dr n. med.

Ewa Wójcik

Okulista

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Doktor nauk medycznych Ewa Wójcik jest wybitnym specjalistą leczenia zachowawczego i operacyjnego zeza u dzieci i dorosłych, leczenia niedowidzenia u dzieci, leczenia operacyjnego zezów… więcej

Adresy i cenniki usług

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Doktor nauk medycznych Ewa Wójcik jest wybitnym specjalistą leczenia zachowawczego i operacyjnego zeza u dzieci i dorosłych, leczenia niedowidzenia u dzieci, leczenia operacyjnego zezów porażennych, leczenia operacyjnego wrodzonych zespołów porażennych (STD, Brown, Mobius).
  Doświadczenie zawodowe zdobywała pod kierunkiem prof. Krystyny Krzystkowej ( http://su.krakow.pl ) - założycielki Polskiej Szkoły Leczenia Zeza.

  Dr n. med. Ewa Wójcik jest inicjatorką leczenia operacyjnego zeza w Sobótce koło Wrocławia ( leczenie operacyjne i szkolenie lekarzy ).
  Po raz pierwszy w Polsce wykonała zabieg metodą Yokoyama w zezie zbieznym wysokiej krótkowzroczności.

  - Wieloletni Ordynator Oddziału Leczenia Zeza i Niedowidzenia Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie (Witkowice)
  - Wieloletnia Przewodnicząca Zarządu Sekcji Strabologicznej Polskiego Towarzystwa Okulistycznego ( http://www.pto.com.pl )
  - Członek Polskiego Towarzystwa Okulistyki Dziecięcej
  - Członek Europejskiego Towarzystwa Strabologicznego ( ESA - European Strabismological Association - http://www.esa-strabismology.com )
  - Członek Światowego Towarzystwa Leczenia Zeza ( ISA - International Strabismological Association - http://www.isahome.org )

Specjalizacje

 • Okulistyka

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
58 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • R
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: operacja zeza

  Najlepszy lekarz ,a dokładnie jedyny który podjął się operacji zeza u mojej córki z Zespołem Moebiusa .Ogromna wiedza i cierpliwość jesteśmy bardzo wdzięczni

 • J
  Lokalizacja: Gabinet Leczenia Zeza dr med. Ewa Wójcik

  Poszłam bardzo pozytywnie nastawiona po tylu super opiniach (bardzo udana operacja zeza u dziecka znajomych). A tu: 6 godzin czekania z małym dzieckiem (ok, wiedziałam, że się czeka, choć nie, że aż tyle), wejście do gabinetu po 22.00, brak jakiegokolwiek badania w kierunku zeza (z całym szacunkiem, ale badanie czytania literek na tablicy, przeprowadzone przez inną panią godzinę przed wejściem do "właściwej" pani w klinice leczenia zeza to żadne badanie). W gabinecie o 22.20 pani dr Wójcik, nie kropiąc oczu mojego wykończonego już dziecka spojrzała na nie (dosłownie), przejrzała nasze stare dokumenty od innych lekarzy i na tej podstawie zadecydowała, że konieczna jest operacja. Po moim pytaniu, czy aby na pewno już? Pani doktor stwierdziła, ze możemy jeszcze zastosować okulary progresywne. Przepisała je bez badania i dobrania. Kolejna kontrola w styczniu/lutym 2018. Zainkasowała w gabinecie 200 zł i dobranoc. Tyle

 • D
  Lokalizacja: Gabinet Leczenia Zeza dr med. Ewa WójcikUsługa: badanie wzroku

  Pani doktor bardzo mila i naprawde ma podejscie do dzieci.warte tych 200zl
  Przylecialwm z synkiem do pani doktor z anglii bo slyszalem ze jest najlepsza i wszystko sie potwierdzilo.
  Jedynym minusem tej kliniki jest pani recepcjinistka niemila dla klijentow olewa klijenta w momencie gdy tylko weszlem do kliniki pani recepcjonistka rozmawiala sobie przwz tel z kolezanka o koncerce i czekal 10 min jak laskawie skonczy.

 • M

  Bardzo dobry lekarz ,a przy ty tak skromny .Jestem bardzo Pani doktor wdzięczna za przeprowadzoną operację zeza

 • K

  Mam zeza spowodowanego operacją oka po urazie którym było uderzenie piłką jakieś 10 lat temu. Udałem się za poleceniem innego okulisty do pani doktor Ewy Wójcik w celu korekty tegoż zeza. Usłyszałem iż ciężko będzie aby mięśnie niewidzącego oka trzymały je jak należy ale nie można za to obwiniać pani doktor gdyż mam stwierdzoną ślepotę oka. Po operacji widać poprawę lecz zdaję sobie sprawę że z czasem sytuacja może wrócić. Mogę natomiast ocenić podejście do pacjenta którym z miejsca pani Wójcik zaskarbia sobie sympatię.

 • I

  Ja przeszłam 4 operacje na zeza oczu: rozbieżny, pionowy i skośmy. Zrobił mi się ten zez po operacji guza mózgu. To co zrobiła pani doktor to cud.
  Polecam

 • M

  Pani dr Wójcik jako specjalista jest bardzo dobra. Duży minus za organizację przyjęć, dzieci które czekają po 5 godzin nie wiadomo dlaczego mimo umówionej godziny z półrocznym wyprzedzeniem. Żenada. I jeszcze ta wywieszka przychodnia przyjazna dzieciom, no to chyba żarty. Trzeba to poprawić myślę że moja opinia nie pójdzie w odstawkę, mimo to polecam specjalistę. Pozdrawiam.

 • J

  Fakt mam do Krakowa ponad 300 km. Wizyta 200 zł pierwszy raz czekaliśmy ok 2 godz na przyjęcie. Badania zrobione bardzo dokładnie miła atmosfera. nie żałuje że wydałam te pieniądze czekamy na operacje. trochę jeżdżenia na wyniki jak np Katowice na badanie czy oczopląs dziedziczny. Teraz jadę na drugą wizytę i nie zamierzam zmieniać lekarza. Polecam.
  Najgorsza podróż ale naprawdę dobra pani doktor z Krakowa

 • Byłam u tej Pani i cóż mogę powiedzieć opóźnienie - 4 godziny, wizyta 200zł i to wszystko, wizyta nie trwała więcej niż 10 minut, nic konkretnego się nie dowiedziałam. Być może jest to najlepsza specjalistka w Polsce, ale niestety zero szacunku dla Pacjenta (a co dopiero mają powiedzieć te maleńkie dzieci czekające tyle godzin na wizytę, która nie mało kosztuje).

 • Warto się podzielić dobrymi opiniami i ja również uznałem ze trzeba. Jestem po operacji zeza rozbieznego z którym borykam się ponad 30 lat i mogę śmiało powiedzieć ze warto ponieważ z dnia na dzień efekt jest coraz lepszy, czeka mnie jeszcze jedna operacja i wierzę że w końcu będę mógł spojrzeć drugiej osobie prosto w oczy i pozbyć się blokady psychicznej która we mnie tkwi tyle lat. Pani doktor jest osobą bardzo profesjonalna i kompetentna a zarazem ciepła i serdeczna i ococzywiście godna polecenia

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online