Adres

Żelazna 1, Katowice
Gabinet prywatny - Klinika 2000 (mapa)

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem

Poproś o kalendarz
Gotówka
Brak informacji o usługach i ich cenach

Moje doświadczenie

O mnie

Profesor Henryk Majchrzak posiada wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chirurgicznym chorób mózgu i rdzenia kręgowego, a w szczególnoś...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

  • guz mózgu
  • choroby mózgu i rdzenia kręgowego
  • operacje guzów móz

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Opinie od pacjentów

4.5

Ogólna ocena
33 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
P
Użytkownik zweryfikowany

Trafiłam do profesora gdy stało się jasne, że moja przepuklina w odcinku lędźwiowym uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie, m.in. poruszanie się. Fizjoterapeuci nie widzieli dla mnie innego ratunku niż operacja. Profesor potwierdził te opinię, zdecydowałam się na operację. Po 2 dniach dostałam telefon ze szpitala św. Barbary w Sosnowcu. Miałam się tam stawić za m-c. Operował mnie inny neurochirurg, co nie znaczy, że był gorszy. Opieka w szpitalu była dobra, w zasadzie nie mam się do czego przyczepić. Od operacji minęło ponad 2 lata, a ja czuje się świetnie.


T
Użytkownik zweryfikowany

Z zaufaniem oddałam sie w rece Prof. Majchrzaka który mnie operowal. Spotkałam wiele osob w jego gabinecie, ludzie przyjezdzaja do niego z beznadziejnymi przypadkami z całej Polski. Moge śmiało powiedzieć że uratował mi życie i wszystkim Pana Doktora polecam, nawet tym którzy tracą nadzieje, doktor jest naprawde kompetentny. Jednak pobytu w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu nie polecam największym wrogom, pielęgniarki wydają leki jakie chcą w ilościach jakie chcą i kiedy chcą (w tym morfine po operacji), gdyby nie opieka i skargi rodziny to byłby horror.


S
Użytkownik zweryfikowany

We wrześniu 2013 roku dostałem kopa, a raczej diagnozę: nowotwór kręgosłupa –ogona końskiego. Chirurg, dzięki któremu miałem przeprowadzoną diagnozę: TK a następnie RM określił moje wyniki jednoznacznie: Proszę sobie szukać bardzo dobrego neurochirurga. Świat mi się zawalił, stan psychofizyczny z dnia na dzień był gorszy. Różni lekarze przedstawiali swoje uwagi, jeden zaproponował operację na „dwa razy”. Najowocniejszym było pokierowanie mnie przez neurochirurga w Lesznie, który wprost powiedział: „Proszę szukać pomocy u Profesora Majchrzaka z Sosnowca – On pana uratuje”. Na forum w Internecie znalazłem numer telefonu do prywatnego gabinetu Profesora. Zadzwoniłem i jeszcze w tym dniu (ponad 300 km od mojego miasta) byłem zarejestrowany i przyjęty przez Profesora Majchrzaka. Spotkanie, rozmowa z Profesorem zakończyła się potwierdzeniem diagnozy i moim pełnym oddaniem się w ręce Prof. odnośnie dalszego leczenia. Mimo paraliżującego strachu, łez itp. zgodziłem się na wszystko, co zasugerował Profesor. Bogu dziękuję, za spotkanie tego Człowieka.
Po wizycie pojechałem na Jasną Górę. To była najmądrzejsza decyzja. Po modlitwie, oddaniu się w opiekę Matki Bożej – strach ustąpił. Po kilku dniach zadzwoniono do mnie z sekretariatu szpitala w Sosnowcu z informacją o terminie stawienia się w szpitalu. Tak się zaczęło. Nie odpuściłem WSS5 i dziękuję Bogu, bo dzięki lekarzom z tej placówki jestem po 7godzinnej udanej operacji, chodzę … jestem szczęśliwy.
Panie Profesorze: Dziękuję za okazane serce i pomoc w mojej sprawie. Dzięki Panu przyjęto mnie do szpitala w Sosnowcu, otoczono opieką i usunięto guza. Brak mi słów do określenia szacunku i wdzięczności, jaką darzę Pana i Pana współpracowników.


M
Użytkownik zweryfikowany

Przykro, ze pisze ta opinie w wątku oceniającym prace profesora ale...cóż z tego ze on jest ,,ponad,, gdy szpitalna rzeczywistość niszczy jego prace. Zabieg był skomplikowany i ryzykowny. Profesor rzeczowo tłumaczył , wyjaśniał, przedstawiał rożne rozwiązania i ich możliwe skutki, wykonał zabieg a teraz...Pacjent od ponad 2 tygodni po operacji przebywa na oddziale intensywnej terapii. Odwiedziny odbywają sie o określonej godzinie. Wtedy można liczyć ze chory będzie do wizyty przygotowany. Miałam możliwość zobaczyć pacjenta o godz. 11 .00 i doznałam szoku. Ułożenie boczne. Obie ręce mocno i sztywno przywiązane zwykłym bandażem do łóżka. Czynności związane z wydalaniem nie zostały wykonane od rana. Moja interwencja spotkała sie ze zrozumieniem personelu gdyż Panie swietnie o tym wiedziały lecz oddawały sie pasjonującej dyskusji w zacnym gronie. Każdorazowo domagalam sie rozmowy z lekarzem ale to był poważny błąd. Pani doktor podejrzewana zapalenie pluc. Wieczorem pozwoliłam sobie zadzwonić i uzyskałam potwierdzenie. ,,tak jestem pewne ze to jest zapalenie pluc,, Po kilku dniach kiedy odwiedzałem chorego z jego najbliższa rodzina Szanowny Pan Doktor stanowczo zaprzeczył ze jakiekolwiek zapalenie mogło mieć miejsce. Pytając lekarze jak ocenia dzisiejszy stan usłyszałam ...,,a co to ja wróżka jestem? ,, - nie sadze ponieważ prosiłam w szpitalu spodziewałam sie lekarza a do gabinetu wróżki umówiona nie byłam. Konsultacja neurochirurga to już kompletna farsa. Pojawił sie na oddziale ( stan pacjenta) znacznie sie pogarsza) Pan doktor twierdzi ze może nawet dziś odbędzie sie zabieg, ponieważ pojawiły sie wodniaki, które prawdopodobnie są powodem złego stanu dotychczasowego a nawet jego pogorszenia, po czym dosłownie za chwile twierdzi ze jednak nie będzie zabiegu ponieważ wodniaki były już wcześniej (wiec nadal prawdopodobnie są) w takim razie nie ma takiej potrzeby a ostatnia tomografia może nawet lepsza od ostatniej. A ja pytam gdzie jest pacjent który cierpi i ma świadomość ze zaczyna umierać i kompletnie zdezorientowani rodzina ? Sponiewierany chory, któremu odłączono respirator na 24 godz po czym podłączono ponownie, sącząca sie rana pooperacyjna w takim czasie. Potrafi porozumiewać sie ze mną za pomocą ruchu warg . Prosi...zabierz mnie stad...ja tutaj umrę sam. Słyszy ...wiec może jakiś psycholog mógłby udzielić mu wsparcia...może ksiądz ...ja już nie potrafię a lekarze i personel na tym oddziale to ludzkie widma , które niby są...w pracy!


A
Użytkownik zweryfikowany

Profesor usunął mi guza mózgu umiejscowionego bardzo blisko nerwów wzrokowych. Od operacji minęło 2 lata, widzę i mam się świetnie. Cały czas jestem pod opieką przychodni, co pół roku wykonują mi badania kontrolne. Świadczy to o tym,że w tym szpitalu naprawdę troszczą się o pacjentów. Mieszkam 370 km od Sosnowca ale do takiej "ekipy" jaka tam pracuje warto jest przejechać całą Polskę.


K
Użytkownik zweryfikowany

Pan profesor to przede wszystkim człowiek o sporej wiedzy, współczujący, godny zaufania. Nikt nie chciał poprowadzić mnie w chorobie, zgodził się tylko pan profesor Majchrzak. Nie czekał - zrobił od razu komplet badań. Moje leczenie wciąż trwa, jestem pod dobrą opieką. Polecam tego lekarza.


M
Użytkownik zweryfikowany

Do Pana Profesora Majchrzaka trafiłam w listopadzie 2012r ze zdiagnozowanym guzem śródrdzeniowym, miał on 77mm. Był on bardzo duży. Lekarze których odwiedziłam wcześniej nie dawali mi praktycznie żadnych szans. Miałam umrzeć w trakcie operacji albo krótko po niej, grozili mi całkowitym paraliżem z bezdechem włącznie. Jechałam do Pana Prof. ponad 400km i sama niczego się nie spodziewałam. Jakie było moje wielkie zdziwienie!!!
Profesor obejżał rezonans- długo to nie trwało, powiedział że najprawdopodobniej jest to wyściółćzak (nie pomylił się!!), i że po po operacji możliwe że będę miała niedowład, ale że stanę na nogi i wrócę do sprawności w ciągu 3 mc. Miał rację!.
Pan Prof. jest niesamowicie skromnym człowiekiem, nie szukałam nigdzie pomocy za granicą jak mi wcześniej doradzali, zaufałam mu i uwierzyłam. Operacja trwała 9 godzin.Nie minęły 2 mc po operacji a ja chodzę, coraz więcej sama robię. Mam 3 dzieci i 35 lat, i życie przede mną.
Dziękuję Bogu, że spotkałam Pana Profesora i za to że urotawał mi życie. Polecam Pana Prof. oraz cały zespół lekarzy neurochirurgów ze szpitala w Sosnowcu!!
B. Wojciechowska


M
Użytkownik zweryfikowany

To jest człowiek, którego można polecić w najtrudniejszych przypadkach. Mnie bardzo pomógł i był przy operacji naczyniaka jamistego, który był wyjątkowo głeboko i w niebezpiecznym miejscu położony. Dzięki Panu profesorowi, zostałam szybko zoperowana i bez żadnych komplikacji. Jest człowiekiem uczciwym, bardzo serdecznym i pamięta swoich pacjentów. Bardzo mu za to dziękuję i polecam wszystkim którzy szukają specjalisty.


K
Użytkownik zweryfikowany

Tak to prawda że Prof H. Majchrzak to świetny, cierpliwy, konkretny fachowiec oby żył jak najdłużej i dawał zdrowie i radośc życia tak wielu ludziom potrzebującym jego pomocy , muszę również powiedziec , że wszyscy lekarze są również fachowcami bardzo wysokiej klasy bo ciężkie operacje wykonuje nie tylko jeden specjalista lecz cały zespół i chwała Wam za to. Zdarzają się niepowodzenia ale myślę że to siła wyższa nie wolno lekarzom wystawiac złej opinii tylko z powodu jednego czy dwóch niepowodzeń bo i my nie zawsze jesteśmy w stanie zapanowac nad swoim życiem. Dziękuję Wam wszystkim za wyleczenie mojego syna a szczególnie Panu Prof. H. Majchrzakowi i całemu zespołowi operacyjnemu.


D
Użytkownik zweryfikowany

Jest mi bardzo przykro jak ktoś umiera, ale to nie zawsze jest wina lekarzy a już stwierdzenie, że starszych chorych się traktuje inaczej to naprawdę się nie zgodzę.Leżałam w tym szpitalu przez 4 tygodnie i walczy się tam o każdego pacjenta !! Są tam i młodzi i starsi, jestem w kontakcie od ponad 5 lat (bo tyle jestem po operacji) z wieloma osobami które były tam operowane i mają się dobrze są pod opieką przychodni przyszpitalnej i opinia bardzo słaby jest wielce nie na miejscu i jak to czytam to nie mogę pozwolić na to by taka opinia zaważyła na tym by ktoś mógł się nie poddać operacji w tym najlepszym szpitalu z tak wykwalifikowaną kadrą wybitnych lekarzy.
Jest mi naprawdę przykro, bo lekarze tam pracujący zasługują na same superlatywy i kto tam leżał to wie, że robią tam niesamowicie trudne operacje a niestety są tylko ludźmi.
Chwała im za to a w szczególności dr.Majchrzakowi dziękuję.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

Profesor Henryk Majchrzak posiada wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chirurgicznym chorób mózgu i rdzenia kręgowego, a w szczególnoś...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

  • guz mózgu
  • choroby mózgu i rdzenia kręgowego
  • operacje guzów móz

Specjalizacje

  • Neurochirurgia