Donat Wypchło

Terapeuta

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Terapii Uzależnień i Pomocy PsychologicznejUsługa: konsultacja indywidualna

  Profesjonalnie, życzliwie, bez zbędnych formalności i barier, atmosfera pełnego zrozumienia i akceptacji, konkretne działania już na pierwszej sesji i plan na kolejne. Wyszedłem pokrzepiony i pełen nadziei na owocną współpracę.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Nazywam się Donat Wypchło. Terapią i wspomaganiem osób z różnych obszarów problemowych zajmuję się od 20-stu lat.
   Z wykształcenia jestem teologiem i terapeutą uzależnień. Zajmuję się jednak również osobami żyjącymi w związku z osobą uzależnioną i ich rodzinami.

   Podstawą mojej pracy terapeutycznej jest pełna szacunku relacja Ja – Ty, w odróżnieniu od odpersonalizowanej relacji terapeuta – pacjent.

   Terapia jest dla mnie nie tylko pracą, ale też i pasją. Kieruję się ciekawością drugiego człowieka, postrzeganiem przez niego świata, a także analitycznym i pragmatycznym spojrzeniem na osobę w kontekście intelektualnym, duchowym i fizycznym.

   Jest dla mnie wielką wartością i wyróżnieniem fakt, że mogę pracować z drugą osobą na płaszczyźnie zaufania, kiedy powierza mi się problemy oraz sprawy, o których czasem trudno powiedzieć komukolwiek innemu.

   Poza wykształceniem terapeutycznym związanym z uzależnieniem zajmuję się również szeroko pojętą psychoterapią i jestem w trakcie poszerzania swojej wiedzy z tej dziedziny nauki. To pozwala mi spojrzeć na szeroki aspekt osoby i jej problemów.
   Od 25-ciu lat pracuję rónież z parami, którym pomagam podnieść się z kryzysu.

   Moja praca jest dla mnie pewnego rodzaju powołaniem. Wiem, co robię i wiem po co. Moi pacjenci/klienci to osoby, z którymi nawiązuję relację pełną szacunku i życzliwości.
   Zależy mi na tym, aby pomóc każdej osobie, bez względu na jej/jego wiek, status społeczny, wyznawaną filozofię czy religię oraz szeroko rozumiane poglądy.

   W swojej pracy proponuję takie spotkania jak:

   KONSULTACJA INDYWIDUALNA z PACJENTEM

   Konsultacje – to spotkanie lub kilka spotkań, które pozwalają zapoznać się z problemem zgłaszającej się osoby. Może ono stać się początkiem dalszej współpracy lub być jednorazową wizytą. Przeznaczone jest dla wszystkich osób poszukujących wsparcia i pomocy.

   Konsultacja indywidualna - 100 zł

   TERAPIA INDYWIDUALNA Z PACJENTEM

   Słowo TERAPIA pochodzi od greckiego słowa THERAPEIN – leczyć.

   Pomoc terapeutyczna jest wsparciem dla człowieka w jego rozwoju dokonującym się poprzez zmianę zachowań i postaw. Jest podporą w radzeniu sobie z zaburzeniami emocjonalnymi, lękowymi, depresyjnymi, a także w sytuacjach kryzysowych (choroba, śmierć, żałoba). Dokonuje się ona na drodze odkrywania własnych doświadczeń, poprzez wzmacnianie pozytywnych praktyk, umiejętne rozwijanie konfliktów, czy też umocnienie systemu obronnego osoby zwracającej się o pomoc. Fundamentem tych działań jest dialog, który dotyka i odsłania to co ukryte "wewnątrz" człowieka i jest w nim zakodowane i wyparte.

   Terapia indywidualna - 100 zł


   INTERWENCJA KRYZYSOWA Z PACJENTEM LUB W KONTAKCIE Z PARTNEREM I /LUB RODZINĄ
   to sytuacja trudna dla osoby uzależnionej i rodziny. Można wtedy poprosić terapeutę o np. wizytę domową by porozmawiać o trudnej sytuacji.

   Koszt 120 zł

   Zapraszam do mojego gabinetu we Wrocławiu na ul. Bocznej 13/1
   tel

  Specjalizacje

  • Psychoterapia
  • Terapia uzależnień

  Usługi

  Gabinet Konsultacji Wirtualnych (skype, telefon, messenger)

  Skype: donat.wypchlo, Wrocław, dolnośląskie

  Terapia indywidualna on-line 100 zł
  Psychoedukacja on-line 100 zł
  Konsultacja indywidualna 100 zł

  Gabinet Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej

  Stalowa 6A, Gajowice, Wrocław, dolnośląskie


  Ośrodek Terapii NZOZ Nadzieja

  Ul. Wrocławska 16, 55-095 Wrocław, dolnośląskie

  Terapia indywidualna 100 zł

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Donat Wypchło
  Donat Wypchło
  Terapeuta
  Wrocław
  Witam,
  Zrobila Pani juz pierwszy krok dla siebie -
  poniewaz nazwala Pani swoja sytuacje, okreslila swoje uczucia i bol. To naprawde duzo...
  Dla Pani partnera polecam program "męska droga" w… Więcej

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  10 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • P
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinet Terapii Uzależnień i Pomocy PsychologicznejUsługa: konsultacja indywidualna

   Profesjonalnie, życzliwie, bez zbędnych formalności i barier, atmosfera pełnego zrozumienia i akceptacji, konkretne działania już na pierwszej sesji i plan na kolejne. Wyszedłem pokrzepiony i pełen nadziei na owocną współpracę.

  • A
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Moja intuicja mnie nie myliła. Potrzebowałam wsparcia i je otrzymuję. Empatia i zaskakiwanie rozwiązaniami na tu i na teraz to wspaniałe doświadczenie sesji z Panem Donatem. I wolność w sercu, dla serca, odczuwania i działania z takim rozbłyskiem na jutro, które zależy od dziś. Ogromnie dziękuję. Polecam się na dalszą współpracę i polecam wszystkim, którzy szukają pomocy we właściwym czasie. Pozdrawiam :) Agnieszka.

  • K
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Z czystym sumieniem mogę wystawić pozytywną opinię. Od kilku miesięcy spotykam się z panem Donatem i od tego momentu moja sytuacja osobista znacznie się poprawiła. Świetny słuchacz, przenikliwy acz nienachalny obserwator, doświadczony specjalista o pozytywnym nastawieniu i spokoju ducha. Po każdej sesji wracam do domu z uśmiechem na twarzy i poszerzoną wiedzą. Polecam i zachęcam do wizyty!

   Donat Wypchło2017-10-03

   Potwierdza, że praca z p. Kacprem jest fantastyczną eksploracją i przygodą
   :) pozdrawiam
   Donat

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Gabinet Konsultacji Wirtualnych (skype, telefon, messenger)Usługa: Terapia indywidualna On-line

   mam na imie krzysztof. w czasie kiedy moje zycie i zycie rodzinne wisialo na wlosku postanowilem wybrac rodzine. podjalem terapie dla uzaleznionych na ktorej poznalem wspanialych ludzi a jednym z nich jest pan donat. czlowiek o niesamowitym poczuciu chumoru i tryskajacej energii polaczonej z glebokim elokwentnym optymizmem a zarazem niesamowita wiedza i podejsciem do realnego swiata. Po mojej teterapii postanowilem kontynuowac i zdecydowalem sie na terapie poglebiona ( indywidualna ) z panem donatem. szczerze polecam pana donata jako specjaliste w swojej dziedzinie ale zarazem jako czlowieka wielkiego serca. czuje, ze za kazdym jednym spotkaniem odkrywam czastke swojego ego, o ktorym nie mialem pojecia. jezeli macie obawy lub problemy wiedzcie ,ze pan donat znajdzie racjonalne rozwiazanie. pisze to poniewaz widze i czuje jak wiele mozna zmienic w zyciu i pedzie do niewiadomej ale w koncu potrzeba wystopowac i pomyslec lub przemyslec po co i gdzie tak gnamy a w moim przypadku alkohol zacmil i niszczyl mi zycie, ktore wraca do normalnosci.pozdrawiam i jeszcze raz szczerze polecam krzysztof

   Donat Wypchło2017-08-16

   Panie Krzysztofie, dziękuję i życzę pogody ducha

  • Wspaniały człowiek z dobrym sercem. Bardzo profesjonalne podejście do osoby. Wyczuwalna empatia i żywe zaintersowanie problemem. Polecam serdecznie.

   Donat Wypchło2017-08-19

   Dziękuję

  • Pana Donata poznałam na zajęciach dla osób współuzależnionych.Jako terapeute cechuje go indywidualne podejście do każdego przypadku. Wartości które mi przekazał miały wpływ na ukształtowanie mojej rodziny, którą założyłam wiele lat po zajęciach. Potrafił przywrócić wiarę w siebie, której bardzo mi brakowało. Uważnie wysłucha przy tym nie oceni. Zawsze można liczyć na wsparcie i pomoc .Jest terapeutą godnym polecenia.

   Donat Wypchło2017-01-11

   Tak, pamiętam, to było już kilka lat temu. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

  • Pana Donata poznałem na warsztatach dla uzależnionych i współuzależnionych. Już wtedy zobaczyłem, że jest to człowiek którego szukałem. Już wtedy wiedziałem, że będę chciał z nim być w kontakcie indywidualnym jako terapeutą. Pana Donata cechuje, doświadczenie, profesjonalizm, szczerość,otwartość, bardzo dobre rozeznanie na płaszczyźnie psychicznej i duchowej, co dla mnie było bardzo ważne. Wraz z żoną byliśmy na warsztatach dla małżeństw, prowadzonych przez Pana Donata. Dzięki niemu odkryliśmy na nowo siebie, zgłębiliśmy swoja relację. Prowadził z nami rozmowy, jakbyśmy znali się już kilka dobrych lat. Człowiek niezwykle ciepły i zarazem delikatny. Od razu wzbudza zaufanie i chce się do niego wracać, bo owoce pracy z nim zostają na całe życie. Kontakt mamy do dziś. Szczerze polecam.
   Brygida i Łukasz

   Donat Wypchło2016-11-08

   Dziękuję! Niech Wam się wiedzie :)

  • I

   Do Pana Donata trafiłam w bardzo trudnym momencie życia. Spotkałam się z życzliwością i bardzo dużą empatią. Zostałam wysłuchana i nie oceniona. Spotkania trwały kilka miesięcy. Otrzymałam fachową pomoc i wsparcie, wiele cennych wskazówek. Zawsze mogłam kontaktować się telefonicznie, kiedy tego potrzebowałam. Uczestniczyłam też w warsztatach dla osób współuzależnionych prowadzonych przez Pana Donata, które były profesjonalnie zrobione. Jestem wdzięczna za okazaną pomoc. Polecam.

   Donat Wypchło2016-11-07

   Pani Iwono, pozdrawiam i dziękuję :)

  • Szczerze polecam wizyte u pana Donata.Trafilismy z żoną do niego,kiedy nasze małżeństwo przechodziło kryzys i otrzymaliśmy fachową pomoc. Moglismy liczyc na zrozumienie, zyczliwosc i fachowe podejscie do naszych problemow, a jednoczesnie czulismy, ze traktuje nas bardzo indywidualnie, a nie jak kolejne małżeństwo z problemami.Bardzo ważne było dla nas to, ze kazda rozmowa z panem Donatem, dawała nam z jednej strony nadzieję,a z drugiej konkretne rady jak postępować,aby uratować nasze małżeństwo.Nigdy nie zawiódł naszego zaufania i zawsze będziemy wdzięczni za jego pomoc.

   Donat Wypchło2016-11-04

   Dziękuję serdecznie i pozdrawiam :)

  • Uważnie słuchający terapeuta, cechujący się ogromną empatią i ciepłem. Poznałam go na warsztatach dla uzależnionych i współuzaleznionych. Otrzymałam od niego wiele cennych wskazówek i wsparcie. Mogłam się z nim kontaktować w trudnych dla mnie momentach również telefonicznie. Polecam wszystkim.

   Donat Wypchło2016-11-04

   Dziękuję i życzę wiele radości z własnego rozwoju :)