dr n. med.

Ewa Sikorska

Alergolog, Pediatra

Specjalizuję się w alergologii. Studia ukończyłam w 1980r na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. Pierwszy stopień specjalizacji z pediatrii uzyskałam w 1984r., zaś ... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Specjalizuję się w alergologii. Studia ukończyłam w 1980r na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. Pierwszy stopień specjalizacji z pediatrii uzyskałam w 1984r., zaś drugi stopień w roku 1988. Tytuł specjalisty w zakresie alergologii zdobyłam w 1995r. W międzyczasie przebywałam na stypendium naukowym w Holandii (1991r. - Szpital Uniwersytecki w Gronningen). W 1996r. przebywałam na stażu w oddziale alergologii dziecięcej szpitala Southhampton w Wielkiej Brytani. Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskałam w 1999r. w Klinice Alergologii i Chorób Wewnętrznych we Wrocławiu. Aktualnie poza pełnym zakresem świadczeń zdrowotnych z zakresu alergologii i pediatrii, biorę udział w międzynarodowych badaniach klinicznych.

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu

Publikacje

 • Alergia na orzeszki ziemne

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • 1991 r. Szpital Uniwersytecki - Gronningen, Holandia
 • 1996 r. Oddział alergologii dziecięcej - Southhampton, Wielka Brytania

Certyfikaty

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa Sikorska

  Bardzo miła, rzeczowa osoba. Widać, że zna się na swojej pracy. Nie zbywa, robi dokładny wywiad, poświęca tyle czasu ile jest potrzebne. Nie naciąga na kasę. Zaproponowała udanie się do lekarza rodzinnego po skierowanie i dalsze leczenie w ramach NFZ. Szybkie terminy kolejnych wizyt.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Po pierwszej wizycie moge napisać, ze Pani doktor jest bardzo miła i bardzo rzetelnie podchodzi do pacjenta. Jestem bardzo zadowolona, bo w końcu trafiłam na kompetentnego lekarza

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor bardzo profesjonalna, miła, z podejściem do dzieci. Widać, że ma doświadczenie, odpowiada cierpliwie na wszystkie pytania, rozwiewa wątpliwości, swoje zalecenia zapisuje pacjentowi. Nie stawia bezpodstawnych diagnoz. Na pewno będę z córeczką chodzić do Pani dr jeśli będzie taka potrzeba. Szczerze polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo, bardzo profesjonalne podejście do mojego problemu. Dowiedziałem się sytuacjach, o których nie zdawałem sobie sprawy. Doskonały kontakt, rozpoznanie i przyczyny bardzo profesjonalne. Gorąco polecam Panią doktor.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: Wizyta pierwszorazowa

  Byłam z synem ( 8 lat ) na pierwszej wizycie i jeżeli każda pierwsza wizyta miałaby tak wyglądać to więcej takich lekarzy jak Pani dr Ewa. Miła, przyjazna, konkretna. Poświęca czas dla pacjenta tyle ile potrzeba. Nie spieszy się z omawianiem leków jak stosować. Polecam na 100%. Cieszymy się, że znaleźliśmy odpowiedniego lekarza.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: Wizyta pierwszorazowa

  Świetny lekarz z cudownym podejściem do dzieci i rodziców :-) Pani Ewa rozwiała nasze wątpliwości i wszystko dokładnie wytłumaczyła, bez poczucia pospiesznia, poświęciła nam tyle czasu ile potrzebowaliśmy. Wywiad bardzo obszerny, a przede wszystkim doktor słucha :-) polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: testy skórne - panel mieszany

  Pani doktor miła, sympatyczna i kompetentna, zadaje dużo wnikliwych pytań. Z wyboru lekarza jestem zadowolona, ale daję ocenę neutralną, ponieważ podczas wizyty p.doktor bardzo się spieszyła, kończąc wizytę w trakcie zadawania przez nas pytań tłumacząc się długą kolejką w poczekalni i zapraszając na wizytę kontrolną- czuję niedosyt.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: Wizyta pierwszorazowa

  Dobra atmosfera, świetne podejście do pacjenta (niemowlęcia) - dziecko podczas wizyty tańczyło i wygłupiało się, a zwykle u lekarzy jest co najmniej spięte. Pani doktor przeprowadza bardzo szczegółowy wywiad, zadaje pytania o rzeczy, o których na pewno bym sama nie pomyślała i jest zainteresowana znalezieniem źródła problemu. Od razu wykluczyła AZS, doradziła, w czym kąpać dziecko, czym smarować, w czym prać ubranka (odradziła środki hipoalergiczne dla niemowląt), przedstawiła plan działania wraz z odpowiednim lekiem oraz zaleciła kontrolę już na NFZ, więc kolejną wizytę mamy bezpłatną. Mogę tylko polecić takiego specjalistę.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: Wizyta pierwszorazowa

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Byłam z córką - 2,5 l. Pierwszy raz spotkałam się z tym, by alergolog tak wnikliwe pytania zadawał oraz by na starcie nie zdiagnozował na odczepnego AZS (jak to w zwyczaju mają inni alergolodzy...) Bardzo mi się podobało podejście do sprawy - bez leków, drogich emolientów. Problem bardzo szybko został rozwiązany. Z pewnością będziemy chodzić tylko do tej pani doktor. Bardzo polecam.