dr n. med.

Ewa Sikorska

Alergolog, Pediatra

Specjalizuję się w alergologii. Studia ukończyłam w 1980r na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. Pierwszy stopień specjalizacji z pediatrii uzyskałam w 1984r., zaś ... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Specjalizuję się w alergologii. Studia ukończyłam w 1980r na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. Pierwszy stopień specjalizacji z pediatrii uzyskałam w 1984r., zaś drugi stopień w roku 1988. Tytuł specjalisty w zakresie alergologii zdobyłam w 1995r. W międzyczasie przebywałam na stypendium naukowym w Holandii (1991r. - Szpital Uniwersytecki w Gronningen). W 1996r. przebywałam na stażu w oddziale alergologii dziecięcej szpitala Southhampton w Wielkiej Brytani. Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskałam w 1999r. w Klinice Alergologii i Chorób Wewnętrznych we Wrocławiu. Aktualnie poza pełnym zakresem świadczeń zdrowotnych z zakresu alergologii biorę udział w międzynarodowych badaniach klinicznych.

Specjalizacje

 • Alergologia
 • Pediatria

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu

Publikacje

 • Alergia na orzeszki ziemne

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • 1991 r. Szpital Uniwersytecki - Gronningen, Holandia
 • 1996 r. Oddział alergologii dziecięcej - Southhampton, Wielka Brytania

Certyfikaty

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: Wizyta pierwszorazowa

  Byłam z synem ( 8 lat ) na pierwszej wizycie i jeżeli każda pierwsza wizyta miałaby tak wyglądać to więcej takich lekarzy jak Pani dr Ewa. Miła, przyjazna, konkretna. Poświęca czas dla pacjenta tyle ile potrzeba. Nie spieszy się z omawianiem leków jak stosować. Polecam na 100%. Cieszymy się, że znaleźliśmy odpowiedniego lekarza.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: Wizyta pierwszorazowa

  Świetny lekarz z cudownym podejściem do dzieci i rodziców :-) Pani Ewa rozwiała nasze wątpliwości i wszystko dokładnie wytłumaczyła, bez poczucia pospiesznia, poświęciła nam tyle czasu ile potrzebowaliśmy. Wywiad bardzo obszerny, a przede wszystkim doktor słucha :-) polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: testy skórne - panel mieszany

  Pani doktor miła, sympatyczna i kompetentna, zadaje dużo wnikliwych pytań. Z wyboru lekarza jestem zadowolona, ale daję ocenę neutralną, ponieważ podczas wizyty p.doktor bardzo się spieszyła, kończąc wizytę w trakcie zadawania przez nas pytań tłumacząc się długą kolejką w poczekalni i zapraszając na wizytę kontrolną- czuję niedosyt.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: Wizyta pierwszorazowa

  Dobra atmosfera, świetne podejście do pacjenta (niemowlęcia) - dziecko podczas wizyty tańczyło i wygłupiało się, a zwykle u lekarzy jest co najmniej spięte. Pani doktor przeprowadza bardzo szczegółowy wywiad, zadaje pytania o rzeczy, o których na pewno bym sama nie pomyślała i jest zainteresowana znalezieniem źródła problemu. Od razu wykluczyła AZS, doradziła, w czym kąpać dziecko, czym smarować, w czym prać ubranka (odradziła środki hipoalergiczne dla niemowląt), przedstawiła plan działania wraz z odpowiednim lekiem oraz zaleciła kontrolę już na NFZ, więc kolejną wizytę mamy bezpłatną. Mogę tylko polecić takiego specjalistę.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Aler-med Specjalistyczna Opieka Medyczna Ewa SikorskaUsługa: Wizyta pierwszorazowa

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Byłam z córką - 2,5 l. Pierwszy raz spotkałam się z tym, by alergolog tak wnikliwe pytania zadawał oraz by na starcie nie zdiagnozował na odczepnego AZS (jak to w zwyczaju mają inni alergolodzy...) Bardzo mi się podobało podejście do sprawy - bez leków, drogich emolientów. Problem bardzo szybko został rozwiązany. Z pewnością będziemy chodzić tylko do tej pani doktor. Bardzo polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo rzeczowa i kompetentna Pani dr nie zerka na zegarek co minutę wizyta trwa tyle ile należy wywiad doglębny aż do bólu dociekliwość i chęć rozwiązania problemu zaskarbily Panią doktor u nas od pierwszej wizyty .pani doktor ma świetne podejście do dzieci (5 letnia córeczka) ale również do rodziców
  Pozdrawiamy serdecznie

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor bardzo kompetentna osoba.
  Pierwszy raz spotkałam się z lekarzem który tak szczegółowo przeprowadza wywiad na temat pacjenta co jest bardzo pomocne w diagnozie choroby.
  Świetne podejście do dziecka.
  Mam nadzieję że jest więcej takich lekarzy jak Pani Ewa Sikorska.
  Polecam

 • Jestem bardzo zadowolona! Pani doktor ma bardzo dobre podejście do małych pacjentów, bardzo dokładnie przeprowadziła wywiad i zaproponowała leczenie po którym widać u syna poprawę. Bardzo polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Na pierwszej wizycie Pani doktor zrobiła bardzo dobre wrażenie. Przeprowadziła dokładny wywiad, wydała zalecenia co do dalszej pielęgnacji i karmienia dziecka. Zobaczymy jakie będa efekty.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne, bardzo dokładny wywiad i jasno określony plan działania