mgr

Edyta Sołek

Dietetyk

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Mgr. inż Edyta Sołek – absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na kierunku Technologia Żywności i Żywienia Człowieka oraz Chemii na UMCS w Lublinie. Członek Polskiego St... więcej

Adresy i cenniki

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Mgr. inż Edyta Sołek – absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na kierunku Technologia Żywności i Żywienia Człowieka oraz Chemii na UMCS w Lublinie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, dietoterapeutka.

  Podejście do racjonalnego żywienia i indywidualnych porad dietetycznych opieram na szerokiej wiedzy zdobytej na studiach, stałym kształtowaniu umiejętności w oparciu o specjalistyczną literaturę, najświeższe wyniki badań naukowych. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje, tak aby lepiej zrozumieć i pomóc rozwiązywać problemy swoich pacjentów uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych z zakresu dietetyki klinicznej i profilaktyki zdrowia.

  Odżywianie i gotowanie są moimi największymi pasjami. Opracowuje kreatywne propozycje, aby zaspokoić podniebienia najbardziej wymagającego smakosza, bazując na dostępnych w danej porze roku produktach jak i coraz bardziej powszechnych superfood. Udowadniam, że zdrowe odżywianie może być smaczne, urozmaicone, łatwe i szybkie w przygotowaniu. Pokazuje że kluczem do zdrowia i szczupłej sylwetki jest racjonalne odżywianie odpowiednio dobrana aktywność fizyczna, prawidłowy sposób wypoczywania.

  Moim celem jest nawiązanie i utrzymanie stałej relacji z Pacjentem, nauczenie zdrowego odżywiania. Szczególnie ważna jest dla mnie motywacja i wspieranie pacjentów w dążeniu do postawionego celu. Skupiam się na indywidualnym, holistycznym podejściu, pomagam w stopniowym powrocie do zdrowia.

  Specjalizuje się w dietoterapii czyli NATURALNEJ METODZIE prowadzącej do powrotu do zdrowia, oraz minimalizującą objawy występujących chorób. Moim celem jest zatrzymanie i zapobieganie rozwojowi kolejnych zaburzeń zdrowotnych.
  Poprzedzona szczegółową analizą – każdy pacjent jest indywidualną jednostką, po wywiadzie, interpretacji wyników badań i ocenie stanu zdrowia ułożę zalecenia żywieniowe, które będą Twoim lekarstwem.
  Świadoma zmiana sposobu odżywiania pozwala przywrócić ciało w stan równowagi.
  Poprzez holistyczne podejście osiągniesz zadowalające efekty!
  Nauczę Cię jak przygotowywać zdrowe potrawy, wybierać wartościowe produkty.
  Wykorzystywać naturalne substancje występujące w przyrodzie, zdrowe i smaczne jedzenie powinno stać się niezbędnym elementem w leczeniu i walce o zdrowie.

  Zastosowania dietoterapii w chorobach autoimunologicznych – nadczynność, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, Graves Basedow, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie jelit, celiakia, toczeń, alergie, nietolerancje pokarmowe, zaburzona gospodarka cholesterolowa, cukrowa, insulinooporność, chorobach układu sercowo – naczyniwoego (miażdżyca, nadciśnienie) depresji, otyłości, przewlekłych infekcjach oraz chronicznym zmęczeniu.
  Diety eliminacyjne bezglutenowe, bez nabiału, jaj itp.

Specjalizacje

 • Alergologia
 • Diagnostyka laboratoryjna
 • Endokrynologia
 • Gastroenterologia
więcej

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • M
  Lokalizacja: SPA ORKANAUsługa: Plan dietetyczny 14 dniowy

  Celem naszej wizyty u Pani Edyty było zyskanie lepszego samopoczucia, Mąż miewał regularne i dokuczliwe migreny, ja natomiast miałam problemy z trawieniem (nietolerancje pokarmowe). Pani Edyta na podstawie wyników naszych badań zaproponowała nam dietę z suplementacją co przyniosło szybko znaczące efekty. Oboje czujemy się świetnie, w dodatku nie głodząc się (wprost przeciwnie jesteśmy syci i jemy smaczne i zróżnicowane posiłki) zrzuciliśmy wagę. Mąż w dwa miesiące stracił 7kg a ja wróciłam do wagi z dnia ślubu. Bezwględnie najlepiej zainwestowane pieniądze, stopa zwrotu to codzienne świetne samopoczucie. Dzięki Pani Edyto! Monika i Marcin

 • M
  Lokalizacja: SPA ORKANAUsługa: Plan dietetyczny 14 dniowy

  Współprace z Panią Edyta podjąłem na początku tego roku jako gdy miałem problemy z przytyciem szukałem wszelakich sposobów aż tu nagle trafiłem do dietetyk Pani Edyty która rozpisała mi plan żywieniowy i co najważniejsze naprawdę jest smaczna, efekty przerosły moje oczekiwania z 68kg przytyłem do 75kg w 3miesiece bez zbędnego znużenia organizmu a co najważniejsze bez zalania organizmu. Polecam serdecznie ta Pani wie co robi i podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta jeszcze raz polecam.

 • A
  Lokalizacja: SPA ORKANAUsługa: konsultacje dietetyczne

  Pani Edyta posiada ogromną wiedzę w dziedzinie dietetyki. W chwili obecej wraz z mężem korzystamy z cateringu dietetycznego wiec śmiało moge stwierdzić że P. Dietetetyk do każdego pacjenta podchodzi bardzo indywidualnie. Po 4 miesiącach diety czujemy się lżej, zdrowiej... a najważniejsze w tym wszystkim jest to jak bardzo zmieniło się nasze samopoczucie. Gorąco polecam! :))

 • M
  Lokalizacja: SPA ORKANA

  Pani Edyta to profesjonalistka w swojej dziedzinie. Po przeprowadzeniu wywiadu i analizie badań krwi postawiła diagnozę która posłużyła nie tylko do stworzenia zbilansowanej diety ale również jako wskazówka dla lekarza w celu skorygowania leczenia.
  Efekty po 8 miesiącach współpracy to : utrata wagi ciała o 20 kg, redukcja przyjmowany na stałe leków o 60% , poprawa podstawowych parametrów krwi o 5-80 % , poprawa jakości życia.
  Pani Edyta jest bardzo zaangażowana, zawsze służy wsparciem, odbiera ode mnie telefony i odpowiada na maile.

 • K
  Lokalizacja: SPA ORKANA

  Do Pani Edyty trafiłam przypadkiem, nie planując w zasadzie większych zmian swojej diety (przekonana, że zarówno moja waga, jak i sposób odżywiania się są OK). Pani Edyta jednak zachęciła mnie do pewnych modyfikacji, które weszły mi już w nawyk i nie mam ochoty wracać do starych przyzwyczajeń, bo czuję się lepiej, lżej. Panią Edytę cenię za świetny, bezpośredni kontakt z Pacjentem, zaangażowanie, wiedzę. Polecam serdecznie!

 • D
  Lokalizacja: SPA ORKANAUsługa: Zwykła wizyta

  Do pani Edyty trafiam w październiku 2015 roku, jako mama z pociazowymi kilogramami. Ciężko było mi schudnąć przy niedoczynności tarczycy. przypisana dieta była indywidualnie dobrana do moich potrzeb. Posiłki były bardzo smaczne i nie wymagały dużej pracy, a co najważniejsze schudłam i czuje się bardzo dobrze. polecam Natalia G

 • B
  Lokalizacja: SPA ORKANAUsługa: Plan dietetyczny 14 dniowy

  Pani dietetyk profesjonalnie dobiera dietę na podstawie dokładnego wywiadu i badań lekarskich. Dieta bardzo skuteczna, uwzględniająca indywidualne potrzeby i wymagania. Bardzo smaczne i sprawdzone przepisy dostosowane czasem przygotowania i stopniem trudności do naszych możliwości. Dużo przepisów na bezglutenowe/beznabiałowe potrawy. Polecam!

 • A
  Lokalizacja: SPA ORKANAUsługa: dietoterapia

  Współpracę z Panią Edytą rozpoczęłam w październiku 2015 r. Byłam wówczas mamą karmiącą pięciomiesięcznego bobasa z nadprogramowymi (pociążowymi) kilogramami. Od pierwszego spotkania wiedziałam, że mam do czynienia z dietetycznym zapaleńcem. Jej wiedza i zaangażowanie były niespotykane! Kolejnym zaskoczeniem była dieta, którą otrzymałam. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak indywidualnie i przystępnie opracowanymi przepisami. Dość szybko okazało się, że wyniki badań (których analizy nikt nigdy w ten sposób nie przeprowadził!) wskazują na konieczność zastosowania diety eliminacyjnej. Dziś ważę 10 kg mniej i nie mam żadnych dolegliwości (których intensywność nie pozwalała normalnie funkckjonować).
  Serdecznie polecam wizytę u Pani Edyty

 • J
  Lokalizacja: SPA ORKANA

  Pani Edyta to człowiek, od którego pasja aż bije po oczach. Jej wiedza i bardzo indywidualne podejście są na wagę złota. Dietoterapia którą dostosowuje bezpośrednio pod potrzeby i upodobania pacjenta jest nie tylko smaczna, zdrowa i wartościowa ale pozwala na nowo odkryć pewne smaki. Przepisy, które poleca jako inspirację odmieniły moją kuchnię a gotowanie stało się bardzo przyjemnym hobby i zabawą nie tylko dla mnie ale i dla mojej rodziny.
  Pani Edyta to profesjonalistka, ogromna baza wiedzy i wspaniały specjalista. Elastyczność, troska i dbałość o szczegóły diety powodują że efekty często przerastają oczekiwania.
  Genialny specjalista

 • M
  Lokalizacja: SPA ORKANAUsługa: konsultacje dietetyczne

  Trafiłam do Pani Edyty jako mama karmiąca, z problemem dużej utraty wagi. Fachowe podejście i wsparcie pomogły mi wrócić do normalnej wagi. Ustawiona dieta była bardzo realna, prosta do wdrożenia nawet przy małym dziecku. Do tego posiłki były smaczne i doskonałe nie tylko dla mnie, ale dla całej rodziny. Do tej pory korzystam z przepisów, które otrzymałam w trakcie konsultacji. Co dla mnie najważniejsze, zdrowe zasady odżywiania weszły mi już w nawyk.

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online