dr n. med.

Ernest Kuchar

verifiedCreated with Sketch.

Pediatra, Lekarz chorób zakaźnych, Lekarz sportowy

11 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
326 odwiedzin w ciągu 30 dni

Nazywam się Ernest Kuchar, jestem lekarzem specjalistą już od ponad 20 lat. W tym czasie uzyskałem między innymi specjalizację z medycyny sportowej, która pozostała moją pasją oraz… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
11 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: zwykła wizyta-specjalistyczna

  Bardzo miły, dokładny, skrupulanty i konkretny pediatra. Przeprowadza bardzo szczegółowy wywiad. Wszystko tłumaczy w sposób zrozumiały dla rodziców. Cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania. Dziecko zostało dokładnie obejrzane, zbadane a wyniki badań dokładnie przeanalizowane. Polecam w 100%

 • W
  Lokalizacja: PROFEMED Lekarze Specjaliści

  Bardzo polecam tego specjalistę. Zna się na rzeczy.... Otrzymałam fachową pomoc. Pan doktor okazał mi ludzką życzliwość i pomógł znaleźć wyjście z trudnej sytuacji w zakresie postępowania po ekspozycji na choroby zakaźne. Jestem bardzo zadowolona z pomocy i wyjaśnień Pana Doktora co mam robić i jak się leczyć.

 • S
  Lokalizacja: Krajmed Centrum MedyczneUsługa: Zwykła wizyta

  U dr Kuchara pojawiłem się na konsultację i szczepienia przed wyjazdem do Azji. Bardzo wyczerpująco opisał, co i dlaczego powinno się zrobić, na co zaszczepić, na co uważać. Jednocześnie Pan Doktor udzielił dużo praktycznych porad z własnego podróżniczego doświadczenia - wszystko to w sympatycznej atmosferze, bez patrzenia na zegarek.

 • Opinia z dnia 07.02.2016 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

  Dowiedz się więcej

 • N

  Dobre podejście do pacjenta, dużo uwagi do problemu pacjenta. Nie patrzy na zegarek. Szkoda ze najbardziej lubiana metodą leczenia są blokady sterydowe, które NIE LECZĄ, lecz maskują problem.

 • A

  Wspaniały lekarz kompetentny i życzliwy. Trafnie postawił diagnozę co do mojej krótszej nogi, która powoduje problemy z bieganiem. Udzielił mi wielu wskazówek jak wyleczyć moje chore ścięgno Achillesa a ponadto przesłał mi też ćwiczenia pomocne w bieganiu przy moim defekcie. Bardzo mnie pocieszył widząc jak ciężko jest mi przyjąć przymusową przerwę w bieganiu potrzebną do wyleczenia kontuzji. Jestem typem unikającym lekarzy jak tylko się da, ale po tej wizycie mam więcej wiary w ludzi.

 • M

  Dwóch poprzednich lekarzy źle zdiagnozowało mój uraz - dr Kuchar bardzo szybko i sprawnie rozpoznał prawdziwą przyczynę bólu. Serdecznie polecam, jak wszyscy przedmówcy.

 • M

  Pan dr Kuchar w odróżnieniu od innych specjalistów okazał się osobą, która rzetelnie mnie zdiagnozowała oraz zainteresowała się moim problem. Serdecznie polecam.

 • K

  Bardzo dobry lekarz, konkretny, trafnie diagnozuje i dobiera leczenie. a do tego bardzo sympatyczny. polecam:)

 • K

  Swietny specjalista. Operował mi biodro....na codzień trenuję kolarstwo i zależało mi na szybkim powrocie do pełnej sprawności....Biodro jest w pełni sprawane i wrociałam na rower po miesiącu....Polecam, zna się na rzeczy

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Nazywam się Ernest Kuchar, jestem lekarzem specjalistą już od ponad 20 lat. W tym czasie uzyskałem między innymi specjalizację z medycyny sportowej, która pozostała moją pasją oraz chorób zakaźnych, którymi zajmuję się naukowo. Obecnie coraz więcej czasu poświęcam problemowi naszego pokolenia: medycynie przeciw-starzeniowej, prewencji chorób towarzyszących upływowi czasu czyli medycynie anti-aging,

  Moje wykształcenie? Ukończyłem wrocławską Akademię Medyczną. W ramach studiów podyplomowych uzyskałem trzy specjalizacje jak też ukończyłem Studium Zarządzania i Oceny Technologii Medycznej. Dużo czasu spędziłem dokształcając się poza granicami Polski: skończyłem szereg kursów i staży w Niemczech, Szwajcarii i USA. Jestem stypendystą Fogarthy Foundation oraz American-Austrian Foundation.
  Brałem również udział w szkoleniach organizowanych przez New York State University, Harvard University oraz Weil Cornell Medical College z Nowego Jorku.
  Jestem obecnie pracownikiem naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Skupiam się tam na chorobach infekcyjnych, szczepieniach ochronnych, które im zapobiegają oraz na leczeniu schorzeń wątroby.
  Jednocześnie jestem lekarzem klubowym i pracuję w Poradni Medycyny Sportowej, gdzie zajmuję się problemami zdrowotnymi sportowców i zawodników (opiekuję się między innymi kolarzami, bokserami i kulturystami). W szczególności zajmuję się problemami interdyscyplinarnymi osób uprawiających sport - pomagam im osiągnąć najlepszą możliwą formę sportową. Stąd oraz z osobistych potrzeb wzięło się moje zainteresowanie problemami starzenia się. Staram się pomóc tym wszystkim byłym sportowcom, których kariera stanęła w miejscu lub kończy się. Chodzi o to by na każdym etapie życia zachować maksymalną możliwą sprawność fizyczną i umysłową. Do groma moich pacjentów należą czołowi sportowcy i managerowie najwyższych szczebli, którzy podobnie jak w sporcie stale rywalizują i potrzebują najlepszej możliwej kondycji i sprawności.
  Należę do krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych (są nimi FIMS - czyli International Organisation of Sports Medicine oraz ESPID - European Society for Paediatrc Infectious Diseases).

  Współpracowałem jako ekspert z portalami medycznymi i sportowymi takimi jak Dynamed, Konsylium24.pl oraz triceps.pl. Jestem autorem podręcznika medycznego pt "Atlas Chorób Zakaźnych Dzieci" , współtworzyłem podręcznik "Medycyna Sportowa"; ponadto przygotowywałem liczne publikacje naukowe oraz tłumaczyłem podręczniki medyczne (między innymi MSD Manual czy Interna Harrisona).

  W wolnym czasie pasjonuję się sportem, jeżdżę na rowerze. Dużo czytam, oglądam filmy i buszuję w sieci. Bardzo sobie cenię dobrą kuchnię :)

Specjalizacje

 • Pediatria
 • Choroby zakaźne

Ukończone szkoły

 • Wrocławska Akademia Medyczna

Publikacje

 • Atlas Chorób Zakaźnych Dzieci
 • Medycyna Sportowa

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

 • choroby zakaźne