dr n. med.

Jacek Więcek

Ginekolog, Endokrynolog

116 opinii +dodaj

www.mediclinica.pl BEZPŁATNE BADANIA PRENATALNE - ZADZWOŃ I DOWIEDZ SIĘ O SZCZEGÓŁACH dr n. med. Jacek Więcek jest starszym asystentem w Centrum Położnictwa, Ginekologii i Neonatologii… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
116 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz jest uprzejmy, rzeczowy. Przedstawia wszelkie możliwości leczenia, zachęca do zadawania pytań.

 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MediClinica - Centrum MedyczneUsługa: badanie ginekologiczne

  Kompetencja, zainteresowanie pacjentem, wnikliwe rozpoznanie, empatyczna rozmowa, wyczerpujące informacje przy stawianiu diagnozy. Jak najbardziej polecam Pana doktora.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pierwsza wizyta przebiegła bardzo pomyślnie. Lekarz bardzo troskliwy, wyrozumialy i konkretny. Wszystko dobrze tłumaczy, wyjaśnia. Nie owija w bawełnę. Jego zachowanie i sposób bycia, oraz podejście sprawia, że ja jako pacjentka poczułam się bardzo dobrze, pewnie, nie bałam się pytać o jakiekolwiek wątpliwości. Polecam i na pewno wrócę.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MediClinica - Centrum MedyczneUsługa: kontrola

  Świetny specjalista, zawsze profesjonalny. Miły uprzejmy przy każdej wizycie wszystko dokładnie tłumaczy. Polecam

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MediClinica - Centrum MedyczneUsługa: prowadzenie ciąży

  Polecam. Bardzo dobry specjalista i to nie tylko moje zdanie ale także koleżanek które także są lub były jego pacjentkami. Uprzejmy, życzliwy, cierpliwie i dokładnie wyjaśni wszelkie wątpliwości, odpowie na nurtujące pytania. Człowiek z pasją, zależy mu na tym by komuś pomóc, lubi swoją pracę i nie jest wypalony zawodowo. To chyba najistotniejsze. Podsumowując dobrze wydane pieniądze.

 • A
  Lokalizacja: MediClinica - Centrum MedyczneUsługa: prowadzenie ciąży

  Lekarz, który prowadził moją pierwszą ciążę i bardzo profesjonalnie podchodził do każdej wizyty. Jest uprzejmy, spokojny i z dokładnością przeprowadza badanie. Potrafi też pożartować i rozluźnić atmosferę. Ma bardzo dobre podejście do kobiety (a wśród lekarzy bywa z tym różnie bo miałam okazję spotkać się z brakiem poszanowania i to ze strony pani ginekolog, którą zmieniłam). Lekarz, który odpowiada rzetelnie na każde zadane pytanie i poświęca dużo czasu na wizytę. Do gabinetu zaprasza również męża, w obecności, którego robi USG na bardzo nowoczesnym i profesjonalnym sprzęcie (np. badania prenatalne). Dodatkowo pan doktor jest endokrynologiem co w moim przypadku miało znaczenie. Jestem bardzo zadowolona i wiem że znalazłam dobrego ginekologa którego mogę każdej kobiecie polecić! Na pewno kolejną ciążę będę również prowadzić właśnie u tego lekarza.

 • M
  Lokalizacja: MediClinica - Centrum MedyczneUsługa: Badania Prenatalne

  Nie wiem jakim lekarzem jest dr Więcek. Sądząc po komentarzach zapewne dobrym. Ja nie byłam dra pacjentką. W gabinecie byłam tylko raz na badaniach prenatalnych na których okazało się ze moje dziecko ma wysoką przezierność karkowa. Miałam wrażenie ze Panu dr przeszkadzam w gabinecie, całe badanie mówił coś do siebie pod nosem i cmokal nerwowo bo dziecko nie chciało współpracować. Na koniec przedstawił mi sytuacje tak jakby dziecko musiało być chore na pewno. Nie dał mi żadnych nadziei ze moze będzie jednak dobrze, że są szanse ze jednak dziecko urodzi się zdrowe a jeszcze usłyszałam ze "jak coś do 20 tygodnia mogę usunąć" - marne pocieszenie dla 30 letniej kobiety której właśnie cały świat się zawalił. Z gabinetu wyszłam tak roztrzesiona, że nie wiedziałam co ze sobą zrobić. Ja wiem, że lekarz nie jest od klepania po plecach i mydlenia oczu ale może warto popracować nad sposobem przekazywania złych wiadomości. Nie wiem z czego to wynikało. Być może z tego ze nie byłam Pana dra pacjentka, a może po prostu miał gorszy dzień. Jedyny plus jest taki, że dostałam skierowanie na konsultacje do innej placówki gdzie innu Pan dr owszem potwierdził ze może być źle ale dał tez nadzieje na to, że przeziernosc karku jeszcze o niczym nie świadczy, że nawet testy Pappa które wyszły tragicznie niczego nie przesadzają. Do dr Więcka umówiłam się na badania ze względu na dobre opinie i polecenie przez moją Panią ginekolog, niestety ja byłam rozczarowana wizytą :(. Dziecko urodziło się zdrowe.

 • Q
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MediClinica - Centrum MedyczneUsługa: prowadzenie ciąży

  Kompetentny lekarz, z dobrym podejściem do pacjenta. Po poronieniu zalecił badania, które powinnam zrobić przed staraniem się o kolejną ciążę. Wysłuchuje cierpliwie pacjentkę i odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwość. Zaletą tego lekarza jest jego wszechstronność. Przy jednej wizycie można zrobić badanie ginekologiczne jak i endokrynologiczne. Co podczas prowadzenia ciąży jest bardzo dużym ułatwieniem (mniej wizyt).

 • N
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MediClinica - Centrum MedyczneUsługa: badania profilaktyczne

  Lekarz kompetentny, profesjonalny, bardzo dobre podejście do pacjenta, wyjaśnia wszystko dokładnie i spokojnie, Dba o dobrą atmosferę potrzebną przy tego typu badaniach. Słucha pacjentki. Nie zbywa, jest otwarty na pytania i delikatnie przeprowadza badanie.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MediClinica - Centrum MedyczneUsługa: diagnostyka wczesnej ciąży, prowadzenie ciąży po poronieniach nawracających

  Najlepszy lekarz na jakiego trafiłam na swojej długiej i wyboistej drodze do macierzyństwa. Pod jego fachową opieką doczekałam się zdrowej córeczki :-) Jeśli ktoś szuka lekarza nie tylko kompetentnego, posiadającego ogromną wiedzę, ale również empatycznego, życzliwego i zaangażowanego w to, co robi, moim zdaniem nie może lepiej trafić. Dr Więcek na pewno jest przykładem lekarza z powołaniem, z doskonałym podejściem do pacjentki i jej problemu.
  Panie Doktorze, jeszcze raz dziękuję za okazane nam wsparcie medyczne ale również za delikatność, życzliwość i szczerość, gdy po prostu było pod górkę. Gratuluję tak doskonałych opinii, aczkolwiek wcale mnie one nie dziwią ;-) Do zobaczenia!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • www.mediclinica.pl
  BEZPŁATNE BADANIA PRENATALNE - ZADZWOŃ I DOWIEDZ SIĘ O SZCZEGÓŁACH
  dr n. med. Jacek Więcek jest starszym asystentem w Centrum Położnictwa, Ginekologii i Neonatologii w Opolu. W swojej pracy zawodowej stawia na rozwój i ciągłe poszerzanie kompetencji, czego potwierdzeniem są ukończone szkolenia, certyfikaty, publikacje naukowe oraz członkostwo w organizacjach branżowych.

  Troszcząc się o zdrowie moich Pacjentek wyposażyłem gabinet w najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiający dokładną i szybką diagnostykę oraz terapię. W celu zapewnienia najwyższych standardów terapii regularnie odbywam szkolenia potwierdzone certyfikatami polskich i zagranicznych towarzystw medycznych.
  Zawodowo specjalizuje się w diagnostyce prenatalnej, echokardiografii płodu, medycynie matczyno-płodowej i endokrynologii ginekologicznej.

  Podstawowe informacje:
  studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu
  specjalista położnictwa i ginekologii
  specjalista endokrynolog
  W 2017 obroniona praca doktorska z zakresu diagnostyki prenatalnej.

  Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i sekcji USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego
  Członek ISOUG (International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology)

  Posiadam międzynarodowe uprawnienia do ultrasonograficznej oceny ryzyka genetycznego w 11-13 tygodniu ciąży przyznane i audytowane przez brytyjską Fundację Medycyny Płodowej w Londynie (Fetal Medicine Foundation) - jedyną instytucję, której licencja pozwala na szacowanie takiego ryzyka.

  Zdałem egzamin i uzyskałem międzynarodowe uprawnienia do ultrasonograficznej oceny ciąży w II trymestrze (The 20-22 weeks scan), przyznawane przez brytyjską Fundację Medycyny Płodowej w Londynie (Fetal Medicine Foundation). Certyfikat ten posiada obecnie 32 ginekologów praktykujących w Polsce.

  Posiadam Certyfikat Umiejętności Badania Serca Płodu - Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego Sekcji Echo kardiografii i Kardiologii Prenatalnej uprawniający do wykonywania ECHO SERCA PŁODU

  Dbając o najwyższe standardy badań ultrasonograficznych u pacjentek w ciąży, zdałem egzamin i uzyskałem następujące certyfikaty:
  Specjalistyczny Certyfikat Badań Prenatalnych,
  Specjalistyczny Certyfikat Oceny Serca Płodu,
  przyznane przez Sekcję Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

  Współautor kilkunastu publikacji naukowych z dziedziny diagnostyki prenatalnej i ginekologii.
  Szczególne zainteresowania zawodowe: diagnostyka prenatalna, medycyna matczyno-płodowa, endokrynologia ginekologiczna.

  Troszcząc się o zdrowie moich Pacjentek wyposażyłem gabinet w najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiający dokładną i szybką diagnostykę oraz terapię. W celu zapewnienia najwyższych standardów terapii regularnie odbywam szkolenia potwierdzone certyfikatami polskich i zagranicznych towarzystw medycznych.

  Czasami sam bywam pacjentem, dlatego staram się przyjmować Pacjentki w taki sposób, w jaki ja również chciałbym być leczony.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia
 • Endokrynologia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Znajomość języków

 • angielski