mgr

Grzegorz Olkowski

Fizjoterapeuta

Umów wizytę 1384 odwiedziny w ciągu 30 dni

Właściciel Specjalistycznego Gabinetu Rehabilitacji Kręgosłupa ProFizjo Email: info@profizjo.pl www.profizjo.pl ul. Kazury 2E, 02-795 Warszawa - Ursynów Kompetencje zawodo... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Właściciel Specjalistycznego Gabinetu Rehabilitacji Kręgosłupa ProFizjo

  Email: info@profizjo.pl
  www.profizjo.pl
  ul. Kazury 2E, 02-795 Warszawa - Ursynów

  Kompetencje zawodowe:

  17 lat praktyki i doświadczenia w rehabilitacji zespołów bólowych kręgosłupa

  Doktorant na Akademii Wychowania Fizycznego

  Mgr Fizjoterapii

  Instruktor Odnowy Biologicznej

  Fizjoterapeuta Certyfikowany (Międzynarodowy Certyfikat w Zakresie Mechanicznego Diagnozowania i Terapii Kręgosłupa)

  Członek Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego, Studia doktoranckie, otwarty przewód doktorski w zakresie rehabilitacji zespołów bólowych kręgosłupa (2010)
 • The McKenzie Institute, Centre for Postgraduate Study in Mechanical Diagnosis and Therapy, kształcenie podyplomowe w zakresie Mechanicznego Diagnozowania i Terapii Kręgosłupa (2004-2007 r.)
 • Akademia Wychowania Fizycznego, Studia Podyplomowe w zakresie Odnowy Biologicznej (2003-2004 r.)
 • Akademia Wychowania Fizycznego, Studia Wyższe Magisterskie, kierunek Fizjoterapia (2002-2004 r.)
 • Orthopädischer Manueller Therapie, Deutsche Gesellschaft für Orthopädische Manuelle Therapie e.V., szkolenie w zakresie terapii manualnej kręgosłupa i stawów obwodowych, (2002-2004 r.)
 • Akademia Wychowania Fizycznego, Studia Wyższe Licencjackie, kierunek Fizjoterapia (2000-2002 r.)
 • Medyczne Studium Zawodowe Fizjoterapii (1998-2000 r.)
więcej

Publikacje

 • Olkowski G., Ślężyńska I.: Diagnostyka zespołów bólowych kręgosłupa lędźwiowego metodą McKenziego (MDT). Podstawy terapii manualnej, 2012
 • Olkowski G., Ślężyńska I.: Leczenie zespołów strukturalnych kręgosłupa lędźwiowego metodą McKenziego (MDT). Podstawy terapii manualnej, 2012
 • Olkowski G., Ślężyńska I.: Aktywnośc fizyczna ukierunkowana na profilaktykę bólów krzyża. Wyd. AWF Katowice, 2011
 • Olkowski G.: Masaż kobiety w ciąży. Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja, 2010
 • Olkowski G.: Sprawność fizyczna a wysklepienie stopy uczestników ćwiczeń fitness. Lider, 2010
 • Olkowski G.: Parkour – nowa forma aktywności ruchowej. Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne, 2010
 • Olkowski G., Ślężyńska I.: Zróżnicowanie wysklepienia stóp – w zależności od czynników środowiskowych i aktywności ruchowej. Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne, 2010
 • Olkowski G.: Fizjoterapeuta w służbie kosmetologii. Oblicza Kosmetologii, 2011
 • Olkowski G., Ślężyńska I.: Diagnostyka zespołów bólowych kręgosłupa lędźwiowego metodą McKenziego (MDT). Refleksoterapia, 2010
 • Olkowski G., Ślężyńska I.: Leczenie zespołów strukturalnych kręgosłupa lędźwiowego metodą McKenziego (MDT). Refleksoterapia, 2010
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie i rekomendacja dla Gabinetu ProFizjo w Warszawie przez miesięcznik "Uroda" w zakresie masażu leczniczego (2010 r.)

Znajomość języków

 • polski

Staże

 • Centrum Rehabilitacji w Konstancinie STOCER (oddział: amputacje kończyn, urazy rdzenia kręgowego, neurochirurgia, neuroortopedia)
 • Szpital Kliniczny AM przy ul. Lindleya w Warszawie (oddział: ortopedia ogólna, rekonstrukcyjna ręki, kolana)
 • Instytut Reumatologii w Warszawie
 • Centralny Szpital Kliniczny Śląskiej Akademii Medycznej, Katowice-Ligota (oddział: neurologia, chirurgia)
 • Szpital miejski nr 2, Siemianowice Śląskie (oddział: ortopedia)
 • Szpital Górniczy, Sosnowiec (oddział: ortopedia, reumatologia)
 • Centrum Pediatrii, Sosnowiec-Klimontów (oddział: reumatologia dziecięca)
 • Szpital Specjalistyczny nr 1, Bytom (oddział: reumatologia)
 • Klinika Ginekologii i Położnictwa Śląskiej Akademii Medycznej, Tychy (oddział: ginekologia)
więcej

Certyfikaty

 • Grzegorz Olkowski, fizjoterapeuta w mieście Warszawa - Certyfikaty

Zdjęcia

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Rzetelny fizjoterapeuta, wsłuchuje się w pacjenta, poświęca mu każdą minutę wizyty. Mówi jakie jest realne prawdopodobieństwo wyzdrowienia lub pogorszenia stanu zdrowia. Widać, że posiada dużą wiedzę i doświadczenie. Poza tym jest bardzo miłym i sympatycznym człowiekiem.

 • bardzo dobry

  Grzegorz Olkowski ma tu już fantastyczne laurki jednak jako pacjentka cudownie uzdrowiona z rwy kulszowej, która po nieudanej rehabilitacji w ostatniej chwili zwiała z neurochirurgii prosto do ProFizjo na Kazury 2E, dodam coś od siebie. Z mojego doświadczenia wynika, że są fizjoterapeuci i FIZJOTERAPEUCI (jak w Bondzie!). Grzegorz Olkowski to FIZJOTERAPEUTA. Pewnie jest wielu dobrych fizjo, ale Grzegorz ma to extra coś, co powoduje, że człowiek staje z głowy na nogi, także w sensie mentalnym. Nie chodzi tylko o sprawność ruchową i eliminację bólu, ale także o specyficzne prozdrowotne nawrócenie, większą samoświadomość. Ćwiczenia są ciężkie, ale towarzystwo osoby o wysokim poziomie kultury osobistej, lotnym intelekcie i z dużym poczuciem humoru ułatwia ich wykonanie. Poprawa – zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej – przychodzi dość szybko. W epoce "przed Grzegorzem” słyszałam głównie czego nie będę mogła (z nart to tylko ośle łączki proszę pani wchodzą w grę), w epoce „po Grzegorzu” mogę wszystko, łącznie z tenisem, nartami i rowerem. Grzegorz dysponuje profesjonalną wiedzą, trafnie definiuje algorytm (diagnoza plus rozłożone w czasie rozwiązanie) jest bardzo czujny (spróbujcie wykonać 28 zamiast 30 ćwiczeń w serii) i bardzo skuteczny. To świetny fizjoterapeuta - z dużym doświadczeniem oraz wielkimi pokładami empatii i bardzo pozytywny człowiek. Polecam go wszystkim z dolegliwościami kręgosłupa - zbolałym i błądzącym bezproduktywnie gdzieś między chirurgiem, cudownym uzdrowicielem, masażystą, a apteką.

 • bardzo dobry

  Trafiłam tu w zachęcie wszystkich pozytywnych opinii dla p. Grzegorza i z racji pobliskiego zamieszkania.
  Będąc w 16.tyg ciąży zaczęły mi dokuczać bóle pleców, mrowienie ciała.
  Spodziewałam się tego, bo kręgosłup mam w słabym stanie, wcześniej chodziłam już na rehabilitację.
  Przećwiczyłam pod jego okiem zaproponowane ćwiczenia i już po wyjściu, było mi trochę lepiej.
  Poprawę odczułam po kilku dniach a ćwiczę średnio co 2 dni.
  Pan sympatyczny, stwarza luźną i miłą atmosferę. Polecam.

 • bardzo dobry

  Pan Grzegorz to pierwsza osoba z "kręgu" medycyny którą mogę polecić w 100%.
  Mam 22 lata , i uraz do ludzi z tej branży , ale Pan Grzegorz jest na prawdę z powołania i na swoim miejscu.
  Bardzo uczciwy , konkretny, sympatyczny , zna się na fachu .
  Każdemu jestem w stanie polecić tego człowieka z gwarancją satysfakcji po wizycie .

  Nie idź do jakiegoś wyłudzacza kasy , mówię to do młodych takich jak ja , którzy chcą być aktywni dalej w życiu pomimo że stawia los przeciwności .

 • bardzo dobry

  Pan Grzegorz od poczatku stwarza mila atmosfere. Przebadal mnie od stop do glow dokladnie okreslajac co mi dolega i co dalej mozemy z tym robic. Jedt bardzo uczciwym czlowiekiem i bardzo sie ciesze ze do niego trafilam. Z pozytywnym nastawieniem pedze na cwiczenia :)

 • bardzo dobry

  Do gabinetu Pana Grzegorza trafiłam po wielomiesięcznych zabiegach i fizykoterapii z NFZ-tu. Problem mój dot. bólu w stawach biodrowych i kończynach dolnych. Najgorsze były noce bo w żadnej pozycji nie było mi wygodnie i nie mogłam spać. Wstawałam wyczerpana i załamana. To wszystko niekorzystnie odbiło się na mojej psychice, doszedł jeszcze strach co mi jest. Zlecano mi różne badania, prześwietlenia, z których właściwie nic nie wynikało, poza tym, że taki stan jest normalny dla osoby w moim wieku, czyli 58 lat. Ciężko było mi to zaakceptować, bo do tej pory byłam dość aktywną osobą. W młodości zawodniczo uprawiałam sport, a teraz moją pasją jest jeżdżenie na rowerze. Znajoma, która jest pacjentką Pana Grzegorza poleciła mi jego gabinet. Standardowo po wykonaniu rezonansu i przebadaniu mnie, Pan Grzegorz stwierdził, że "postawi mnie na nogi" i przygotuje na wyjazd rowerowy, na który czekam cały rok. Rezonans wykazał dyskopatię dwóch odcinków krzyżowo-lędźwiowego i szyjnego oraz liczne wady w budowie kręgosłupa (poziomo ustawiona kość krzyżowa, szpotawe biodra). Wzięliśmy się ostro do roboty, dostałam taki wycisk, nawet nie przypuszczałam, że jestem jeszcze zdolna do takiego wysiłku. Właściwie już po krótkim czasie praca zaczęła przynosić efekty. Pan Grzegorz wrócił mi nadzieję, że mogę się jeszcze dobrze czuć. Dwa miesiące starczyły abym wróciła do sprawności i wyjechała na rower. Dostałam zestaw ćwiczeń, które muszę stale wykonywać, a co więcej Pan Grzegorz zaznaczył czego nie wolno mi absolutnie robić przy moich wadach kręgosłupa. Wszystko to odbywało się w bardzo miłej atmosferze. Pan Grzegorz oprócz profesjonalizmu jest pasjonatem swojego zawodu. Jest również kulturalnym i uśmiechniętym człowiekiem. Od pierwszego momentu czułam, że ktoś mi pomoże, a to jest również bardzo ważne w dochodzeniu do zdrowia. Serdecznie dziękuję za pomoc i polecam gabinet Pana Grzegorza.

 • bardzo dobry

  Gorąco polecam wszystkim, którzy mają kłopoty z kręgosłupem, aby odwiedzili gabinet "ProFzjo" Grzegorza Olkowskiego.
  Jestem po dwóch udanych operacjach kręgosłupa : w odcinku lędźwiowym oraz szyjnym. Neurochirurdzy spisali się znakomicie, ale do pełnego sukcesu potrzebna jest dobra rehabilitacja !!!
  Do Pana Grzegorza trafiłam trzy miesiące po czteropoziomowej stabilizacji odcinka szyjnego.
  Pan Grzegorz bardzo wnikliwie zapoznał się z moją dokumentację medyczną, przeprowawadził badanie neurologiczne i sprawdził moją kondycję fizyczną. Nie ukrywam, że pierwsze zajęcia były dla mnie trudne, wylalałam morze potu i walczyłam z zakwasami, nie zniechęciłam się do dalszej pracy dzięki panu Grzegorzowi, który wspaniale mnie motywował, nigdy nie krytykował, dostosowywał ćwiczenia do moich sił i możliwości, a ponadto podczas zajęć czułam się bezpiecznie pod jego czujnym okiem.
  Dodam jeszcze, że Grzegorz Olkowski ma ogromną wiedzę, jest człowiekiem bardzo kulturalnym i co wydaje mi się ważne, ma wiele empatii dla swoich pacjentów!
  Tak trzymać panie Grzesiu!

 • dobry

  Rzetelna zwięzła informacja i wskazówki jakie powinny być dalsze kroki w celu poprawy stanu kręgosłupa.

 • bardzo dobry

  Polecam Pana Grzegorza, ponieważ wyróżnia go profesjonalizm. Zanim podjął się pracy nad moimi mięśniami brzucha nadwyrężonymi przez ciąże, zalecił usg brzucha, w celu sprawdzenia ewentualnych przeciwwskazań do ćwiczeń (przepuklina).

 • bardzo dobry

  Do Pana Grzegorza trafiłam ponad rok temu z dyskopatią i wypuklinami w odcinku lędźwiowym. Średnio co trzy miesiące byłam unieruchomiona w domu ze względu na wypadanie dysku, a przypadkowe zabiegi "rehabilitacyjne" i pochłaniane tony leków przynosiły krótki okres ulgi w bólu i powrotu do ruchomości. Pan Grzegorz na pierwszym spotkaniu bardzo dokładnie zapoznał się z moim przypadkiem i zaproponował wspólną pracę nad poprawieniem komfortu mojego życia. I tak od ponad roku regularnie ćwiczę z Panem Grzegorzem oraz w domu, a dyski siedzą sobie bezpiecznie na swoim miejscu. Oprócz efektów, jakimi są poprawa jakości życia, lepsza higiena kręgosłupa, mobilizacja do ćwiczeń w domu (co jest cudem w moim przypadku), muszę podkreślić, że Pan Grzegorz jest wyjątkową osobą emanującą ciepłem, poczuciem humoru, wysoką kulturą osobistą oraz cierpliwością. Jest otwarty na każde pytanie i nigdy nie traktuje nikogo z góry. Teraz robimy sobie krótką przerwę, gdyż za chwilę rodzi się mój syn i wiem, że tylko dzięki odpowiednio dobranej przez Pana Grzegorza rehabilitacji, dotrwałam do 9 miesiąca w tak dobrym zdrowiu. Panie Grzegorzu, bardzo dziękuję i do zobaczenia. Asia Oleszczuk.

Najbliższe terminy:

kolejne dni