylko ortezę z zegarem, co lepiej pomogło niż gips. Polecam Pana doktora ponieważ, jest to człowiek dobrego serca, ma bardzo dobre podejście do pacjentów i zna się na tym co robi.

  • G

   w zyciu nie mialem takiej fachowej wizyty wiadomo ze kosztuje ale po miesiącu chodzenia publicznie zdecydowałem isc do niego i naprawde nie zaluje . publicznie dowiedzialem sie ze mam stluczoa stope nastepny stwierdzil ze tylko krwiaki a w rzeczywistosci mialem wszystkie kosci zwichniete i kilka zlamanych . Szkoda ze dopiero po dwóch miesiącach do niego poszedlem dzis jestem kilka dni po operacji podczas niej doktor stwierdzil wiecej uszkodzen i tez je aprawil nie mówiąc o doplatach. Naprawde profeska niech bóg błogosławi takich lekarzy