lek.

Joanna Kurmanow

Chirurg plastyczny

32 opinie +dodaj

Zadaj darmowe pytanie Poproś o kalendarz wizyt

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pierwszy staż zagraniczny odbyła w 1990 roku, w Klinice Traumatologii w Chalons s. Marne, Francja. W 1993 roku,... więcej

Pytania pacjentów (35)

 • uszy szwy plastyka

  witam chcialam sie dowiedziec jaki jest koszt plastyku uszu metoda szwów i jakie sa terminy prosze odpowiedziec na moje pytanie bardzo mi na tym zalezy

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Joanna Kurmanow

  Witam,
  Oczywiscie - preferowane metody korekcji to metody modelowania, a nie przecinania chrząstki. Terminy - prosze o kontakt z Klinika Lumedica celem umówienia konsultacji.
  Pozdrawiam

 • Wymiana implantów

  witam, czy podjęła by się Pani operacji wymiany implantów wraz z usunięciem przukurczu torebki włóknistej?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Joanna Kurmanow

  Witam,
  Zapraszam na konsultacje. Każdy chirurg plastyczny robi tego typu zabiegi :-)

  Pozdrawiam

Zobacz wszystkie (35) odpowiedzi

Zadaj pytanie lekarzowi

Twoje pytanie (bez Twoich danych) zostanie opublikowane na profilu lekarza

Zadaj darmowe pytanie

Adresy i cenniki

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pierwszy staż zagraniczny odbyła w 1990 roku, w Klinice Traumatologii w Chalons s. Marne, Francja. W 1993 roku, na zaproszenie dr Hanne Kjeldsen, wyjeżdża na staż w Oddziale Chirurgii Plastycznej w Aarhus, Dania.W tym samym roku – najpierw jako rezydent, a potem pracownik naukowy i chirurg - rozpoczyna współpracę z Oddziałem Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej w Bristolu (Wielka Brytania).

  Chirurgii plastycznej uczyła się od najlepszych specjalistów (dr Nigel Mercier, prof. Andrew Burd). Niezależnie od codziennej pracy na Oddziale i na sali operacyjnej, pomagała tworzyć Europejski Bank Skóry pod kierownictwem prof. Andrew Burda.

  Od 1994 do 2009 roku pracowała na Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Kliniki Chirurgii Urazowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, kierowanej przez prof. dr hab. Krzysztofa Słowińskiego. W 2001 roku uzyskała II stopień specjalizacji z chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, pod kierunkiem dr n. med. Tadeusza Myczkowskiego.

  W 2002 roku rozpoczęła prywatną praktykę lekarską, którą z powodzeniem prowadzi do dzisiaj.

  Jest autorem i współautorem prac naukowych na temat chirurgii plastycznej oraz leczenia oparzeń, opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz przedstawianych na licznych międzynarodowych zjazdach i sympozjach (m. in. w Berlinie, Poznaniu, Xian). Doskonali swoją wiedzę, systematycznie biorąc udział w licznych kursach i sympozjach (np. wrzesień 2013 - kurs chirurgii estetycznej ISAPS „Face and breast aesthetic approaches" listopad 2007- kurs „ Korekcje piersi „ M. del Yerro, Madryt; lipiec 2008 – szkolenie Mentor VIP Tour, Amsterdam; listopad 2008 – Advances In Aesthetic Plastic Surgery: The Cutting Edge VII, Nowy Jork; wrzesień 2012 -Breast Augmentation with Mentor Implants, dr Ruth Graf: luty 2010 - Allergan Academy - powiększenie piersi. Metoda Biodimensional; luty 2014- Plastyka piersi, dr Hammond )

  Członkini Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcjnej, Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń oraz The International Plastic, Reconstructive, Aesthetic Surgery.

Specjalizacje

 • Chirurgia plastyczna
 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Publikacje

więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Staże

 • Klinika Traumatologii w Chalons s. Marne, Francja.
 • Oddział Chirurgii Plastycznej w Aarhus, Dania.
 • Oddział Chirurgii ogólnej, Southmead Hospital, Bristol, Wielka Brytania
 • Oddział Chorób wewnętrznych, Southmead Hospital, Bristol, Wielka Brytania
 • Klinika Chirurgii Plastycznej, Frenchay Hospital, Bristol, Wielka Brytania
więcej

Certyfikaty

Artykuły

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Byłam u Dr Kurmanow w sprawię piersi, które po ciąży zmalały i zwisały, generalnie wyglądały bardzo źle. Na pierwszej wizycie zostałam poinformowana szczegółowo o przebiegu całego zabiegu oraz o rekonwalescencji. Pani Doktor okazała się fachowcem w swojej dziedzinie. Podniesienie oraz powiększeni piersi przeszło bez problemowo. Zarówno przed zabiegiem jak i po opieka była bardzo dobra. Teraz mogę się cieszyć z wyglądu. Polecam

 • bardzo dobry

  W 2012 roku miałam przeprowadzony zabieg odstającej małżowiny usznej. Ostające ucho było dla mnie dużym kompleksem. Nie mogłam robić takiej fryzury jaką chciałam. Nosiłam tylko rozpuszczone włosy, co nie rozwiązywało problemu, ponieważ ucho wystawało. Wyrobilam sobie nawyk ciągłego poprawiania włosów. Cieszę się, że zdecydowałam się na zabieg, który został przeprowadzony w poznańskiej klinice, bardzo profesjonalnie przez Panią doktor Kurmanow. Wszystkim, którzy mają taki problem bardzo polecam.

 • bardzo dobry

  Witam, Miałam ogromny kompleks z powodu przerośniętych warg sromowych. W końcu trzy lata temu zdecydowałam się na operację. Po operacji, którą wykonała Pani dr Kurmanow wszystkie kompleksy zniknęły:) Efekt operacji jest taki jak oczekiwałam, nie mam zaburzeń czucia, a po operacji rana dobrze się goiła. Polecam wszystkim, którzy zmagają się z podobnymi problemami. Jestem bardzo zadowolona.

 • bardzo dobry

  Witam, w grudniu miałam zabieg powiększenia piersi. Efekt moich piersi dzięki Pani Doktor jest rewelacyjny!!! Pani Doktor jest lekarzem godnym polecenia. Szczerze polecam!

 • dobry

  Pani doktor Kurmanow wykonała u mnie korektę wciągniętych brodawek piersiowych (wada wrodzona). Zabieg, wykonany przy znieczuleniu miejscowym, okazał się prawie bezbolesny i przyniósł dobre efekty. Na podkreślenie zasługuje zwłaszcza fakt, iż nie pozostały po nim żadne blizny; brodawki prezentują się estetycznie i naturalnie. Panią doktor polecam.

 • bardzo dobry

  Dwa miesiące temu przeszłam operacje powiększenia biustu u Pani doktor Kurmanow. Na konsultacjach byłam wcześniej u dwóch innych lekarzy. Jako trzecia była Pani doktor i przy niej pozostałam, ponieważ poczułam się bezpiecznie. Jako jedyna pokazała mi zdjęcia przed i po. Jako jedyna również wyjaśniła, jak mogą wyglądać moje piersi za kilka lat, jeśli wybiorę zły rozmiar implantu. Nikt wcześniej nawet o tym nie wspomniał. Piersi wyszły pięknie. Jestem zadowolona i z czystym sumieniem polecam Panią doktor. Pozdrawiam :)

 • słaby

  piersi są różnej wielkości są za małe bo 250ml pani dr powinna doradzić z takim doświadczeniem 350ml nikt nie zauważył że powiększyłam sobie piersi a kosztowało to 15000 zł.jestem w punkcie wyjścia tak już od maja zeszłego roku,pechowy dzień dla mnie 16 maja.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Joanna Kurmanow ( 3 listopada 2015)

  Witam, zapraszam na obowiązkową i bezpłatną wizytę pooperacyjną, gdyż od czasu ostatniej minęły ponad 2 lata. Decydując się na rozmiar implantów wspólnie ustalam z pacjentką ich wielkość,kształt, projekcję i wysokość tak, aby efekt był dobry teraz i po latach - tzn. aby nie występował efekt widocznego i pofałdowanego implantu i symmastii ( proszę zobaczyć w grafikach google - rippling breast implants, symmastia). Doświadczony chirurg nie patrzy na rozmiar protezy, patrzy na budowę pacjentki, pokrycie tkanek nad przyszłą protezą, dostosowuje implanty do budowy ciała kobiety. Pamiętać należy, że np. implanty firmy Mentor które Pani ma, różnią się szerokością, wysokością i projekcją. I tak należy je dobrać, aby nie wychodziły poza klatkę piersiową, nie spotykały się na mostku tworząc jedną pierś, nie naciągały mocno skóry, aby nie powstały rozstępy, nie powodowały rozciągnięcia otoczek do dużych rozmiarów, nie nachodziły tuż pod obojczyk, ale tworzyły delikatne, niewidoczne przejście, itd Serdecznie zapraszam na konsultację, gdzie ocenię efekt operacji - wielkość piersi i ich symetrię. Pozdrawiam

 • bardzo dobry

  Bylam u pani dr na zmianie opatrunku po operacji wykonanej u innego chirurga plastycznego( on wyjechal i nawet nie moglam sie do niego dodzwonic). Pani doktor przyjela mnie przed swoja praca. Poswiecila mi swoj czas-zrobila opatrunki, uspokoila ze wszystko dobrze sie goi - wszystko bez pieniedzy! Wspanialy czlowiek!

 • neutralny

  Nie mogę wypowiedzieć się na temat umiejętności pani doktor, ale na konsultacji na której byłam, była nieprzyjemna, ironiczna i lekceważąca, a przyszłam z nadzieją na pomoc - likwidacja skutków po zabiegu chirurgicznym. Czułam się głupio wysłuchując dziwnych uwag pani doktor. Nie wrócę.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Joanna Kurmanow ( 21 lutego 2016)

  Witam, Nie zawsze pacjent jest zadowolony z porady lekarza. Zwłaszcza, jeśli chodzi o korekcję powikłań pooperacyjnych, które mają być wykonane " natychmiast". Zawsze wyjaśniam na konsultacji, że korekcja po uprzedniej operacji powinna być wykonana minimum 6 miesięcy od pierwotnego zabiegu. Blizna - i to ta skórna, i tkanek głębokich - dojrzewa około 1 - 1,5 roku. Nie można operacji przeprowadzać wcześniej, bo może to przynieść pogorszenie stanu obecnego. Podczas konsultacji tłumaczyłam Pani ponad godzinę - o dojrzewaniu blizny, o strukturze piersi. Nie ulegając Pani namowom na szybką ( 2 miesiące po pierwszej) operację, przyczyniłam się do lepszego efektu przyszłego zabiegu ( jeśli go Pani wykonała).Pozdrawiam

 • bardzo dobry

  W ubiegłym roku Pani Doktor przeprowadziła u mnie zabieg zmniejszenia warg sromowych. Jestem bardzo zadowolona z efektu. Zabieg był wykonany metodą chirurgicznego cięcia w uśpieniu. Operacja została przeprowadzona profesjonalnie, bez żadnych komplikacji. Wszystko ładnie się zgoiło, nie mam zaburzeń czucia w tej okolicy i teraz czuję się świetnie. Pani Doktor Kurmanow jest bardzo dobrym specjalistą w dziedzinie chirurgii plastycznej, udziela fachowych porad i dba o pacjenta. Polecam każdej kobiecie, która chce coś zmienić w swoim wyglądzie.