dr n. med.

Dorota Mroczkowska

Psycholog, Terapeuta

25 opinii +dodaj

Umów wizytę 755 odwiedzin w ciągu 30 dni

dr n. med. Dorota Mroczkowska - Jestem absolwentką psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyłam studia podyplomowe z psychologii klinicznej na Gdańskim… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
25 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Dorota Mroczkowska

  O ile po pierwszej wizycie nie da się w stu procentach ocenić, pani dr robi wrażenie kompetentnej, otwartej i niezwykle miłej, co z pewnością pomaga w otworzeniu się drugiej osobie. Póki co zamierzam wracać do pani dr :)

 • E

  To czego się oczekuje od terapeuty to zrozumienie, uważne słuchanie, dobra pamięć, atmosfera sprzyjająca otwarciu się i to, aby było widać rezultaty wizyt, a konkretnie naszej pracy, aby ta osoba nakierowała nas na właściwe tory i abyśmy to my dochodzili do wszystkiego sami uświadamiając sobie jacy jesteśmy, gdzie leży błąd i co robić.
  Wszystkie powyższe założenia zostały w 100% spełnione. Ostatni rok dzięki Pani Dorocie obrócił moje życie o 180 stopni. Dzięki spotkaniom, w końcu czuję się pewnie i mogę odetchnąć pełną piersią, a najpiękniejsze jest to, że ta przemiana to nie "postanowienia noworoczne" tylko przemiana wewnętrzna, bo to moja praca i moje osiągnięcia, a Pani Dorota była świetnym trenerem. Pozdrawiam, dziękuję i bardzo polecam wszystkim w potrzebie!

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Polecam z całego serca, atmosfera bardzo przyjazna, profesjonalne podejście do pacjenta, Pani Doktor jest przesympatyczną osobą, która z uśmiechem rozmawia z dzieckiem. Córka powiedziała, że z przyjemnością przyjdzie jeszcze raz.

 • Bardzo kompetentna osoba. Odpowiada na wszystkie pytania, podaje wiele propozycji rozwiązań. Nie namawia na kolejne wizyty, a zachęca do samodzielnego rozwiązania problemu. Moja sprawa dotyczyła problemów z dzieckiem. Po wizycie mam wiele narzędzi do pracy i czuję, że to była dobra decyzja, żeby pójść na konsultacje. Szczerze polecam.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Dorota Mroczkowska

  Pani psycholog odpowiedziała na wiele pytań dot. zachowań rozwijającego się dziecka. Na pewno tam wrócimy.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Dorota Mroczkowska

  Do Pani Dr Mroczkowskiej trafiłam z polecenia. Byłam już u dwóch psychologów w przeszłości i miałam pewne obawy. Jednak wątpliwości zostały rozwiane bardzo szybko. Pani Dr jest świetnym specjalistą, ma ogromną wiedzę, jest też dobrym człowiekiem. Daje poczucie bezpieczeństwa, które jest nieodzowne przy tego typu spotkaniach. Cieszę się, że zdecydowałam się i zaczęłam pracę nad sobą z tym terapeutą. To był dobry wybór. Polecam niezdecydowanym Panią Mroczkowską!

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizytę oceniam bardzo dobrze. Profesjonalne i rzeczowe podejście przekonuje mnie do kontynuowania leczenia.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Dorota Mroczkowska

  Pani Doktor była bardzo miła, profesjonalna, pomocna. Wizyta była naprawdę udana. Zasiała nadzieję, że może być dobrze.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny Dorota MroczkowskaUsługa: Zwykła wizyta

  Chodziłem na terapię pół roku z problemami lękowymi. Dzięki terapii jestem zdrowy. Polecam wszystkim niezdecydowanym te psycholog. Ma świetne podejście do pacjenta, umie słuchać, stwarza poczucie bezpieczeństwa, nie ocenia. A co najważniejsze uporałem się z problemem, który dezorganizował moje życie rodzinne i zawodowe.

 • M

  pani doktor uważnie wysłuchała wszystkiego , poobserwowała malucha, podpowiedziała jakie badania należny zrobić i jak podejść, kolejna wizyta za około 3 miesiące, mam nadzieję , że będzie zdecydowanie lepiej z maluszkiem moim

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • dr n. med. Dorota Mroczkowska - Jestem absolwentką psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyłam studia podyplomowe z psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UWM w Olsztynie. Jako terapeuta pomagam rodzinom, dorosłym i dzieciom radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Prowadzę indywidualne konsultacje dla osób dorosłych, terapię dzieci i par oraz edukację z zakresu doskonalenia kompetencji wychowawczych. Wspieram rodziców w rozpoznawaniu trudności, wspólnie szukamy zasobów i sposobów dających wsparcie dzieciom przechodzącym przez trudne dla nich sytuacje. Pomagam dorosłym czerpać radość z życia i bycia rodzicem, a dzieciom zrozumieć istotę problemu i nauczyć je bycia szczęśliwym dzieckiem.
  Jestem terapeutą neurofeedback (Certyfikaty Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej) oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (nadal szkolę się w tym nurcie terapii). Jestem autorem i współautorem wielu publikacji naukowych z zakresu neuropsychologii i rehabilitacji medycznej. Pracuję w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie jako psycholog. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe dbając o poszerzanie zakresu posiadanej wiedzy specjalistycznej zarówno w aspekcie teoretycznym jak i praktycznym.
  Regularnie uczestniczę w konferencjach naukowych, co pozwala mi na bieżąco obserwować postępy w nauce i weryfikować posiadaną wiedzę.

  W swojej pracy kieruję się najwyższymi standardami etyki zawodowej, przestrzegam zasad Kodeksu Etycznego Psychologa. Zapewniam całkowitą dyskrecję na każdym etapie współpracy, bezpieczeństwo, poszanowanie godności i wolności pacjenta. Z każdą osobą nawiązuję osobistą i indywidualną relację, dostosowując metody pracy do potrzeb i oczekiwanych efektów. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
  W Centrum pracuje oprócz mnie dwóch specjalistów: psychoterapeuta systemowy oraz psycholog-stażysta.
  Jeśli nie możecie Państwo znaleźć dogodnego dla siebie terminu w moim kalendarzu, proszę o kontakt telefoniczny. Na pewno wspólnie rozwiążemy problem.

  _531052830_www. cps.olsztyn.pl

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Rehabilitacja medyczna
 • Zdrowie Publiczne

Ukończone szkoły

 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Gdański Uniwersytet Medyczny w Gdańsku

Publikacje

 • Mroczkowska D. 2011. Jakość życia kobiet po poronieniu ciąży, Życie i Płodność Kwartalnik Interdyscyplinarny, Wyd. Fundacja Życie i Płodność w Krakowie, Kraków, nr 4: 77-88.
 • Mroczkowska D. 2012. Proces wnioskowania oraz poczucie sprawstwa jako elementy komunikacji interpersonalnej w organizacji. Kwartalnik Naukowy Organizacja i Zarządzanie, Wydawnictwo Politechniki Śląskiej, Gliwice, nr 17: 5-16.
 • Mroczkowska D. 2012. Motywowanie pracowników w aspekcie przywództwa służebnego, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, Warszawa, nr 3-4 (86-87)/12: 65-73.
 • Mroczkowska D. 2012. Kultury manipulacji, cynizmu i obojętności a konkurencyjność przedsiębiorstwa, Humanizacja Pracy, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica, Płock, nr 5(269): 77-89.
 • Białkowska J., Mroczkowska D., Szypulska A., Fischer B. 2013. Ocena świadomości chorych palących papierosy na temat wpływu palenia tytoniu na występowanie chorób cywilizacyjnych. Medycyna Środowiskowa – Environmental Medicine, Vol. 16, No. 2: 23-30.
 • Mroczkowska D. 2013. Rola przywództwa w kształtowaniu motywacji, Kwartalnik Naukowy Organizacja i Zarządzanie, Wydawnictwo Politechniki Śląskiej, Gliwice, nr 22: 97-112.
 • Mroczkowska D. 2013. Wpływ sumienności i sposobów radzenia sobie w sytuacjach stresowych na jakość życia. Hygeia Public Health, 48(2): 205-210.
 • Mroczkowska D., Białkowska J. 2014. Style radzenia sobie ze stresem jako zmienne determinujące jakość życia młodych dorosłych. Medycyna Ogólna i Nauki o Zdrowiu; Tom 20, nr 3: 265-269.
 • Mroczkowska D., Białkowska J. 2014. Ocena jakości życia pacjentów z zespołem bólowym kręgosłupa. Niepełnosprawność i Rehabilitacja, nr 3: 122-130.
 • Białkowska J., Mroczkowska D., Zomkowska E., Rakowska A. 2014. Ocena zdrowia psychicznego studentów na podstawie Skróconego Kwestionariusza Zdrowia Pacjenta. Hygeia Public Health, 50(2): 365-369.
 • Mroczkowska D., Białkowska J. Rakowska A. 2014. Neurofeedback as supportive therapy after stroke. Case report. Postępy Psychiatrii i Neurologii, nr 23: 190-201.
 • Białkowska J., Mroczkowska D. 2014. Specyfika rehabilitacji pacjentów geriatrycznych z wielochorobowością – opis przypadku 82-letniego pacjenta. Geriatria; 8:1-5.
 • Białkowska J., Mroczkowska D. 2014. Analiza częstości występowania zaburzeń funkcji poznawczych i mowy u chorych po udarze mózgu. Szkice Humanistyczne; tom XIV, nr 4 (vol.36): 111-119.
 • Rakowska A., Matyskieła T., Mroczkowska D., Zwiernik B., Zwiernik J. 2015. Logopenic variant of primary progressive aphasia - case report. Polish Annals of Medicine. d11:10.1016/j.p1am1d
 • Mroczkowska D., Białkowska J. 2015. Niespecyficzne objawy zaburzeń depresyjnych w różnych okresach życia (Non-specific symptoms of depressive disorders in different stages of life). Szkice Humanistyczne; tom XV, nr 3-4 (vol.38): 231-238.
 • Białkowska J., Mroczkowska D. 2016. Rehabilitacja chorej wybudzonej ze śpiączki po cesarskim cięciu. Rehabilitacja w praktyce; nr 4/2016, s. 33-36.
 • Mroczkowska D., Białkowska J., Lewicka K. Rehabilitacja funkcji poznawczych i wykonawczych w chorobach niedokrwiennych mózgu. Pielęgniarstwo i Zdrowie Publiczne. 2016, tom 6, nr 1, styczeń-marzec, str. 45–49; doi: 10.17219/pzp/59994
 • Białkowska J., Kolasińska-Ćwikła A., Mroczkowska D. , Sowa M., Grabarczyk Ł., Maksymowicz W., Cichocki A., Ćwikła J.B. Disseminated Pancreatic Neuroendocrine Neoplasm (NEN) with an Uncommon Localisation in the Central Nervous System. A Case Report. 2017,82:120-125. DOI: 10.12659/PJR.899007
 • Białkowska J., Mroczkowska D., Osowicka-Kondratowicz M. Specyfika rehabilitacji i opieki geriatrycznej pacjentów po 60 roku życia. Zdrowie Publiczne i Zarządzanie, 2016, Tom 14 Numer 1.
 • Białkowska J., Mroczkowska D., Wojtkiewicz J, Maksymowicz W. The use of EEG biofeedback in rehabilitation of a patient with amyotrophic lateral sclerosis with cognitive, mood and motivation disorders. Polish Annalsof Medicine. doi .00012
więcej

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl