dr n. med.

Grzegorz Kowalski

Chirurg, Bariatra, Endokrynolog

108 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 14 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

dr n. med. Grzegorz Kowalski Specjalista Chirurgii Ogólnej Bariatra Absolwent Wydziału Lekarskiego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
108 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii MazanUsługa: rękawowa resekcja żołądka

  Śmiało mogę napisać, że dr Kowalski to wspaniały, empatyczny, cierpliwy i troskliwy lekarz. Nie zostawia pacjenta bez odpowiedzi a sposób Jego wypowiedzi jest całkowicie zrozumiały dla kogoś kto nie ma styczności z medycyną. Zawsze uśmiechnięty i miły. Z całego serca polecam.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii MazanUsługa: wizyta pierwszorazowa

  Byla to moja pierwsza wizyta i przebiegla w milej atmosferze. Przyjemny i konkretny lekarz. Przejrzal moje dotychczasowe badania i ustalil nowe dawki leku. Umowilam sie na wizyte kontrolna.

 • K
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii MazanUsługa: kwalifikacja do operacji, operacja, konsultacje po operacji

  Operacja bariatryczna w połowie listopada 2017.
  Przy wizycie kwalifikującej rozmowa konkretna i rzeczowa. Odpowiedzi na wszystkie moje pytania o operację wyczerpujące i wystarczające do podjęcia decyzji. Operacja przeprowadzona fachowo i skutecznie. Żadnych poprawek i powikłań pooperacyjnych. Pełen nadzór ze strony Doktora w ciągu doby po operacji + oczywiście świetna opieka ze strony pielęgniarek. I najważniejsze. W czasie rekonwalescencji wszystko sprawdziło się z tego, co było zapowiadane przez Doktora przed operacją, m.in. zachowanie organizmu po operacji, reakcje na posiłki itp.
  Dziś przeszedłem już wszystkie kolejne cykle żywieniowe pooperacyjne i funkcjonuję normalnie. Efekt jest już widoczny. Polecam Pana Doktora Kowalskiego.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor bardzo szczegółowo odpowiedział na moje pytania. Jestem zadowolona z wizyty i na pewno wrócę do Pana Doktora.

 • K
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii MazanUsługa: Vsg

  Dr Kowalski to świetny lekarz z powołaniem, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości i pytania. Moja mama i ja byłyśmy pacjentkami Dr Kowalskiego(operacje bariatryczne w obu przypadkach). Rzeczowe podejście do sprawy sprawiło ze czułam się komfortowo z wyborem chirurga jak. Często odwiedza pacjentów podczas pobytu w klinice i zawsze odpowiada na telefony. Zawsze spokojnie tłumaczył i odpowiadał na tysiące moich pytań i wątpliwości. Doradza nad czym pracować po operacji, jakie leki kontynuować a co ew suplementować. Jeśli szukasz dobrego chirurga, nie szukaj dalej- Dr Kowalski to lekarz któremu można w pełni zaufać. Dodam że na operację przyleciałam z USA właśnie ze względu na świetną opinie. Jeśli jeszcze raz miałabym wybierać chirurga, bez wątpliwości zgłosiłabym się do dr. Grzegorza Kowalskiego.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii MazanUsługa: wizyta kontrolna

  Pan doktor jasno i rzeczowo stawia diagnozy. Miałam ''przyjemność'' dwa razy przejść zabieg i wszystko zakończyło się większym moim strachem
  niż dyskomfortem po zabiegach. Z doświadczenia już wiem , że nie warto cierpieć lepiej pozbyć się problemu od razu. Gorąco polecam dr. Kowalskiego.

 • B
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Mazan

  Dokładna wizyta, przedstawiony szczegółowy plan leczenia i zalecenia po operacji. DR.,jest konkretny,o wszystkich,,za i przeciw,, mówi wprost Jest ciepły i wrażliwy i widać ,że kocha to co robi, praca to Jego pasja i powołanie Jestem czwartą dobę po resekcji i nawet przez chwilę nie żałowałam wyboru lekarza.Jak wiadomo lekarzy jest bardzo wielu.Dr.Kowalski jest jedynym słusznym wyborem.
  Klinika -.Opieka Pielęgniarek na najwyższym poziomie.Wysoka jakość ,kultura i empatia.Czysto i bardzo sympatycznie.Gorąco polecam pana Doktora
  Pozdrawiam

 • Lokalizacja: Klinika Chirurgii Mazan

  U doktora Kowalskiego miałam wykonywana mankietową resekcję żołądka
  W pierwszych dniach po zabiegu ustąpiła cukrzyca i nadciśnienie
  Jeżeli chodzi o samą operacje, to wogóle nie czułam, że ją miałam.Tak szybko mi się wszystko wygoiło.
  Lekarz bardzo rzetelnie informuje o wszystkim i bardzo dba o swoich pacjentów
  Polecam

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Leczyłam się u doktora Kowalskiego 3 lata temu. Dzięki zastosowanemu leczeniu problem zniknął na długo. Obecnie znów mam problemy z tarczycą, wobec czego konieczna była kolejna wizyta. Jest to człowiek bardzo konkretny, skupiający się na danym problemie. Opowiedział mi dokładnie na temat tego, co się dzieje, przebiegu leczenia oraz możliwych wariantach, jakie mnie czekają w przyszłości. Wyszłam z gabinetu z wiedzą, co robić dalej i na co zwrócić szczególną uwagę. Gorąco polecam tego lekarza.

 • M
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii MazanUsługa: operacja bariatryczna

  W kwietniu 2017 roku miałem przeprowadoną w Klinice Mazan przez doktora Grzegorza Kowalskiego opercję bariatryczną (resekcja żołądka). Profesjonalizm, spokój i kultura osobista pana doktora sprawiła że przed operacją stres zszedł do bardzo niskiego poziomu a obawy przed operacja miałem przeogromne. Operacja udała się, Goi sie wszystko bardzo szybko. Kilogramy ( mam nadzieje bezpowrotnie ) lecą w dół w oczach.

  Bardzo dziękuję panu doktorowi Grzegorzowi Kowalskiemu i całemu personelowi Kliniki Mazan za wspaniała opiekę i przestawieniu mojego życia o 180st.

  Pozdrawiam

  Mariusz P.

Pytania pacjentów (3)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • dr n. med. Grzegorz Kowalski
  Specjalista Chirurgii Ogólnej
  Bariatra
  Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywał Katedrze i Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu, jako Kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Krótkoterminowej Szpitala Powiatowego w Świętochłowicach i Kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej z Poddziałem Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej OSK Katowice-Ligota, a także w renomowanych Światowych Ośrodkach Chirurgicznych:
  • Europejski Instytut Telechirurgii- IRCAD/EITS - HôpitauxUniversitaires, Strasburg - Francja,
  • European School of Laparoscopic Surgery - Saint-Pierre University Hospital, Bruksela - Belgia,
  • Aesculap Akademie, Tuttlingen - Niemcy,
  • Endo-Sugery Institute, Cincinnati , Ohio, U.S.A.,
  • Medical Expert Training Center General Surgery Kantonspital, Baden - Szwajcaria,
  • Imelda Hospital, Bonheiden - Belgia,
  • Covidien Tyco Healthcare European Training Centre, Elancourt - Francja,
  • Department of General −Vascular and Pediatric Surgery AZ Sint-Jan Hospital w Brugia – Belgia
  • The Biomechanics Insitute of Valencia ( IBV ) , Valencia - Hiszpania
  • Nemocnice s Polikliniku v NovyJicin , Novy Jicin – Czechy
  • Department of Medical and Surgical Digestive Diseases, Ecole Européenne de Chirurgie - EEC, Paryż - Francja
  • Amsterdam Medical Center, Amsterdam - Holandia
  Biegły Sądowy Sądu Wojewódzkiego w Katowicach. Specjalizuje się w zabiegach chirurgii onkologicznej , operacjach laparoskopowych z zakresu chirurgii ogólnej i bariatrii oraz w chirurgii endokrynologicznej. Autor i współautor licznych publikacji naukowych. Członek: Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Towarzystwa Chirurgów Polskich, Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich, Sekcji Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna
 • Chirurgia onkologiczna

Ukończone szkoły

 • Śląski Uniwersytet Medyczny

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Publikacje

 • 1. Bartnicka J., Kowalski G., Ziętkiewicz A.: Advantages and disadvantages of single-, two-, three- and four-incision laparoscopic cholecystectomy. A workflow comparison study. Surgical Laparoscopy, Endoscopy & Percutaneous Techniques (w druku; 20 pkt. MNiSzW, lista A)
 • 2. Kowalski G., Janik A., Bartnicka J., Ziętkiewicz A.: Ekonomiczne aspekty wykonywania procedur chirurgicznych metodą otwartą i laparoskopową jako element analizy Health Technology Assessment. Zdrowie Publiczne i Zarządzanie. Zeszyty Naukowe Ochrony Zdrowia, Wyd. Uniwersytet Jagielloński (w recenzji, 11 pkt. MNiSzW, lista B)
 • 3. Bartnicka J., Giza D., Ziętkiewicz A., Kowalski G.: Musculoskeletal occupational hazards in two challenging working environments. A case study from mining industry and health care. Politechnika Śląska Zeszyty Naukowe, Organizacja i Zarządzanie (w druku, 11 pkt. MNiSzW, lista B)
 • 4. Bartnicka J., Kowalski G., Ziętkiewicz A.: Identification of musculoskeletal hazards for laparoscopic surgeons. Progress in Medicine, t.XXVIII, nr 7, 2015, 515-523 (7 pkt. MNiSzW, lista B)
 • 5. Bartnicka J., Ziętkiewicz A., Kowalski G.: Identyfikacja i charakterystyka czynników wpływających na efektywność pracy podczas realizacji procedur chirurgicznych. Politechnika Śląska Zeszyty Naukowe nr 1946, Organizacja i Zarządzanie z.86, Wyd. Politechniki Śląskiej, 2015, 241-251 (11 pkt. MNiSzW, lista B)
 • 6. Bartnicka J., Ziętkiewicz A., Kowalski G.: Ergonomic analysis of surgeries with the use of wireless body postures measurement system, w: Innowacje w zarządzaniu i inżynierii produkcji, red. Knosala R., Oficyna Wyd.. PTZP, 2015, 361-371.
 • , streszczenia, 172-173.
 • 7. Kowalski G., Bartnicka J., Ziętkiewicz A., Truchanowski W., Żądło D., Gawrychowski J.: Analiza porównawcza technik laparoskopowych w leczeniu kamicy żółciowej. Polski Przegląd Chirurgiczny, suplement 1/2015, 67 Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich, Lublin
 • 8. Bartnicka J. Kowalski G., Ziętkiewicz A.: Tworzenie map zagrożeń w układzie mięśniowo-szkieletowym dla chirurgów wykonujących zabiegi laparoskopowe. Polski Przegląd Chirurgiczny, suplement 1/2015, 67 Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich, Lublin
 • 9. Deska M., Romuk E., Kowalski G., Tyczyński S., Birkner E., Gawrychowski J.: Angiogeneza i status oksydacyjno-antyoksydacyjny u chorych z pierwotną nadczynnością przytarczyc. Polski Przegląd Chirurgiczny, suplement 1/2015, 67 Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich, Lublin , streszczenia, 131.
 • 10. Bartnicka J., Ziętkiewicz A., Kowalski G.: Educational needs of laparoscopic surgeons. Journal General and Professional Education, 2/2014, 2014, 3-14.
 • 11. Pierzchała-Koziec K, Scanes C.G., Zubel-Łojek J., Ocłoń E., Dyaczyński M., Kowalski G., Latacz A., Pałka K.: Met-enkephalin-like peptides and ghrelin mitigate negative effects of bariatric surgery in rats. Biologica Cracoviensia Series Zoologia, 55/56, 2014,100–107.
 • 12. Bartnicka J., Ziętkiewicz A., Kowalski G.: The way of planning and organizing research in range of ergonomics on the example of observation of laparoscopic surgeries, w : Systems supporting production engineering. Review of Problems and Solutions, red. Kaźmierczak J., Wyd. PA NOVA, 2014, 7-22.
 • 13. Bartnicka J., Ziętkiewicz A., Kowalski G.: Analysis of selected ergonomic problems in the use of surgical laparoscopic tools. Scientific Journals Maritime University of Szczecin, 34(106), 2013, 19-26.
 • 14. Pierzchała-Koziec K., Dyaczyński M., Kowalski G., Sirek T., Zubel J., Ocłoń E.: Zabieg bariatryczny zmienia stężenie hormonów w krwi świń podczas rekonwalescencji. Endokrynologia Polska, T.63, supl. A, 2012, 134-135, 20 Zjazd Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Poznań , streszczenia PSZ.
 • 15. Gawrychowski J., Kowalski G., Buła G.: Rak przytarczyc - diagnostyka i leczenie operacyjne. Doświadczenie 24-letnie. Polski Przegląd Chirurgiczny, T. 82, nr 2, 2010,157-168.
 • 16. Gawrychowski J., Kowalski G.: Rak przytarczyc, w: Chirurgia endokrynologiczna, red.: Cichoń S., Pomorski L., Wyd. Lekarskie PZWL, 2010, 259-264.
 • Uwagi: 28th Annual Meeting of the German Association of Endocrine Surgeons (CAEK), Joint Meeting with the Polish Club of Endocrine Surgeons, Łódź [Poland , abstracts
 • 17. Kowalski G., Niemiec A., Mucha R., Kucharzewski M., Gawrychowski J.: Characteristics and differentiation of patients with parathyroid cancer, adenoma or hyperplasia. Langenbeck's Archives of Surgery, vol.394, no.6, 2009, 1146-1147.
 • 18. Gawrychowski J., Kowalski G., Gawrychowska A.: Rak przytarczyc - występowanie, diagnostyka, leczenie. Polski Przegląd Chirurgiczny, T. 80, nr 9, 2008, 928-944.
 • 19. Sieroń A., Kawczyk-Krupka A., Małyszek J., Kowalski G., Trompeta J., Koziołek H., Gawrychowski J.: Zastosowanie metody łyżeczkowania (curettage) i terapii fotodynamicznej
więcej

Znajomość języków

 • angielski