lek.

Elżbieta Morawiec-Szymonik

Hematolog, Internista

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

1989 rok-Dyplom ukończenia wydziału lekarskiegio Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
1995 rok-Dyplom specjalizacji I stopnia z chorób wewnętrznych
1998 rok-Dyplom…
więcej

Adresy i cenniki usług

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • 1989 rok-Dyplom ukończenia wydziału lekarskiegio Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
  1995 rok-Dyplom specjalizacji I stopnia z chorób wewnętrznych
  1998 rok-Dyplom II stopnia specjalizacji z chorób wewnętrznych

  od 1998 roku systematyczny udział w konferencjach krajowych: Pthit, Polskiej szkoły hematologii, innowacji w hemostazie jak i zagranicznych: EHA, ash, międzynarodowych grupach roboczych cll, mm i cml.
  członkini polskiej grupy szpiczkowej i stały uczestnik polskiej edycji: lymphoma forum of excellence

  2001 rok-Dyplom specjalizacji II stopnia z hematologii
  2010 - 2014-Starszy asystent oddziału hematologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

  od kwietnia 2014 - konsultacje w dziedzinie hematologii w centrum medycznym “Małgorzata” w Częstochowie
  od czerwca 2014 - kierownik oddziału Hematologii woj. szpitala specjalistycznego im. NMP w Częstochowie, ul. Bialska 104/118.

Specjalizacje

 • Hematologia
 • Choroby wewnętrzne

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
14 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • W

  Leczę się u Pani doktor już 7 lat na chorobę przewlekłą .... czyli będę się leczył zawsze.
  Zawsze będę pacjentem dr Morawiec-Szymonik gdyż jest ona lekarzem o bardzo wysokiej wiedzy fachowej, jej wnikliwa analiza, diagnozy i zaordynowane leczenie pomagają mi lepiej znosić moją chorobę a wg niektórych lekarzy dłużej pożyć :)
  Poza tym jest to osoba o wysokiej kulturze, miła i przyjazna dla pacjenta.
  Cieszę się że jest kierownikiem naszego "młodego" oddziału Hematologii w szpitalu "Parkitka" w Częstochowie.
  Polecam wszystkim tak wspaniałą lekarkę.

 • Pani Doktor Morawiec - Szymonik to wspaniały człowiek i super lekarz. Cechuje ją wrodzona kultura, bardzo ciepły, życzliwy i serdeczny stosunek dla pacjenta.
  Wyróżnia ją profesjonalizm zawodowy. Głęboka wiedza i umiejętności wykorzystuje w maksymalny i indywidualny sposób dla każdego pacjenta. W czasie każdej wizyty dokonuje głębokiej analizy wyników badań i zaleca indywidualny tok leczenia.
  Takiego sposobu nie spotkałem jeszcze u żadnego lekarza ( a odwiedzam często 3 lekarzy specjalistów ). To bardzo dobrze, że pacjent na bieżąco jest o wszystkim informowany.
  Jestem pełen podziwu dla jej kompetencji i zaangażowania dla pacjentów bez względu na wiek. W dzisiejszych czasach to być tak doskonałym i bardzo dobrym lekarzem to rzadkość.
  Pani Doktor Morawiec - Szymonik to "Perła współczesnej medycyny" i wzór do naśladowania dla młodych lekarzy. Polecam każdemu takiego wybitnego i wspaniałego lekarza.

  Wdzięczny pacjent z okolic Częstochowy

 • Rewelacyjna lekarka. Mojego męża wyleczyła z ziarnicy złośliwej gdzie nowotwór był juz mocno zaawansowany. Nigdy nie wzieła żadnych pieniędzy. Zawsze konkretna, dokładnie orientuje się na kazdego pacjenta, nie daje złudnych nadzieji ale też ani jej nie zabiera. po prostu stara się pomóc każdemu.Takiego lekarza jeszcze w zyciu nie spotkałam i z pewnoscią nie spotkam. Wspaniała Pani doktor lekarz z prawdziwego powołania. Polecam wszystkim.

 • Lekarz z powołania, godny polecenia. Dba o każdego pacjenta z osobna, stara się o jak najlepsze metody leczenia, tak aby chory mógł wrócić do normalnego funkcjonowania oraz wspiera duchowo. Godna zaufania.

 • Pani doktor od lat leczy moją mamę chorującą na białaczkę. Pani doktor jest wspaniałym lekarzem, takim z powołania. Diagnozy i zalecenia Pani doktor zawsze w 100% trafne i skuteczne. Podejście do pacjenta bardzo indywidualne i wyrozumiałe. Pani dr jest bardzo sympatyczna i ciepła, fachowo udziela porad lekarskich, dba o wykonywanie regularnych badań, wyniki szczegółowo omawia, opowiada o tym jak trzeba będzie leczyć i jakich efektów można oczekiwać po leczeniu. Wszystko zawsze się sprawdza. Pani dr zawsze zwraca uwagę na różne prywatne wydarzenia w życiu pacjenta, aranżuje wizyty tak by były regularne ale też by odpowiadały pacjentowi. Mama część wizyt ma w Częstochowie, część w Bytomiu. Gdy do białaczki doszły inne poważne problemy zdrowotne,mama wylądowała w szpitalu gdzie Pani dr nie pracuje, jednak Pani dr nadal służyła radą, była wsparciem a stan zdrowia mamy konsultowała często z moim tatą.

 • Pani Doktor jest osobą bardzo miłą ,sympatyczną i ma podejście do pacjenta.Nie traktuje nikogo z góry.Jest to mądry i kompetentny lekarz godny polecenia.

  Ocena zmieniona przez moderatora na "bardzo dobry".

 • znakomity lekarz. Polecam. Świetnie mnie zdiagnozowała, a przede wszystkim zachowała się jak człowiek. To lekarz z powołania.

 • Pani doktor jest bardzo dobrym lekarzem; rzeczowa, bardzo miła, poświęca dużo czasu pacjentowi (a nie zbywa w sekundowych rozmowach, co niestety jest częstym zjawiskiem w publicznej służbie zdrowia). Korzystam z jej opieki właśnie w państwowej placówce (poradnia przy ul. Wolności). Jest także bardzo życzliwym człowiekiem, bez arogancji, zadufania. Chciałabym, aby więcej osób z tego srodowiska prezentowało taką postawę jak P. doktor(merytoryczną i ludzką) wobec swoich pacjentów.

 • Bardzo mnie zabolała negatywna opinia na temat pani dr Morawiec. Jestem jej pacjentem od roku leczę się hematologicznie,mam chłonniaka złosliwego ,uważam iż pani dr. jest osobą bardzo ciepłą ,wrażliwą ,opiekuńczą ,serdeczną , ma indywidualne podejście i zaangażowanie ,nastawioną na pomoc i ratowanie życia , twierdzi iż chory pacjent musi mieć zapewnione najlepsze warunki leczenia. Jestem jej bardzo wdzięczny za wszystko co dla mnie zrobiła i robi nadal i śmiem twierdzić iż jest lekarzem w 100% oddanym pacjentowi . Jej czas i poświęcenie powinno stanowić przykład prawdziwego lekarza z powołania dla innych.Mogę zawsze o każdej porze kiedy się żle czuję zadzwonić i zapytać o radę , udzieli fachowej i wyczerpujacej odpowiedzi nigdy nie powie nie mam czasu.
  I kiedy w maju br. pani dr. zrezygnowała z pracy w poradni , w ktorej mnie leczyła , nie zawachałem się przenieść do jej głównej poradni ,chociaż mam gorszy dojazd.
  Polecam wszystkim lekarza z najwyższej półki.
  Przy całej wdzięczności słowo dziekuję to za mało .

 • Dziwi mnie negatywny wpis na temat P.Dr Szymonik. Leczylem się u niej -jak i kilku członkow mojej rodziny, zawsze z bardzo dobrym efektem. Pani doktor osobiscie angażuje sie w problemy kazdego pacjenta, każdą sprawę doprowadza do końca, chociaż dziedzina medycyny jest takiego rodzaju, że nie zawsze lekarzowi uda się pacjenta wyleczyć. Ale nie miejmy żalu do lekarzy za to, ze jesteśmy śmertelni

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online