prof. dr hab. n. med.

Ewa Otto-Buczkowska

verifiedCreated with Sketch.

Diabetolog

8 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
171 odwiedzin w ciągu 30 dni

Prof. dr hab. n. med. Ewa Otto-Buczkowska swoją karierę lekarską rozpoczęła w roku 1959. W roku 1975 r zdobyła stopień doktora habilitowanego nauk medycznych, a w 2002 r tytuł naukowy… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
8 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Serafin Clinic. Specjalistyczne Centrum Medyczne

  Ojciec choruje na cukrzycę już bardzo długo - oprócz tego ojciec choruje na inne choroby, szukaliśmy lekarza, który pomorze ojcu. Do Pani Profesor trafiliśmy przez przypadek, szukaliśmy lekarza na "Znany Lekarz" i czytaliśmy opinie. Nie ukrywam, że umówienie się na wizytę do Pani Profesor było strzałem w dziesiątkę. Już na pierwszej wizycie Pani Profesor powiedziała jak będzie przebiegło leczenie, co ojciec będzie musiał zrobić m.in. do jakich lekarzy będzie musiał się ojciec jeszcze udać itp. Pani Profesor jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Polecam każdemu Panią Profesor Ewę Otto-Boczkowską. Agnieszka

 • R
  Lokalizacja: Serafin Clinic. Specjalistyczne Centrum MedyczneUsługa: Krzywa cukrzycowa w ciazy wyszla nieprawidlowo

  Profesjonalna, dokładna i miła
  Kontakt z lekarzem super. Wysluchala pacjenta i jest w stalym kontakcie z pacjentem
  Polecam gorąco

 • A
  Lokalizacja: Serafin Clinic. Specjalistyczne Centrum Medyczne

  Świetny specjalista do tej pory leczyłam się u wielu diabetologów, nikt nie był w stanie mi pomóc. W końcu moje leczenie przynosi efekty i czuję się o wiele lepiej. Polecam tą Panią Doktor.

 • J
  Lokalizacja: Serafin Clinic. Specjalistyczne Centrum MedyczneUsługa: konsultacje diabetologiczne

  Zdecydowanie polecam Panią Profesor za profesjonalne i empatyczne podejście do pacjenta. Trafna diagnoza i kuracja, rezultaty widoczne już po niedługim czasie.

 • L
  Lokalizacja: Serafin Clinic. Specjalistyczne Centrum MedyczneUsługa: cukrzyca

  Do gabinetu Pani doktor trafiłyśmy z mamą pierwszy raz. Pani doktor bardzo pomogła mojej mamie ,co jest ogromną sprawą, zważywszy że mama od 30 lat choruje na cukrzycę. Po wizycie i zaleceniach od Pani doktor mama po kilku dniach leczenia ma bardzo dobre wyniki cukru. Przed wizytą u Pani Profesor mama zaliczyła liczne szpitale , mimo wszystko wyniki były bardzo złe.
  Pani Profesor Ewa Otto-Buczkowska jest świetnym fachowcem, empatycznym człowiekiem podchodzącym indywidualnie do każdego przypadku. Pani doktor, nie zostawiła nas samych z naszym poważnym problemem. Bardzo polecam Panią doktor. Jest naprawdę bardzo dobrym lekarzem i z ogromną przyjemnością przyznaję najwyższą ocenę. . Z serca dziękuję i polecam gorąco każdemu tego wspaniałego lekarza. Wdzięczna pacjentka Aniela S

 • W
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Serafin Clinic. Specjalistyczne Centrum MedyczneUsługa: konsultacje diabetologiczne

  Życzę wszystkim pacjentom by trafiali do tak wspaniałych lekarzy jaką jest Pani Prof. Ewa Otto-Buczkowska. Niezwykle miła, empatyczna, prawdziwa profesjonalistka. Okazało się, że dzięki tej wizycie uzyskałam znacznie więcej niż się tego spodziewałam. Po pierwsze Pani profesor poświęciła mi w czasie tej pierwszej wizyty bardzo dużo czasu, tłumacząc punkt po punkcie dlaczego mój stan zdrowia.Omówiła szczegółowo sposób leczenia i działanie przepisanych leków w tym i ich możliwe działania uboczne oraz podała sposób przeciwdziałania się temu. Bez żadnych wątpliwości polecam wszystkim Panią profesor.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Serafin Clinic. Specjalistyczne Centrum MedyczneUsługa: konsultacje diabetologiczne

  Życzę wszystkim pacjentom by trafiali do tak wspaniałych lekarzy jaką jest Pani Prof. Ewa Otto-Buczkowska. Niezwykle miła, empatyczna, prawdziwa profesjonalistka. Nie dziwię się temu bo jest przecież perfekcyjnie wykształconą Prof.dr hab. med. Trafiając do Pani profesor przypadkowo za pośrednictwem portalu "Znany Lekarz" mając w ręku skierowanie do diabetologa od mojego lekarza rodzinnego, oczekiwałem specjalistycznej pomocy lekarskiej . Okazało się, że dzięki tej wizycie uzyskałem znacznie więcej niż się tego spodziewałem. Po pierwsze Pani profesor poświęciła mi w czasie tej pierwszej wizyty bardzo dużo czasu, tłumacząc punkt po punkcie dlaczego mój stan zdrowia znalazł się w tym a nie w innym miejscu. Omówiła szczegółowo sposób leczenia i działanie przepisanych leków w tym i ich możliwe działania uboczne oraz podała sposób przeciwdziałania się temu. Po drugie, sama z własnej inicjatywy z gabinetu w którym byłem, umówiła mnie na wizytę u kardiologa, dietetyka oraz laboratorium do przeprowadzenia badania morfologicznego. Podała mi swój adres emailowy bym na bieżąco informował ją o wynikach uzyskiwanych badań i wszystkim tym co związane jest z przebiegiem mojego leczenia. Bez żadnych wątpliwości polecam wszystkim Panią profesor.

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  najbardziej kompetentny diabetolog do jakiego znam. zna nie tylko leki ale całościowo sprawdza organizm.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Prof. dr hab. n. med. Ewa Otto-Buczkowska swoją karierę lekarską rozpoczęła w roku 1959. W roku 1975 r zdobyła stopień doktora habilitowanego nauk medycznych, a w 2002 r tytuł naukowy profesora nauk medycznych. Była kierownikiem specjalizacji kilkudziesięciu pediatrów i diabetologów. Promotorem i recenzentem doktoratów, recenzentem przewodów habilitacyjnych;
  Jednym z pierwszych organizatorów opieki diabetologicznej nad młodocianymi chorymi na cukrzycę w Polsce.
  W obszarze zainteresowań zawodowych znajdują się zagadnienia nowoczesnego różnicowania postaci cukrzycy, zagadnienie występowania cukrzyc monogenowych i innych rzadkich typów cukrzycy. Zagadnienia związane z patogenezą insulinooporności, występowania zespołu metabolicznego. Cukrzyca ciążowa i pociążowa. Zastosowanie nowoczesnych leków w leczeniu różnych postaci cukrzycy zarówno u młodocianych pacjentów jaki i u pacjentów dorosłych i w podeszłym wieku, z wyjątkiem dzieci.

Specjalizacje

 • Diabetologia
 • Pediatria

Edukacja

 • Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej

Publikacje

 • Jest autorem lub współautorem 270 publikacji w medycznych czasopismach naukowych, krajowych i zagranicznych.
 • Redaktorem naukowym, autorem lub współautorem 17 podręczników, w tym 4 amerykańskich, z zakresu diabetologii, endokrynologii i pediatrii.
 • Członek Komitetu Redakcyjnego czasopisma Pediatric Endocrinology, Diabetes and Metabolism
 • Recenzent 10 zagranicznych czasopism naukowych
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda Naukowa Ministra Zdrowia za badania na homeostazą wapnia i rolą witaminy D.
 • Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
 • członek ISPAD – International Society for Pediatric and Adolescent Diabetes
 • członek EASD – European Association for the Study of Diabetes
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Klinika Pediatryczna w Zabrzu
 • Ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala nr 1 w Gliwicach;
 • Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach;
 • Specjalistyczne Centrum Medyczne Śląskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Gliwicach.
więcej

Choroby

więcej

Zdjęcia

Najbliższe terminy:

kolejne dni