Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

COGNITIVE Gabinet Psychologiczny
ul. Księdza Nosala 4, Dębica

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Poradnictwo psychologiczne • 100 zł

Psychoterapia indywidualna • 90 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Pozostałe usługi


ul. Księdza Nosala 4, Dębica

100 zł

COGNITIVE Gabinet Psychologiczny



ul. Księdza Nosala 4, Dębica

90 zł

COGNITIVE Gabinet Psychologiczny

Moje doświadczenie

O mnie

Mgr psychologii UJ. Ukończyłam studia podyplomowe z psychologii transportu UJ. Obecnie jestem w trakcie szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej CB...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Psychoterapia

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy
M

M.

Profil zweryfikowany
Lokalizacja: COGNITIVE Gabinet Psychologiczny zaburzenia lękowe

Bardzo profesjonalna i kompetentna Pani psycholog. Konsultacja z Panią Eweliną będzie dużą pomocą dla każdego, kto styka się z trudną sytuacją w życiu lub ma problemy natury osobistej. Pomogła przezwyciężyć dręczące mnie od lat zaburzenia lękowe. Osoba o wielkim sercu!!!! Polecam!!!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

5 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Mam pytanie, jak poradzić sobie - a dokładniej mówiąc - jak pomóc bliskiej osobie przełamać lęk przed klaustrofobią?

Mama (65 lat) musi mieć wykonane badanie - rezonans magnetyczny kręgosłupa i bardzo się obawia tego badania.Od zawsze cierpiała na silną klaustrofobię - lęk przed zamkniętymi przestrzeniami typu ciasna winda, piwnica, czy właśnie rezonans. Jak mamę do tego przekonać?

Zachęcam do konsultacji z terapeutą poznawczo-behawioralnym. Techniki terapii poz.-beh. są obecnie najskuteczniejszymi technikami pracy z lękiem. Czasem wystarczy kilka spotkań by obniżyć jego poziom na tyle by badanie (rezonans) mogło się odbyć bez niepotrzebnych dolegliwości z ciała prowadzących do tzw. paniki. Nie polecam działań na własną rękę gdyż mogą one zrazić mamę jeszcze bardziej do zamkniętych pomieszczeń, utrwalić lęk i zdemotywować do pracy nad pozbyciem się lęku. Zachęcam do przekazania mamie informacji, że osób z takim problemem jaki ma ona jest bardzo wiele (większość moich pacjentów spotyka się ze mną z powodu zaburzeń lękowych). Lęk jest zupełnie naturalną emocją jednak gdy czujemy, że tracimy nad nim kontrolę, ogranicza nas, warto udać się do specjalisty, przy pomocy którego to my pokierujemy naszym lękiem a nie lęk nami. Przezwyciężenie lęku można porównać do nauki jazdy konno - obecnie lęk prowadzi mamę tam gdzie on chce (domyślam się, że do ucieczki bądź rezygnacji czy paniki). Podczas terapii mama nauczy się okiełznać swój lęk i poprowadzić swoje życie tak jak ona chce - nie jak chce lęk. Wymagać to będzie po prostu systematycznej pracy. Najważniejsza jest tu motywacja mamy, czyli szczera chęć pozbycia się klaustrofobii.
O terapię poznawczo-behawioralną można pytać w najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych lub w gabinetach prywatnych.
Życzę powodzenia!

mgr Ewelina Baran-Pięta

Pytanie dotyczące zaburzenia miesiączkowania

W związku z nieregularnymi cyklami miesiączkowymi, które pojawiły się ponad rok temu wykonałam szereg badań (wszystkie w fazie folikularnej). Początkowe badania w lutym wskazywały na PCOS:
FSH: 5,39 mIU/ml
LH: 17,11 mIU/ml
Testosteron 90 ng/dl (14-76 norma)
USG: torbiel na jednym jajniku 36x23mm, dużo pęcherzyków
Krzywa glukozowo-insulinowa (nie wiem czy wyszła prawidłowo): Insulina na czczo: 9,70 mU/l, po 1h 36,10 mU/l, po 2h 32,60 mU/l Glukoza: na czczo 82 mg/dl, po 1 h 57 mg/dl, po 2 h 84 mg/dl

Od tego momentu biorę Duphaston w drugiej fazie cyklu. Po dwóch miesiącach brania duphastonu badania klarowały się następująco:
Testosteron: 71 ng/dl (14-76),
17 – OH progesteron: 2,52 ng/ml
Prolaktyna: 16,7 ng/ml
Prolaktyna (po metoclopramidzie po 1h) 203,6 ng/ml (hiperprolaktynemia polekowa)

W lato ponownie wykonałam poniższe badania, które wyszły prawidłowo oprócz 17-oh progesteronu:
USG jajników: torbiel znikł, pęcherzyków mniej niż 12
LH: 4,59 mlU/ml
FSH: 4,82
17-OH progesteron: 1,78 ng/ml w fazie folikularnej

W przeciągu roku robiłam również inne badania, które wyszły w normie: próby wątrobowe, witamina D, SHGB, prolaktyna, kortyzol (przed i po obciążeniu), DHEA-S, TSH, progesteron, estradiol, Test roma

W związku z podwyższonym ciągle 17-oh progesteronem wykonalam profil steroidowy, wynik odebrałam 2 dni temu. Wykluczono WPN, wszystkie metabolity w normie oprócz dwóch znacznie podwyższonych metabolitów delta 5-androgenów, które bardzo mnie zaniepokoiły:
5-AND (5 androstendiol): 475,4 (29-230)
5-PT (5-pregnentriol): 544,1 (60-360)
Proszę o informację co ten wynik oznacza. Czy powinnam kontynuować dalsze badania.

Pozdrawiam
Sylwia, 25 lat

Polecam konsultację z endokrynologiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

mgr Ewelina Baran-Pięta

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.