Umów wizytę 417 odwiedzin w ciągu 30 dni

Specjalista Akupunktury Tradycyjnej W 1994 roku ukończyła bydgoską Akademię Medyczną, uzyskując tytuł lekarza medycyny. Podczas trzyletniego pobytu w USA pomyślnie zdała pierwszą… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Klinika Klasycznej Medycyny Chińskiej

  ul. Jagiellońska 109/21
  85-027 Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka

  Usługi

  Akupunktura od 110 zł
  Akupunktura - pierwsza wizyta zabiegowa od 300 zł
  Akupunktura kosmetyczna od 300 zł
  Ziołolecznictwo - wizyta diagnostyczna (dla pacjenta korzystającego z zabiegów akupunktury) od 110 zł
  Terapia antynikotynowa od 160 zł
  Konsultacja od 130 zł
  Wizyta konsultacyjna od 130 zł
  Akupunktura - wizyta zabiegowa (kolejna) od 110 zł
  Ziołolecznictwo - wizyta diagnostyczna od 300 zł
  Ziołolecznictwo wizyta kolejna od 110 zł
  Kwantowa analiza stanu organizmu od 160 zł
  Pierwsza wizyta z akupunkturą i z zabiegami od 300 zł

  więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
61 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J

  witam byłem na trzech wizytach po czym po jednej z nich dostałem udar mózgu - odkleił się cholesterol i zatkał tętnicę . Neurolog stwierdził że przez akupunkturę

  nie polecam

  Ewa Łączkowska2014-02-03

  Witam,
  fakt wystąpienia udaru mózgu po kilku zabiegach akupunktury świadczy wyłącznie o tym, że pacjent za późno zaczął starać się zrobić coś pozytywnego ze swoim zdrowiem. Nie można łączyć wystąpienia udaru mózgu z zabiegami akupunktury. Wręcz przeciwnie - akupunktura jest stosowana w leczeniu udaru mózgu, a także w profilaktyce tego schorzenia (Georg Soulie de Morant opisuje zabiegi stosowane w takich sytuacjach). Przy leczeniu udaru mózgu powinno się rozpocząć leczenie akupunkturą najlepiej w pierwszej dobie, co niestety w naszych warunkach zwykle nie jest możliwe, gdyż szpitale nie dysponują wykwalifikowaną kadrą akupunkturzystów, potrafiących poradzić sobie z takim schorzeniem. Dodatkowo, akupunktura (poza leczeniem bólu) nie jest refundowana przez NFZ. Akupunktura jest niezwykle bezpieczną metodą leczenia, oczywiście gdy jest stosowana przez osobę odpowiednio do tego przygotowaną. Podaję powikłania, jakie mogą zdarzyć się po zabiegach akupunktury, przy czym zaznaczam, że przy prawidłowo wykonanych zabiegach istotne powikłania (np. odma) praktycznie nie występują:
  - wylewy podskórne (siniaki)
  - zawroty głowy, ustępują chwilę po zabiegu
  - niewielki ból lub dyskomfort w miejscu w które była wkłuta igła, zwykle ustępuje po kilku - kilkudziesięciu minutach, rzadko kilku dniach
  - zasłabnięcia, występują bardzo rzadko
  - odma lub nakłucie jamy otrzewnej, związane jest z brakiem kwalifikacji osoby wykonującej zabieg
  Nie jestem w stanie bardziej precyzyjnie odnieść się do tej oceny, gdyż jej autor nie ujawnia tożsamości.

 • S

  Akupunkturę poleciła mi znajoma, która przekonała mnie do wizyty uzasadniając, że Pani Ewa Łączkowska jest wykwalifikowanym lek.medycyny. Miałam pewność, że idę do kompetentnej osoby. Cierpiałam na bóle migrenowe, próbowałam wszystkiego od zmiany diety po tabletki przeciwbólowe, które niestety uszkodziły mi nerki. Żałuję, że przekonałam się do tej metody tak późno. Po 6 miesiącach terapii moja migrena znikła. Teraz mam lepszy nastrój i lepiej funkcjonuję. Pani Doktor jest bardzo skuteczna, posiada wspaniałą osobowość i cierpliwość, której uczy innych.

 • M

  Pani doktor bardzo miła, zawsze można z nią porozmawiać, miejsce też przyjemne i odprężające. Zabiegi trochę bolesne, jednak można wytrzymać. Cena wg mnie wygórowana, 100zł za pół h to jednak dużo, ale gdy ktoś jest chory to nie patrzy na pieniądze, prawde? Wydałem 1000zł na zabiegi jednak nie pomogły mi, ani przez chwilę nie czułem się lepiej. Choruję na depresję i nerwicę lękową/lęki napadowe, może to zależy od przypadku.

  Ewa Łączkowska2013-04-05

  Witam,

  pacjentka, która opisuje swoją sytuację, była u mnie na 3 zabiegach, po czym przerwała kurację. Koszt 3 wizyt- pierwsza -250 pln (1,5 godziny), kolejne 30 min - po 100 pln. W związku z czym nie poniosła kosztu opisywanego 1000 pln. Po pierwszym zabiegu czuła się bardzo dobrze (opinia pacjentki podczas drugiej wizyty). Kolejną wizytę odwołała i przyjechała po 2 tygodniach (o tydzień za późno , jeżeli chodzi o zasady terapii), trzecia wizyta była wizytą ostatnią, po czym pacjentka stwierdziła, ze wyjeżdża z Bydgoszczy i na razie nie będzie przyjeżdżać na zabiegi. terapia w schorzeniach z poziomu ducha (opisywane w tym przypadku stany) jest długą terapią i pacjentka była o tym uprzedzona na początku terapii. Proszę zwrócić uwagę, że opinia napisana jest przez mężczyznę.
  Oczywiście, że akupunktura nie jest w stanie pomóc wszystkim pacjentom na wszystko. Zapewniam, że dokładam wszelkich starań, aby pacjenci otoczeni byli jak najlepszą opieką. od wielu lat stale podnoszę swoje kwalifikacje w zakresie akupunktury i medycyny naturalnej systematycznie i sądzę, ze niewielu jest w kraju tak dobrze wyszkolonych akupunkturzystów.
  Zapraszam do gabinetu na wizyty i zabiegi, gdzie każdy znajdzie profesjonalną opiekę i pomoc, o ile oczywiście będzie stosował się do zaleceń.
  Pozdrawiam,
  Ewa Łączkowska
  lekarz medycyny
  Specjalista Akupunktury Tradycyjnej

 • A

  Miałam szumy w uszach,które doprowadzały mnie do przemęczenia i ogólnego rozdrażnienia..Lekarz ogólny ,laryngolog ii neurolog nie potrafili mnie pomóc.z ciekawości poszłam na akupunkturę, efekty były niesamowite.szumy minęły,i czuję się super.polecam pełen profesjonalizm. Wysłałam koleżankę ,która miałam straszne bóle głowy i jej również pomogła, jest zadowolona..namawiam ,druga aby spróbowała rzucić palenie...zobaczymy.czy się skusi

 • A

  Witam.
  Trafiłam do p.dr.Ewy Łaczkowskiej ,za namową koleżanki która niesamowicie zachwalała p.doktor . Ja jako osoba starsza ,nie wierzyłam w sztukę leczenia którą stosuje p.doktor, przecież jak igiełki mogą wyleczyć człowieka, ale dopiero kiedy sprawdziłam - jestem pełna podziwu. Dodatkowo atmosfera wprowadzana przez p.doktor jest niesamowita . Byłam na 3 zabiegach i poprawa mojego stanu zdrowia jest zadziwiająca. Większość tabletek odstawiłam , teraz idę jeszcze na zabieg rzucenia palenia , to takie postanowienie noworoczne a dzięki p.doktor na pewno mi się uda. Mogę z czystym sumieniem przyznać ,że dr.Ewa Łączkowska to lekarz któremu można zaufać a prościej pisząc są to RĘCE KTÓRE LECZĄ.

 • Z

  Powód, dla którego zdecydowałam się skorzystać z akupunktury u pani dr Ewy Łączkowskiej jest prosty- żaden z dotychczasowych lekarzy (neurolog, psychiatra) nie potrafił podać przyczyny moich dolegliwości (zmienne nastroje, ciągłe skurcze). Po 4 latach brania tabletek antydepresyjnych (mimo, że nie stwierdzono u mnie depresji) byłam bezradna, dlatego postanowiłam szukać pomocy u kolejnego lekarza. Po pierwszym zabiegu u pani dr Ewy Łączkowskiej czułam się znacznie lepiej. Po dwóch tygodniach wszystkie objawy zniknęły i ten stan utrzymuje sie cały czas. Obecnie, kiedy minęło już kilka tygodni od pierwszego zabiegu, czuje się bardzo dobrze.

 • A

  jestem pod wrażeniem, moja czasowa impotencja przestała istniec ! aż się włosy jeżą !
  żona szczęsliwa a ja jeszcze bardziej :-)
  zadowolony pacjent

 • T

  wspaniała Bezapelacyjnie ! nie byłem przekonany do tej metody leczenia i prosze, mi pomaga :-)

 • B

  Zjawiłam się u p. dr z zapaleniem stawów. Uczęszczam do tej pory, a minęło już kilka miesięcy. Efekty są bardzo widoczne. Zapalenie wyraźnie schodzi! P. dr jest osobą, która emanuuje ciepłem i spokojem. Człowiek naprawdę czuje się w dobrych rękach. Co więcej – może zdobyć rzetelne pytania na temat zabiegów i ich przydatności.

  Akupunktura jest wspaniała, bo nie leczy samych objawów, ale także i przyczyny choroby, a p.dr doskonale posługuje się tą metodą. Efekty naprawdę widać i czuć - człowiek zyskuje dodatkową dawkę energii (taki nieoczekiwany skutek uboczny).

  Szczerze polecam p. Łączkowską!


  Bardzo zadowolona

 • A

  Pełen profesjonalizm i rzetelnośc zarówno w przeprowadzaniu zabiegu jak i udzielaniu informacji. Widać ogromną wiedzę. I ta lekarka nie opowiada \"bajek\", że pomoże na pewno i na wszystko.
  Te zabiegi bardzo pomagają bliskiej mi osobie po NZK. Było ich dopiero trzy a już jest widoczna poprawa. Odeszło notoryczne zmęczenie i brak ochoty na cokolwiek. Zaczęła się poprawiać pamięć i orientacja. Mam ogromną nadzieję na dalsze sukcesy, bo ta choroba jest straszna. Polecam

  Ocena zmieniona przez moderatora na "dobry".

Pytania pacjentów (34)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista Akupunktury Tradycyjnej

  W 1994 roku ukończyła bydgoską Akademię Medyczną, uzyskując tytuł lekarza medycyny. Podczas trzyletniego pobytu w USA pomyślnie zdała pierwszą i drugą część amerykańskiego egzaminu nostryfikacyjnego USLME. Od 1998 roku stale rozwija swoje zainteresowania medycyną naturalną w zakresie bioterapii, uzdrawiania pranicznego, reiki, terapii manualnej metodą Ackermanna. Przez cztery lata uczyła się Akupunktury Pięcioelementowej w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy, uzyskując tytuł zawodowy Specjalisty Akupunktury Tradycyjnej. Ukończyła także kurs akupunktury dla lekarzy, prowadzony przez Polskie Towarzystwo Akupunktury, w którym wykłady prowadzone są przez wychowanków św.p. Profesora Garnuszewskiego. Stale kontynuuje naukę i poszerza swoją wiedzę i umiejętności, czego przykładem jest ukończenie kursu z diagnostyki języka Giovanniego Maciocia oraz kontynuacja nauki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Beijing Mebo TCM Training Center. Jest członkiem Worsley Institute of Classical Five-Element Acupuncture. Od jesieni 2010 prowadzi wykłady w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy.

  Pacjentów przyjmuje w centrum medycznym LongaVita na ul. Jagiellońskiej 109 w Bydgoszczy. Rejestracja telefoniczna nr tel .
  PIERWSZA WIZYTA
  Czego się spodziewać i jak się przygotować

  Pierwsza wizyta ma charakter konsultacyjny - obejmuje dokładny wywiad, który pozwoli określić Twoje indywidualne potrzeby, omówione zostaną możliwości terapeutyczne, porady dotyczące stylu życia, diety, możliwości zastosowania ziół oraz wprowadzenie do filozofii Tradycyjnej Akupunktury Pięcioelementowej. Omówisz z lekarzem swoją historię osobistą oraz zostaną ustalone wstępne oczekiwania co do terapii. Czas przewidywany na wizytę konsultacyjną to 30 min. W czasie wizyty konsultacyjnej nie są wykonywane zabiegi akupunktury. Na pierwszą wizytę zabiegową rezerwujemy 90 min, na kolejne wizyty zabiegowe potrzebujemy ok. 30 min.

  Podczas zabiegu cieniutkie jak włos igły są używane do stymulowania indywidualnie dobranych punktów akupunkturowych oraz do równoważenia Twojej naturalnej energii i odbudowywania jej zapasów. W zależności od Twoich potrzeb oraz rodzaju wykonywanego zabiegu, punkty akupunkturowe mogą zostać pobudzone nakłuciem lub też zostać pozostawione do kilkudziesięciu minut w ciele.

  Często w gabinecie stosuje się inne techniki niż akupunktura. Należą do nich na przykład zabiegi moksą chińską, stosowanie baniek gumowych i szklanych,elektroterapia czy też zabiegi z wykorzystaniem lasera.

  Częstotliwość wizyt jest uzależniona od stanu pacjenta, jego potrzeb i zaangażowania w proces. Zwykle, w okresie początkowym, wizyty odbywają się 1-2 razy w tygodniu.

  W miarę postępu efektów terapii ich częstotliwość zmniejsza się. Po unormowaniu i ustabilizowaniu się stanu pacjenta zaleca się wizyty w okresach zmian pór roku, aby ułatwić organizmowi zaadaptowanie się do zmieniających się warunków otoczenia.

  Reakcja pacjenta na zastosowane zabiegi jest zmienna i zależy od długości trwania danego stanu, powagi stanu pacjenta, stylu życia, nawyków oraz gotowości i determinacji w podjęciu zmian we własnym życiu w celu odzyskania stałej równowagi. Większość pacjentów chętnie kontynuuje regularne wizyty w celu podtrzymania optymalnego stanu samopoczucia.

  Ważne jest, aby pacjent przed wizytą nie korzystał z makijażu, kosmetyków (np.dezodoranty, perfumy). Paznokcie nie powinny być lakierowane. Idealne byłoby wzięcie kąpieli nie później niż godzinę przed spotkaniem. Wszystkie te szczegóły ułatwią zdiagnozowanie pacjenta.

  Możliwe jest umówienie wizyty sobotę lub w niedzielę - cena usługi jest wówczas wyższa o 20%.

  Członkowstwo w Worsley Institute of Classical Five-Element Acupuncture www.worsleyinstitute.org

  Wykładowca w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy www.akupunktura.edu.pl

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Bydgoszczy, 1994 r.
 • Szkoła Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy

Znajomość języków

 • angielski

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Certyfikaty

Choroby

 • bóle głowy i migreny
 • zaburzenia miesiączkowania, bolesne miesiączki
 • bezsenność, nadmierna senność
 • zmęczenie i wyczerpanie
 • wypalenie zawodowe
 • zaburzenia nastroju i depresja
 • problemy z zajściem w ciążę i jej donoszeniem
 • przewlekły stres i jego skutki
 • profilaktyka zdrowotna
 • neuralgia nerwu trójdzielnego
 • zespół jelita drażliwego
 • rehabilitacja poudarowa
 • zaburzenia gastryczne
 • zawroty głowy i szumy uszne
 • zaburzenia czynnościowe różnego rodzaju
 • diagnostyka kwantowa organizmu
 • bóle kręgosłupa
więcej