lek. dent.

Ewa Raczmańska-Kaniewska

Stomatolog

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Tam zdobywałam pierwsze doświadczenia zawodowe i zrobiłam specjalizację. Od 1993 roku prowadzę prywatną praktykę, obecnie w… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Dzień dobry, ostatnio przez Internet przewija się wiele informacji na temat dodatku gliceryny do past do zębów. Według tych doniesień, gliceryna ma oblepiać zęby, blokując dobre działanie śliny na szkliwo. Chciałam się Państwa dopytać, czy te informacje mają jakiekolwiek potwierdzenie naukowe, czy też… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Ewa Raczmańska-Kaniewska

  Dzień dobry ,
  gliceryna (glicerol) jest cieczą oleistą, o słodkawym smaku, nietoksyczną, bardzo dobrze rozpuszczalną w wodzie. A więc łatwo jest wypłukiwana przez wodę i ślinę. Nie jest lepka. Nie… Więcej

 • Dzień dobry, prosze o poradę. Mój górny ząb pobolewał mnie przez wiele lat (!), więc byłam z nim u dentysty minimum co kwartał - za każdym razem uspokajano mnie, że to nic takiego, mimo to kontrolowałam, co się dzieje. Ostatnio jednak lekarz rozwiercił mi go, aby założyć plombę, gdyż objawy bólowe się… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Dzień dobry,
  opisane przez Panią objawy wskazują, że leczenie kanałowe zęba było wskazane. Duży ubytek, wcześniejsze pobolewanie, nasilenie bólu po założeniu plomby, promieniowanie do prawej strony… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Tam zdobywałam pierwsze doświadczenia zawodowe i zrobiłam specjalizację. Od 1993 roku prowadzę prywatną praktykę, obecnie w Józefosławiu (www.dentest.waw.pl). Lubię pracować z pacjentami, nawet tymi bardzo zestresowanymi.
  Szczególnie interesuje mnie stomatologia estetyczna, protetyka, periodontologia. Wiedzę stale pogłębiam uczestnicząc w konferencjach krajowych i międzynarodowych.
  Nauka języków sprawia mi przyjemność, komunikuję się w języku angielskim, francuskim i rosyjskim.

Specjalizacje

 • Stomatologia ogólna

Ukończone szkoły

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny 1990

Publikacje

 • Czasopismo Stomatologiczne, Kosmetologia 2004

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
4.5

Ogólna ocena
8 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Gabinet lekarskiUsługa: leczenie kanałowe

  Polecam. Podczas zabiegu leczenia kanałowego czułem się komfortowo. Wyleczony ząb nie boli, ładnie wygląda. Pan stomatolog przyjemna i kompetentna.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet lekarskiUsługa: konsultacje periodontologiczne

  Zdecydowałem się na wizytę u Pani dr z dwóch powodów. Po pierwsze dobre opinie, po drugie Pani prowadzi konsultacje periodontologiczne oraz informuje, że zajmuje się chorobami dziąseł, jamy ustnej i błon śluzowych. Niestety o takiego specjalistę jest ciężko, więc postanowiłem zaufać gdyż cena podana w cenniku zbyt wygórowaną nie była. Pani doktor może i wiedzę z tej dziedziny ma, ale bardzo ogólną i zrównaną z wiedzą ogólnie dostępną - niemedyczną. Na temat moich problemów nie dowiedziałem się kompletnie nic nowego i nic co by wykraczało po za stwierdzenie, że problem jest ale do tego to akurat specjalistą być nie trzeba. Konsultacja wyglądała na stwierdzeniu, że mój problem nie wygląda dobrze i trzeba gdzieś dalej się udać po poradę (oferując kilku lekarzy z innych, odległych miast.). Sam gabinet, który mieści się w domu pozostawia wiele do życzenia. Nie czułem się w nim komfortowo, a czystość nie była na wysokim poziomie. Kolejną sprawą jest terminowość Pani doktor. Po mimo umówienia wizyty na konkretną godzinę, nie zostałem przyjęty, a zamiast mnie wszedł inny pacjent. Korzystając z usług prywatnych powinien być jednak pewien standard, w końcu jednak za to płacimy. I jeśli chodzi o zapłatę to kolejną sprawą jest policzenie sobie za usługę przez Panią doktor ceny większej niż była w cenniku podczas rejestracji na wizytę bez uprzedniego poinformowania, że cena będzie większa. Osobiście nie polecam a wręcz odradzam szczególnie osobom, które mają poważniejszy problem. Wizyta była dla mnie stratą czasu i pieniędzy.

  lek. dent. Ewa Raczmańska-Kaniewska2017-05-19

  Szanowny Panie Przemku,
  Pana wpis uświadomił mi, jakie były Pana oczekiwania. Prześlę Panu więcej informacji dotyczących możliwych terapii, jeśli się Pan zgodzi. Żałuję, że nie zawsze mogę skutecznie pomóc w ciągu jednej wizyty. Będąc u mnie nie zadał Pan bardziej szczegółowych pytań ani nie zgłosił żadnych zastrzeżeń szkoda, bo wiele można było wyjaśnić od razu.
  Pacjent, który wszedł przed Panem cierpiał z powodu ostrego bólu, Pana sytuacja nie wymagała pilnej pomocy. Za opóźnienie został Pan przeproszony.
  Podczas rozmowy starałam się specjalnie nie używać nazewnictwa medycznego, co Pan słusznie zauważył, ponieważ wiem że pacjenci czują się niekomfortowo, kiedy lekarze używają profesjonalnego języka.
  Gabinet jest prowadzony zgodnie z obowiązującymi standardami i procedurami.
  Cena, jaką Pan zapłacił za usługę była zgodna z cennikiem, który nie był zmieniany od dwóch lat, można to potwierdzić u administratora.
  Myślę, że byłoby lepiej wyjaśnić wątpliwości od razu na wizycie a nie dopiero po kilku miesiącach. Podważa Pan moją wiarygodność podając nieprawdę i nie ujawniając swojego nazwiska. Myślę, że nie jest to w porządku.
  Jeśli miałby Pan jakieś pytanie, proszę o kontakt.
  Z poważaniem
  Ewa Kaniewska

 • K

  Pani Doktor jest super fachowcem. Mam ogromne zaufanie - bez znieczulenia wypełniam zęby i przez sekundę mnie nie bolało.
  Zawsze sympatyczna atmosfera .
  Pani doktor miła i uśmiechnięta.
  Z usług jestem bardzo zadowolona .
  Polecam w 100%.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor była bardzo profesjonalna i pomogła mi w awaryjnej sytuacji złamania zęba z przodu. Zrobiła to co było na dany moment możliwe.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byłam u pani doktor na konsultacji; rzeczowo i bardzo przystępnie odpowiedziała na moje wszystkie pytania, a także uświadomiła mi inne aspekty mojego problemu, o których moja ortodontka nie wspomniała. Cieszę się, że tu trafiłam i bardzo polecam panią doktor!

 • M

  Serdecznie polecam Panią Doktor. Miła, sympatyczna, krok po kroku tłumaczy co będzie robić. Cierpliwa, delikatna i ma super podejście do pacjenta.

 • Polecam Panią Ewę jako bardzo dobrego lekarza. Wykazuje się wielką cierpliwością, wrażliwa, miła, świetny fachowiec, z tego co jest mi wiadome ciągle pogłębia swoją wiedzę w tej dziedzinie. Jestem Jej pacjentem od około 10 - ciu lat. I nie zamieniłbym na żadnego innego stomatologa.

 • Polecam Panią Ewę wszystkim, którzy boją się wizyt u dentysty, zwłaszcza ekstrakcji zęba. Bardzo miła, delikatna i dokładna.

  lek. dent. Ewa Raczmańska-Kaniewska2015-12-21

  Zawsze staram się, aby wizyta była możliwie mało stresująca.
  Pozdrawiam serdecznie
  Ewa Raczmańska-Kaniewska