Poproś o kalendarz wizyt

W 2010 r. ukończyłem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2011 r. odbywam kształcenie specjalizacyjne w dziedzinie położnictwa i ginekologii w Klinice Ginekologii Operacyjnej,… więcej

Adresy i cenniki usług

Pytania pacjentów (1)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • W 2010 r. ukończyłem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2011 r. odbywam kształcenie specjalizacyjne w dziedzinie położnictwa i ginekologii w Klinice Ginekologii Operacyjnej, Endoskopowej i Ginekologii Onkologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W 2015 r. Rada Naukowa Instytutu nadała mi stopień naukowy doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej pt: 'Rola polimorfizmów genu adiponektyny w raku błony śluzowej tronu macicy'. Na co dzień pracuję w Klinice, gdzie leczone są pacjentki z różnymi schorzeniami narządów płciowych takimi jak: endometrioza, niepłodność, poronienia nawykowe, zaburzenia statyki narządów rodnych, nietrzymanie moczu czy nowotwory (łagodne i złośliwe).

  Rodzącymi i ciężarnymi opiekuję się podczas dyżurów lekarskich na blokach porodowych Instytutu CZMP, Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu.

  Zajmuję się diagnostyką ultrasonograficzną w położnictwie i ginekologii – posiadam Certyfikat Sekcji USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Międzynarodowego Towarzystwa Ultrasonografii w Położnictwie i Ginekologii (ISUOG) i Fundacji Medycyny Płodu (FMF). Posługuję się biegle językiem angielskim, niemieckim i hiszpańskim.

  Zakres usług:

  Położnictwo:
  - Prowadzenie ciąży
  - USG położnicze (poza badaniem 11-14 t.c.)

  Ginekologia:
  - Rozmaz cytologiczny szyjki macicy
  - USG ginekologiczne
  - Choroby infekcyjne pochwy
  - Antykoncepcja
  - Endometrioza
  - Nadżerka szyjki macicy
  - Torbiele jajników
  - Mięśniaki macicy
  - Nietrzymanie moczu
  - Zaburzenia statyki narządów płciowych
  - Histeroskopia
  - Laparoskopia

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki
 • hiszpański

Staże

 • Uroginekologia: Evangelisches Krankenhaus Hagen-Haspe (Republika Federalna Niemiec, 2016, 2017)
 • Uroginekologia: Pelvic Floor Unit, Sydney Medical School Nepean, University of Sydney (Australia, 2016)

Certyfikaty

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
7 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Lokalizacja: SALVEUsługa: prowadzenie ciąży

  Anioł nie lekarz! Do doktora trafiłam zupełnym przypadkiem i Bogu dziękuję że się tak stało. Przyszłam do niego z płaczem po tym jak inny lekarz stwierdził że moja ciąża się nie rozwija i poronie. Doktor zrobił mi szczegółowe usg i okazało się że wszystko jest w porządku i ciąża się rozwija prawidłowo. Na każdej kolejnej wizycie cieszyłam się że trafiłam na tego lekarza. Doktor Bieńkiewicz to bardzo miły i przed wszystkim kompetentny i wykształcony człowiek. Ma indywidualne podejście do pacjentki. Mogłam liczyć na niego o każdej porze zawsze gdy miałam jakieś pytania. Zawsze szczegółowo odpowiadał na wszystkie moje pytania i wszystko tłumaczyl bez pośpiechu. Polecam doktora Bieńkiewicza z czystym sercem. To dzięki niemu dziś koło mnie leży moje małe szczęście! Jeśli jeszcze raz będę miała wybierać mojego lekarza prowadzącego ciążę to będzie właśnie pan doktor !

 • M
  Lokalizacja: Salve Medica

  Jestem po wizycie u Pana Doktora i przyznam , ze dawno nie spotkałam sie z tak empatycznym i miłym lekarzem . Rzeczowo odpowiada na wszystkie zadane pytania ( a było ich wiele ) .
  Każda pacjentkę traktuje indywidualnie , wszystko dokładnie tłumaczy . Posiada ogromna wiedzę . Jestem bardzo pozytywnie nastawiona po wizycie u Pana Doktora i dumna , ze mamy w Łodzi takich specjalistów !
  Dziękuje Panie Doktorze .

 • K
  Lokalizacja: SALVEUsługa: prowadzenie ciąży

  Do Pana doktora trafiłam czystym przypadkiem,jednak z każdą minutą w gabinecie wiedziałam że chcę mieć ciążę prowadzona właśnie u tego lekarza. Kompetentny, delikatny,miły, cierpliwy i przede wszystkim bardzo zaangażowany. Z każdą wątpliwością można było napisać i zawsze uzyskiwałam odpowiedź. Przez całą ciążę czułam że jestem w dobrych rękach i do samego rozwiązania doktor Bieńkiewicz interesował się rozwojem akcji porodowej. Z czystym sumieniem każdej kobiecie mogę polecić takiego lekarza a i ja sama przy następnej ciąży bez zawahania udam się do doktora Bieńkiewicza.

 • Lokalizacja: Miejska Przychodnia GórnaUsługa: Usg narzadow rodnych

  Poprostu klasa.do tej pory wstydzilam sie lekarzy mezczyn.dzis bylam na usg u Pana doktora.Empatia,zainteresowanie ...lekarz bardzo dokladny,troskliwy.jesli bede miala jeszcze kiedys udac sie do ginekologa to tylko do Pana doktora.Mozemy byc dumni z takich lekarzy .Brawo

 • R
  Lokalizacja: Poradnia Ginekologiczno-Położnicza przy Szpitalu Specjalistycznym Pro-FamiliaUsługa: konsultacje ginekologiczne

  Bardzo empatyczny, wysokiej kultury osobistej i dużej wiedzy medycznej lekarz. Polecam każdej pacjentce.

 • M
  Lokalizacja: Salve MedicaUsługa: prowadzenie ciąży

  Dopiero w połowie ciąży trafiłam do Doktora, po serii wizyt u nierzetelnych lekarzy, olewających swoje pacjentki, u których wizyta trwała 3 minuty. Jestem bardzo zadowolona i czuję się w końcu, w pełni zaopiekowana. Doktor wysłucha każdego problemu, odpowie spokojnie na każde pytanie, zleci dodatkowe badania, jeżeli coś go niepokoi. Samo badanie jest delikatne i bardzo dokładne. Doktor jest osobą kulturalną, z szacunkiem podchodzi do kobiet i ich dolegliwości. Bardzo polecam wszystkim ciężarnym i nie tylko.

 • B

  Do Pana Doktora trafiłam całkiem przypadkowo. Mój lekarz prowadzący stwierdził pewne nieprawidłowości u dziecka, w związku z tym chciałam jego diagnozę skonsultować z innymi lekarzem. Kierując się tym, że Pan Doktor przyjmuje w Pro-Familii oraz że jest świetnym specjalistą z zakresu badań USG, trafiłam do Niego w 34 tygodniu ciąży. W swoim życiu miałam styczność z wieloma lekarzami, ale jeszcze nigdy nie zostałam tak mile potraktowana. Wizyta trwała ponad godzinę. Pan Doktor wysłuchał wszystkich moich obaw, wykonał bardzo dokładne badania i przenalizował wcześniejsze wyniki. Poinformował mnie, co powinno wzbudzić mój niepokój. A na koniec uspokoił i sprawił, że z pozytywnym nastawieniem czekałam na pojawienie się synka. Pan Doktor to nie tylko wybitny specjalista, ale też człowiek o bardzo wysokiej kulturze osobistej i wspaniałym podejściu do pacjenta. Czułam, że jestem w dobrych rękach i trochę żałuję, że nie planuję więcej dzieci, bo wtedy zdecydowałabym się na prowadzenie ciąży u dr. Bieńkiewicza.