dr n. med.

Ewa Sikorska

Alergolog, Pediatra

Specjalizuję się w alergologii. Studia ukończyłam w 1980r na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. Pierwszy stopień specjalizacji z pediatrii uzyskałam w 1984r., zaś ... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Specjalizuję się w alergologii. Studia ukończyłam w 1980r na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. Pierwszy stopień specjalizacji z pediatrii uzyskałam w 1984r., zaś drugi stopień w roku 1988. Tytuł specjalisty w zakresie alergologii zdobyłam w 1995r. W międzyczasie przebywałam na stypendium naukowym w Holandii (1991r. - Szpital Uniwersytecki w Gronningen). W 1996r. przebywałam na stażu w oddziale alergologii dziecięcej szpitala Southhampton w Wielkiej Brytani. Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskałam w 1999r. w Klinice Alergologii i Chorób Wewnętrznych we Wrocławiu. Aktualnie poza pełnym zakresem świadczeń zdrowotnych z zakresu alergologii i pediatrii, biorę udział w międzynarodowych badaniach klinicznych.

Specjalizacje

 • Alergologia
 • Pediatria

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu

Publikacje

 • Alergia na orzeszki ziemne

Nagrody i wyróżnienia

 • nagroda Rektora AM

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • 1991 r. Szpital Uniwersytecki - Gronningen, Holandia
 • 1996 r. Oddział alergologii dziecięcej - Southhampton, Wielka Brytania

Certyfikaty

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
53 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: Wizyta pierwszorazowa

  Pani Doktor jest bardzo profesjonalna, ale przede wszystkim także bardzo miła. Byliśmy z dziećmi już 2 razy (2 i 4 lata). Na pierwszej wizycie Pani Doktor zrobiła pełny wywiad.Dzięki temu przy kolejnej wizycie wysarczylo, ze zerknela na kartę by wiedzieć z kim i z czym ma doczynienia :) Jestemy bardzo zadowoleni z przebiegu leczenia. W dodatku Pani Doktor przyjmuje na NFZ. Najważniejsze jednak dla mnie jest, że dzieci się nie boją i nie stresuja wizytą. Gorąco polecam :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: wizyta pierwszorazowa

  Pani Doktor przeprowadziła podczas wizyty bardzo rozbudowany wywiad i badanie. Wyjaśniła, na jaką dolegliwość cierpię, jak można ją leczyć oraz jakie zmiany w życiu codziennym powinnam wprowadzić, aby dolegliwość była mniej uciążliwa. Podczas wizyty otrzymałam receptę na leki oraz wskazówki do dalszego postępowania. Pani Doktor zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie swoim profesjonalnym podejściem i szacunkiem do pacjenta. To jeden z najlepszych lekarzy, z których porad miałam okazję skorzystać.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: Wizyta pierwszorazowa

  Bardzo miła i profesjonalna obsługa ze strony Pani Doktor. Zanim zapytała o przyczynę wizyty najpierw przeprowadziła szeroki wywiad a to nie zdaża się często. Udzieliła cennych wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji mojego syna. Dodam że to była wizyta jednorazowa gdyż nie mieszkamy w Polsce ale i tak Pani Doktor podeszła do niej profesjonalnie. Serdecznie polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor jest bardzo sympatyczna i kompetentna. Robi szeroki wywiad, aby wykluczyć lub znaleźć przyczynę choroby. Jest cierpliwa, słucha pacjenta i odpowiada na pytania, poświęca tyle czasu ile trzeba dla pacjenta. Na duży plus zasługuje to, że Doktor patrzy na problem nie tylko pod względem swojej specjalizacji, ale w szerokim zakresie, zdaje sobie sprawę, że człowiek to cały organizm i wszystko jest ze sobą połączone. Pani Doktor zachęca też, żeby na kolejną wizytę umówić się na NFZ. Polecam gorąco Panią Doktor.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa Sikorska

  Bardzo miła, rzeczowa osoba. Widać, że zna się na swojej pracy. Nie zbywa, robi dokładny wywiad, poświęca tyle czasu ile jest potrzebne. Nie naciąga na kasę. Zaproponowała udanie się do lekarza rodzinnego po skierowanie i dalsze leczenie w ramach NFZ. Szybkie terminy kolejnych wizyt.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Po pierwszej wizycie moge napisać, ze Pani doktor jest bardzo miła i bardzo rzetelnie podchodzi do pacjenta. Jestem bardzo zadowolona, bo w końcu trafiłam na kompetentnego lekarza

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor bardzo profesjonalna, miła, z podejściem do dzieci. Widać, że ma doświadczenie, odpowiada cierpliwie na wszystkie pytania, rozwiewa wątpliwości, swoje zalecenia zapisuje pacjentowi. Nie stawia bezpodstawnych diagnoz. Na pewno będę z córeczką chodzić do Pani dr jeśli będzie taka potrzeba. Szczerze polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo, bardzo profesjonalne podejście do mojego problemu. Dowiedziałem się sytuacjach, o których nie zdawałem sobie sprawy. Doskonały kontakt, rozpoznanie i przyczyny bardzo profesjonalne. Gorąco polecam Panią doktor.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: Wizyta pierwszorazowa

  Byłam z synem ( 8 lat ) na pierwszej wizycie i jeżeli każda pierwsza wizyta miałaby tak wyglądać to więcej takich lekarzy jak Pani dr Ewa. Miła, przyjazna, konkretna. Poświęca czas dla pacjenta tyle ile potrzeba. Nie spieszy się z omawianiem leków jak stosować. Polecam na 100%. Cieszymy się, że znaleźliśmy odpowiedniego lekarza.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: Wizyta pierwszorazowa

  Świetny lekarz z cudownym podejściem do dzieci i rodziców :-) Pani Ewa rozwiała nasze wątpliwości i wszystko dokładnie wytłumaczyła, bez poczucia pospiesznia, poświęciła nam tyle czasu ile potrzebowaliśmy. Wywiad bardzo obszerny, a przede wszystkim doktor słucha :-) polecam