Iza Kulpanowska

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

60 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
244 odwiedziny w ciągu 30 dni

Absolwentka Wydziału Psychologii Społecznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła 4 letnią Szkołę Psychoterapii w Centrum CBT w Warszawie. Jest Członkiem Polskiego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
60 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, Dietetyk

  Pani Iza to osoba bez wątpienia oddana sprawie, z wielkim zaangażowaniem podchodzi do problemu i nigdy nie umniejsza rangi problemu. Można się przy niej wypłakać ale też trzeba być gotowym do pracy i mieć otwarty umysł. Jej wparcie było nieocenione w chorobie lękowej, otworzyła mi oczy na to co się dzieje z moją głową i jak wiele zależy od sposobu myślenia , jak ważne jest poznanie swoich leków i wspólne przyjrzenie się im z bliska. Nie taki diabeł straszny jak go malują , tak było i w moim przypadku. Zawsze mogłam liczyć na maksimum uwagi że strony Pani Izy, nigdy nie zostawiła mnie w krytycznych chwilach. Była przy mnie nawet telefonicznie , kiedy atak przyszedł w domu. Bardzo polecam bo to anioł, który mnie uratował.

 • A
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, Dietetyk

  Zdecydowałam się napisać opinię po ok. 3 latach od odbytych u pani Kulpanowskiej wizyt. To był mój pierwszy kontakt z lekarzami zajmującymi się zaburzeniami psychicznymi. Zdiagnozowano u mnie depresję, przepisano leki i zalecono terapię - trafiłam do Izy Kulpanowskiej.

  Leki zadziałały na mnie bardzo szybko, jeszcze zanim zaczęłam terapię. Ponieważ czułam się fantastycznie, nie bardzo widziałam sens w jej odbywaniu, ale jako że nie miałam wcześniej kontaktu z psychiatrą, psychologiem ani psychoterapeutą, postanowiłam dostosować się do zaleceń. Podczas wizyt tylko opowiadałam o sobie, swojej rodzinie, przyjaciołach. Czas wizyty był wyliczony co do minuty, pani Kulpanowska potrafiła przerwać mi w pół zdania i powiedzieć, że dokończymy następnym razem.

  Chodziłam na terpię ok. 1,5 miesiąca (może 2?), nie wiedząc właściwie, czemu ma ona służyć, bo przecież wszystko było świetnie. Aż nagle nastąpiło załamanie. Był to pierwszy w moim życiu tak poważny epizod psychotyczno-depresyjny, który potęgowało przerażenie - nie wiedziałam, co się ze mną działo, nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam. Jak najszybciej umówiłam się na wizytę, która okazała się największym horrorem, jaki osoba chora może sobie wyobrazić.

  Siedziałam zapłakana na fotelu w gabinecie i się trzęsłam, opowiadałam o tym, jak z dnia na dzień mój piękny (po lekach) świat stał się sennym koszmarem. Że mam paranoję, nic mnie nie cieszy, mam myśli samobójcze, przyszłość jawi mi się w najgorszych barwach, boję się wyjść z domu, nienawidzę swojego życia - nie chcę opisywać dalej swoich uczuć, bo z pewnością każda osoba, która zmaga się z podobnymi problemami, wie, co wtedy czułam.

  Nigdy nie zapomnę słów pani Kulpanowskiej - osoby, do której przyszłam po pomoc. Powiedziała mi, że iluzja utopii spowodowana lekami wreszcie minęła i że w końcu zaczęłam widzieć świat takim, jaki jest naprawdę. I że muszę to zaakceptować, bo lepiej nie będzie.

  Teraz, kiedy piszę to po latach leczenia i doświadczeniach z wieloma specjalistami, trudno jest mi uwierzyć, jak psychoterapeuta może powiedzieć tak osobie będącym wtedy w moim stanie. Kiedy wyszłam z gabinetu, w mojej głowie była tylko jedna myśl: jak najprędzej skończyć ze swoim życiem.

  Na szczęście żyję i aktualnie jestem w stanie stabilnym. Niestety, ta "terapia" zraziła mnie na tyle, że po 3 latach nadal nie jestem w stanie zgodzić się na nic więcej niż wizyty u psychiatry. Nie wiem, czy kiedykolwiek w życiu zwrócę się o pomoc innego psychoterapeuty.

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia indywidualna (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

  Powodem wizyty bylo nagle zwolnienie z pracy....według mnie niesłuszne bo zostałam oskarżona o coś czemu nie byłam winna. Wpadłam w histerię , nie mogłam się uspokoić i ocenić sytuacji samodzielnie. Ta wizyta mnie przede wszystkim wyciszyła, opanowanie pani Izy bardzo pomogla, oczywiście wypłakałam się i wyzalilam za wszystkie niesprawiedliwości tego świata. Zostałam bardzo życzliwie potraktowana , pani psycholog okazała mi wsparcie i poradziła co mogę dalej spróbować zrobić , pokazala sytuacje z tej lepszej strony . Ogromna ulga, oprzytomniałam i działam dalej . Nie ma tego złego....a pani Iza przeogromnie mi pomogła.

 • N
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia indywidualna (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

  Od jakiegoś czasu walczę z uzależnieniem od zakupów i trochę zajęło mi trafienie na psychologa który realnie zaczyna pomagać. Terapia u Pani Izy Kulpanowskiej zmienia więcej nizeli mogłam oczekiwać. Iza jest delikatna, serdeczna i zaangażowana w proces terapii, co rusz stosuje ciekawe metody pracy które naprawdę działają. Jestem przeszczęśliwa że tak się dzieje i że w końcu potrafiłam odłożyć na wakacje :)

 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Chodzac na terpie induwidualną polecono mi Panią Ize jako terapeutkę małżeństw, długo namawiałem żonę na wizytę ale ostatecznie się udało. Miałem ogromne obawy czy żona się otworzy i polubi z pania Izą. Moje obawy zostały szybko rozwiane, kontakt nawiązaliśmy od razu. Pani iza wyczuwala kiedy napięcie bylo zbyt wysokie i w niezauwazalny sposob prowadzila rozmowe tak ze oboje stwierdzalismy, iż przesadzamy z zachowaniem. Pokazala nam czym jest partnerstwo i jak dbac o siebie nawzajem od strefy emocjonalnej. Do tej pory mozemy liczyc na jej pomoc w trudniejszych dla nas sytuacjach, dzwonimy i szybko znajduje dla nas termin wizyty nawet po godzinach. Spotkania naprawde nam pomagaja, widac to w naszym codziennym życiu. Wiele zrozumielismy i staramy sie być lepszymi dla siebie . To na pewno zasluga i ciezka praca pani Izy.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia indywidualna (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

  Kazda wizyta ma sens i jest przemyslana , malymi krokami ide do przodu a pani Iza pokazuje mi kolejne drogowskazy, jest duzym wsparciem w chorobie a swoja serdecznoscia wprowadza dobra i bezpieczna aure.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: zwykła wizyta / konsultacja psychologiczna

  Bardzo kompetentna. Bezproblemowo odpowiadała na pytania dotyczące mojej choroby, udzielała pełnych i wyczerpujących odpowiedzi. Ani przez chwile nie czulem sie skrepowany, atmosfera na wizycie byla pozytywna i zachęcająca do kolejnych. Mozna sie smialo otworzyc i wygadac . Nie powiem, spalem znacznie lepiej po naszej rozmowie. Psycholog godna polecenia.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: konsultacje psychologiczne (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

  Niezwykle taktowana i delikatna w ocenie lekarka. To byl tylko jedna wizyta a tak bardzo pomocna. Pani Iza wytlumaczyla mechanizmy powstawania niepokoju i lęków, wytlumaczyla jak sobie radzic w stresujacych sytuacjach i jak zadbac o zdrowie psychiczne. Rozumiem teraz, ze za wiele od siebie wymagalam i za malo odpoczywalam, a to musialo sie "zemscic" na zdrowiu. Jest przemilą osobą, godną polecenia.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Help-Medical - Psycholog, Psychiatra, DietetykUsługa: psychoterapia indywidualna (cena jednostkowa w pakiecie terapeutycznym)

  Miła psycholog która słucha i nie ocenia, konfrontuje z rzeczywistością i pomaga zrozumieć własne postępowanie, bardzo pomocne wskazówki i metody wizualizacji. Jestem zadowolony z efektow terapii, cenowo rowniez ok przy zakupie pakietu.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Jestem po wizycie i na ten czas moge wystawic ocene bardzo dobra, podejscie pani psycholog na wysokim poziomie. latwo sie otworzyc i zaufac , nie ocenia ale potrafi skutecznie pocieczyc i tchnac nadzieja. pani Iza zaskoczyla mnie pozytywnie tym ze nie zerkala co chwila na zegarek (tak robila psycholog u ktorej bylam wczesniej) ale skupiala sie wyłacznie na mnie i tym co mowie , jest bardzo mila i szczerze pomocna

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwentka Wydziału Psychologii Społecznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła 4 letnią Szkołę Psychoterapii w Centrum CBT w Warszawie. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Behawioralno- Poznawczej. W terapii wykorzystuje wieloletnie doświadczenie z pracy w różnych obszarach pomocy psychologicznej zarówno z dorosłymi jak i dziećmi, co pozwala na kompleksową ocenę sytuacji pacjenta i umożliwia dobór odpowiednich form pomocy, które będą dostosowane do indywidualnych potrzeb i specyfiki problemów. Doświadczenie zawodowe zdobyła w trakcie praktyk w V Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Warszawie, pracy w Centrum Pomocy Rodzinie, Poradni Zdrowia Psychicznego w Wołominie, Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Radzyminie oraz pracy w szkole z oddziałami integracyjnymi. Odbyła wiele szkoleń oraz konferencji specjalizacyjnych. ETOH - IPZ, Fundacji Dzieci Niczyje, ORE, PTPiP. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje. Zgodnie z wymogami oraz etyką zawodu pracę swoją poddaje regularnej superwizji przez certyfikowanego superwizora. Pracę swą opieram głównie na nurcie Behawioralno - Poznawczym. Potrafi słuchać, gdyż jak twierdzi może wtedy zrozumieć… A to pozwala na pokazanie szerszej perspektywy klienta i umożliwia dokonanie wyboru oraz może pozwolić na podjęcie decyzji czy też zmiany dotychczasowego sposobu myślenia.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychiatria dzieci i młodzieży

Edukacja

 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie - Psychologia Kliniczna
 • Szkoła Psychoterapii CBT w Warszawie - Psychoterapia

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • polski
 • angielski

Staże

 • V Klinika Psychiatrii w Warszawie
 • Centrum Pomocy Rodzinie w Warszawie
 • Poradnia Zdrowia Psychicznego w Wołominie
 • Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Radzyminie
 • Fundacja Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych
 • Fundacja Dzieci Niczyje
 • ORE, PTPIP
więcej