dr n. med.

Jakub Bukowczan

Diabetolog, Endokrynolog, Internista

78 opinii +dodaj

Umów wizytę 103 umówione wizyty w ciągu 30 dni

W celu umówienia się na wizytę prosimy o bezpośredni kontakt z dowolną placówką. Dr n. med. Jakub Bukowczan, MRCP (London), MRCPI, PGDip (London) ukończył studia medyczne na Wydziale… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
78 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Lokalizacja: MEDIQUS Polsko-Amerykańskie Centrum Zdrowia

  Byłem wcześniej u kilkunastu lekarzy.
  Żaden z nich nie potrafił mi pomóc. Mówili, że mam nadwagę bo za dużo jem. Nie byli w stanie pojąć i nie dawali wiary, że jadłem mniej niż dwuletnie dziecko a od kilku lat nieustannie tyłem.
  Wpadłem w chroniczną ciężką depresję spowodowaną coraz gorszym samopoczuciem i podupadającym zdrowiem.
  Na wizytę udałem się zrezygnowany. Do doktora poszedłem mając ciężką nadwagę i tragiczne wyniki badań.
  Nie liczyłem, że doktor powie coś innego niż pozostali lekarze.
  Już od wejścia do gabinetu i serdecznym powitaniu przez pana wiedziałem, że ta wizyta będzie inna.
  Na wizycie doktor przeprowadził bardzo dogłębny wywiad. Przeanalizował każdy najdrobniejszy objaw jaki zauważył i jaki mu przedstawiłem.
  Krok po kroku wyjaśnił wszystkie zalecenia - dietę, dawki leków, badania kontrolne. Absolutnie wszystko. Dał obszerny wydruk gdzie wypisał każde zalecenie krok po kroku w sposób jasny i przejrzysty.
  Leczenie było na początku bardzo ciężkie. Czułem się jeszcze gorzej ale zgodnie z poleceniem doktora stosowałem się konsekwentnie do jego zaleceń. Pierwszy tydzień musiałem iść na l4 ponieważ nie dałem rady pracować. Czułem się tak fatalnie.
  Nie przerwałem leczenia nawet pomimo namów rodziny, która widziała, że czuję się okropnie, Doktor po prostu wzbudza zaufanie swoim ciepłym indywidualnym podejściem do pacjenta i ogromną wiedzą więc czułem, że muszę stosować się do jego zaleceń.
  Pierwsze efekty kuracji miałem już po tygodniu. Po półtorej tygodnia ważyłem już 6,5 kg mniej niż w dniu wizyty!
  Po miesiącu ustąpiły efekty uboczne leków. Z każdym dniem czuję się coraz lepiej.
  Po dwóch i pół miesiąca schudłem dzięki leczeniu ponad 16 kg!. Ustąpiły mi wszystkie dolegliwości i objawy. Pozostała mi tylko nadwaga, która konsekwentnie zmniejsza się każdego dnia. Wg. moich kalkulacji do grudnia osiągnę normę dla swojego wzrostu.
  Jeśli jesteście zdeterminowani, żeby się wyleczyć to doktor powie Wam jak. Jeśli nie będziecie się stosować do zaleceń to szkoda waszego czasu i pieniędzy.
  To jest najlepszy lekarz jakiego w życiu poznałem.

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIQUS Specjalistyczna Praktyka Lekarska Jakub Bukowczan

  Pan doktor to niezwykły profesjonalista po kilku lekarzach w końcu trafiłam na takiego, ktory w pełni zasługuje na to miano. W trakcie wizyty czułam się swobodnie, pan doktor dokładnie zobaczył wyniki, które mu przyniosłam, zrobił badania w gabinecie oraz zlecił dodatkowe. Cierpliwie wysłuchał co mam do powiedzenia, zadawał dużo pytań, wytłumaczył wszystko bardzo dokładnie i poświęcił mi na prawdę bardzo dużo czasu. Po pierwszy od bardzo dawna czuję że mam szansę normalnie żyć i normalnie wyglądać, a byłam o krok przed poddaniem się. Dzięki Panu doktorowi mam siłę do walki. Poprzedni lekaeze u których byłam ciągle zgadywali co mi jest, a ja się czułam coraz gorzej. Od kilku dni stosuje zalecenia Pana doktora i pomimo że jeszcze nie mam wykupionych wszystkich leków to czuje się o niebo lepiej.

 • M
  Lokalizacja: MEDIQUS Polsko-Amerykańskie Centrum ZdrowiaUsługa: konsultacja diabetologiczna i endokrynologiczna

  Wspaniały lekarz! Stosując przepisane przez Niego leki oraz zalecenia, zostały uzyskane u mnie realne efekty (utrata wagi, ładna cera, złagodnienie hirsutyzmu, uzupełnienie witamin) w skali o jakiej, przed wizytą u doktora Bukowczana, nie marzyłam ani nawet nie pomyślałam. Wizyta przebiega w atmosferze kompetencji i serdeczności a 3oo pln na nią wydaję z większą przyjemnością niż 3 razy mniej u moich poprzednich endokrynologów.

 • Z
  Lokalizacja: MEDIQUS Polsko-Amerykańskie Centrum ZdrowiaUsługa: konsultacje diabetologiczne

  Lekarz z ogromna wiedza i doświadczeniem. Poświęca bardzo dużo czasu i uwagi pacjentowi, słucha uważnie i przede wszystkim wyciąga wnioski z objawów i łączy fakty w jedno. Dr Bukowczan zrobił na mnie ogromne wrażenie i dziękuje bardzo za diagnozę oraz wdrożone leczenie. Od dzisiaj zaczynam i wiem już teraz, ze znalazłam się pod skrzydłami odpowiedniej osoby.

 • H
  Lokalizacja: MEDIQUS Polsko-Amerykańskie Centrum ZdrowiaUsługa: konsultacja end

  Lekarz podczas pierwszej wizyty poświęcił mi bardzo dużo czasu, bo ok.45 min. To była moja pierwsza wizyta, gdzie byłam tak długo u lekarza. Dr Bukowczan patrzy na pacjenta całościowo, dostrzegając wiele innych problemów niż jedynie zgłoszone mu dolegliwości. Dokładnie przeprowadził ze mną wywiad. Byłam naprawdę zaskoczona. Doktor jest bardzo miły, życzliwy i odpowiada na każde pytanie nawet, jeśli wydaje się ono banalne. Wykonywał mi również USG oraz badanie poziomu tkanek, itp.

  Po pierwszej wizycie dowiedziałam się ogólnych wiadomości, ponieważ doktor nie chciał informować mnie o chorobie bez wykonania wcześniejszych badań laboratoryjnych. Doktor zlecił mi bardzo dużo badań, aby postawić diagnozę.

  Lekarz bardzo dokładnie zapisał w zaleceniach leki oraz ich dawkowanie. Efekt leczenia w zasadzie był natychmiastowy. Miałam wiele energii, nie byłam tak bardzo zmęczona i ospała jak wcześniej. Oczywiście lekarz zaproponował mi przejść na dietę. Zgodziłam się choć zbytnio nie wierzyłam, że w 8 tygodni można schudnąć tak dużo. Stosując się do zaleceń doktora po 8 tygodniach schudłam aż 13 kg. Byłam pod wielkim wrażeniem. Nawet sam pan doktor mi gratulował podczas drugiej wizyty. Teraz czeka mnie 3 wizyta u doktora.

  Uważam, że dr Jakub Bukowczan dał mi siłę i przywrócił do walki. Przede mną jeszcze 10 kg do zrzucenia i mam nadzieję, że to mi się uda.

  Bardzo mi się podoba, że pacjent ma bezpośredni kontakt z doktorem . Można dzwonić do niego z każdą wątpliwością.

  Doktor jest drogi, ale czy nie warto poświęcić pieniędzy dla własnego zdrowia? Uważam, że warto!!!

  Lekarz godny polecenia. Jestem umówiona już na kolejną wizytę.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIQUS Centrum Urologiczno-Diabetologiczno-EndokrynologiczneUsługa: konsultacje diabetologiczne

  Bardzo kompetentny, rzeczowy lekarz. Imponująca wiedza. Po raz pierwszy od kiedy jestem chora widzę dla siebie światełko w tunelu.

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Do gabinetu trafiłam z powodu nadwagi, która po pół roku stosowania diety nie zmniejszała się. Dietetyk zalecił mi konsultację u lekarza endokrynologa/diabetologa w celu znalezienia przyczyny. Pan doktor zadał szereg pytań, co na początku sprawiło pozytywne wrażenie. Nie wyjaśnił jednak nic. Przeglądnął badania a interpretując krzywą insulinową wspomógł się kalkulatorem. Zalecił szereg leków i dietę z prawie całkowitym wyłączeniem węglowodanów (z wyj. 4 produktów: groch, fasola, cieciorka, soczewica). Stwierdził, że muszę zrzucić co najmniej 20 kg (przy wadze 73kg). Po rozpoczęciu stosowania wytycznych zaczęłam się czuć coraz gorzej. Po zasłabnięciu postanowiłam skonsultować się u innego specjalisty (dla pewności nie jednego). Zalecenia pana doktora Jakuba Bukowczana zostały ocenione bardzo źle. Poinformowano mnie, że jest u mnie za wcześnie na stosowanie zaproponowanych leków a dieta bez węglowodanów jest szkodliwa dla zdrowia i nie powinno się jej stosować. Podejrzewam, że efekt mógłby zostać osiągnięty (stąd tyle pozytywnych komentarzy) ale kosztem zdrowia. Zdecydowanie nie polecam.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIQUS Polsko-Amerykańskie Centrum ZdrowiaUsługa: konsultacje diabetologiczne

  Wspaniały ekspert,fachowiec.Najlepsze jest to,że Pan Doktor umie rozwiązać problem i tak prowadzi pacjenta żeby go wyleczyć. Niekonwencjonalne podejście prowadzi do efektow,które odczuwamy np. już po 6 tygodniach kuracji jeśli przestrzegamy zalecenia doktora. Polecam Doktora wszystkim zmēczonym życiem pacjentom.

 • A

  Bardzo miły, rzeczowy. Słucha, rozmawia. Bardzo kulturalny i grzeczny - do tego wesoły i dowcipny. Polecam.

 • C
  Lokalizacja: MEDIQUS Polsko-Amerykańskie Centrum ZdrowiaUsługa: konsultacje diabetologiczne

  Poszłam na wizytę do dr Bukowczana z nadzieją uzyskania pomocy, wyszłam z długa listą leków. Części objawów nie miałam, a dr sugerował, że na pewno je mam lub zaraz będę mieć. Trochę szkoda, że przepisuje leki bez wyników badań. Koszt wizyty to 300 zł, chociaż to pewnie nie wina doktora. Myślę, że już się nie udam na kolejną wizytę.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • W celu umówienia się na wizytę prosimy o bezpośredni kontakt z dowolną placówką.

  Dr n. med. Jakub Bukowczan, MRCP (London), MRCPI, PGDip (London) ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2004 roku. Przez kolejne 10 lat Dr Bukowczan kształcił się i zdobywał doświadczenie specjalisty endokrynologa, diabetologa, internisty w Stanach Zjednoczonych, Irlandii oraz Anglii, miedzy innymi w Weill-Cornell Medical College/New York Presbiterian Hospital w Nowym Jorku w specjalistycznym centrum leczenia nadwagi i otyłości.

  Metody diagnozowania oraz leczenia nadwagi i otyłości wraz z ich powiklaniami, ktore Dr Bukowczan praktykuje i zaleca swoim pacjentom nauczył się podczas szkolenia w New York Presbiterian Hospital od profesora L. Aronne, który jest autorytetem w dziedzinie obesitologii w USA i na świecie, autorem wielu książek i programów telewizyjnych w USA. Jest to leczenie niechirurgiczne będące holistycznym połączeniem diety, ćwiczeń oraz farmakoterapii w zależności od indywidualnych wskazań i przyczyn zaburzeń kontroli masy ciała wraz z jej ewentualnymi powikłaniami.

  W 2016 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych z wyróżnieniem po przedstawieniu i obronie publicznej rozprawy doktorskiej zatytułowanej: „Ochronne i lecznicze działanie obestatyny w eksperymentalnych modelach ostrego zapalenia trzustki”.

  Dr Jakub Bukowczan jest członkiem wielu endokrynologicznych oraz diabetologicznych towarzystw naukowych w Europie, Wielkiej Brytanii oraz USA (Endocrine Society, Society for Endocrinology, European Society of Endocrinology, Association of British Clinical Diabetologists (ABCD). Aktywnie poświęca się publikowaniu oryginalnych prac naukowych, doniesień zjazdowych, recenzuje na zaproszenie dla wielu czasopismach naukowych i jest członkiem zespołu redakcyjnego w jednym z nich.

  Dr Bukowczan został członkiem Akademii Szkolnictwa Wyższego w Anglii (Fellow of the Higher Education Academy in England), kończąc dwuletnie studia podyplomowe w zakresie nauczania w służbie zdrowia w elitarnym King’s College London w 2012, oraz nauczając i prowadząc zajęcia ze studentami medycyny w Newcastle University i Durham University w Anglii. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, stypendiów oraz wyróżnień.

  Dr Bukowczan, dodatkowo, studiując medycynę, jednocześnie ukończył studia muzyczne z tytułem Magistra Sztuk na Wydziale Instrumentalnym w klasie organów profesora Joachima Grubicha na Akademii Muzycznej w Krakowie w 2004. Następnie, jako stypendysta Fulbrighta, kontynuował dalszą podyplomową edukację muzyczną w zakresie muzyki dawnej w USA.

Specjalizacje

 • Endokrynologia
 • Diabetologia
 • Choroby wewnętrzne

Ukończone szkoły

 • Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • Akademia Muzyczna w Krakowie
 • King’s College London, UK
 • Oberlin Conservatory of Music, USA
więcej

Publikacje

 • Obesity and renal cancer incidence and mortality - a systematic review of prospective cohort studies. Ann Agric Environ Med. 2016 Mar;23(1):37-43.
 • Reversal of severe cognitive impairment following medical treatment of cystic invasive giant prolactinoma. Endocrinol Diabetes Metab Case Rep. 2016;2016:150111
 • Editorial Comment to Association between levels of urinary heavy metals and increased risk of urothelial carcinoma. Int J Urol. 2016 Feb 1.
 • Therapeutic Effect of Obestatin in the Course of Cerulein-Induced Acute Pancreatitis. Pancreas 2015
 • Obestatin accelerates the recovery in the course of ischemia/reperfusion-induced acute pancreatitis in rats. PLoS One. 2015 Jul 30;10(7)
 • Midgut Carcinoid in the Myocardium. Clin Nucl Med. 2015;40(9):e446-7.
 • Pretreatment with obestatin reduces the severity of ischemia/reperfusion-induced acute pancreatitis in rats. Eur J Pharmacol. 20155;760:113-21
 • Therapeutic Effect of Ghrelin in the Course of Ischemia/Reperfusion-induced Acute Pancreatitis. Curr Pharm Des. 2015; 21(17): 2284-2290
 • The role of colonoscopic screening in acromegaly revisited: review of current literature and practice guidelines. Pituitary. 2015;18(4):568-74
 • Another step closer to better understanding of renal cell carcinoma - the new roles of alkaline phosphatase unravelled. Biochimie. 2014 Sep;104:1
 • Regan isoenzyme of alkaline phosphatase as a tumour marker of renal cell carcinoma. Ann Clin Biochem. 2014;51(Pt 5):611-4
 • Obesity and Renal Cancer Incidence and Mortality: a Systematic Review of Prospective Cohort Studies Ann Agric Environ Med 2013
 • The role of micronutrients in the risk of urinary tract cancer. Arch Med Sci. 2016 Apr 1;12(2):436-47. doi: 10.5114/aoms Epub 2016 Apr 12
 • Obesity and Prostate Cancer Incidence and Mortality: A Systematic Review of Prospective Cohort Studies Urol Int. Urol Int. 2014;92(1):7-14
 • Does neuroendocrine differentiation have prognostic value in prostate core needle biopsies? Przegl Lek. 2013;70(11):933-5.
 • Immunity to Haemophilus influenzae B and Peumococcal vaccination among adult women with Turner Syndrome. Poster presentation at the 18th European Congress of Endocrinology, Munich, Germany, 28-31 May 2016
 • Sustained Reduction in Diabetes -Related Lower Extremity Amputation rates in the South Tees area: A Longitudinal Population-Based Follow Up Study, oral presentation at the 15th Malvern International Diabetic Foot Conference, Malvern, UK, 14-16 May 2014
 • Resolution of severely impaired cognitive function following medical treatment of cystic invasive giant prolactinoma; poster presentation at the 16th European Congress of Endocrinology, Wroclaw, Poland, 3-7 May 2014
 • TSH-secreting pituitary adenoma treated conservatively with cabergoline for more than 10 years; poster presentation at the 16th European Congress of Endocrinology, Wroclaw, Poland, 3-7 May 2014
 • Management of giant cystic invasive Prolactinoma-the role of medical therapy revisited, oral presentation at Northern Endocrine Regional Research and Audit Group, Lumley Casle, Chester-le-Street, 21st November 2012
 • High prevalence of vitamin B12 deficiency in patients on Metformin based treatment: data from the Teesside Anaemia in Diabetes Study; oral presentation at the Association of North England Physicians Meting, Royal Victoria Infirmary, Newcastle upon Tyne, UK, 3 March 2012
 • Cyclical Cushing’s syndrome masquerading as Polycystic Ovarian Syndrome – pitfalls in diagnosis; poster presentation at the 15th International Congress of Endocrinology and 14th European Congress of Endocrinology, Florence, Italy, 5-9 May 2012
 • Gitelman’s syndrome presenting with hypercalcaemia due to severe primary hyperparathyroidism; poster presentation at the 15th International Congress of Endocrinology and 14th European Congress of Endocrinology, Florence, Italy, 5-9 May 2012
 • Major Diagnostic Pitfall and Challanging Management of a Rare Condition; poster presentation at The Endocrine Society 93rd Annual Meeting and Expo, ENDO 2011, Boston, Massachusetts, USA, 4-7 June 2011
 • A case of HIV presenting as primary adrenal lymphoma; poster presentation at the 15th International Congress of Endocrinology and 14th European Congress of Endocrinology, Florence, Italy, 5-9 May 2012
 • Oesophageal Cancer Profile in the Population of Southern Ireland now and fifteen years ago - poster presentation at GASTRO 2009 UEGW/WCOG, London, 24 November 2009 – abstract published in Gut 2009; 58
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Dwukrotny stypendysta Austrian American Foundation oraz Open Medical Institute, (Salzburg, Austria, 2014 oraz 2015)
 • Stypendysta Polsko Amerykańskiej Komisji Fulbrighta (Oberlin, USA, 2005)
 • Laureat nagrody specjalnej przyznanej przez Albert Schweitzer World Academy of Medicine (Warszawa, 2005)

Znajomość języków

 • angielski
 • francuski

Staże

 • jak wyżej

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia