lek.

Janusz Jaworowski

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg plastyczny, Chirurg, Onkolog

44 opinie +dodaj

Specjalista Chirurgii Plastycznej Ogólnej i Onkologicznej. Lekarz z dwudziestoletnim doświadczeniem klinicznym. Wykonuje pełen zakres operacji chirurgii plastycznej, estetycznej i regeneracyjnej,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
44 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia PlastycznaUsługa: powiększanie piersi

  Wizyta odbyła się w znakomitej atmosferze .Doktor Jaworowski odpowiedział wyczerpująco na wszystkie pytania .Super lekarz.

 • I
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia Plastyczna

  Zgłosiłam się do Pana Doktora z pytaniem, czy w moim przypadku korekta nosa byłaby zabiegiem bezpiecznym i przyniosłaby oczekiwane rezultaty. Wcześniej konsultowałam się z innym lekarzem, który potraktował mnie, w mjej ocenie, nie do końca profesjonalnie, stwierdzając m.in., że nie można przewidzieć, jaki będzie wynik operacji.
  Po rozmowie z Panem Doktorem, zdecydowałam się na zbieg, który przebiegł bez komplikacji. Wszystko ładnie się goi. Na ostateczny efekt operacji muszę jeszcze poczekać.
  Pan Doktor ma właściwe podejście do pacjenta, jego oczekiwań i obaw. Jest rzeczowy, ale daleki od oschłości. Także po zabiegu udziela wszelkich wskazówek i służy pomocą. Polecam wszystkim tego rzeczowego i profesjonalnego lekarza.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia PlastycznaUsługa: chirurgia plastyczna

  Jestem już po 2 operacjach u dr. Jaworowskiego.
  V-Line (redukcja brody, szczeki i kości policzkowych), a wcześniej redukcja jabłka Adama.
  Obie zakończyły się świetnymi rezultatami bez komplikacji. Dzięki estetycznemu wyczuciu doktora mogę codziennie patrzeć z radością w lustro.
  Współpraca z Panem Doktorem jest bardzo przyjemna — potrafi szybko zrozumieć czego potrzebujemy i zaproponować optymalny kierunek działania.

  Personel kliniki jest zawsze przyjazny i pomocny. Spędziłam jedna noc w klinice. Cała noc byłam otoczona opieka gotowa na każde zawołanie.

  Każdy pacjent dostaje bezpośredni numer do Pana Doktora.
  Kilka dni po operacji V-Line naszły mnie obawy co do obrzęku — mimo późnej godziny Pan Doktor od razu doradził co robić i ustalił spotkanie na kolejny dzień z rana, mimo że był to dzień wolny. Na szczęście obawy okazały się niesłuszne, a spotkanie bardzo pomogło mnie uspokoić.

  Przed znalezieniem dr. Jaworowskiego rozważałam operacje za granica. Na szczęście na miejscu, w Polsce, możemy się cieszyć tym świetnym specjalista.

 • M
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia Plastyczna

  Cztery miesiące temu zgłosiłam się do kliniki Timeless na korektę nosa. Zdecydowałam się na zabieg po konsultacji z lekarzem. Pierwszy raz spotkałam się z tak rzeczowym i konkretnym podejściem do mojego problemu. Mimo wszystko bardzo się bałam o ostateczny efekt, ale teraz cztery miesiące po operacji jestem zachwycona. W moich oczach dr. Jaworowski to prawdziwy artysta. Zrealizował w 100% wizję, którą uzgodniliśmy podczas konsultacji. Przed i po zabiegu czułam się otoczona opieką personelu. Myślę, że nie mogłam lepiej wybrać.

 • K
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia PlastycznaUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Umówiłem się na konsultację z lek. Januszem Jaworowskim w Timeless, koszt wizyty 300zł, czas ok 20 minut.
  Pod koniec konsultacji lek. Janusz Jaworowski stwierdził, że nie podejmie się zabiegu bez wcześniejszych, dodatkowych badań krwi (co jak najbardziej rozumiem). Tak się złożyło, że takie badania niedawno wykonałem, więc padła propozycja ze strony pana Jaworowskiego, żeby wysłać je na adres mailowy, który podał mi podał.
  Wysłałem wyniki badań na maila, tak jak prosił lekarz (dokładnie przy tym sprawdziłem adres) i na tym kontakt się urwał – nigdy nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, co uważam za brak profesjonalizmu i szacunku dla czasu i pieniędzy pacjenta – z mojej perspektywy stracone 300zł i pół dnia na dojazd i wizytę, która trwała 20 minut i nadal nie wiem, co jest przyczyną mojej dolegliwości…

  Janusz Jaworowski2018-05-10

  Szanowny Panie,
  konsultacja w Klinice Timeless trwa zazwyczaj 30-40 minut, a jej koszt to 200 zł.
  Zdarza się, że w wyniku satysfakcjonującego dla obu stron przebiegu wizyty lub ograniczonego czasu ze strony pacjenta, trwa krócej. Niektóre problemy przedstawiane przez pacjentów wymagają ponownej wizyty, np. z racji konieczności wykonania dodatkowych badań.
  Pacjenci mają możliwość przesłania wyników badań na adres e-mail, jednak tylko w celu uzupełnienia dokumentacji medycznej. Wszelkich informacji o stanie zdrowia pacjenta udzielam osobiście, podczas konsultacji. Recepcja Kliniki Timeless nie umawia pacjentów na wizytę w odpowiedzi na przesłane wyniki badań. W gestii pacjenta pozostaje wybór terminu i umówienie się na wizytę.
  Każdemu pacjentowi udzielam porady i proponuję leczenie w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie. Każdy przypadek jest inny, czasem znalezienie satysfakcjonującego obie strony rozwiązania jest trudne. Tym bardziej w wypadku pacjentów, którzy konsultują się u wielu specjalistów i rozważają różne opcje leczenia. Przykro mi, że postrzega Pan wizytę u mnie jako stratę czasu.
  Janusz Jaworowski

 • E
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia PlastycznaUsługa: kwalifikacja do leczenia onkologicznego

  Nie mogę podzielić pozytywnej opinii o Panu doktorze. W trakcie wizyty lekarz miał podpięta kroplówkę na którą ciągle zerkał i go rozpraszała nie skupiając się na problemie. Pomimo obietnic, że Pan doktor chce nam pomóc nie otrzymałam żadnej odpowiedzi ani mailowej ani telefonicznej co do leczenia, a chciałam wspomnieć,że wizyta była w listopadzie.Dwukrotnie dzwoniłam do rejestracji przypominając się i chcąc uzyskać jakąś odpowiedzieć, gdzie dowiedziałam się, że Pan doktor nie wie czy będzie w stanie wykonać zabieg jak obiecywał na wizycie.Do dnia dzisiejszego brak konkretnej informacji. Uważam takie zachowanie za lekceważenie pacjenta tym bardziej, kiedy chodzi o zdrowie i życie pacjenta nowotworowego, nie wspominając o tym że człowiek jedzie przez pół Polski z nadzieją pomocy. Stracony czas, nie mówiąc już o pieniądzach...

  Janusz Jaworowski2018-04-11

  Szanowna Pani, dziękuję za tę opinię. Chociaż uważam ją za niesprawiedliwą, jest dla mnie bardzo ważna.
  Pamiętam dobrze dzień wizyty, ponieważ bardzo źle się czułem. Uprzedziłem o tym na początku konsultacji i upewniłem się, że nie będzie to Pani przeszkadzało. Wiedziałem, że jedzie Pani z daleka, dlatego zdecydowałem nie odwoływać spotkania w ostatniej chwili, mimo mojego gorszego stanu zdrowia w tamtym momencie.
  Podchodzę do mojej pracy bardzo poważnie i nie mam w zwyczaju nie wywiązywać się z obietnic. Dlatego proszę mi wybaczyć, ale nie przypominam sobie, abym proponował wykonanie zabiegu, a potem się z tego wycofał. Pani sytuacja w mojej ocenie mogła zostać rozwiązana dość szybko, ale targały Panią emocje i wątpliwości, czy nie będzie lepiej poszukać specjalisty bliżej miejsca zamieszkania.
  Ogromną wagę przywiązuję do bezpieczeństwa danych moich pacjentów, recepcja kliniki nie jest źródłem informacji poufnych o stanie zdrowia pacjenta i metodach jego leczenia. To ja, jako lekarz udzielam porad lekarskich bazując na zdobytej wiedzy i doświadczeniu. Każdy z moich pacjentów może skontaktować się ze mną bezpośrednio lub telefonicznie. W pilnych przypadkach poza kolejnością. Swoim pacjentom zawsze staram się w jasny sposób przekazywać wszystkie informacje i z mojej perspektywy tak też było w Pani przypadku. Jednak każda opinia jest dla mnie znacząca i nawet jeśli w mojej ocenie nie jest sprawiedliwa, to wyciągam wnioski na przyszłość.
  Po analizie zaistniałej sytuacji, mam poczucie, że działaliśmy zgodnie z naszym podejściem do pacjentów i leczenia, dlatego nie mogę się zgodzić z Pani surową oceną. Liczę, że w przyszłości uda się Pani uzyskać porady spełniającej Pani wymagania. Zapraszam do ponownego kontaktu, jeśli chciała by Pani podjąć taką próbę za pośrednictwem naszej kliniki.
  Janusz Jaworowski

 • A
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia Plastyczna

  Polecam! U dr Jaworowskiego, miałam chirurgicznie usuwane zmiany barwnikowe. O wszystkim zostałam poinformowana,co robić po zabiegu i jak pielęgnować okolice poddaną zabiegowi. Jestem bardzo zadowolona z otrzymanego efektu! Kompleksy ze zmianami barwnikowymi zniknęły - dziękuję ! Bezboleśnie, miło i przyjemnie! Polecam! Aleksandra J.

 • N
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia PlastycznaUsługa: konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej

  Właśnie wyszłam z pierwszej wizyty od Dr Jaworowskiego, jestem pełna optymizmu i nabrałam zaufania do chirurga. Jest to człowiek bardzo ciepły, profesjonalnie i indywidualnie podchodzi do pacjenta. Cała wizyta została poświęcona mojej osobie (bez odbierania telefonu, podkreślam, bo z taką opinią się gdzieś spotkałam). Lekarz cierpliwie odpowiedział na nurtujące mnie pytania, a także wszystko dokładnie wytłumaczył, przez co jestem jeszcze bardziej utwierdzona w przekonaniu o powiększeniu swoich piersi. Obsługę, miejsce, czystość przychodni, a także panie na recepcji oceniam na 5+. Całość bez zarzutów. Polecam wszystkim niezdecydowanym kobietom, które nie wiedzą, z usług którego lekarza skorzystać - tutaj zostaniecie wysłuchane.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia PlastycznaUsługa: konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej

  Pana doktora Jaworowskiego wybrałam intuicyjnie, z portalu ZnanyLekarz. Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę.

  Pan doktor jest wybitnym chirurgiem, a przy tym osobą bardzo uprzejmą i sympatyczną. Precyzyjnie i cierpliwie odpowiadał na moje wszystkie pytania.

  Na zabieg liftingu piersi a przede wszystkim redukcji asymetrii zdecydowałam się dopiero w średnim wieku kiedy to owdowiałam i postanowiłam ponownie ułożyć sobie życie (mężowi mój defekt nie przeszkadzał, w przeciwieństwie do obecnego partnera). Kompleks przez długie lata odbierał mi radość życia i poczucie własnej wartości.

  Operacja przebiegła komfortowo i bezboleśnie, a pobyt w klinice dr Jaworowskiego był przyjemnością.

  Decyzja o operacji była najlepszą w moim życiu. Trzy dni temu minął miesiąc od zabiegu i w porównaniu do tego co było przed nim, piersi są po prostu cudowne. Nie mogę się na nie codzień napatrzeć :)

  Czeka mnie jeszcze ostatnia wizyta pooperacyjna u Pana Doktora ale piszę podziękowania już teraz, ciesząc się pięknym biustem.
  Zabieg był wart każdej złotówki, a pan doktor Jaworowski jest genialnym specjalistą. Jeśli w przyszłości zaplanuję jakiś zabieg dotyczący urody to tylko u niego

  Jeszcze raz serdecznie dziękuję doskonałemu lekarzowi, doktorowi Januszowi Jaworowskiemu..
  Jestem szczęśliwa!!!

 • M
  Lokalizacja: Timeless | Chirurgia PlastycznaUsługa: konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej

  Dzień dobry, Panie doktorze nie umiem opisać szczęścia jakie przeżywam dzięki Panu każdego dnia od operacji. Dziękuję!
  W listopadzie 2017 roku przeszłam skomplikowaną operację korekty płci, którą przeprowadził doktor Jaworowski. Dzięki temu, że pojawił się wreszcie w Polsce lekarz, który ma odwagę i umiejętności, czyli doktor Jaworowski, uniknęłam skomplikowanej, stresującej i kosztownej wyprawy za granicę. Od pierwszej wizyty, trzy miesiące przed operacją (taki mniej więcej jest okres przygotowań) wiedziałam, że dobrze trafiłam, że mogę zaufać temu człowiekowi. Doktor Jaworowski jest niezwykle wrażliwym, odpowiedzialnym i mądrym człowiekiem. Poświęca dużo czasu na konsultacje i szczegółowe rozmowy. Bardzo dokładnie tłumaczy co, jak i dlaczego tak będzie robił. Odpowiada na wszystkie, nawet pozornie śmieszne pytania, nie namawia do niczego, cierpliwie tłumaczy i opisuje możliwe powikłania, konsekwencje, a nawet stany emocjonalne, jakie mogą towarzyszyć po operacji. Jakość opieki pooperacyjnej (przez 24 h) są nie do przecenienia! Również możliwość ciągłego kontaktu telefonicznego z doktorem po operacji już z domowego łóżka, jak i duża ilość wizyt kontrolnych, a także wsparcie w chwilach kryzysowych, jakie nieustannie otrzymywałam od pielęgniarek i doktora - są po prostu na wagę złota, szczególnie przy tak trudnych operacjach. Dzięki doktorowi Jaworowskiemu jestem wreszcie sobą! I nie jest to truizm w moim przypadku. Obecnie jestem trzy miesiące po operacji, wszystko zagoiło się bardzo ładnie, działa dobrze i jest bardzo wrażliwe, a przede wszystkim wygląda bardzo naturalnie i jest to opinia kilku bliskich mi kobiet oraz ginekologa. Jestem szczęśliwa. Dziękuję! Marta

Pytania pacjentów (132)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista Chirurgii Plastycznej Ogólnej i Onkologicznej. Lekarz z dwudziestoletnim doświadczeniem klinicznym. Wykonuje pełen zakres operacji chirurgii plastycznej, estetycznej i regeneracyjnej, onkologicznej i chirurgii rekonstrukcyjnej w naprawie zniekształceń po leczeniu onkologicznym.
  Specjalizuje się w wykonywaniu operacji w pełnym zakresie chirurgii plastycznej, w tym najbardziej skomplikowanych operacji rekonstrukcji z zastosowaniem mikrochirurgicznych płatów tkankowych zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Głównymi obszarami działalności leczniczej jest chirurgia plastyczna twarzy i szyi, chirurgia plastyczna piersi i powłok ciała oraz chirurgia onkologiczna.
  Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (PTChPRiE), Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (IPRAS) Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (PTCHO), Towarzystwa Chirurgów Polskich(TCHP). Nauczyciel akademicki w zakresie chirurgii plastycznej w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.
  Wykładowca z zakresu medycyny estetycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
  Autor i główny wykładowca nowatorskiego projektu naukowo-szkoleniowego dla lekarzy z zakresu mikrochirurgii rekonstrukcyjnej „Polska Akademia Mikrochirurgii”.
  Uczestnik kilkudziesięciu kursów i szkoleń zagranicznych. Ponadto swoje umiejętności przekazuje jako aktywny uczestnik i wykładowca czołowych światowych kongresów naukowych z zakresu chirurgii plastycznej (IPRAS), rekonstrukcyjnej i estetycznej, chirurgii onkologicznej (ESSO,ASCO). Autor licznych publikacji i wystąpień naukowych na temat chirurgii plastycznej i estetycznej.
  Dodatkowym obszarem zainteresowań są badania naukowe nad nowoczesną chirurgią plastyczną i medycyną regeneracyjną. Działalność naukową realizuje jako autor-pomysłodawca oraz kierownik naukowy trzech wysokobudżetowych interdyscyplinarnych projektów naukowych finansowanych z funduszy NCBR i Unii Europejskiej. W swojej codziennej pracy wykorzystuje najnowsze osiągnięcia inżynierii tkankowej, biologii molekularną i chirurgii plastyczną wspomaganej komputerowo w celu uzyskania najlepszego efektu leczenia ubytków różnych okolic ciała dla uzyskania optymalnych wyników w leczeniu pacjentów.
  W razie pytań proszę o kontakt na adres: jjaworowski@me.com

Specjalizacje

 • Chirurgia plastyczna
 • Chirurgia onkologiczna
 • Chirurgia ogólna

Edukacja

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny Wydział Lekarski

Publikacje

 • Fixation procedure for bone reconstruction in maxillo-faxial surgery Computational Vision and Medical Image Processing IV: VIPIMAGE 2013, 325
 • The maxillo-facial surgery system for guided cancer resection and bone reconstruction Telecommunications and Signal Processing (TSP), 2013
 • Zmiany stereotypu chodu pacjentów po rekonstrukcji żuchwy płatem strzałkowym lub płatem talerza kości biodrowej w przebiegu leczenia nowotworów rejonów głowy i szyi Advances in Rehabilitation, 2013
 • Contamination of the surgical field in head and neck oncologic surgery Head & neck 36 (10), 1408-1412
 • Intraoral microsurgical anastomosis of the free bony flaps–report on two cases International Journal of Oral and Maxillofacial Surgery 40 (10), 1126
 • Bioimplant a novel technique for planning microsurgical reconstruction of maxillary secondary defects after tumor ablation International Journal of Oral and Maxillofacial Surgery 40
 • Accuracy of experimental mandibular osteotomy using the image-guided sagittal saw International Journal of Oral and Maxillofacial Surgery 2016
 • Regenerative & Functional Medicine, Regenerative Medicine 2012
 • Breast reconstruction using free TRAM flap with microvascular anastomoses to internal mammary vessels: report of two cases NOWOTWORY 51 (5), 499-501
 • Further experiences with tram flap delay by pre-elevating the island European Journal of Cancer, S101 2002
 • Breast reconstruction with microvascularly supercharged pedicled tram flaps European Journal of Cancer,
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Luminatus 2015 Nagroda dla najlepszego zespołu badawczego pod kierownictwem dr Jaworowskiego z Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Curie-Skłodowskiej
 • "Polski Wynalazek 2014" BioImplant trzecia nagroda zespołowa
 • BioImplant złoty medal oraz medal Ministerstwa Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych Francji na Międzynarodowych Targach Wynalazczości Concours Lepin, 2014

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • Staż specjalizacyjny w dziedzinie chirurgii plastycznej w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie
 • Staż chirurgia onkoplastyczna, mikrochirurgia rekonstrukcyjna Memorial Sloan Kettering Cancer Center, New York, NY 10065, Stany Zjednoczone w ramach grantu naukowego Fundacji im. Jakuba hr. Potockiego
 • Staż specjalizacyjny w dziedzinie chirurgii ogólnej, oddział chirurgii ogólnej Szpitala Praskiego p.w. Przemienienia Pańskiego
 • Staż specjalizacyjny w dziedzinie chirurgii onkologicznej Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
 • Staż specjalizacyjny w dziedzinie chirurgii onkologicznej, Oddział Chirurgii Onkologicznej SZPITAL SPECJALISTYCZNY im. Świętej Rodziny
więcej

Certyfikaty

 • Janusz Jaworowski, chirurg plastyczny w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Janusz Jaworowski, chirurg plastyczny - Certyfikaty

Zdjęcia

Artykuły