dr n. med.

Dorota Mroczkowska

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta

30 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
610 odwiedzin w ciągu 30 dni

dr n. med. Dorota Mroczkowska - Jestem absolwentką psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyłam studia podyplomowe z psychologii klinicznej na Gdańskim… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Przyjazną atmosferę w gabinecie
Skuteczność leczenia
Psychoterapię indywidualną

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
30 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Dorota Mroczkowska

  Otwarta osoba przy której człowiek nie boji się otworzyć.mimo iż nie miałam wcześniejszych doświadczeń i obawy były spore to druga wizyta rozwiala watpliwosci ze byl to dobry wybor

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Dorota Mroczkowska

  Bardzo mila ciepła osoba. Spokojna rozmowa dająca wiele motywacji i kształtująca na dalszą przyszłość. Żadnych umoralnian tylko nakierowanie na właściwe myślenie i wybranie samemu słusznej drogi dzialania.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Dorota Mroczkowska

  Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Dziecko otworzyło się i z chęcią odpowiadało na zadawane pytania.

 • H
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani psycholog bardzo sympatyczna, szczegółowo omawia każdą kwestię. Czasami zbyt obszernie, ale dla opornych jak znalazł ;) Polecam

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Dorota Mroczkowska

  Bardzo długo zastanawialismy się nad skorzystaniem z fachowej pomocy i bardzo się cieszym,że trafilismy do Pani Doroty. Jest to z całą pewnością psycholo/terapeuta z powołania, którego cechuje profesjonalizm , zaangażowanie i wyjątkowe podejście do małego pacjenta. Jest to również ciepa i życzliwa.
  Spotkania przebiegają w bardzo miłej, pełnej zaufania i akceptacji atmosferze. Dziękujemy bardzo za wsparcie!
  Z całego serca polecamy Panią Dorotę wszystkim, którzy chcą skorzystać z pomocy specjalisty.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Dorota Mroczkowska

  O ile po pierwszej wizycie nie da się w stu procentach ocenić, pani dr robi wrażenie kompetentnej, otwartej i niezwykle miłej, co z pewnością pomaga w otworzeniu się drugiej osobie. Póki co zamierzam wracać do pani dr :)

 • E

  To czego się oczekuje od terapeuty to zrozumienie, uważne słuchanie, dobra pamięć, atmosfera sprzyjająca otwarciu się i to, aby było widać rezultaty wizyt, a konkretnie naszej pracy, aby ta osoba nakierowała nas na właściwe tory i abyśmy to my dochodzili do wszystkiego sami uświadamiając sobie jacy jesteśmy, gdzie leży błąd i co robić.
  Wszystkie powyższe założenia zostały w 100% spełnione. Ostatni rok dzięki Pani Dorocie obrócił moje życie o 180 stopni. Dzięki spotkaniom, w końcu czuję się pewnie i mogę odetchnąć pełną piersią, a najpiękniejsze jest to, że ta przemiana to nie "postanowienia noworoczne" tylko przemiana wewnętrzna, bo to moja praca i moje osiągnięcia, a Pani Dorota była świetnym trenerem. Pozdrawiam, dziękuję i bardzo polecam wszystkim w potrzebie!

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Polecam z całego serca, atmosfera bardzo przyjazna, profesjonalne podejście do pacjenta, Pani Doktor jest przesympatyczną osobą, która z uśmiechem rozmawia z dzieckiem. Córka powiedziała, że z przyjemnością przyjdzie jeszcze raz.

 • Bardzo kompetentna osoba. Odpowiada na wszystkie pytania, podaje wiele propozycji rozwiązań. Nie namawia na kolejne wizyty, a zachęca do samodzielnego rozwiązania problemu. Moja sprawa dotyczyła problemów z dzieckiem. Po wizycie mam wiele narzędzi do pracy i czuję, że to była dobra decyzja, żeby pójść na konsultacje. Szczerze polecam.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Dorota Mroczkowska

  Pani psycholog odpowiedziała na wiele pytań dot. zachowań rozwijającego się dziecka. Na pewno tam wrócimy.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • dr n. med. Dorota Mroczkowska - Jestem absolwentką psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyłam studia podyplomowe z psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UWM w Olsztynie. Jako terapeuta pomagam rodzinom, dorosłym i dzieciom radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Prowadzę indywidualne konsultacje dla osób dorosłych, terapię dzieci i par oraz edukację z zakresu doskonalenia kompetencji wychowawczych. Wspieram rodziców w rozpoznawaniu trudności, wspólnie szukamy zasobów i sposobów dających wsparcie dzieciom przechodzącym przez trudne dla nich sytuacje. Pomagam dorosłym czerpać radość z życia i bycia rodzicem, a dzieciom zrozumieć istotę problemu i nauczyć je bycia szczęśliwym dzieckiem.
  Jestem terapeutą neurofeedback (Certyfikaty Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej) oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (nadal szkolę się w tym nurcie terapii). Jestem autorem i współautorem wielu publikacji naukowych z zakresu neuropsychologii i rehabilitacji medycznej.
  Pracuję w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie jako psycholog. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe dbając o poszerzanie zakresu posiadanej wiedzy specjalistycznej zarówno w aspekcie teoretycznym jak i praktycznym.
  Jestem także nauczycielem akademickim. Prowadzę zajęcia ze zdrowia publicznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UWM.
  Regularnie uczestniczę w konferencjach naukowych, co pozwala mi na bieżąco obserwować postępy w nauce i weryfikować posiadaną wiedzę.

  W swojej pracy kieruję się najwyższymi standardami etyki zawodowej, przestrzegam zasad Kodeksu Etycznego Psychologa. Zapewniam całkowitą dyskrecję na każdym etapie współpracy, bezpieczeństwo, poszanowanie godności i wolności pacjenta. Z każdą osobą nawiązuję osobistą i indywidualną relację, dostosowując metody pracy do potrzeb i oczekiwanych efektów. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
  W Centrum pracuje oprócz mnie dwóch specjalistów: psychoterapeuta systemowy oraz psycholog-stażysta.
  Jeśli nie możecie Państwo znaleźć dogodnego dla siebie terminu w moim kalendarzu, proszę o kontakt telefoniczny. Na pewno wspólnie rozwiążemy problem.

  _531052830_www. cps.olsztyn.pl

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Rehabilitacja medyczna
 • Zdrowie Publiczne

Edukacja

 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Gdański Uniwersytet Medyczny w Gdańsku

Publikacje

 • Mroczkowska D. 2011. Jakość życia kobiet po poronieniu ciąży, Życie i Płodność Kwartalnik Interdyscyplinarny, Wyd. Fundacja Życie i Płodność w Krakowie, Kraków, nr 4: 77-88.
 • Mroczkowska D. 2012. Proces wnioskowania oraz poczucie sprawstwa jako elementy komunikacji interpersonalnej w organizacji. Kwartalnik Naukowy Organizacja i Zarządzanie, Wydawnictwo Politechniki Śląskiej, Gliwice, nr 17: 5-16.
 • Mroczkowska D. 2012. Motywowanie pracowników w aspekcie przywództwa służebnego, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, Warszawa, nr 3-4 (86-87)/12: 65-73.
 • Mroczkowska D. 2012. Kultury manipulacji, cynizmu i obojętności a konkurencyjność przedsiębiorstwa, Humanizacja Pracy, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica, Płock, nr 5(269): 77-89.
 • Białkowska J., Mroczkowska D., Szypulska A., Fischer B. 2013. Ocena świadomości chorych palących papierosy na temat wpływu palenia tytoniu na występowanie chorób cywilizacyjnych. Medycyna Środowiskowa – Environmental Medicine, Vol. 16, No. 2: 23-30.
 • Mroczkowska D. 2013. Rola przywództwa w kształtowaniu motywacji, Kwartalnik Naukowy Organizacja i Zarządzanie, Wydawnictwo Politechniki Śląskiej, Gliwice, nr 22: 97-112.
 • Mroczkowska D. 2013. Wpływ sumienności i sposobów radzenia sobie w sytuacjach stresowych na jakość życia. Hygeia Public Health, 48(2): 205-210.
 • Mroczkowska D., Białkowska J. 2014. Style radzenia sobie ze stresem jako zmienne determinujące jakość życia młodych dorosłych. Medycyna Ogólna i Nauki o Zdrowiu; Tom 20, nr 3: 265-269.
 • Mroczkowska D., Białkowska J. 2014. Ocena jakości życia pacjentów z zespołem bólowym kręgosłupa. Niepełnosprawność i Rehabilitacja, nr 3: 122-130.
 • Białkowska J., Mroczkowska D., Zomkowska E., Rakowska A. 2014. Ocena zdrowia psychicznego studentów na podstawie Skróconego Kwestionariusza Zdrowia Pacjenta. Hygeia Public Health, 50(2): 365-369.
 • Mroczkowska D., Białkowska J. Rakowska A. 2014. Neurofeedback as supportive therapy after stroke. Case report. Postępy Psychiatrii i Neurologii, nr 23: 190-201.
 • Białkowska J., Mroczkowska D. 2014. Specyfika rehabilitacji pacjentów geriatrycznych z wielochorobowością – opis przypadku 82-letniego pacjenta. Geriatria; 8:1-5.
 • Białkowska J., Mroczkowska D. 2014. Analiza częstości występowania zaburzeń funkcji poznawczych i mowy u chorych po udarze mózgu. Szkice Humanistyczne; tom XIV, nr 4 (vol.36): 111-119.
 • Rakowska A., Matyskieła T., Mroczkowska D., Zwiernik B., Zwiernik J. 2015. Logopenic variant of primary progressive aphasia - case report. Polish Annals of Medicine. d11:10.1016/j.p1am1d
 • Mroczkowska D., Białkowska J. 2015. Niespecyficzne objawy zaburzeń depresyjnych w różnych okresach życia (Non-specific symptoms of depressive disorders in different stages of life). Szkice Humanistyczne; tom XV, nr 3-4 (vol.38): 231-238.
 • Białkowska J., Mroczkowska D. 2016. Rehabilitacja chorej wybudzonej ze śpiączki po cesarskim cięciu. Rehabilitacja w praktyce; nr 4/2016, s. 33-36.
 • Mroczkowska D., Białkowska J., Lewicka K. Rehabilitacja funkcji poznawczych i wykonawczych w chorobach niedokrwiennych mózgu. Pielęgniarstwo i Zdrowie Publiczne. 2016, tom 6, nr 1, styczeń-marzec, str. 45–49; doi: 10.17219/pzp/59994
 • Białkowska J., Kolasińska-Ćwikła A., Mroczkowska D. , Sowa M., Grabarczyk Ł., Maksymowicz W., Cichocki A., Ćwikła J.B. Disseminated Pancreatic Neuroendocrine Neoplasm (NEN) with an Uncommon Localisation in the Central Nervous System. A Case Report. 2017,82:120-125. DOI: 10.12659/PJR.899007
 • Białkowska J., Mroczkowska D., Osowicka-Kondratowicz M. Specyfika rehabilitacji i opieki geriatrycznej pacjentów po 60 roku życia. Zdrowie Publiczne i Zarządzanie, 2016, Tom 14 Numer 1.
 • Białkowska J., Mroczkowska D., Wojtkiewicz J, Maksymowicz W. The use of EEG biofeedback in rehabilitation of a patient with amyotrophic lateral sclerosis with cognitive, mood and motivation disorders. Polish Annalsof Medicine. doi .00012
więcej

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl