Umów wizytę Zapytaj lekarza 291 odwiedzin w ciągu 30 dni

Psycholog, pedagog specjalny, psychoterapeuta indywidualny dzieci i młodzieży. Jestem psychologiem i pedagogiem specjalnym, psychoterapeutą szkolącym się w Ośrodku Psychoterapii Systemowej… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (2)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Psycholog, pedagog specjalny, psychoterapeuta indywidualny dzieci i młodzieży.
  Jestem psychologiem i pedagogiem specjalnym, psychoterapeutą szkolącym się w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Programu Pomocy Psychologicznej w nurcie Gestalt. Prowadzę terapię indywidualną dzieci i młodzieży oraz konsultacje dla rodziców. Zajmuję się diagnozą i psychoterapią dzieci oraz nastolatków borykających się z różnymi trudnościami rozwojowymi i emocjonalnymi. W terapii kieruję się założeniami i metodami psychoterapii Gestalt oraz Porozumienia bez Przemocy (NVC).
  Doświadczenie zawodowe zdobyłam w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych, w Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM oraz w wielu prywatnych ośrodkach terapeutycznych w Warszawie. Aktualnie pracuję również w szkole podstawowej i gimnazjum jako psycholog szkolny. Wysoką jakość i skuteczność moich usług zawdzięczam regularnym superwizjom u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP).
  Zapraszam do współpracy rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz młodzież. Zajmuję się głownie takimi obszarami terapeutycznymi jak:
  autyzm, zespół Aspergera i inne zaburzenia rozwojowe
  nadpobudliwość psychoruchowa, zaburzenia koncentracji uwagi (ADHD, ADD)
  praca z dzieckiem i rodziną w przypadku występowania trudności i problemów wychowawczych
  lęki i fobie, trudności separacyjne
  nadmierna nieśmiałość i lękliwość
  trudności szkolne, zarówno edukacyjne jak i społeczne/rówieśnicze
  trudności adaptacyjne
  konflikty rodzinne
  sytuacja okołorozwodowa w rodzinie
  zaburzenia zachowania
  Uważam, że w terapii najistotniejsze jest nawiązanie autentycznego i empatycznego kontaktu z drugim człowiekiem. Tylko wtedy możliwe jest szczere i otwarte ujawnienie swoich uczuć i trosk, co z kolei prowadzi do postępu terapeutycznego i przezwyciężenia trudności.
  Prywatnie jestem miłośniczką zwierząt, dalekich podróży i tańca.

  -terapia w języku angielskim
  - terapia przez Skype
  -porady wychowawcze
  - problemy adaptacyjne w sytuacji okołorozwodowej

  I graduated from Special Education Academy in Warsaw with degrees in Psychology and in Special Education and Pedagogy. I am a psychotherapist in the course of the certification process, I lead therapy in the humanistic approach. I gained my professional experience at the Gynaecological Clinical Hospital of Warsaw Medical University, Caring - Rehabilitation Centre for Disabled Children, Psychological and Pedagogical Counselling Centre and in non-governmental organizations, where I conducted individual and group therapy for children and adolescents. My background involves working in areas related to: family relations, life transitions (divorce, chronic illness, expatriation, etc.), education, parenting, growing character in adolescents, anxiety, autism, Asperger syndrome and family communication. I have dedicated my career and my practice to helping children and their families. Our kids face many challenges throughout their childhood. I believe in empowering kids to face those challenges, while giving them coping mechanisms and skills along the way. I work hand in hand with parents. I believe therapy should be a team effort and as such, I meet with parents in separate sessions to discuss the best possible parental approaches, along with how to help their kids utilize the tools they are learning in therapy.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Akademia Pedagogiki Specjalnej - kierunek: Psychologia
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej - kierunek: Pedagogika Specjalna
 • Ośrodek Psychoterapii Systemowej w Krakowie (w trakcie)
 • Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie- Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt
więcej

Publikacje

więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • -

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • I Katedra i Klinika Położnictwa i Ginekologii WUM
 • Ośrodek Opiekuńczo – Rehabilitacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych "Wspólna Troska"
 • PERSONA gabinet psychologiczno -pedagogiczny

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
14 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Lokalizacja: ZATOKA EMPATII Gabinet Psychologiczno Terapeutyczny

  Bardzo pomocny psycholog. Z pozoru „zwykle” rozmowy z nastoletnim synem stały się kluczem do rozwiązania problemów, które trapiły dziecko od dłuższego czasu. Szczerze polecam.

 • U
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ZATOKA EMPATII Gabinet Psychologiczno Terapeutyczny

  Doskonały psycholog. Szybko nawiązuje kontakt z dzieckiem i rodzicem. Ma profesjonalne podejście. Bardzo pomogła nam w rozwiązaniu naszego problemu. Szczerze polecam.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ZATOKA EMPATII Gabinet Psychologiczno TerapeutycznyUsługa: terapia dzieci i młodzieży

  Pani Julia Firlej bardzo kompetentna, z dużym doświadczeniem pracy z dziećmi, od 3 lat prowadzi terapię naszego syna z zespołem Aspergera. Syn bardzo jej ufa, chętnie chodzi na zajęcia. Dobrze układa się współpraca rodzice-terapeuta, jak również (na prośbę pani Julii) ze szkołą syna, co ma ogromne znaczenie przy zespole Aspergera.
  rodzice

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja:

  Pani Julia bardzo dobrze nawiązuje kontakt z dzieckiem, potrafi zbudować relacje oparte na zaufaniu. Jest osobą bardzo zaangażowaną, traktuje małego pacjenta i jego problemy bardzo poważnie. Jest też przekonująca i potrafi zbudować autorytet u rodziców, co często również się przydaje. Polecam.

 • N

  Pania Julie polecila mi znajoma, ktora rowniez przechodzila ciezki okres ze swoja pociecha. Corka cierpi na lekkie zaburzenia emocjonalnie, ktore maja wplyw nie tylko na jej kontakt z rowiesnikami, ale rowniez z nami-rodzicami. Corka nie radzila sobie w szkole, wyszukiwala najdziwniejsze wymowki, aby tylko nie isc do szkoly. Nie chciala roznawiac ani ze mna, ani z mezem. Nie radzilismy sobie, martwiac sie tym samym. Pani Julia spadla nam z nieba. Juz po kilku spotkaniach, mozna bylo zauwazyc poprawe. Corka z checia zaczela chodzic do szkoly, a nawet uczeszczac na zajecia poza lekcyjne. Jestem z niej bardzo dumna. Pani Julia ma wspaniale podejscie do dzieci. Profesjonalna, a tym samym bardzo ciepla i sympatyczna. Bardzo szybko zdobyla nasze, jak i corki zaufanie. Goraco polecam! 10/10

 • Szczerze polecam wszystkim, którzy mają problemy z pociechami P. Julię.
  Mój 6- letni syn ma dość duże problemy w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami. Już po kilku tygodniach zauważyłam że syn chętniej wychodzi do szkoły (wcześniej codziennie z mężem musieliśmy toczyć z nim batalię) oraz znacznie więcej opowiada o tym co w szkole się wydarzyło. Wydaje się bardziej śmiały i otwarty.

  Oprócz tego, że P. Julia pomaga naszemu dziecku to również wytłumaczyła nam co może być źródłem problemu i jak sobie z tym radzić, dzięki czemu możemy kontynuować i podtrzymywać efekty terapii w domu.

  Szczerze polecam!

 • Zgłosiłem się po poradę do Pani Julii ponieważ miałem bardzo duży problem z dogadaniem się z moim nastoletnim synem. Z początku kiedy jego wychowawczyni poradziła mi konsultacje z psychologiem moje nastawienie było bardzo sceptyczne. Jednak atmosfera w domu była już nie do zniesienia dla wszystkich domowników. Kontakt do Pani Julii dostałem od koleżanki z pracy, która bardzo zachwalała tę psycholog. Dziś mija 2 miesiące od kiedy pojawiliśmy się u p. Julii po raz pierwszy. Decyzja o podjęciu terapii właśnie u tej Pani była bardzo trafna. Teraz żałuję, że tak długo zwlekałem ze zwróceniem się o pomoc do specjalisty. Dzięki p. Julii znajduję z synem wspólny język a i on zmienił swoje podejście do mnie. Bardzo dziękuję za pomoc.

 • O

  Pani Julia to profesjonalna a jednocześnie miła i sympatyczna osoba. Bardzo szybko zjednała sobie sympatię mojej 5 letniej córki. Okazało się, że rozwód był dla mojego dziecka o wiele większym problemem niż mi się wydawało. Dzięki wskazówkom i radom od p. Julii skierowanym do mojego dziecka, a może przede wszystkim do mnie, ten trudny czas stał się dla nas bardziej zrozumiały i bezpieczniejszy.

 • D

  Bardzo dobry psycholog. Polecam z pełną odpowiedzialnością. Ma doskonałe podjeście do dzieci. Potrafi wyczuć na czym polega problem (nawet ten najbardziej ukryty i najmniej oczywisty), a Jej praca przynosi wymierne efekty.

  Syn bardzo zadowolony ze współpracy (poprzez rozmowę i zabawę) z Panią Julią, a my dzięki temu szczęśliwi. Polecamy!!!

 • A

  Świetna specjalistka. Od 2,5 roku prowadzi mojego syna z zespołem Aspergera (juz prawie 7-latka). Ciepła, kompetentna i zaangażowana, bardzo dobrze nawiązuje kontakt z dzieckiem. Syn chętnie uczestniczy w zajęciach i cieszy się na kolejne spotkania. Pani Julia prowadzi zarówno terapie psychologiczną, jak i pedagogiczną z moim synem. Polecam.