mgr

Grzegorz Olkowski

Fizjoterapeuta

Właściciel Specjalistycznego Gabinetu Rehabilitacji Kręgosłupa ProFizjo Email: info@profizjo.pl www.profizjo.pl ul. Kazury 2E, 02-795 Warszawa - Ursynów Kompetencje zawodo... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Właściciel Specjalistycznego Gabinetu Rehabilitacji Kręgosłupa ProFizjo

  Email: info@profizjo.pl
  www.profizjo.pl
  ul. Kazury 2E, 02-795 Warszawa - Ursynów

  Kompetencje zawodowe:

  17 lat praktyki i doświadczenia w rehabilitacji zespołów bólowych kręgosłupa

  Doktorant na Akademii Wychowania Fizycznego

  Mgr Fizjoterapii

  Instruktor Odnowy Biologicznej

  Fizjoterapeuta Certyfikowany (Międzynarodowy Certyfikat w Zakresie Mechanicznego Diagnozowania i Terapii Kręgosłupa)

  Członek Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego, Studia doktoranckie, otwarty przewód doktorski w zakresie rehabilitacji zespołów bólowych kręgosłupa (2010)
 • The McKenzie Institute, Centre for Postgraduate Study in Mechanical Diagnosis and Therapy, kształcenie podyplomowe w zakresie Mechanicznego Diagnozowania i Terapii Kręgosłupa (2004-2007 r.)
 • Akademia Wychowania Fizycznego, Studia Podyplomowe w zakresie Odnowy Biologicznej (2003-2004 r.)
 • Akademia Wychowania Fizycznego, Studia Wyższe Magisterskie, kierunek Fizjoterapia (2002-2004 r.)
 • Orthopädischer Manueller Therapie, Deutsche Gesellschaft für Orthopädische Manuelle Therapie e.V., szkolenie w zakresie terapii manualnej kręgosłupa i stawów obwodowych, (2002-2004 r.)
 • Akademia Wychowania Fizycznego, Studia Wyższe Licencjackie, kierunek Fizjoterapia (2000-2002 r.)
 • Medyczne Studium Zawodowe Fizjoterapii (1998-2000 r.)
więcej

Publikacje

 • Olkowski G., Ślężyńska I.: Diagnostyka zespołów bólowych kręgosłupa lędźwiowego metodą McKenziego (MDT). Podstawy terapii manualnej, 2012
 • Olkowski G., Ślężyńska I.: Leczenie zespołów strukturalnych kręgosłupa lędźwiowego metodą McKenziego (MDT). Podstawy terapii manualnej, 2012
 • Olkowski G., Ślężyńska I.: Aktywnośc fizyczna ukierunkowana na profilaktykę bólów krzyża. Wyd. AWF Katowice, 2011
 • Olkowski G.: Masaż kobiety w ciąży. Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja, 2010
 • Olkowski G.: Sprawność fizyczna a wysklepienie stopy uczestników ćwiczeń fitness. Lider, 2010
 • Olkowski G.: Parkour – nowa forma aktywności ruchowej. Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne, 2010
 • Olkowski G., Ślężyńska I.: Zróżnicowanie wysklepienia stóp – w zależności od czynników środowiskowych i aktywności ruchowej. Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne, 2010
 • Olkowski G.: Fizjoterapeuta w służbie kosmetologii. Oblicza Kosmetologii, 2011
 • Olkowski G., Ślężyńska I.: Diagnostyka zespołów bólowych kręgosłupa lędźwiowego metodą McKenziego (MDT). Refleksoterapia, 2010
 • Olkowski G., Ślężyńska I.: Leczenie zespołów strukturalnych kręgosłupa lędźwiowego metodą McKenziego (MDT). Refleksoterapia, 2010
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie i rekomendacja dla Gabinetu ProFizjo w Warszawie przez miesięcznik "Uroda" w zakresie masażu leczniczego (2010 r.)

Znajomość języków

 • polski

Staże

 • Centrum Rehabilitacji w Konstancinie STOCER (oddział: amputacje kończyn, urazy rdzenia kręgowego, neurochirurgia, neuroortopedia)
 • Szpital Kliniczny AM przy ul. Lindleya w Warszawie (oddział: ortopedia ogólna, rekonstrukcyjna ręki, kolana)
 • Instytut Reumatologii w Warszawie
 • Centralny Szpital Kliniczny Śląskiej Akademii Medycznej, Katowice-Ligota (oddział: neurologia, chirurgia)
 • Szpital miejski nr 2, Siemianowice Śląskie (oddział: ortopedia)
 • Szpital Górniczy, Sosnowiec (oddział: ortopedia, reumatologia)
 • Centrum Pediatrii, Sosnowiec-Klimontów (oddział: reumatologia dziecięca)
 • Szpital Specjalistyczny nr 1, Bytom (oddział: reumatologia)
 • Klinika Ginekologii i Położnictwa Śląskiej Akademii Medycznej, Tychy (oddział: ginekologia)
więcej

Certyfikaty

 • Grzegorz Olkowski, fizjoterapeuta w mieście Warszawa - Certyfikaty

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • M
  Lokalizacja: ProFizjo Warszawa Ursynów Specjalistyczny Gabinet Rehabilitacji Kręgosłupa i Masażu MedycznegoUsługa: Konsultacja fizjoterapeutyczna

  Przyznam, że to pierwszy raz, kiedy kogoś doskonałe oceny w tym serwisie znajdują potwierdzenie w moich oczach podczas wizyty. Pan Grzegorz to podaj pierwszy przedstawiciel zawodów medycznych, który zadbał (za pomocą plastikowego szkieletu, rysunków i wyjaśnień) o to, abym zrozumiała na czym polega mój problem zdrowotny, Namówił na szczegółowe badania i dopiero po zapoznaniu się zalecił odpowiednie ćwiczenia. Polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ProFizjo Warszawa Ursynów Specjalistyczny Gabinet Rehabilitacji Kręgosłupa i Masażu MedycznegoUsługa: Ćwiczenia rehabilitacyjne 60 min.

  mam problem z barkami, ok. 3 lata chodziłem po różnych lekarzach ortopedach, miałem mieć operację (bo inaczej się nie da i najlepiej jakbym rąk w ogóle nie używał); po sugestii koleżanki poszukałem fizjoterapeuty i trafiłem na p. Grzegorza i jak się teraz okazuje był to na prawdę strzał w 10; p. Grzegorz jako pierwszy specjalista, u którego byłem, skierował mnie na odpowiednie badania, wyniki których mi później, w bardzo przystępny sposób, wyjaśnił i opisał; następinie przez ok. 5 miesięcy, 2 razy w tygodniu mnie "katował" - za co jestem Mu wdzięczny, bo wczoraj, po 5 - letniej przerwie, byłem na kolejnym treningu Krav Magi. Jeszcze raz wielkie dzięki dla p. Grzegorza!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ProFizjo Warszawa Ursynów Specjalistyczny Gabinet Rehabilitacji Kręgosłupa i Masażu MedycznegoUsługa: Konsultacja fizjoterapeutyczna

  Zdecydowanie polecam Pana Grzegorza! Bardzo kompetentnie wytłumaczył mi stan mojego kręgosłupa i uświadomił mi konsekwencje w przypadku, gdy zmiany będą postępowały. Zmotywował mnie do podjęcia działań zmierzających do poprawy mojego stanu zdrowia.
  Profesjonalizm to jedno, ale co dla mnie równie istotne, Pan Grzegorz ma świetne podejście do pacjenta - jest miły, otwarty i ma poczucie humoru.
  Rozpoczęłam ćwiczenia pod okiem Pana Grzegorza i jestem przekonana, że jestem w dobrych rękach.

 • E

  Polecam Pana Grzegorza wszystkim kobietom w ciąży. W ciąży w 7-8 miesiącu zaczęłam mieć problemy z kręgosłupem i tak trafiłam na Pana Grzegorza. Dzięki zaproponowanym ćwiczeniom ból minął i w dobrej kondycji dotarłam do porodu. Ćwiczenia z Panem Grzegorzem wpływają nie tylko dobrze na kręgosłup, ale również na ogólne samopoczucie, co szczególnie w ciąży jest bardzo ważne.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ProFizjo Warszawa Ursynów Specjalistyczny Gabinet Rehabilitacji Kręgosłupa i Masażu MedycznegoUsługa: Ćwiczenia rehabilitacyjne 60 min.

  Do Pana Grzegorza Olkowskiego trafiłem z polecenia pod koniec ubiegłego roku z bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Niestety nie był to pierwszy taki epizod , ale tym razem ból promieniował do nogi.
  Na pierwszej wizycie odbył się wywiad neurologiczny, badanie, oraz analiza MR odcinka lędzwiowego.
  Na podstawie wyników został opracowany przez pana Grzegorza plan rehabilitacji.
  Aplikowane ćwiczenia od samego początku były dobrane do aktualnych możliwości pacjenta, z czasem ich trudność stopniowo wzrastała. W żadnym momencie nie czułem jakiegokolwiek zagrożenia, oraz przypadkowości wykonywanych ćwiczeń rehabilitacyjnych.
  W efekcie wróciłem do pełni zdrowia, tak naprawdę zapomniałem chorobie.
  Dodatkowo Pan Grzegorz zaszczepił we mnie chęć uprawiania sportu.
  W trakcie trwania rehabilitacji Pan Grzegorz Olkowski dał się poznać jako profesjonalista.
  Oszczędny w słowa, ale z kolei bardzo konkretny, merytoryczny specjalista.

  Tak na koniec, analizując przebieg choroby doszedłem do wniosku, że tak naprawdę największe znaczenie przy wyjściu z objawów dyskopatii mają dwie rzeczy.
  Pierwsza to własne samozaparcie, chęć pracy, systematyczne ćwiczenia, dbanie o aktywność fizyczną na odpowiednim poziomie . Druga, nie mniej ważna, a może i ważniejsza to trafienie do odpowiedniego fizjoterapeuty jakim z pewnością jest Pan Grzegorz Olkowski.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Kompetentny, ale szczery. Spokojnie i dokładnie wyjaśnia co i jak. Odpowiada na wszystkie pytania. Czas całkowicie poświęca pacjentowi i jego problemom. Godny polecenia!

 • J

  Duża wiedza, kompetencja i przyjazne podejście do pacjenta. Pan Grzegorz pomógł mi zrozumieć przyczynę bólu i stopniowo go wyeliminować dzięki dobranym ćwiczeniom. Zdecydowanie polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Mam 39 lat i zaawansowaną dyskopatię odcinka lędźwiowego kręgosłupa, dwie spore przepukliny, jedną wypuklinę. W sierpniu u.r. byłam już w bardzo kiepskim stanie, po powtarzających się co kilka tygodni epizodach, powalających mnie na długie dni i uniemożliwiających normalne funkcjonowanie. Dodatkowo przepuklina zaczęła uciskać nerw lewej nogi. Wcześniej chodziłam na rehabilitację i zabiegi do jednej z największych sieciówek medycznych na rynku. Niestety masowanie, prądy, mrożenie i ćwiczenia na odwal się (za każdym razem u innej osoby i nieregularnie, bo trudno o terminy) w moim przypadku nie pomogły. Na Grzegorza trafiłam szukając dobrego fizjoterapeuty na Znanym Lekarzu. Miał najlepsze opinie. Ćwiczę z Grzegorzem szósty miesiąc. Po dwóch miesiącach rehabilitacji przestała boleć mnie noga, wróciło czucie w palcach u stopy, odeszło mrowienie, odstawiłam leki przeciwzapalne i przeciwbólowe a od ostatniego ostrego epizodu minęło już siedem miesięcy i cisza... tfu tfu. Obecny dobry stan zawdzięczam Grzegorzowi i naszym intensywnym ćwiczeniom. Jestem znów w stanie normalnie żyć. Grzegorz jest wspaniałym i godnym polecenia fachowcem, profesjonalistą w każdym calu. Dodatkowo interesuje się tyloma tematami i jest tak otwarty na świat i ludzi, że godzinka ćwiczeń zlatuje nie wiadomo kiedy. Polecam Grzegorza z czystym sumieniem!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo dobre podejście do pacjenta i atmosfera podczas wizyty. Pan Grzegorz ma bardzo profesjonalną wiedzę i poświęca pacjentowi dużo czasu. Chętnie odpowiada na wszystkie pytania i wyjaśnia wątpliwości.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Rzetelny fizjoterapeuta, wsłuchuje się w pacjenta, poświęca mu każdą minutę wizyty. Mówi jakie jest realne prawdopodobieństwo wyzdrowienia lub pogorszenia stanu zdrowia. Widać, że posiada dużą wiedzę i doświadczenie. Poza tym jest bardzo miłym i sympatycznym człowiekiem.