Założycielka i dyrektorka "Psycholog 24h"- Punktu Interwencji Kryzysowej. Psycholog ds. interwencji kryzysowej, filozof-etyk, pedagog, mediator rodzinny, coach - project manager,… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Pytanie dotyczące zaburzenia psychiczne

  Dzień dobry,
  czy w przypadku podejrzenia o zaburzeniu psychicznym pierwszym krokiem powinno być umówienie się na konsultację z psychoterapeutą?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Joanna Giza

  Rekomenduję albo psychologa klinicznego albo psychiatrę. Potem dopiero psychoterapeutę, na sam proces leczenia/ terapii.

 • Pytanie dotyczące psychoterapia rodzinna

  psychoterapeuta-psychiatra

  Dzień dobry,

  Chciałabym prosić o pomoc w znalezieniu doświadczonego psychiatry-psychoterapeuty, który podejmie się konsultacji, w konsekwencji terapii rodzinnej.
  Chciałabym, żeby t była osoba mądra, empatyczna i wyrozumiała.
  Sprawa jest nagła, więc proszę o możliwość jak najszybszego przyjęcia.
  Będę wdzięczna za odpowiedzi i ewentualnie polecenie mi właściwego specjalisty.

  Pozdrawiam serdecznie.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Joanna Giza

  Jeśli chodzi o Poznań, nie umiem pomóc.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Założycielka i dyrektorka "Psycholog 24h"- Punktu Interwencji Kryzysowej. Psycholog ds. interwencji kryzysowej, filozof-etyk, pedagog, mediator rodzinny, coach - project manager, terapeuta i diagnosta w zakresach: etyki, uzależnień, przemocy, rodziny i rozwodów oraz pedagogiki, organizacji, zarządzania i marketingu; po wielu kursach specjalistycznych (m.in. Krótkoterminowa Terapia Interwencji Kryzysowej, CBT - Racjonalna Terapia Zachowania RTZ, Terapia Złości i Agresji u dzieci i młodzieży, Opiniowanie psychologiczne i pedagogiczne, Rysunek projekcyjny jako uzupełniająca metoda diagnostyki dzieci i dorosłych, Terapia Akceptacji i Zaangażowania ACT, Mindfulness - MBSR, Medytacja chrześcijańska w szkole/ pracy,Terapia Schematu Par, terapia systemowa rodzin - Genogram itd)i szkoleniach instytucjonalnych, członkini m.in. Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich i Polskiego Towarzystwa Mindfulness, PTP i PTE, a także pedagog i literaturoznawca - narratolog (studia magisterskie z pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim/ przewód doktorski). Prowadzi Punkty w Warszawie i Józefowie.

  Prywatnie (lat 46) matka dorosłych dzieci i rocznego Jana, córka, siostra, babcia i partnerka.

  Więcej: http://www.ostredyzury.pl/pomoc-medyczna/292-psycholog-calodobowy.html
  http://psychoterapia24h.pl/

  WAŻNE! Konsultujemy i leczymy!
  NIE WYSTAWIAMY OBDUKCJI, OPINII SĄDOWYCH (CHYBA ŻE SKIEROWANYCH DO NAS PRZEZ SĄD albo w związku z prowadzoną interwencją i WYŁĄCZNIE!! dla klientów punktu) ORAZ ZAŚWIADCZEŃ DO KARNYCH SPRAW SĄDOWYCH i ZWOLNIEŃ LEKARSKICH / SĄDOWYCH (nie mamy uprawnień biegłych i lekarzy sądowych !)

  WAŻNE DLA NOWYCH PACJENTÓW!
  Pacjenci odwołujący pierwszą konsultację bez usprawiedliwienia i kontaktu bezpośredniego z punktem, będą blokowani i nie będą mieli możliwości ponownego zapisu na wizytę. Prosimy więc - zanim się Państwo zapiszecie, o kilkakrotne przemyślenie decyzji, a w razie nagłych okoliczności, o kontakt bezpośredni z rejestracją. Dziękujemy!!!

  Instytut współpracuje z: prawnikami - specjalistami ds prawa rodzinnego i cywilnego, psychiatrami (ścisła współpraca diagnostyczna z Poradnią Zdrowia Psychicznego* i Instytutem Psychiatrii I Neurobiologii - Kliniką Psychiatrii Dzieci i Młodzieży*) , mediatorem rodzinnym i biegłymi psychologami z RODK, psychoterapeutami z innych nurtów i psychologami klinicznymi oraz społecznymi, filozofem, pedagogiem, rehabilitantem- traumatologiem, psychotraumatologiem, coachem rozwojowym, trenerami rozwoju, korepetytorami (poziomy podstawowe szkolne, ogólnokształcące oraz akademickie) i edukatorami, uznanymi superwizorami. W instytucie praktyki studenckie oraz staże zawodowe odbywają za Państwa zgodą studenci i absolwenci kierunków psychologicznych. Z Instytutem współpracują wolontariusze stołecznych organizacji pozarządowych, specjalizujących się w pomaganiu i poradnictwie społeczno-prawno-zawodowo-psychologicznym.

  ZESPÓŁ DIAGNOSTYCZNY (OPINIE PSYCHOLOGICZNE, SĄDOWE I KONSULTACJE):
  - lek.med. psychiatra dorosłych ds uzależnień i OCD,
  - lek.psychiatra dziecięcy i młodzieżowy,
  - pedagog - terapeuta dużych rodzin, mediator rodzinny, art-terapeuta i trener rozwoju,
  - psychoterapeuta oraz superwizor Polskiego Tow. Psychologicznego - mgr Anna Dodziuk,
  - Joanna Giza (koordynator zespołu)

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Seksuologia
 • Psychiatria
 • Psychiatria dzieci i młodzieży
 • Onkologia kliniczna
 • Zdrowie Publiczne
 • Psychologia Sportu
więcej

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny (2000) - Pedagogika/ magisterskie
 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Warszawa/ Psychologia (2014/ 2015)- Psychologia Kryzysu i Interwencji Psychologicznej/ Studia dla magistrów-Psychologia Kliniczna i Psychologia Zdrowia / Studia Podyplomowe 2013
 • Studia Podyplomowe dla Biegłych i Mediatorów Sądowych/ Uniwersytet Warszawski (2012)
 • Uniwersytet Szczeciński / Polonistyka/ studia magisterskie (2000)
 • Uniwersytet Szczeciński / Dziennikarstwo/ Filozofia i Etyka - studia podyplomowe (2003)
więcej

Publikacje

więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Złota Kaczka (2000) Nagroda SDRP dla najlepszych dziennikarzy

Znajomość języków

 • rosyjski
 • francuski
 • angielski
 • polski
więcej

Staże

 • Poradnia Zdrowia Psychicznego, Oddział Dzienny Leczenia Nerwic, Żołnierska/ Szczecin
 • Ośrodek Dla Osób Uzależnionych/Teen Challenge w Broczynie k. Słupska
 • Poradnia Psychologicznej Interwencji Kryzysowej 24h/ Frey Institute Warszawa
 • Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju US SWPS (Program ADHD)
więcej

Certyfikaty

Choroby

więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
53 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: "Psycholog 24h" - Punkt Interwencji Kryzysowej FREY INSTITUTE

  Bardzo polecam Panią Joannę. Bardzo profesjonalna, z ogromną wiedzą, pomogła mi w rozwiązaniu problemu

  mgr Joanna Giza2017-08-30

  Dziękuję:)

 • Lokalizacja: "Psycholog 24h" - Punkt Interwencji Kryzysowej FREY INSTITUTEUsługa: potrzeba

  Pani Doktor Joanna Giza - i to powinno wystarczyć !
  Najpierw ratuje życie , później leczy depresje , lęki , traumy , uzależnienia , a w rezultacie zmienia Twoje życie i świat wokoło.
  Dzięki niej narodziłem się na nowo i jest mi dane kolejny raz być dzieckiem . Uczyć się żyć na nowo. Dziękuję Pani Doktor

  mgr Joanna Giza2017-07-28

  Panie Mirku, wie Pan, że to nie moja zasługa, tylko Pana:) Poza tym, obydwoje głęboko wierzymy też, że jako ludzie jesteśmy tylko/ aż skromnymi i wadliwymi narzędziami w Jego rękach. Proszę zawsze wybierać najprostsze rozwiązania, leżą tuż pod sercem:))) Do zobaczenia jesienią! Proszę pozdrowić ode mnie całą rodzinę

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: "Psycholog 24h" - Punkt Interwencji Kryzysowej FREY INSTITUTEUsługa: konsultacje psychologiczne

  Indywidualne podejście, zrozumienie problemu, systemowe podejście do problemu, wielowariantowość, doskonały klimat, atmosfera.

  mgr Joanna Giza2017-05-17

  Dziękuję za uznanie. Ja także byłam pod wrażeniem Pana odwagi, otwartości i determinacji. Pozdrawiam

 • K

  Polecam serdecznie Panią Joannę, jej bezpośredniość, ciepłe podejście i drążenie tematu do skutku. Spotkania nie są przerwane w trakcie ważnego tematu tylko dlatego że minęła godzina. Dzięki temu czuję się zaopiekowana i myślę że właśnie dotknęłyśmy czegoś ważnego, nad czym muszę się trochę dłużej zatrzymać. W ogóle muszę się zatrzymać☺ Jestem w połowie terapii i mam nadzieję, że teraz wszystko zacznie się coraz bardziej rozjaśniać i znajdę odpowiedzi na frapujące mnie pytania, w sobie i będę umiała poczuć i zaufać swojej intuicji, by podejmować swoje decyzje. Dziękuję!

  mgr Joanna Giza2016-12-19

  Pani Kasiu i ja Pani dziękuję za zaufanie oraz odwagę. Było trudno, ale już widzę ogromny postęp. I jestem pod wrażeniem Pani piękna wewnętrznego, wrażliwości, subtelności i dużej intuicji właśnie!!!!!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  z czystym sumieniem mogę polecić Panią Joanne, super kontakt, myślę że trafnie zdiagnozowała moje problemy, już widzę pierwsze efekty a tak naprawdę to dopiero początek

  mgr Joanna Giza2016-12-19

  Tak, jesteśmy na początku drogi, Panie Pawle, ale to że już nią Pan idzie jest sukcesem! Dziękuję. Proszę się nie cofać i zaufać w końcu sobie!!!! Do zobaczenia!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  lekarz z bardzo pozytywnym podejściem do pacjenta, przekazał nam wiele szczegółów pracy z dziećmi trudnymi, wykazał duże zrozumienie dla problemu z jakim się zgłosiliśmy

  mgr Joanna Giza2016-09-07

  Bardzo Wam dziękuję za opinię. Teraz trzymam kciuki i czekam na dalszy rozwój wydarzeń, ufając, że Wasza bezwarunkowa i mądra Miłość do dzieci, jest w stanie uczynić cuda i wyrównać wszelkie deficyty. Że zakryje i zabliźni tę wieloletnią, dziecięcą traumę, której doświadczały w swoich pierwotnych rodzinach, a wam da sens życia i wielką satysfakcję z dobrze "wykonanej roboty rodzicielskiej". I nie martwcie się okolicznościami, jeśli nie macie sobie nic do zarzucenia, są po to, by was - jako rodzinę wzmocnić i przygotować na kolejne, kryzysy dorastania dzieci, których -jak to w życiu - pewno i tu - nie zabraknie. Do zobaczenia! Pozostaję z wielkim szacunkiem i podziwem dla waszego trudu i odwagi!

 • K

  Na pierwszą wizytę pół roku temu przyszedłem przestraszony i niepewny wszystkiego. Nawet tego, co czuje i myślę. Pani Joanna z miejsca uspokoiła i opanowała moje wątpliwości oraz lęki. Po trzech miesiącach intensywnych spotkań dwa razy w tygodniu poczułem, że jestem w dobrych rękach. Moja codzienność przestała mi tak ciążyć i mnie przerażać. Zacząłem się częściej uśmiechać. Apetyt powrócił. Nie obyło się bez leków, bo okazało się, że stany wypalenia zawodowego i długotrwała depresja. Terminy są elastyczne, pani doktor jest komunikatywna i dostępna (na e-mail i sms). Wymaga, ale dziś u mnie "chcieć to móc nie chcieć to musieć". Prowadzę kalendarz, gdzie zapisuję swoje myśli, uczucia i działania oraz to co mi się udało, bądź nie. Potem na sesji to analizujemy i weryfikujemy oraz planujemy co dalej. Bardzo polecam Panią Joannę. Nie wiem, co dziś by ze mną było, gdyby nie ona.

  mgr Joanna Giza2016-06-03

  Panie Krzysztofie, jestem z Pana dumna! Ani przez chwilę nie wątpiłam, że się uda wyjść na prostą. Trzymam kciuki za ciąg dalszy! Dziękuję:)

 • M

  Profesjonalistka i mistrzyni jedyna w swoim rodzaju. Cudowna, ciepła i serdeczna osoba z olbrzymią wiedzą i mądrością. Postawiła mnie na nogi w bardzo trudnym momencie mojego życia. Na pierwsze spotkanie przyprowadziłam do Pani doktor swój traumatyczny strzępek, bez przekonania, że jeszcze coś można uratować. I wtedy odkryłam, że jest ktoś, kto umie słuchać ze zrozumieniem niepohamowanego płaczu. Od początku ujęła mnie jej życzliwość, spostrzegawczość i wyjątkowy sposób wspierania. Terapia prowadzona przez Panią doktor to realna pomoc w atmosferze pełnej empatii, zaufania, spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Jej niezwykła umiejętność łączenia uporządkowania z elastycznością dawała mi możliwość nadążania za problemem i komfort odnajdywania sensu pracy nad sobą. Natomiast takt, poczucie humoru i subtelna konsekwencja Pani Joanny powodowały, że cała „operacja” przebiegała bezboleśnie, planowo i skutecznie. Efekty uwalniały się systematycznie, po każdym spotkaniu wychodziłam silniejsza, zmotywowana i przekonana, że dam radę. I daję radę. Pani doktor, nie wiem, co bym bez Pani zrobiła… Dziękuję Pani za ocalającą moc Pani trudu. ..a że dobrem należy się dzielić, polecam Panią doktor Joanną Gizę.

  mgr Joanna Giza2016-02-05

  Od początku w Panią wierzyłam i wierzyłam Pani, wbrew Pani własnym wątpliwościom. Wiedziałam też, że ma Pani w sobie siłę i wolę, by wyjść z ciemności. Miała Pani też do tego wsparcie bliskich oraz kilka kotwic w postaci pracy, wykształcenia, niezłomnego charakteru i sprzyjającego temperamentu. A teraz nawet ten Pani "trudny Cień" i ten chwilowy pobyt w "ciemnej dolinie" Panią będą wspierały i umacniały na przyszłość. Dziękuję za te wspólne i niezwykle inspirujące, twórcze i ekscytujące podróże; nasze sesje czasami przypominały narrację a la Scherlock Holmes! Chylę głowę przed Panią:) Pomyślnych wiatrów w dalszej podróży, zwanej życiem!

 • Polecam Panią Joannę z całego serca. Bardzo odważna, wnikliwa i uważna terapeutka. Jeżeli zastanawiasz się, czy terapia jest dla Ciebie…to pewnie jest;) Jeżeli czujesz, że coś jest „nie tak”, nie wykorzystujesz swojego potencjału, albo po prostu masz uczucie „zaciągniętego hamulca ręcznego” w swoim życiu, związku czy pracy, to nie czekaj. Sprawdź to, odważ się! Pani Joanna jest najlepszą osobą, z którą będziesz mógł się temu przyjrzeć.

  mgr Joanna Giza2015-10-12

  Bardzo dziękuję, i dla mnie Pani postawa była źródłem indywidualnego wsparcia. Pani energia oraz urok są pozytywnie wzmacniające. Proszę utrzymać ten azymut rozwojowy, on uchroni przed pustką i zwątpieniem w sens - choćby chwilowego cierpienia i konfrontacji z trudnościami. Serdeczne buziaki!!!!

 • I

  Bardzo polecam Panią Joannę - to nieoceniona pomoc. Zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej, pomaga spojrzeć na rzeczy w taki sposób, ze wydają się one prostsze, mniej straszne, mniej zagmatwane i dzięki temu do poukładania. Już po kilku sesjach wrócił uśmiech na twarzy i duszy. Doskonała pomoc dla osób mających problem z wiarą w siebie, akceptacją siebie. Minęło już prawie 4 tygodnie od zakończonej terapii i jest jak na razie jest dobrze i mam nadzieję, że tak pozostanie :) Pozdrawiam Ka,

  mgr Joanna Giza2015-08-26

  Oczywiście, że tak pozostanie, bo to teraz tylko i wyłącznie zależy od Pani motywacji, umiejętności i samoświadomości:))) Nawet jak świat się zawali, Pani może skutecznie pracować ze swoim umysłem i sercem....Wie Pani, co Pani traci, gdy ulega zanadto gorszym nastrojom i myślom, nie trzymając ich w ryzach - adekwatnie do ich znaczenia i funkcji. Buziaki! Bardzo ciszę, że złapała Pani i utrzymuje constans. To najcenniejsze, bo to fundament i jedyny azyl:)