Ewelina Łachańska

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta

14 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
11 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Tytuł magistra psychologii ze specjalnością kliniczną i osobowości uzyskałam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Podjęłam 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w podejściu psychodynamicznym… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
14 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • F
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Ewelina ŁachańskaUsługa: psychoterapia indywidualna

  Pani Ewelina jest wspaniała osoba. Przede wszystkim umie słuchać i zawsze pomoże rozwiać wszelkie zle watpliwosci, które napotykamy w codziennym zyciu. Polecam

 • J
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

  Pani Ewelina jest człowiekiem z rzadko spotykana empatią i profesjonalizmem. Dwuletnia terapia oraz kompleksowe podejście do pacjenta sprawiła, iż czuje pełną radość z życia. Serdecznie polecam i dziękuję.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Ewelina ŁachańskaUsługa: konsultacje psychologiczne

  Uzyskałem konkretną pomoc, Pani Ewelina pomogła mi zdiagnozować mój wieloletni problem.
  Teraz przede mną dłuższa współpraca z Panią Eweliną którą polecam wszystkim.

 • A

  Gdy zaczynalam terapie zmagalam sie z wieloma trudnosciami- leki, bole brzucha, glowy bez zadnych medycznych przyczyn oraz to, co najwazniejsze nie mialam bliskich osob. Terapia to bylo duzo trudu I lez. Nie moglam zaakceptowac, ze przyczyna jest we mnie. Teraz z perspektywy konca terapii moge stwierdzic, ze Pani Ewelina nie miala ze mna latwo. Bywaly momenty, ze okazywalam jej agresje i niechec. Okazala mi duzo cierpliwosci i troski. Jestem wdzieczna za jej wytrwalosc, bo nie bylam latwa pacjentka i "zameczylam" swoich poprzednich terapeutow, ktorzy rozkladali rece.

 • N
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

  Przyznaję, że pani Ewelina jest empatyczną osobą. Natomiast po konsultacjach z 3 psychologami mogę stwierdzić, że nie zostałem zdiagnozowany do końca pomimo 2 letniej terapii. Została pominięta jedna najbardziej uciążliwa "przypadłość" w moim życiu. Pani Ewelina nie potrafiła pomóc mi w znalezieniu odpowiednich metod radzenia sobie z moimi lękami. Pomimo bardzo długiej terapii, nie było lepiej, a ciągle gorzej. Brak jakiegokolwiek nakierowania na poprawę mojego stanu psychicznego. Prowadzi ona terapię psychologiczną w nurcie psychodynamicznym i zapewniała, że jest ona właściwa w moim przypadku. Niestety nie była, czego skutkiem są pogłębiające się stany lękowe pomimo bardzo długiej terapii. Moja osoba nie została nakierowana na żadne "drogi", jak sobie z nimi poradzić, jak je zmniejszyć. Zamiast rzetelnej pomocy otrzymałem możliwość długich monologów i nie uzyskiwania pomocy, jak spróbować uporać się ze swoimi lękami. Teraz po konsultacjach z terapeutami, którzy prowadzą terapię w nurcie behawioralno-poznawczym, humanistycznym czy integracyjnym wiem, że ten nurt był całkowicie nietrafiony. Mało tego, psychoterapeuci kręcili głową, gdy dowiedzieli się, że przy moich zaburzeniach lękowych został wybrany ten nurt. Cytując: "To nie jest metoda skuteczna w pana przypadku", "Ja nie polecałbym tego nurtu". Niestety zaufałem niepotrzebnie terapeutce. Mam nauczkę. Teraz wiem, że w każdej sprawie związanej z naszym zdrowiem trzeba skonsultować się przynajmniej z dwoma specjalistami, bowiem może się okazać, że jesteśmy leczeni bezskutecznie (jak w moim przypadku). Daję 2 gwiazdki, bowiem wielu osobom z pewnością ta pani jest w stanie pomóc, mnie niestety nie była. Na szczęście spotykając rozsądnego, mającego dużą wiedzę terapeutę, czuję się z wizyty na wizytę coraz lepiej. Z kolei uczęszczając na terapię do tej pani z miesiąca na miesiąc zamiast lepiej lub choć podobnie, było coraz gorzej. Natomiast wierzę, że miała ona dobre intencje i chciała mi pomóc i dlatego daję dwie gwiazdki.

  Ewelina Łachańska2017-05-05

  Odniosę się do kwestii, które można tu omówić nie ujawniając tajemnicy zawodu.
  - Pana diagnoza została potwierdzona przez dwóch superwizorów, którzy nadzorują moją pracę. Co do niej nie mam wątpliwości. Uwzględniała ona również zaburzenia lękowe o których Pan pisze.
  -Trudno uwierzyć jakoby terapeuci o których Pan wspomina mogli podawać jakoby metoda psychodynamiczna była nieskuteczna znając szereg badań odnośnie jej zastosowania. Link poniżej: http://www.psychodynamika.wroclaw.pl/materialy/105-shedler-j-qskuteczno-psychoterapii-psychodynamicznejq-streszczenie-artykuu. Metoda psychodynamiczna odnosi się do objawu lęku inaczej niż wymienione przez Pana szkoły. Co nie oznacza, że lęku nie leczy.
  - Poczucie nieskuteczności leczenia, trudność w korzystaniu z terapii wynika z wielu czynników. Między innymi z przeniesienia (w wielkim uproszczeniu z relacji pacjent-terapeuta). Tu zachęcam do zapoznania się z literaturą przedmiotu. Chętnie również osobiście zaprezentuje moje stanowisko w tej sprawie.
  - Zachęcałam Pana do skorzystania z leczenia w specjalistycznym ośrodku zajmującym się tego typu zaburzeniami gdyż oddziaływania w ramach miejsca w którym odbywaliśmy sesje były w moim poczucie za mało intensywne (wynikające z ograniczeń NFZ).
  Ze swojej strony dziękuję Panu za opinie i podzielenie się swoimi spostrzeżeniami, które dla specjalisty zawsze są cenne. Życzę zdrowia i sukcesów w dalszej terapii.

 • J
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Ewelina ŁachańskaUsługa: konsultacje psychologiczne

  Polecam konsultację u Pani Eweliny. Bałam się pójść do psychologa, bo myślałam, że mój problem nie jest wystarczająco poważny, a może nawet śmieszny. Jednak już po pierwszej wizycie Pani Ewelina wpoiła mi, że każdy człowiek ma swoje słabości i każdy ma prawo stawić im czoło. Przyjazna atmosfera i autentyczna umiejętność empatii, której tak wielu specjalistom jeszcze brakuje. Cieszę się, że trafiłam właśnie na Panią.

 • N
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Ewelina Łachańska

  Pani Ewelina prowadzila moja terapie dlugo-zmagalam sie z wieloma problemami w relacjach z ludzmi. Widze poprawe. Swiat nie wydaje mi sie tak podlym miejscem jak kiedys. Moja terapeutka zniosla ze mna wiele. Nie brakuje jej sily i wytrwalosci. Wiem, ze wierzyla we mnie zawsze. Teraz ja wierze w siebie. Takt, klasa i ogromna wiedza.

 • M
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Ewelina ŁachańskaUsługa: konsultacje psychologiczne

  Pani Ewelina to wspaniały psycholog. Bardzo życzliwa i szybko nawiązuje kontakt z pacjentem. Ja bardzo bałam się wizyty lecz Pani Ewelina potrafiła bardzo szybko mnie do siebie przekonać i do tego, że chce mi pomóc a nie zrobić krzywdę. Jest jednym z najlepszych specjalistów jakich do tej pory spotkałam. Pomogła mi przekonać się do samej siebie, zaakceptowałam dzięki niej siebie i swoje życie. Jestem jej bardzo wdzięczna za pomoc i okazałe serce. Życzę jej dalszych sukcesów i wszystkim pacjentom takiej życzliwej Pani psycholog jak Pani Ewelina.

 • B
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Ewelina ŁachańskaUsługa: psychoterapia indywidualna

  Polecono mi Panią Ewelinę Łachańską jako świetną specjalistkę. Borykam się od lat z poważnymi problemami natury psychologicznej. Nie była to moja pierwsza próba terapii, więc byłem nastawiony sceptycznie. Już po pierwszym spotkaniu pojawiła się nadzieja na poprawę mojego stanu zdrowia. Obecnie jestem już po paru spotkaniach, a moje życie bardzo zmieniło się. Poprawa mojego zdrowia przekłada się na moją pracę, jak też na życie osobiste. Jestem bardzo wdzięczny Pani Ewelinie i gorąco polecam ją każdemu z podobnymi problemami.

 • Z
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Ewelina ŁachańskaUsługa: psychoterapia indywidualna

  Bardzo bałam się psychoterapii, Pani Ewelina udowodniła mi, że niesłusznie. Atmosfera jest bardzo przyjazna, łatwo się otworzyć. Widzę pozytywne zmiany w swoim podejściu do świata i przede wszystkim do samej siebie. Każdemu życzę takiego terapeuty!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Tytuł magistra psychologii ze specjalnością kliniczną i osobowości uzyskałam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Podjęłam 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w podejściu psychodynamicznym w Krakowie. Swoje umiejętności zawodowe zdobywałam w trakcie licznych staży m.in. w Polish Psychologists’ Association w Londynie, Klinice Psychiatrii w Lublinie, Lubelskim Centrum Interwencji Kryzysowej, Ośrodku Terapeutyczno-Szkoleniowym w Lublinie. Obecnie zawodowo związana jestem z Centrum Zdrowia Psychicznego Akson oraz Poradnią Seksuologiczną MSWIA w Olsztynie. Ponadto, realizuje społeczne projekty oferujące pomoc i wsparcie psychologiczne. Moje przygotowanie zawodowe wiąże się z podejmowaniem przeze mnie licznych szkoleń. Mój warsztat pracy wzbogacony jest doświadczeniem własnej psychoterapii oraz stałą superwizją we współpracy z KCP w Krakowie.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Katolicki Uniwersytet Lubelski, psychologia, specjalność: kliniczna i osobowości
 • Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, specjalistyczne szkolenia z zakresu psychoterapii
 • Szkolenia:
 • „Terapia Zaburzeń Lękowych” w PTP oddział w Olsztynie
 • „Testy w diagnozie neuropsychologicznej – przegląd metod” w PTP
 • „Samobójstwa-pomoc psychologiczna i interwencja kryzysowa” PPA w Londynie
 • „Neuropsychologiczna diagnostyka zespołów otępiennych” Pracownia Pomocy Psychologicznej dla Młodzieży i Rodzin w Sopocie
 • „Organizacja osobowości borderline i osobowości narcystycznej”,Centrum Psychoedukacji i Pomocy Psychologicznej w Lublinie
więcej

Publikacje

 • Tolerancja, Dziennik Polski 2013, nr 143, s.8
 • Czy Kopciuszek potrzebowała matki?, Dziennik Polski 2013, nr 98, s.8

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Polish Psychologists’ Association w Londynie
 • Klinika Psychiatrii w Lublinie
 • Lubelskie Centrum Interwencji Kryzysowej
 • Ośrodek Terapeutyczno-Szkoleniowy w Lublinie
więcej

Certyfikaty

 • Ewelina Łachańska, psycholog w mieście Olsztyn - Certyfikaty
 • Ewelina Łachańska, psycholog - Certyfikaty
 • Ewelina Łachańska, Olsztyn - Certyfikaty

Choroby

 • zaburzenia lękowe
 • zaburzenia emocjonalne
 • zaburzenia osobowości
 • kryzys w związku
 • kryzys zawodowy
 • kryzys życiowy
 • depresja
 • zaburzenia odżywiania
więcej

Zdjęcia