Jacek Marek Dygut

Ortopeda, Lekarz rehabilitacji medycznej

7 opinii

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • B
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: badania pourazowe

  Miałam okazję kilku konsultacji. Złamanie gałązkowe ręki mojego dziecka. Oraz konsultacje pourazowe ręki mojej mamy (starszej kobiety)
  Lekarz solidny, uprzejmy, konkretny. Poświęca tyle czasu ile trzeba. Przekazuje wiele informacji dotyczących leczenia, postępowania po urazie, czy rehabilitacji. Polecam.

 • Ortopedzi w pobliżu miejscowości Międzyrzec podlaski

  Doświadczenie i kwalifikacje

  about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

  • Jestem lekarzem z ponad 20 letnim doświadczeniem i ogromną pasją. Studia ukończyłem w Krakowie w 1987 jako najlepszy student na roku. W kolejnych latach kroczyłem po szczeblach zawodowych zdobywając I (1994) i II (2001) stopień specjalizacji z zakresu chirurgii ortopedii i traumatologii. Jako chirurg pomógłem tysiącom chorych. Wystarczy wspomnieć, że wykonałem około 400 całkowitych a 700 częściowych wymian stawów biodrowych oraz 2700 asyst przy wymianach stawów. Przeprowadziłem około 40 całkowitych wymian stawów kolanowych, 3670 zespoleń kości długich, 7200 zespoleń kości krótkich, 384 transplantacji skóry.
   Pracowałem w zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Przemyślu oraz Rzeszowie (1999) jako przewodniczący komisji. Ponadto jako lekarz orzecznik pracowałem w Państwowym Zakładzie Ubezpieczeń (1993 - 2003) oraz Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (1995 - 2000). Od roku 2001 figuruje jako biegły sądowy - ekspert rozstrzygający w dziedzinie ortopedii i traumatologii w Sądzie Okręgowym w Krakowie, Krośnie, Rzeszowie oraz Warszawie.
   Mając na uwadze, że niezwykle istotna w ortopedii jest profilaktyka
   i rehabilitacja, nieustanie poszerzając swoją wiedzę medyczną po kilku latach szkoleń w 2016 uzyskałem specjalizację z zakresu rehabilitacji medycznej. Dzięki temu do mojego doświadczenia jako chirurga ortopedy doszedł szereg zagadnień związanych z m.in.: neurorehabilitacją, onkologią, rehabilitacją dzieci z przewlekłymi chorobami układu oddechowego, zakażeniami HIV i chorobą AIDS, współczesnymi kierunkami protezowania i aparatowania kończyn górnych, dolnych i tułowia.
   Moje doświadczenie poparte nieustannym kształceniem musiało oprócz pogłębionej praktyki lekarskiej spotkać się z pracą naukową. Obecnie współpracuje na polu Nauk Medycznych z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Polsce gromadząc pokaźny dorobek. Jestem inicjatorem wielu przedsięwzięć projektowych, autorem szeregu publikacji naukowych i doniesień zjazdowych, jak również autorem projektów urządzeń ortopedycznych zawartych w zgłoszeniach patentowych.
   Pacjenci i współpracownicy oceniają mnie jako osobę empatyczną, otwartą, wsłuchującą się w zgłaszane problemy pacjentów. Uważam, że oprócz wiedzu i doświadczenia mam tzw. intuicję lekarska, która powoduje, że bardzo czesto celnie diagnozuje nawet najtrudniejsze przypadki. Staram się być zawsze uśmiechnięty i pełen optymizmu, aby swoim sposobem bycia i traktowania pacjentów wzmagać pozytywne nastawienie do procesu leczenia i wiarę w pomyślnie zakończoną terapię.

  Specjalizacje

  • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
  • Rehabilitacja medyczna

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz całkowicie za darmo.

  Ocena pacjentów

  Dodaj własną opinię
  5

  Ogólna ocena
  7 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • B
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: badania pourazowe

   Miałam okazję kilku konsultacji. Złamanie gałązkowe ręki mojego dziecka. Oraz konsultacje pourazowe ręki mojej mamy (starszej kobiety)
   Lekarz solidny, uprzejmy, konkretny. Poświęca tyle czasu ile trzeba. Przekazuje wiele informacji dotyczących leczenia, postępowania po urazie, czy rehabilitacji. Polecam.

  • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: skolioza, bóle kolan

   Gorąco polecam Pana doktora. To świetny lekarz a przede wszystkim świetny człowiek. Wielokrotnie pomagał mi przy problemach z kręgosłupem oraz kolanami.

  • G
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: kręgosłup

   Wspaniały lekarz, umie wysłuchać pacjenta co mu dolega, bardzo dokładnie bada i stawia swoją diagnozę a dopiero później potwierdza ją ewentualnie dodatkowymi badaniami, nigdy się na nim nie zawiodłem, wielokrotnie wyciągnął mnie z poważnych problemów zdrowotnych. Szczerze polecam.
   Janusz

  • Lokalizacja: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim

   Pan dr Dygut jest specjalistą w pełni znaczenia tego słowa. Postawił trafną diagnozę, a zlecone metody leczenia zapewniły mi całkowite odzyskanie sprawności, a proszę mi wierzyć byłam wcześniej u wielu lekarzy z tytułami profesorskimi. Ogromnie jestem wdzięczna, że polecono mi dra Jacka Dyguta, ponieważ dzięki niemu dziś cieszę się zdrowiem.

  • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: bolacy od wielu miesiecy lewy bark, bol polaczony z szyja

   Bardzo dobry, o szerokiej wiedzy lekarz. Bardzo komunikatywny. W moim przypadku trafil w sedno (dlugotrwaly, uporczywie bolacy bark z bolem rozciagajacym sie na lewa strone szyi) i zlikwidowal problem. Swietnie diagnozuje patrzac np. na plytke z rezonansu magnetycznego (z opisem porownuje pozniej) Polecam w ciemno!

  • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: opuchnięcie dołu podkolanowego

   Jestem bardzo zadowolony, lekarz zlikwidował problem i zalecił dalsze leczenie,bezboleśnie z dokladnością wyciągnął płyn i podał lek.Miałem już złe doświadczenia z innymi lekarzami.
   Gorąco polecam tego lekarza.

  • Lokalizacja: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu PodlaskimUsługa: uraz kolana

   Bardzo dobry lekarz, komunikatywny i otwarty z niesamowita wiedza i doświadczeniem. Patrzy na pacjenta całościowo.
   Polecam po stokroć.