Dr n. med.

Jarosław Siluk

Chirurg szczękowy, Stomatolog, Chirurg

27 opinii

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • M
  Lokalizacja: PRAKTYKA PRYWATNA

  Pan doktor serdecznie mnie przywitał i zapewnił ze wszystko odbędzie się szybko i bez bólu.
  Bardzo się bałem ponieważ nigdy nie miałem usuwanago zęba.
  Pan doktor bardzo sprawnie przeprowadził zabieg - nawet nie wiedziałem kiedy ząb był usunięty.
  Pragnę serdecznie podziękować panu doktorowi za tak szybki i sprawny zabieg warty 10 gwiazdek.

 • Chirurdzy szczękowi w pobliżu miejscowości Bielsko-biała

  Doświadczenie i kwalifikacje

  about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

  • Lekarz - Chirurg Ogólny ,
   Lekarz Stomatolog - Specjalista Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Jamy Ustnej ,
   ponad 25 letnie doświadczenie zawodowe ,
   ponad 15 letnie doświadczenie w leczeniu operacyjnym zmian zwyrodnieniowych stawu skroniowo-żuchwowego ,
   WYJAŚNIENIE DLA LEKARZY I PACJENTÓW: Zgodnie ze współczesnymi standardami ogólnoświatowymi nie należy utożsamiać chirurga szczękowo-twarzowego z chirurgiem stomatologiem, ponieważ jest to stwierdzenie krzywdzące dla tych pierwszych. Specjalistą chirurgii szczękowo-twarzowej w Polsce i w Europie musi być jednocześnie lekarz i lekarz stomatolog (dentysta), natomiast w USA wyłącznie lekarz, podczas gdy specjalistą chirurgii stomatolgiczej w Polsce, Europie, USA może być wyłącznie lekarz dentysta. Zakres wiedzy teoretycznej jak i przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych obowiązkowych do uzyskania specjalizacji z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej znacznie przekraczają wymagania dla uzyskania specjalizacji w zakresie chirurgii stomatologicznej, dla której obecnie nie wymagany jest egzamin praktyczny (sic !)

  Specjalizacje

  • Chirurgia stomatologiczna
  • Chirurgia szczękowo-twarzowa
  • Chirurgia ogólna

  Choroby

  • choroby stawu skroniowo-żuchwowego
  • wady zgryzu
  • braki zębowe
  • złamania kości twarzoczaszki
  • zapalenia zatok szczękowych
  • torbiele kości twarzoczaszki
  • zapalenie kości twarzoczaszki
  • zęby zatrzymane
  • implanty zębowe ASTRA -TECH
  więcej

  Usługi

  pin-iconCreated with Sketch.

  PRAKTYKA PRYWATNA

  Żywiecka 204, 43-300 Bielsko-Biała, śląskie

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz całkowicie za darmo.

  Ocena pacjentów

  Dodaj własną opinię
  5

  Ogólna ocena
  27 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • M
   Lokalizacja: PRAKTYKA PRYWATNA

   Pan doktor serdecznie mnie przywitał i zapewnił ze wszystko odbędzie się szybko i bez bólu.
   Bardzo się bałem ponieważ nigdy nie miałem usuwanago zęba.
   Pan doktor bardzo sprawnie przeprowadził zabieg - nawet nie wiedziałem kiedy ząb był usunięty.
   Pragnę serdecznie podziękować panu doktorowi za tak szybki i sprawny zabieg warty 10 gwiazdek.

  • M
   Lokalizacja: PRAKTYKA PRYWATNAUsługa: chirurgia stomatologiczna

   Super! Miałam usuwany korzeń, pozostawiony po zabiegu u dentysty. Byłam zmasakrowana i okropnie się bałam. A Pan doktor usunął to w ciągu 20 minut i dał mi takie znieczulenie, ze nic nie czułam. Dodatkowo bardzo łatwo było o kontakt z Panem doktorem i dostałam na papierze szczegółowe wytyczne jak dbać o ranę. TO był najlepszy wybór.

  • M

   Pan doktor usuwał mi górną ósemkę.Rewelacja.Zabieg przebiegł bardzo sprawnie i szybciutko. Lekarz godny polecenia.A tak się bałam...

  • A

   Gdyby każdy stomatolog był taki, lęk przed dentystą byłby mitem. Pan doktor usuwał mi złamany ząb, powiedział że potrwa to minutę osiem - zrobił to w znacznie krótszym czasie. Rana goiła się krótko, wystarczyło stosować się do wytycznych, które dostaje się dokładnie spisane na kartce. Poza tym to sympatyczny człowiek, ze spokojem odpowiada na wszystkie pytania, sam udziela wyczerpujących informacji. Gorąco polecam. Nie ma co szukać w Bielsku lepszego chirurga w tej dziedzinie.

  • Byłem na zabiegu plastki stawu skroniowo-żuchwowego w maju 2014 r. 8 tys. Moja decyzja. Miałem nadzieję, że ustąpią drżenia i napięcie mięśniowe. Niestety już po dwóch tygodniach od zabiegu pojawiły się stare dolegliwości. Teraz po dwóch latach mogę twierdzić z całą pewnością, że albo zabieg był niepotrzebny albo nieudany. Lewy staw drży , pulsuje i boli jeszcze więcej niż przed zabiegiem. Uczciwie przyznam, że nie ćwiczyłem stawu zbyt regularnie po zabiegu, troche się bałem. Ostatecznie stanęło na tym, że pan doktor uważa, że jest dobrze i tylko są niewielkie zrosty. Z perspektywy czasu żałuję, że nie spróbowałem zamiast zabiegu terapii manualnej. Teraz to właśnie pomaga mi najbardziej. Niewiele więcej mam do dodania. Gdyby było dobrze z chęcią oceniłbym doktora Siluka na plus. Ale liczy się efekt zdrowotny, a ten jest żaden. Mimo to dziękuję panu Silukowi za poświęcony czas, danie nadziei i za sympatyczne podejście. Szkoda, że sugestie, iż należy przede wszystkim popracować nad zgryzem, sylwetką, rozluźnieniem i ubytkami zębowymi nie zostały postawione jako warunek przystąpienia do zabiegu, gdyż teraz być może byłbym w lepszej sytuacji. Bożydar Michalski

   dr n. med. Jarosław Siluk2016-04-22

   Witam Panie Andrzeju z Częstochowy, Przykro mi, że znalazł się Pan w grupie pacjentów niezadowolonych z efektu leczenia operacyjnego dysfunkcji stawu skroniowo żuchwowego. Wytyczne co do diagnostyki i leczenia zachowawczego przed ewentualnym przystąpieniem do zabiegu otrzymuje każdy pacjent. Brak efektów leczenia zachowawczego skłania chirurga do podjęcia próby leczenia operacyjnego. Niestety wpływu na zmniejszenie stresu i zmianę wymuszonej, niekorzystnej postawy ciała w pracy lekarz nie ma. To musi pozostać kwestią również samokontroli. Oprócz tych czynników jest wiele innych przyczyn miejscowych, ogólnoustrojowych czy psychogennych które w różnych kombinacjach niekorzystnie wpływają na pracę stawu / stawów skroniowo żuchwowych. Decyzję o planowym zabiegu operacyjnym w przypadku wskazań względnych podejmuje również sam Pacjent. Efekt końcowy zależy oczywiście od prawidłowej kwalifikacji, prawidłowo wykonanego zabiegu, ale także od współpracy pacjent lekarz. Nie wszystko jest się w stanie przewidzieć. Brak pozytywnego efektu leczenia operacyjnego skłania mnie jedynie do przeproszenia Pana. Pozdrawiam. Dr Siluk.

  • Po qczesniejszych traumatycznych przezyciach z pierwsza 8 ktira wyrywak mi rzeznik trafilam wreszcie, bedac w ciazy na Pana doktora. Los chcial ze akurat w tym okresie (ciazy) musialam usunac kolejna 8. Pan Dr byl prze sympatyczny, profesjonalny mily i z poczuciem humoru. Przysiegam ze nie wiedzialam w ktorym momencie wyrwal tego przekletego zeba. Na dodatek nie musialam brac przeciwbolowych po tym zabiegu. Cale szczescie bo w ciazy mozna tylko apap. Tak wiec wzielam jeden na noc i wiecej nie bylo potrzeby. Zadnej opuchlizny, nic. Cudowny lekarz i az mi zal ze nie ma nigdzie kontraktu z nfz bo mam do usuniecia trzecia 8. :( polecam Pana Dr z czystym sumieniem. Lekarz profesjonalista, najlepszy w swoim fachu. Pozdrawiam Sandra

  • S

   Pan doktor usuwał mi dolną ósemkę. Jestem bardzo zadowolony, bo zabieg przebiegł szybko i sprawnie. Wszystko dobrze się goiło. Polecam Pana doktora.

  • K

   Nie ma w rankingu oceny WZOROWA a taką należy napisać.
   O godzinie 16:00 byłam na zabiegu u Pana doktora.Trwał on około 2 godzin , kilka szwów i dużo krwi.
   Przysięgam ,nie poznałam takiego fachowca jak długo żyję na tej ziemi.
   Nie mam słów by opisać co czuje osoba po takich przejściach stomatologicznych będąc po wizycie , na której dane mi było dziś być.Płacz ze szczęścia i ze wzruszenia radość, wielka ulga.
   Panie doktorze jak długo żyć będę , będę PANA polecała.
   Bardzo dziękuję Pani asystującej - wspaniała kobieta.
   Katarzyna z Pszczyny

  • H

   Usuwałam u Pana Doktora ósemkę. Jako że nigdy wcześniej nie miałam wyrywanego zęba, prawie mdlałam ze strachu przed wejściem do gabinetu:) Szybko jednak bardzo miłe usposobienie i poczucie humoru Pana Doktora sprawiły, że stres minął. Samo wyrwanie zęba trwało może ze 30 sekund- myślałam że Pan Doktor sprawdza mi jakimś narzędziem czy znieczulenie działa a tu zanim się zorientowałam że to jednak już wyrywanie,ósemeczki już nie było:) Polecam wszystkim Pana Doktora- jest opanowany, profesjonalny, miły,wesoły i wyrozumiały dla zestresowanych pacjentów:) Dostałam konkretne zalecenia, receptę na leki przeciwbólowe- choć wystarczyła jedna dawka po i jedna na wieczór, bo ból niewielki, żadnej opuchlizny. Polecam gorąco Pana Doktora i jeśli kiedyś (a mam nadzieję że nieprędko bo jednak nie chciałabym póki co pozbywać się innych zębów) będę musiała usunąć zęba to tylko u Doktora Siluka:) Dziękuję Panie Doktorze :)

  • Usuwałam chirurgicznie dolną ósemkę i jestem zachwycona - w możliwie entuzjastycznym tego słowa znaczeniu :). O zabiegu, wykonanym kilka tygodni temu, już dawno zapomniałam. Pacjent dostaje odpowiednie zalecenia i myślę, że jeśli się do nich zastosuje, reakcje będzie podobna do mojej. Odnośnie wiedzy i umiejętności dr - nie czuję się upoważniona merytorycznie, by to oceniać.