lek.

Janusz Jaworowski

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg plastyczny, Chirurg, Onkolog

47 opinii +dodaj

Specjalista Chirurgii Plastycznej Ogólnej i Onkologicznej. Lekarz z dwudziestoletnim doświadczeniem klinicznym. Wykonuje pełen zakres operacji chirurgii plastycznej, estetycznej i regeneracyjnej,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
47 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • O
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia PlastycznaUsługa: konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pan doktor jest bardzo miły, otwarty, jednocześnie konkretny i kompetentny. Wyczerpująco odpowiadał na pytania, nie spieszył się i bardzo indywidualnie rozpatrzył mój problem. W 100% polecam.

 • Lokalizacja: Timeless | Chirurgia PlastycznaUsługa: operacja plastyczna twarzy

  Jestem 6 miesięcy po operacji podbródka (sliding genioplasty), korekcji odstających uszu oraz korekcji nosa chrzęstnego z usunięciem małego garba. Jestem bardzo zadowolony z rezultatów. Twarz stała się bardziej pociągła, uszy nie odstają, nos został skrócony, gdyż był za długi oraz został usunięty z niego niewielki garb. Podbródek został wydłużony, gdyż był za krótki oraz została odessana tkanka tłuszczowa z okolicy brody, aby uzyskać ładny profil twarzy. Dzięki tej operacji moja pewność siebie i atrakcyjność wzrosła. Podejście Pana Dra Janusza Jaworowskiego było bardzo profesjonalne i rzeczowe. Na konsultacjach przed operacją poinformował o przebiegu operacji oraz o czasie i możliwym bólu podczas rekonwalescencji. Do pełnej sprawności wróciłem po około 3-4 miesiącach po operacji. Przez pierwsze 3 miesiące musiałem szczegółowo dbać o każdą operowaną część ciała. Było to momentami denerwujące i zabierało trochę czasu, ale ten wysiłek warty był poprawy wyglądu twarzy i polepszeniu mojego samopoczucia. Po 6 miesiącach stwierdzam, że czucie w uszach jest nieznacznie słabsze, niż przed operacją. Czucie czubka nosa jest niemalże identyczne jak przed operacją. Małym minusem jest to, że czuję linię przecięcia kości podbródka, ale mam nadzieję, że za kilka miesięcy ten problem zniknie. W skrócie: lekko słabsze czucie w uszach, nosie i podbródku nie przeszkadza mi w ogóle w codziennym życiu. Nie zwracam na to uwagi, ponieważ są to minimalne różnice. Tego typu operację polecam osobom, które patrzą w lustro i widzą defekty swojej twarzy na przykład odstające uszy, krzywy nos, zbyt krótki / długi podbródek. Po operacji patrzę w lustro z uśmiechem i cieszę się z nowego wyglądu twarzy. Polecam Pana Dra Janusza Jaworowskiego i gdybym miał powtórnie wybrać lekarza, który wykonałby taką operację to wybrał Dra Janusza. Dr Janusz jest profesjonalistą i takich ludzi szanuję i cenię najbardziej.

 • A
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia Plastyczna

  Jestem 3,5 miesiąca po powiększeniu piersi u doktora Jaworowskiego. Implanty okrągłe Motiva 725 ml, cięcie pod pachą. Pan doktor dokonał istnego cudu. Piersi wyglądają bardzo naturalnie, blizna pod pachą jest praktycznie niewidoczna. Panu doktorowi udało się dzięki niezwykłemu kunsztowi lekarskiemu wprowadzić duże implanty poprzez naprawdę małe nacięcie pod pachą. Doktor Jaworowski jest niezwykle ciepłą i serdeczną osobą. Od razu podczas pierwszej wizyty zyskał moje pełne zaufanie. Świetnie doradził mi rozmiar i kształt implantów, wszystko dokładnie wytłumaczył. Z czystym sumieniem polecam doktora Jaworowskiego.Dziękuję Panie doktorze za piękne piersi oraz miłe i profesjonalne konsultacje zarówno przed jak i po operacji.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia PlastycznaUsługa: powiększanie piersi

  Wizyta odbyła się w znakomitej atmosferze .Doktor Jaworowski odpowiedział wyczerpująco na wszystkie pytania .Super lekarz.

 • I
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia Plastyczna

  Zgłosiłam się do Pana Doktora z pytaniem, czy w moim przypadku korekta nosa byłaby zabiegiem bezpiecznym i przyniosłaby oczekiwane rezultaty. Wcześniej konsultowałam się z innym lekarzem, który potraktował mnie, w mjej ocenie, nie do końca profesjonalnie, stwierdzając m.in., że nie można przewidzieć, jaki będzie wynik operacji.
  Po rozmowie z Panem Doktorem, zdecydowałam się na zbieg, który przebiegł bez komplikacji. Wszystko ładnie się goi. Na ostateczny efekt operacji muszę jeszcze poczekać.
  Pan Doktor ma właściwe podejście do pacjenta, jego oczekiwań i obaw. Jest rzeczowy, ale daleki od oschłości. Także po zabiegu udziela wszelkich wskazówek i służy pomocą. Polecam wszystkim tego rzeczowego i profesjonalnego lekarza.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia PlastycznaUsługa: chirurgia plastyczna

  Jestem już po 2 operacjach u dr. Jaworowskiego.
  V-Line (redukcja brody, szczeki i kości policzkowych), a wcześniej redukcja jabłka Adama.
  Obie zakończyły się świetnymi rezultatami bez komplikacji. Dzięki estetycznemu wyczuciu doktora mogę codziennie patrzeć z radością w lustro.
  Współpraca z Panem Doktorem jest bardzo przyjemna — potrafi szybko zrozumieć czego potrzebujemy i zaproponować optymalny kierunek działania.

  Personel kliniki jest zawsze przyjazny i pomocny. Spędziłam jedna noc w klinice. Cała noc byłam otoczona opieka gotowa na każde zawołanie.

  Każdy pacjent dostaje bezpośredni numer do Pana Doktora.
  Kilka dni po operacji V-Line naszły mnie obawy co do obrzęku — mimo późnej godziny Pan Doktor od razu doradził co robić i ustalił spotkanie na kolejny dzień z rana, mimo że był to dzień wolny. Na szczęście obawy okazały się niesłuszne, a spotkanie bardzo pomogło mnie uspokoić.

  Przed znalezieniem dr. Jaworowskiego rozważałam operacje za granica. Na szczęście na miejscu, w Polsce, możemy się cieszyć tym świetnym specjalista.

 • M
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia Plastyczna

  Cztery miesiące temu zgłosiłam się do kliniki Timeless na korektę nosa. Zdecydowałam się na zabieg po konsultacji z lekarzem. Pierwszy raz spotkałam się z tak rzeczowym i konkretnym podejściem do mojego problemu. Mimo wszystko bardzo się bałam o ostateczny efekt, ale teraz cztery miesiące po operacji jestem zachwycona. W moich oczach dr. Jaworowski to prawdziwy artysta. Zrealizował w 100% wizję, którą uzgodniliśmy podczas konsultacji. Przed i po zabiegu czułam się otoczona opieką personelu. Myślę, że nie mogłam lepiej wybrać.

 • K
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia PlastycznaUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Umówiłem się na konsultację z lek. Januszem Jaworowskim w Timeless, koszt wizyty 300zł, czas ok 20 minut.
  Pod koniec konsultacji lek. Janusz Jaworowski stwierdził, że nie podejmie się zabiegu bez wcześniejszych, dodatkowych badań krwi (co jak najbardziej rozumiem). Tak się złożyło, że takie badania niedawno wykonałem, więc padła propozycja ze strony pana Jaworowskiego, żeby wysłać je na adres mailowy, który podał mi podał.
  Wysłałem wyniki badań na maila, tak jak prosił lekarz (dokładnie przy tym sprawdziłem adres) i na tym kontakt się urwał – nigdy nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, co uważam za brak profesjonalizmu i szacunku dla czasu i pieniędzy pacjenta – z mojej perspektywy stracone 300zł i pół dnia na dojazd i wizytę, która trwała 20 minut i nadal nie wiem, co jest przyczyną mojej dolegliwości…

  Janusz Jaworowski2018-05-10

  Szanowny Panie,
  konsultacja w Klinice Timeless trwa zazwyczaj 30-40 minut, a jej koszt to 200 zł.
  Zdarza się, że w wyniku satysfakcjonującego dla obu stron przebiegu wizyty lub ograniczonego czasu ze strony pacjenta, trwa krócej. Niektóre problemy przedstawiane przez pacjentów wymagają ponownej wizyty, np. z racji konieczności wykonania dodatkowych badań.
  Pacjenci mają możliwość przesłania wyników badań na adres e-mail, jednak tylko w celu uzupełnienia dokumentacji medycznej. Wszelkich informacji o stanie zdrowia pacjenta udzielam osobiście, podczas konsultacji. Recepcja Kliniki Timeless nie umawia pacjentów na wizytę w odpowiedzi na przesłane wyniki badań. W gestii pacjenta pozostaje wybór terminu i umówienie się na wizytę.
  Każdemu pacjentowi udzielam porady i proponuję leczenie w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie. Każdy przypadek jest inny, czasem znalezienie satysfakcjonującego obie strony rozwiązania jest trudne. Tym bardziej w wypadku pacjentów, którzy konsultują się u wielu specjalistów i rozważają różne opcje leczenia. Przykro mi, że postrzega Pan wizytę u mnie jako stratę czasu.
  Janusz Jaworowski

 • E
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia PlastycznaUsługa: kwalifikacja do leczenia onkologicznego

  Nie mogę podzielić pozytywnej opinii o Panu doktorze. W trakcie wizyty lekarz miał podpięta kroplówkę na którą ciągle zerkał i go rozpraszała nie skupiając się na problemie. Pomimo obietnic, że Pan doktor chce nam pomóc nie otrzymałam żadnej odpowiedzi ani mailowej ani telefonicznej co do leczenia, a chciałam wspomnieć,że wizyta była w listopadzie.Dwukrotnie dzwoniłam do rejestracji przypominając się i chcąc uzyskać jakąś odpowiedzieć, gdzie dowiedziałam się, że Pan doktor nie wie czy będzie w stanie wykonać zabieg jak obiecywał na wizycie.Do dnia dzisiejszego brak konkretnej informacji. Uważam takie zachowanie za lekceważenie pacjenta tym bardziej, kiedy chodzi o zdrowie i życie pacjenta nowotworowego, nie wspominając o tym że człowiek jedzie przez pół Polski z nadzieją pomocy. Stracony czas, nie mówiąc już o pieniądzach...

  Janusz Jaworowski2018-04-11

  Szanowna Pani, dziękuję za tę opinię. Chociaż uważam ją za niesprawiedliwą, jest dla mnie bardzo ważna.
  Pamiętam dobrze dzień wizyty, ponieważ bardzo źle się czułem. Uprzedziłem o tym na początku konsultacji i upewniłem się, że nie będzie to Pani przeszkadzało. Wiedziałem, że jedzie Pani z daleka, dlatego zdecydowałem nie odwoływać spotkania w ostatniej chwili, mimo mojego gorszego stanu zdrowia w tamtym momencie.
  Podchodzę do mojej pracy bardzo poważnie i nie mam w zwyczaju nie wywiązywać się z obietnic. Dlatego proszę mi wybaczyć, ale nie przypominam sobie, abym proponował wykonanie zabiegu, a potem się z tego wycofał. Pani sytuacja w mojej ocenie mogła zostać rozwiązana dość szybko, ale targały Panią emocje i wątpliwości, czy nie będzie lepiej poszukać specjalisty bliżej miejsca zamieszkania.
  Ogromną wagę przywiązuję do bezpieczeństwa danych moich pacjentów, recepcja kliniki nie jest źródłem informacji poufnych o stanie zdrowia pacjenta i metodach jego leczenia. To ja, jako lekarz udzielam porad lekarskich bazując na zdobytej wiedzy i doświadczeniu. Każdy z moich pacjentów może skontaktować się ze mną bezpośrednio lub telefonicznie. W pilnych przypadkach poza kolejnością. Swoim pacjentom zawsze staram się w jasny sposób przekazywać wszystkie informacje i z mojej perspektywy tak też było w Pani przypadku. Jednak każda opinia jest dla mnie znacząca i nawet jeśli w mojej ocenie nie jest sprawiedliwa, to wyciągam wnioski na przyszłość.
  Po analizie zaistniałej sytuacji, mam poczucie, że działaliśmy zgodnie z naszym podejściem do pacjentów i leczenia, dlatego nie mogę się zgodzić z Pani surową oceną. Liczę, że w przyszłości uda się Pani uzyskać porady spełniającej Pani wymagania. Zapraszam do ponownego kontaktu, jeśli chciała by Pani podjąć taką próbę za pośrednictwem naszej kliniki.
  Janusz Jaworowski

 • A
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia Plastyczna

  Polecam! U dr Jaworowskiego, miałam chirurgicznie usuwane zmiany barwnikowe. O wszystkim zostałam poinformowana,co robić po zabiegu i jak pielęgnować okolice poddaną zabiegowi. Jestem bardzo zadowolona z otrzymanego efektu! Kompleksy ze zmianami barwnikowymi zniknęły - dziękuję ! Bezboleśnie, miło i przyjemnie! Polecam! Aleksandra J.

Pytania pacjentów (132)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista Chirurgii Plastycznej Ogólnej i Onkologicznej. Lekarz z dwudziestoletnim doświadczeniem klinicznym. Wykonuje pełen zakres operacji chirurgii plastycznej, estetycznej i regeneracyjnej, onkologicznej i chirurgii rekonstrukcyjnej w naprawie zniekształceń po leczeniu onkologicznym.
  Specjalizuje się w wykonywaniu operacji w pełnym zakresie chirurgii plastycznej, w tym najbardziej skomplikowanych operacji rekonstrukcji z zastosowaniem mikrochirurgicznych płatów tkankowych zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Głównymi obszarami działalności leczniczej jest chirurgia plastyczna twarzy i szyi, chirurgia plastyczna piersi i powłok ciała oraz chirurgia onkologiczna.
  Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (PTChPRiE), Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (IPRAS) Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (PTCHO), Towarzystwa Chirurgów Polskich(TCHP). Nauczyciel akademicki w zakresie chirurgii plastycznej w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.
  Wykładowca z zakresu medycyny estetycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
  Autor i główny wykładowca nowatorskiego projektu naukowo-szkoleniowego dla lekarzy z zakresu mikrochirurgii rekonstrukcyjnej „Polska Akademia Mikrochirurgii”.
  Uczestnik kilkudziesięciu kursów i szkoleń zagranicznych. Ponadto swoje umiejętności przekazuje jako aktywny uczestnik i wykładowca czołowych światowych kongresów naukowych z zakresu chirurgii plastycznej (IPRAS), rekonstrukcyjnej i estetycznej, chirurgii onkologicznej (ESSO,ASCO). Autor licznych publikacji i wystąpień naukowych na temat chirurgii plastycznej i estetycznej.
  Dodatkowym obszarem zainteresowań są badania naukowe nad nowoczesną chirurgią plastyczną i medycyną regeneracyjną. Działalność naukową realizuje jako autor-pomysłodawca oraz kierownik naukowy trzech wysokobudżetowych interdyscyplinarnych projektów naukowych finansowanych z funduszy NCBR i Unii Europejskiej. W swojej codziennej pracy wykorzystuje najnowsze osiągnięcia inżynierii tkankowej, biologii molekularną i chirurgii plastyczną wspomaganej komputerowo w celu uzyskania najlepszego efektu leczenia ubytków różnych okolic ciała dla uzyskania optymalnych wyników w leczeniu pacjentów.
  W razie pytań proszę o kontakt na adres: jjaworowski@me.com

Specjalizacje

 • Chirurgia plastyczna
 • Chirurgia onkologiczna
 • Chirurgia ogólna

Edukacja

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny Wydział Lekarski

Publikacje

 • Fixation procedure for bone reconstruction in maxillo-faxial surgery Computational Vision and Medical Image Processing IV: VIPIMAGE 2013, 325
 • The maxillo-facial surgery system for guided cancer resection and bone reconstruction Telecommunications and Signal Processing (TSP), 2013
 • Zmiany stereotypu chodu pacjentów po rekonstrukcji żuchwy płatem strzałkowym lub płatem talerza kości biodrowej w przebiegu leczenia nowotworów rejonów głowy i szyi Advances in Rehabilitation, 2013
 • Contamination of the surgical field in head and neck oncologic surgery Head & neck 36 (10), 1408-1412
 • Intraoral microsurgical anastomosis of the free bony flaps–report on two cases International Journal of Oral and Maxillofacial Surgery 40 (10), 1126
 • Bioimplant a novel technique for planning microsurgical reconstruction of maxillary secondary defects after tumor ablation International Journal of Oral and Maxillofacial Surgery 40
 • Accuracy of experimental mandibular osteotomy using the image-guided sagittal saw International Journal of Oral and Maxillofacial Surgery 2016
 • Regenerative & Functional Medicine, Regenerative Medicine 2012
 • Breast reconstruction using free TRAM flap with microvascular anastomoses to internal mammary vessels: report of two cases NOWOTWORY 51 (5), 499-501
 • Further experiences with tram flap delay by pre-elevating the island European Journal of Cancer, S101 2002
 • Breast reconstruction with microvascularly supercharged pedicled tram flaps European Journal of Cancer,
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Luminatus 2015 Nagroda dla najlepszego zespołu badawczego pod kierownictwem dr Jaworowskiego z Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Curie-Skłodowskiej
 • "Polski Wynalazek 2014" BioImplant trzecia nagroda zespołowa
 • BioImplant złoty medal oraz medal Ministerstwa Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych Francji na Międzynarodowych Targach Wynalazczości Concours Lepin, 2014

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • Staż specjalizacyjny w dziedzinie chirurgii plastycznej w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie
 • Staż chirurgia onkoplastyczna, mikrochirurgia rekonstrukcyjna Memorial Sloan Kettering Cancer Center, New York, NY 10065, Stany Zjednoczone w ramach grantu naukowego Fundacji im. Jakuba hr. Potockiego
 • Staż specjalizacyjny w dziedzinie chirurgii ogólnej, oddział chirurgii ogólnej Szpitala Praskiego p.w. Przemienienia Pańskiego
 • Staż specjalizacyjny w dziedzinie chirurgii onkologicznej Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
 • Staż specjalizacyjny w dziedzinie chirurgii onkologicznej, Oddział Chirurgii Onkologicznej SZPITAL SPECJALISTYCZNY im. Świętej Rodziny
więcej

Certyfikaty

 • Janusz Jaworowski, chirurg plastyczny w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Janusz Jaworowski, chirurg plastyczny - Certyfikaty

Zdjęcia

Artykuły