Donat Wypchło

Terapeuta

http://terapia-pomoc.eu/ Witam, od 20-tu lat zajmuję się pomaganiem osobom z różnymi problemami. Swoje doświadczenie zdobywałem w kliku ośrodkach terapeutycznych, w gabinecie prywatnym,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Pytania pacjentów (2)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz w ciągu 48h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Witam,co zrobić jeżeli parter (37lat) ma problem z alkoholem(trwa to już kilka lat)?, prawie codziennie jedno lub dwa piwa , jak to mówi do obiadu, ewentualnie kolację, a mniej więcej raz w tygodniu i w weekend większa dawka alkoholu(wódka, piwo).Gdyż mówi że lubi alkohol , który go odstresowuje, jest… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Donat Wypchło

  Witam,
  z objawów o jakich Pani wspomina, wynika że partner ma problem z alkoholem. Zachęcam aby Pani opowiedziała mu o swoich obawach i postawiła jasny warunek odnośnie przynajmniej jednej wizyty… Więcej

 • Od lat cierpię na zaburzenia odżywiania niespecyficzne-są okresy kiedy mają one bardziej charakter anorektyczy, innym razem bulimiczny. Czy zajmuje się Pani leczeniem takich osób? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Donat Wypchło

  Witam,
  jeśli Pani jest zainteresowana odpowiedzią to chętnie przyglądnę się na wskazanym kłopotom.
  Z poważaniem
  Donat W

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • http://terapia-pomoc.eu/

  Witam,
  od 20-tu lat zajmuję się pomaganiem osobom z różnymi problemami.
  Swoje doświadczenie zdobywałem w kliku ośrodkach terapeutycznych, w gabinecie prywatnym, pracując w szkołach z dziećmi i młodzieżą oraz poszerzając swoją wiedzę poprzez różne szkolenia, kursy i naukę w szkołach związanych z szeroko rozumianym rozwojem osobistym człowieka.

  Z wykształcenia jestem teologiem oraz terapeutą. Od 25-ciu lat pracuję z parami, którym pomagam podnieść się z kryzysu.

  Moja praca jest dla mnie pewnego rodzaju powołaniem. Wiem, co robię i wiem po co. Moi pacjenci/klienci to osoby, z którymi nawiązuję relację pełną szacunku i życzliwości. Zależy mi na tym, aby pomóc każdej osobie, bez względu na jej/jego wiek, status społeczny, wyznawaną filozofię czy religię oraz szeroko rozumiane poglądy. Podstawą mojej pracy terapeutycznej jest pełna szacunku relacja Ja – Ty, w odróżnieniu od odpersonalizowanej relacji terapeuta – pacjent.

  Terapia jest dla mnie nie tylko pracą, ale też i pasją. Kieruję się ciekawością drugiego człowieka, postrzeganiem przez niego świata, a także analitycznym i pragmatycznym spojrzeniem na osobę w kontekście intelektualnym, duchowym i fizycznym.

  Jest dla mnie wielką wartością i wyróżnieniem fakt, że mogę pracować z drugą osobą na płaszczyźnie zaufania, kiedy powierza mi się problemy oraz sprawy, o których czasem trudno powiedzieć komukolwiek innemu.

  Oto moja oferta:

  KONSULTACJA INDYWIDUALNA

  Konsultacje – to spotkanie lub kilka spotkań, które pozwalają zapoznać się z problemem zgłaszającej się osoby. Może ono stać się początkiem dalszej współpracy lub być jednorazową wizytą. Przeznaczone jest dla wszystkich osób poszukujących wsparcia i pomocy.

  Konsultacja indywidualna - 90 zł

  TERAPIA INDYWIDUALNA

  Słowo TERAPIA pochodzi od greckiego słowa THERAPEIN – leczyć.

  Pomoc terapeutyczna jest wsparciem dla człowieka w jego rozwoju dokonującym się poprzez zmianę zachowań i postaw. Jest podporą w radzeniu sobie z zaburzeniami emocjonalnymi, lękowymi, depresyjnymi, a także w sytuacjach kryzysowych (choroba, śmierć, żałoba). Dokonuje się ona na drodze odkrywania własnych doświadczeń, poprzez wzmacnianie pozytywnych praktyk, umiejętne rozwijanie konfliktów, czy też umocnienie systemu obronnego osoby zwracającej się o pomoc. Fundamentem tych działań jest dialog, który dotyka i odsłania to co ukryte "wewnątrz" człowieka i jest w nim zakodowane i wyparte.

  Terapia indywidualna - 90 zł

  Jeśli…

  czujesz, że pogarsza się jakość Twojego życia…
  reagujesz zbyt emocjonalnie i nie wiesz skąd to się bierze…
  nie radzisz sobie z otaczającą rzeczywistością…

  Zapraszam do wspólnego poszukiwania drogi.

  INTERWENCJA KRYZYSOWA
  to sytuacja trudna dla osoby uzależnionej i rodziny. Można wtedy poprosić terapeutę o np. wizytę domową by porozmawiać o trudnej sytuacji.

  Koszt 120 zł

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji BROK. Szkoła Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii uzależnień w Broku
 • Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie

Staże

 • Poradnia Leczenia Uzależnień przy DCZP we Wrocławiu
 • Ośrodek Leczenia Uzależnień Promind w Miłkowie k/ Karpacza

Certyfikaty

 • Donat Wypchło, terapeuta w mieście Wrocław - Certyfikaty

Choroby

 • alkoholizm
 • kryzys emocjonalny
 • kryzys w związku
 • ból emocjonalny

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Moja intuicja mnie nie myliła. Potrzebowałam wsparcia i je otrzymuję. Empatia i zaskakiwanie rozwiązaniami na tu i na teraz to wspaniałe doświadczenie sesji z Panem Donatem. I wolność w sercu, dla serca, odczuwania i działania z takim rozbłyskiem na jutro, które zależy od dziś. Ogromnie dziękuję. Polecam się na dalszą współpracę i polecam wszystkim, którzy szukają pomocy we właściwym czasie. Pozdrawiam :) Agnieszka.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Z czystym sumieniem mogę wystawić pozytywną opinię. Od kilku miesięcy spotykam się z panem Donatem i od tego momentu moja sytuacja osobista znacznie się poprawiła. Świetny słuchacz, przenikliwy acz nienachalny obserwator, doświadczony specjalista o pozytywnym nastawieniu i spokoju ducha. Po każdej sesji wracam do domu z uśmiechem na twarzy i poszerzoną wiedzą. Polecam i zachęcam do wizyty!

  Donat Wypchło2017-10-03

  Potwierdza, że praca z p. Kacprem jest fantastyczną eksploracją i przygodą
  :) pozdrawiam
  Donat

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KONSULTACJA ON-LINE POLSKA I ZAGRANICAUsługa: Terapia indywidualna On-line

  mam na imie krzysztof. w czasie kiedy moje zycie i zycie rodzinne wisialo na wlosku postanowilem wybrac rodzine. podjalem terapie dla uzaleznionych na ktorej poznalem wspanialych ludzi a jednym z nich jest pan donat. czlowiek o niesamowitym poczuciu chumoru i tryskajacej energii polaczonej z glebokim elokwentnym optymizmem a zarazem niesamowita wiedza i podejsciem do realnego swiata. Po mojej teterapii postanowilem kontynuowac i zdecydowalem sie na terapie poglebiona ( indywidualna ) z panem donatem. szczerze polecam pana donata jako specjaliste w swojej dziedzinie ale zarazem jako czlowieka wielkiego serca. czuje, ze za kazdym jednym spotkaniem odkrywam czastke swojego ego, o ktorym nie mialem pojecia. jezeli macie obawy lub problemy wiedzcie ,ze pan donat znajdzie racjonalne rozwiazanie. pisze to poniewaz widze i czuje jak wiele mozna zmienic w zyciu i pedzie do niewiadomej ale w koncu potrzeba wystopowac i pomyslec lub przemyslec po co i gdzie tak gnamy a w moim przypadku alkohol zacmil i niszczyl mi zycie, ktore wraca do normalnosci.pozdrawiam i jeszcze raz szczerze polecam krzysztof

  Donat Wypchło2017-08-16

  Panie Krzysztofie, dziękuję i życzę pogody ducha

 • Wspaniały człowiek z dobrym sercem. Bardzo profesjonalne podejście do osoby. Wyczuwalna empatia i żywe zaintersowanie problemem. Polecam serdecznie.

  Donat Wypchło2017-08-19

  Dziękuję

 • Pana Donata poznałam na zajęciach dla osób współuzależnionych.Jako terapeute cechuje go indywidualne podejście do każdego przypadku. Wartości które mi przekazał miały wpływ na ukształtowanie mojej rodziny, którą założyłam wiele lat po zajęciach. Potrafił przywrócić wiarę w siebie, której bardzo mi brakowało. Uważnie wysłucha przy tym nie oceni. Zawsze można liczyć na wsparcie i pomoc .Jest terapeutą godnym polecenia.

  Donat Wypchło2017-01-11

  Tak, pamiętam, to było już kilka lat temu. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

 • Pana Donata poznałem na warsztatach dla uzależnionych i współuzależnionych. Już wtedy zobaczyłem, że jest to człowiek którego szukałem. Już wtedy wiedziałem, że będę chciał z nim być w kontakcie indywidualnym jako terapeutą. Pana Donata cechuje, doświadczenie, profesjonalizm, szczerość,otwartość, bardzo dobre rozeznanie na płaszczyźnie psychicznej i duchowej, co dla mnie było bardzo ważne. Wraz z żoną byliśmy na warsztatach dla małżeństw, prowadzonych przez Pana Donata. Dzięki niemu odkryliśmy na nowo siebie, zgłębiliśmy swoja relację. Prowadził z nami rozmowy, jakbyśmy znali się już kilka dobrych lat. Człowiek niezwykle ciepły i zarazem delikatny. Od razu wzbudza zaufanie i chce się do niego wracać, bo owoce pracy z nim zostają na całe życie. Kontakt mamy do dziś. Szczerze polecam.
  Brygida i Łukasz

  Donat Wypchło2016-11-08

  Dziękuję! Niech Wam się wiedzie :)

 • Do Pana Donata trafiłam w bardzo trudnym momencie życia. Spotkałam się z życzliwością i bardzo dużą empatią. Zostałam wysłuchana i nie oceniona. Spotkania trwały kilka miesięcy. Otrzymałam fachową pomoc i wsparcie, wiele cennych wskazówek. Zawsze mogłam kontaktować się telefonicznie, kiedy tego potrzebowałam. Uczestniczyłam też w warsztatach dla osób współuzależnionych prowadzonych przez Pana Donata, które były profesjonalnie zrobione. Jestem wdzięczna za okazaną pomoc. Polecam.

  Donat Wypchło2016-11-07

  Pani Iwono, pozdrawiam i dziękuję :)

 • Szczerze polecam wizyte u pana Donata.Trafilismy z żoną do niego,kiedy nasze małżeństwo przechodziło kryzys i otrzymaliśmy fachową pomoc. Moglismy liczyc na zrozumienie, zyczliwosc i fachowe podejscie do naszych problemow, a jednoczesnie czulismy, ze traktuje nas bardzo indywidualnie, a nie jak kolejne małżeństwo z problemami.Bardzo ważne było dla nas to, ze kazda rozmowa z panem Donatem, dawała nam z jednej strony nadzieję,a z drugiej konkretne rady jak postępować,aby uratować nasze małżeństwo.Nigdy nie zawiódł naszego zaufania i zawsze będziemy wdzięczni za jego pomoc.

  Donat Wypchło2016-11-04

  Dziękuję serdecznie i pozdrawiam :)

 • Uważnie słuchający terapeuta, cechujący się ogromną empatią i ciepłem. Poznałam go na warsztatach dla uzależnionych i współuzaleznionych. Otrzymałam od niego wiele cennych wskazówek i wsparcie. Mogłam się z nim kontaktować w trudnych dla mnie momentach również telefonicznie. Polecam wszystkim.

  Donat Wypchło2016-11-04

  Dziękuję i życzę wiele radości z własnego rozwoju :)