<strong>Specjalista Akupunktury Tradycyjnej</strong>

W 1994 roku ukończyła bydgoską Akademię Medyczną, uzyskując tytuł lekarza medycyny. Podczas trzyletniego…
więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Klinika Klasycznej Medycyny Chińskiej

  ul. Jagiellońska 109/21
  85-027 Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka

  Usługi

  Akupunktura od 110 zł
  Akupunktura - pierwsza wizyta zabiegowa od 300 zł
  Akupunktura kosmetyczna od 300 zł
  Ziołolecznictwo - wizyta diagnostyczna (dla pacjenta korzystającego z zabiegów akupunktury) od 110 zł
  Terapia antynikotynowa od 160 zł
  Konsultacja od 130 zł
  Wizyta konsultacyjna od 130 zł
  Akupunktura - wizyta zabiegowa (kolejna) od 110 zł
  Ziołolecznictwo - wizyta diagnostyczna od 300 zł
  Ziołolecznictwo wizyta kolejna od 110 zł
  Kwantowa analiza stanu organizmu od 160 zł
  Pierwsza wizyta z akupunkturą i z zabiegami od 300 zł

  więcej

 • Pomoc wyjścia z zaawansowanej nerwicy natręctw
  Z.O.K. zdiagnozowanej od 8 r.ż od szkoly podstawowej) od drugiego r.ż miała lęki, fobie. Od urodzenia do chwili obecnej bardzo mało je. Leczy się też na niedoczynność tarczycy od ok 9 r.ż Ziół żadnych nie weźmie do ust od małego. W związku z tym… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Ewa Łączkowska

  Dzień dobry,
  myślę, że może pomóc. Zapraszam na wizytę konsultacyjną. Pozdrawiam, Ewa Łączkowska

 • Pytanie dotyczące nerwica natręctw

  Czy metodą naturalną np: akupunkturą można wyleczyć zaawansowana nerwicę natręctw i niedoczynność tarczycy ?
  Moje już dorosłe dziecko (20 lat) leczy się od drugiego roku zycia na lęki, fobie. Od ósmego roku życia ma zdiagnozowana nerwicę natręctw (Z.O.K.) Brała już różne leki i chodzi na psychoterapię… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Ewa Łączkowska

  z pewnością akupunkturą, ewentualnie łączonej z ziołami, można wspomóc skutecznie leczenie nerwicy, jak i wspomóc pracę gruczołów dokrewnych, w tym tarczycy. Także, jeżeli, chcecie Panie spróbować, zapraszam.… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Specjalista Akupunktury Tradycyjnej

  W 1994 roku ukończyła bydgoską Akademię Medyczną, uzyskując tytuł lekarza medycyny. Podczas trzyletniego pobytu w USA pomyślnie zdała pierwszą i drugą część amerykańskiego egzaminu nostryfikacyjnego USLME. Od 1998 roku stale rozwija swoje zainteresowania medycyną naturalną w zakresie bioterapii, uzdrawiania pranicznego, reiki, terapii manualnej metodą Ackermanna. Przez cztery lata uczyła się Akupunktury Pięcioelementowej w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy, uzyskując tytuł zawodowy Specjalisty Akupunktury Tradycyjnej. Ukończyła także kurs akupunktury dla lekarzy, prowadzony przez Polskie Towarzystwo Akupunktury, w którym wykłady prowadzone są przez wychowanków św.p. Profesora Garnuszewskiego. Stale kontynuuje naukę i poszerza swoją wiedzę i umiejętności, czego przykładem jest ukończenie kursu z diagnostyki języka Giovanniego Maciocia oraz kontynuacja nauki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Beijing Mebo TCM Training Center. Jest członkiem Worsley Institute of Classical Five-Element Acupuncture. Od jesieni 2010 prowadzi wykłady w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy.

  Pacjentów przyjmuje w centrum medycznym LongaVita na ul. Jagiellońskiej 109 w Bydgoszczy. Rejestracja telefoniczna nr tel .
  PIERWSZA WIZYTA
  Czego się spodziewać i jak się przygotować

  Pierwsza wizyta ma charakter konsultacyjny - obejmuje dokładny wywiad, który pozwoli określić Twoje indywidualne potrzeby, omówione zostaną możliwości terapeutyczne, porady dotyczące stylu życia, diety, możliwości zastosowania ziół oraz wprowadzenie do filozofii Tradycyjnej Akupunktury Pięcioelementowej. Omówisz z lekarzem swoją historię osobistą oraz zostaną ustalone wstępne oczekiwania co do terapii. Czas przewidywany na wizytę konsultacyjną to 30 min. W czasie wizyty konsultacyjnej nie są wykonywane zabiegi akupunktury. Na pierwszą wizytę zabiegową rezerwujemy 90 min, na kolejne wizyty zabiegowe potrzebujemy ok. 30 min.

  Podczas zabiegu cieniutkie jak włos igły są używane do stymulowania indywidualnie dobranych punktów akupunkturowych oraz do równoważenia Twojej naturalnej energii i odbudowywania jej zapasów. W zależności od Twoich potrzeb oraz rodzaju wykonywanego zabiegu, punkty akupunkturowe mogą zostać pobudzone nakłuciem lub też zostać pozostawione do kilkudziesięciu minut w ciele.

  Często w gabinecie stosuje się inne techniki niż akupunktura. Należą do nich na przykład zabiegi moksą chińską, stosowanie baniek gumowych i szklanych,elektroterapia czy też zabiegi z wykorzystaniem lasera.

  Częstotliwość wizyt jest uzależniona od stanu pacjenta, jego potrzeb i zaangażowania w proces. Zwykle, w okresie początkowym, wizyty odbywają się 1-2 razy w tygodniu.

  W miarę postępu efektów terapii ich częstotliwość zmniejsza się. Po unormowaniu i ustabilizowaniu się stanu pacjenta zaleca się wizyty w okresach zmian pór roku, aby ułatwić organizmowi zaadaptowanie się do zmieniających się warunków otoczenia.

  Reakcja pacjenta na zastosowane zabiegi jest zmienna i zależy od długości trwania danego stanu, powagi stanu pacjenta, stylu życia, nawyków oraz gotowości i determinacji w podjęciu zmian we własnym życiu w celu odzyskania stałej równowagi. Większość pacjentów chętnie kontynuuje regularne wizyty w celu podtrzymania optymalnego stanu samopoczucia.

  Ważne jest, aby pacjent przed wizytą nie korzystał z makijażu, kosmetyków (np.dezodoranty, perfumy). Paznokcie nie powinny być lakierowane. Idealne byłoby wzięcie kąpieli nie później niż godzinę przed spotkaniem. Wszystkie te szczegóły ułatwią zdiagnozowanie pacjenta.

  Możliwe jest umówienie wizyty sobotę lub w niedzielę - cena usługi jest wówczas wyższa o 20%.

  Członkowstwo w Worsley Institute of Classical Five-Element Acupuncture www.worsleyinstitute.org

  Wykładowca w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy www.akupunktura.edu.pl

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Bydgoszczy, 1994 r.
 • Szkoła Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

Choroby

 • bóle głowy i migreny
 • zaburzenia miesiączkowania, bolesne miesiączki
 • bezsenność, nadmierna senność
 • zmęczenie i wyczerpanie
 • wypalenie zawodowe
 • zaburzenia nastroju i depresja
 • problemy z zajściem w ciążę i jej donoszeniem
 • przewlekły stres i jego skutki
 • profilaktyka zdrowotna
 • neuralgia nerwu trójdzielnego
 • zespół jelita drażliwego
 • rehabilitacja poudarowa
 • zaburzenia gastryczne
 • zawroty głowy i szumy uszne
 • zaburzenia czynnościowe różnego rodzaju
 • diagnostyka kwantowa organizmu
 • bóle kręgosłupa
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
4.5

Ogólna ocena
47 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Bóle migrenowe

  Umówiłam się na konsultacje.Otrzymałam na wszystkie nurtujące mnie pytania odpowiedz,Jestem zadowolona z wizyty.Pani Ewa Łączkowska to miła specjalistka medycyny naturalnej.Miłe podejście do pacjenta.

 • Lokalizacja: Klinika Klasycznej Medycyny ChińskiejUsługa: bezsennosc, leki

  Do Pani doktor wybrałam się z problemem bezsenności i leków związanych z ostatnimi traumatycznymi przeżyciami. Pani Ewa swoimi metodami pomogła mi się z tym wszystkim uporać i wrócić w końcu do normalnego życia. Polecam.

 • Lokalizacja: Klinika Klasycznej Medycyny ChińskiejUsługa: Bole kregosłupa szyjnego-akupunktura

  Bardzo dobry lekarz, dzieki Pani doktor zlagodzily sie znacznie moje bóle. Atmosfera w gabinecie przyjemna, Pani miła i kompetentna, chętnie wytłumaczyła co i jak.

 • Lokalizacja: Klinika Klasycznej Medycyny Chińskiej

  Lekarz bardzo dobry w mojej ocenie. Mialam stany migrenowe poszłam z polecenia zanajomego i trafilam w złote ręce. Mogłabym duzo opowiadać co brałam i jak się leczyłam famakologicznie. Okało się że leki spowodowały zwiększnie wskażników watrobowych.. dlatego musiałam znaleźć alternatywę. Załuję że tak późno dostałam namiar na Panią doktor.

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Ból i jeszcze raz ból ogarniał mnie od lat doszłam do wniosku, że jeśli nic z tym nie zrobię to będę żyć w bólu resztę życia. Pamiętam jak bałam się pierwszej wizyty. Teraz to dla mnie nie do pomyślenia. Wizyty u Pani Ewy bardzo mi pomogły.. Zaczęłam po tym wszystkim mieć większa świadomość siebie. Zabiegi nie bolą (czego się bałam) do tego nie mam takich stanów depresyjnych ale to pewnie logiczne skoro ból ustąpił. Dziś jestem po 12 spotkaniach, wdrażałyśmy nowe metody w tym również zioła. Pierwsze tygodnie miałam chwile rezygnacji ale gdy pojawiła się pierwsza poprawa to motywuje do dalszego działania. Chciałabym bardzo podziękować.

 • J
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: akupunktura

  Czytałam dużo na temat wpływu akupunktury na ból migrenowy. Inni lekarze przepisywali mi mocne leki przeciwbólowe i przeciwwymiotne aż w końcu trafiłam na pogotowie. Byłam już zrezygnowana a z pomocą przyszła mi Pani Ewa. Byłam najpierw na konsultacji później na zabiegach akupunktury również w diecie zostały wprowadzone dodatkowo zioła + naświetlenia Bioptron. Ból pojawia się sporadycznie i w minimalnym nasileniu. Z każdym miesiącem jest lepiej więc polecam.

 • B
  Lokalizacja: Klinika Klasycznej Medycyny Chińskiej

  Jestem zadowolona z wizyty. Bardzo pani mi pomogła na moje dolegliwości. Z dystansem zawsze podchodziłam do medycyny naturalnej, ale po wizycie się przekonałam. Już nic mnie nie boli za co dziękuję. Bardzo dobry kontakt z pacjentem. Atrakcyjne ceny. Polecam

 • M
  Lokalizacja: Klinika Klasycznej Medycyny ChińskiejUsługa: Akupunktura - wizyta zabiegowa (kolejna)

  Intensywnie trenowałam i dość często miałam problemy zapalne mięśni. Inni specjalisci rozkładali ręce i nie dawali większych szans na poprawę.
  Pani doktor jednak przyszła mi z pomocą a zabiegi akupunktury okazały sie bardzo pomocne przy leczeniu bólu mięśniowego. Akupunktura znacznie przyspieszyła gojenie urazów i proces rehabilitacji.

 • Lokalizacja: Klinika Klasycznej Medycyny ChińskiejUsługa: Akupunktura - wizyta zabiegowa (kolejna)

  W zeszłym roku okazało się że cierpię na twe kulszową. Ból dokuczał mi bardzo często. Wybrałam Panią Ewę dzięki opiniom na znanym lekarzu. Okazało się że kwalifikacje to nie wszystko. Pani Ewa jest doskonałym specjalistą ale również uważnie słucha tego co ma się do przekazania, przeanalizowała wszystkie moje dolegliwości i dobraliśmy odpowiednią częstotliwość zabiegów. Dzięki niej ból przeszedł. Ogromna wiedza i kompetencje.