Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Od 11 lat wykonuje zabiegi wazektomii (trwałej męskiej antykoncepcji). Prowadzone przez dr Siwika Centrum Planowania Rodziny posiada największe w Polsce doświadczenie w tej dziedzi... więcej

Adresy i cenniki

 • Centrum Planowania Rodziny

  ul.Kazachska 5/U1, Wilanów
  02-999 Warszawa, mazowieckie

  Dane kontaktowe

  Ten lekarz nie umawia jeszcze wizyty przez Internet na ZnanyLekarz.pl

  Zostaw swojego e-maila, a poinformujemy Cię kiedy będziesz mógł się umawiać online u tego lekarza.

  Sposoby płatności: Gotówka, Przelew na konto, Płatność ratalna

  Usługi

  Wazektomia od 1 999 zł
  Rewazektomia od 9 800 zł

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Od 11 lat wykonuje zabiegi wazektomii (trwałej męskiej antykoncepcji). Prowadzone przez dr Siwika Centrum Planowania Rodziny posiada największe w Polsce doświadczenie w tej dziedzinie.

  Specjalistą II stopnia ginekologii i położnictwa. Był asystentem wybitnego naukowca prof. Stefana Soszki, następnie prof. H. Gadomskiej, prof. T. Koszarowskiego.

  W 1990 roku stworzył systemu porodów naturalnych w Polsce. System odniósł spektakularny sukces - śmiertelność okołoporodowa noworodków zmniejszyła się z 25 do 7,5‰ w 2002 r. W pierwszym roku porody naturalne były przeprowadzane w domu, następnie w prywatnej klinice.

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • witam,jestem 3 miesiace po wazektomii,mamy co chcielismy z żoną.normalnie ameryka,a co do dr,siwika to polecam.profesjonal pełna fachowosc.bez bólu,jak mówił,pozdrawiam,teraz to wiem za mam zonę,prezerwatywy?tabletki?o czym mówimy,,,pełen full ,,,

 • T

  W kwietniu pan doktor wykonywał na mnie zabieg wazektomii w Poznaniu. Wszystko szybko, sprawie, fachowo, bez bólu i miło. Teraz jestem bezpłodny i o to chodziło. Szczerze polecam tego doktora jeśli chodzi o zabieg wazektomii.

 • Jestem po antykoncepcji dla panów. Zabieg wykonywał Doktor Eugeniusz Siwik.Szybko, profesjonalnie, bez bólu. Namawiam wszystkich panów którym ciężko się zdecydować. Moim zdaniem pięć gwiazdek to za mało!

 • M

  Znacie typ lekarza, który traktuje pacjenta jak intruza i odpowiadanie na pytania sprawia mu problem? W porównaniu z Eugeniuszem Siwikiem taki typ to ideał. Zgłosiłem się do niego w kontekście zabiegu wazektomii. Informacje zawarte na jego stronie internetowej odnośnie samej operacji i ewentualnych powikłaniach są podane w mało szczegółowy sposób i jeśli ktoś świadomie chce się poddać temu zabiegowi a dodatkowo nie jest mu obojętne własne zdrowie to z pewnością będzie miał przynajmniej kilka pytań na które oczekiwałby odpowiedzi. Na jego stronie możemy przeczytać "W razie osobistych wątpliwości, niejasności dobrze byłoby wysłać osobiście korespondencję, na adres (...)". Postanowiłem skorzystać z tego zalecenia zaraz po tym jak zapoznałem się ze wszystkimi informacjami na stronie i nie znalazłem w nich odpowiedzi na nurtujące mnie pytania - było ich bodajże dziewięć. Cytuję niektóre odpowiedzi doktora: "Nie muszę odpowiadać na to pytanie.", "To nie jest seminarium naukowe.", "Pytanie bez znaczenia.". Pogratulowałem panu doktorowi straconego pacjenta i na tym myślałem historia się zakończy. Jednak doktorowi chyba się zapaliła czerwona lampka, że głupio byłoby tak stracić dwa tysiące złotych (bo tyle kosztuje zabieg) i mało wylewnie postanowił odpowiedzieć na moje pytania (ma straszną manierę stawiania kilkunastu kropek na koniec zdania więc i kropek było więcej niż słów w danej odpowiedzi). Po ich przeczytaniu pojawiło się u mnie kolejne pytanie - doktor stosuje nierozpuszczalne nici chirurgiczne do podwiązania nasieniowodów - zapytałem się czy skoro nici zostaną już w organizmie na zawsze to czy po dłuższym czasie od zabiegu istnieje ryzyko infekcji w miejscu zastosowania nierozpuszczanego szwu z tego typu nici i czy nie będę odczuwał dyskomfortu lub uczucia "ciągnięcia" - odpowiedź otrzymałem taką: "W tym miejscu zawieszamy nasza korespondencję". Na stronie doktor zaprasza do zadawania pytań a w rzeczywistości okazuje się hipokrytą, że już nie wspomnę o braku umiejętności budowaniu relacji z pacjentem. Odniosłem wrażenie, że rozmawiam z kimś kto zabieg wazektomii wykonuje bezmyślnie i nie ma pojęcia o ewentualnych komplikacjach - bo jak inaczej tłumaczyć sobie tego typu zachowanie podczas gdy pacjent oczekuje rozwiania jego wątpliwości. Podsumowując: jeśli ktoś lubi ryzyko i nie chce wiedzieć co dokładnie będzie robione podczas zabiegu wazektomii lub niepełne informacje zawarte na stronie doktora Siwika są dla takiej osoby wystarczające to gratuluję odwagi i trzymam kciuki gdy po wystąpieniu komplikacji po zabiegu odpowiedzi w stylu: "To bez znaczenia." będą musiały wystarczyć.

 • bardzo dobry specjalista, świetny fachowiec w tym co robi. Poza tym też muszę przyznać, że ma świetne podejście do pacjenta

 • Wspaniały Doktor byłem jego pacjentem i chociaż była 1 korekta po zabiegu wazektomii (nie z jego winy)to teraz jest już OK teraz stosuję on inną technikę jak najbardziej skuteczną i nowoczesną zakłada tz.klipsy tytanowe POLECAM TEGO DR.SIWIKA równy facet nowoczesny przyszłościowy ,bardzo miły ,powinno być w Polsce więcej takich lekarzy , życie było by prostsze, a jesli chodzi o badania po zabiegu to polecam klinike ul.Legendy 3 kraków bo wykonywałem w czterech różnych i tam najtaniej bo nie komputerowo a też dokładnie i badanie w niecałą godzinkę.Wracając do tematu to polecam tą metodę antykoncepcji ,nie musicie już o niczym innym myśleć tylko o przyjemności. Pozdrawiam i jeszcze raz polecam Pana Doktora Siwika

 • Jestem pacjentką Enel-Med. Lekarz, do którego regularnie chodzę wystawił mi skierowanie na USG TV. Badanie wykonałam i wyszło na nim bardzo duże ciałko krwotoczne. Lekarz wykonujący badanie powiedział, że zasadniczo nie ma się czym przejmować ale powinnam powtórzyć badanie za miesiąc żeby zobaczyć czy się wchłonęło. Jako że tylko wykonywał tego dnia USG, nie wypisał mi takiego skierowania. Ponieważ mój ginekolog-endokrynolog przez całe lato był nieobecny i termin wizyty miałam na za 2 miesiące, poszłam właśnie do dr. Siwika z wynikami badań. Pierwsze pytanie na słowa wyniki USG było czy on wypisał skierowanie, kiedy powiedziałam, że nie ale mój lekarz będzie za 2 mies. powiedział: " to co? niech pani idzie za 2 mies." Dopiero jak zaczęłam naciskać, że coś wyszło niedobrego to raczył spojrzeć na wyniki. Jak spojrzał powiedział, że to ciałko jest bardzo duże, i przy niewiele większych pacjentka jest kierowana na operację. No to się przestraszyłam nie na żarty. Wiele nie mówił, wypisał skierowanie na kolejne badanie. Wypisał także receptę na lek antykoncepcyjny choć mu powiedziałam że staramy się z mężem od 1,5 roku o dziecko. Lek ten miał "uspokoić" jajniki. Właściwie mogłam już wyjść ale zapytałam jeszcze jak się ten wypisany przez niego lek ma do tych hormonów, które przyjmuję? Zapytał jakie biorę i powiedział, żebym nie brała tego, co mi zapisał, że nie wiedział, że tamte przyjmuję... Załamka, nawet nie zajrzał do mojej kartoteki ginekologicznej, gdzie wszystko jest zapisane(a mój prowadzący jak pierwszy raz u niego byłam, przed moim wejściem do gabinetu sprawdził nawet co dostałam od dermatologa). Pan Siwik nie pofatygował się zajrzeć do karty. Ze względu na planowany wyjazd w tropiki no i wciąż oczekiwaną ciążę zapytałam o ewentualne skutki szczepień na WZW A i B, pierwsze pytanie pana Siwika było " a po co chce sie pani szczepić?, planuje pani jaką operację?" Nie planuję, choć sam powiedział, że mi to grozi z racji ciałka. Dodał jeszcze, że "oni nie są specjalistami od szczepień" i żebym poszła do stacji epidemiologicznej. Szok- co najmniej jakbym pytała o bardzo rzadkie sczepienia na chorobę tropikalną a to właściwie jedne z podstawowych szczepień. Generalnie widać było, że nie chce mu się przyjmować pacjentki i odpowiadać na pytania.
  A na koniec najlepsze- mój lekarz w końcu wrócił, wróciłam i jak z tropików (wcześniej się jednak zaszczepiłam), obejrzał te same wyniki USG i powiedział, że są bardzo dobre- wskazują na owulacyjny cykl. Gdy wspomniałam, że przecież takie duże to ciałko i niewiele brakowało żeby była konieczna operacja, był zszokowany! Zapytał kto mi takich głupot naopowiadał, że to jest normalna fizjologia. Na koniec kręcąc głową powiedział "że też muszę takich bzdur od kolegów po fachu wysłuchiwać". Wymieniłam mu szczepienia- powiedział, nie ma żadnych przeciwwskazań. A ja mu przekazałam, że właśnie zaszłam w ciążę :)))

 • Miałem okazję poznać Pana Doktora Siwika w kontekście zabiegu wazektomii. Jestem pod sporym wrażeniem zarówno osobowości, fachowości, jak i poglądu na życie czy poczucia humoru Pana Doktora. Rozmawiało się naprawdę wspaniale (dziękuję Panie Doktorze). Wymieniliśmy poglądy na wiele tematów. Szanuję, Go za to, że solidnie i zgodnie ze swoimi przekonaniami wykonuje swoją robotę, za to, że w kraju takim, jak nasz ułatwia ludziom możliwość wyboru własnej drogi życiowej, rozumiejąc ich i akceptując ich wybory, za to, że z podniesioną głową idzie nową, niełatwą ścieżką. Zabieg przeprowadził sprawnie, profesjonalnie, w miłej atmosferze. A we mnie pozostał spokój i poczucie, że w tym, co zaplanowałem trafiłem na odpowiedniego człowieka. Pozdrawiam Panie Doktorze.

 • Trafiłam do p. doktora w Enel Medzie. Poszłam na kontrolę po porodzie i:
  1. Nie zostałam zbadana.
  2. Na prośbę o skierowanie na USG kontrolujące bliznę po cesarce usłyszałam, ze nie ma takiej potrzeby.
  3. Na prośbę o skierowanie na USG piersi (mam liczne zmiany, jestem pod stałą opieką) usłyszałam, że jak nie będę jeść produktów od krowy, pić coli, kawy, jeść czekolady i mięsa, to żadne skierowania nie będą mi potrzebne.
  Zmarnowany czas, zmarnowane pieniądze - ucięłam sobie tylko krótką pogawędkę z doktorem i kazał mi wyrzucić do śmietnika wyniki moich badań (bo sami przyciągamy choroby) i udać się na wakacje.

 • Przyszłam do niego w 4 mcu ciąży uskarzajac się na bóle brzucha.Nauczona doświadczeniem z poprzedniej ciąży (przedwczesne skurcze,skracajaca się szyjka macicy,leki na podtrzymanie i lezenie przez 3mce)bałam się,ze to samo może mnie spotkać tym razem.Poprosiłam go o zwolnienie lek., zaznaczając,ze bóle te nasilaja się u mnie pod wpływem stresu związanego z praca.Pan doktor, bez zbadania mnie stwierdził,ze przyszłam tylko po to,by ,,wyłudzić ,,zwolnienie,zapytał,czy pracuje w obozie pracy i ,,poradził,,żebym zmieniła prace jak mnie tak stresuje!!!!dodam,ze odmówił mi rownież wypisania głupiego zaświadczenia do zakładu pracy potwierdzajacego ciążę.....Obecnie jestem w 7mcu ciąży,od tygodnia leże z objawami skracajacej się szyjki macicy,znów biorę leki przeciwskurczowe,wiec chyba moje obawy nie były bezpodstawne...Zatem radzę drogie panie,omijajacie tego doktorka szerokim łukiem - lekarz,który bez badania wystawia diagnozę a równocześnie obraza i oskarża pacjentów nie zasługuje na szacunek:-(....

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online