Umów wizytę Zapytaj lekarza 7035 odwiedzin w ciągu 30 dni

Wieloletnia praktyka. Dyplom specjalisty z wynikiem bardzo dobrym, doktorat z wyróżnieniem; Stypendysta prestiżowej Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Zgłoszony do nagrody Premiera.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
202 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Lokalizacja: Instytut stomatologii i dermatologii ,,Ruczaj Clinic"Usługa: Wypełnianie ust

  Serdecznie polecam Pana Doktora. Korzystałam z zabiegu medycyny estetycznej wypełniania ust i efekt jest rewelacyjny. Usta są idealne i naturalne. Pan Doktor to osoba kompetentna i bardzo konkretna. Zabieg przeszedł w bardzo miłej atmosferze i z rewelacyjnym skutkiem. Doktor potrafi świetnie doradzić i wybrać najlepsze rozwiązanie. Pełen profesjonalizm. Na pewno skorzystam wkrotce z drugiej specjalizacji Pana Doktora czyli dermatologii.

  dr n. med. Dominik Ludew2017-09-17

  Bardzo dziękuję za tak wysoką ocenę. W wykonywaniu zabiegu powiększania ust zawsze stosuję się do zasady całkowitej naturalności efektu, który nie rodzi żadnych podejrzeń otoczenia. Zadaniem lekarza medycyny estetycznej jest podkreślanie naturalnego piękna Pacjentki. Zabiegi wykonuję w bezpiecznych, sterylnych warunkach a w przypadku modelowania ust zawsze zapraszam dzień później na bezpłatną wizytę kontrolną. Jest mi niezmiernie miło, że zaufała Pani w kwestii tak newralgicznej części twarzy jaką są u kobiety usta i jest Pani zachwycona rezultatem. Nie ma większej satysfakcji dla lekarza.
  Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Dominik Ludew

 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo dobry lekarz. Wszystko dokładnie tłumaczy, chętnie odpowiada na pytania i wyjaśnia wątpliwości. Miły, kontaktowy, widać, że zależy mu na tym, aby naprawdę pomóc pacjentowi a nie jak najszybciej się go pozbyć.

  dr n. med. Dominik Ludew2017-09-17

  Bardzo dziękuję za miłe słowa i docenienie mojej pracy. Serdecznie pozdrawiam, dr n. med. Dominik Ludew

 • Lokalizacja: Instytut stomatologii i dermatologii ,,Ruczaj Clinic"Usługa: Trądzik

  Konkretny, zna się na swojej pracy, rzetelny .Wiem że mi pomoże z moim trądzikiem który leczę już od ok.3 lat.Raz było lepiej raz gorzej ale nigdy nie mogłam się go pozbyć do końca .

 • J
  Lokalizacja: Instytut stomatologii i dermatologii ,,Ruczaj Clinic"Usługa: konsultacje dermatologiczne

  Jestem bardzo zadowolona z przebiegu wizyty u Pana doktora, ktory szczegolowo wyjasnil moje schorzenie, przyczyny powstania, zaproponowal sesowne leczenie, przedstawil mozliwe opcje wraz ze skutkami ubocznymi. Poswiecil mi bardzo duzo czasu i energii, co wszechmiar doceniam. Chodze do dermatologow od 20 lat, chyba drugi raz w zyciu trafilam na tak kompetentnego i zaangazowanego lekarza, prawdziwy diament w dzisiejszym swiecie. Zaproponowane leczenie wydaje sie odpowiednie, wreszcie aplikacja lekow przestala byc problemem, nie mam podraznienia. Moja ocena mocne 5/5.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Doktor Ludew był super. Omówił dodatkowe opcyje diagnostyczne i przedstawił mi kilka opcji leczenia. Podał wszystkie zalety i wady każdej z opcji.
  Słowem - potraktował mnie jak dorosłego, inteligentnego człowieka.
  Tak powinno być u każdego lekarza.

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArtroskopUsługa: Zwykła wizyta

  Bardzo polecam wizyty u tego lekarza. Chciałam skonsultować celowość usunięcia włókniaków przez chirurga. Pan doktor dodatkowo obejrzał wszystkie znamiona na ciele. Rozwiał wszelkie wątpliwości planowanego zabiegu. Dodatkowo nie pobrał żadnej opłaty, twierdząc, że tylko udzielił porady. Byłam bardzo mile zaskoczona.

 • S
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Artroskop

  Profesjonalista ! Polecam wszystko dokładnie tłumaczy z najmniejszymi szczegółami !!!!!!!! Wizyta punktualnie się odbyła

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor świetnie nawiązuje kontakt z pacjentem. Młody, rzutki, konkretny. Celna diagnoza, wyczerpująca informacja. Mam nadzieję więcej nie chorować :) ale jeśli będę potrzebowała pomocy dermatologa, będzie to Pan Doktor Dominik Ludew. Polecam.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne UJASTEK

  Wizyta odbyła się punktualnie, Pan doktor był miły, z zaangażowaniem mnie wysłuchał jednak jak się później okazało .... postawił złą diagnozę! W moim przypadku problemem była swędząca wysypka która pojawiła się na przedramionach, nogach i dekolcie. Lekarz po obejrzeniu stwierdził, że to świerzb - nie sprawdzał tego pod mikroskopem, mówił jednak z takim przekonaniem że mu uwierzyłam. Wypisał mi leki dla mnie i mojego partnera - gdyż twierdził że on prawdopodobnie się ode mnie zaraził. Diagnoza była na tyle szokująca, że następnego dnia przed zastosowaniem leków (które mimo wszystko wykupiłam - nie były tanie) poszłam na wizytę do mojego lekarza rodzinnego który z przekonaniem stwierdził, że to na pewno nie świerzb!! Kolejnym krokiem było udanie się do innego dermatologa, który również potwierdził z przekonaniem, że to nie świerzb a ...pokrzywka. Dostałam maść na pokrzywkę, zmieniłam kosmetyki na dziecięce i po kilku dniach problem zniknął. Dodam jeszcze, że mój partner nie miał żadnych problemów skórnych pomimo iż przebywaliśmy razem i korzystaliśmy z tej samej pościeli - to tylko potwierdza że diagnoza dr Ludewa była błędna. Jest mi bardzo przykro bo zostałam narażona na niepotrzebny stres, zakup niepotrzebnych leków oraz stratę czasu.

  dr n. med. Dominik Ludew2017-07-24

  Objawy kliniczne świerzbu obejmują charakterystyczne objawy tj. świąd nasilający się w nocy, po kąpieli, świąd występuje w charakterystycznych miejscach takich jak przedramiona, podudzia, okolica piersi, okolica pępka. Zmiany przybierają charakter grudek i zadrapań. Skoro prezentowała Pani takie objawy należało w diagnostyce różnicowej uwzględnić świerzb. Ta diagnoza może się wydawać pacjentowi szokująca, gdyż istnieje niesłuszne przekonanie, że to schorzenie dotyczy niszowych grup społecznych a tak nie jest. W rzeczywistości to bardzo powszechne schorzenie i nie powinno rodzić poczucia, że w jakikolwiek stygmatyzuje Pacjenta. Zawsze tę diagnozę potwierdzam badaniem dermatoskopem, mikroskop nie jest do tego potrzebny. Przewaga lekarzy u których była Pani później polegała na tym, że widzieli objawy w czasie rozwoju choroby, ja widziałem Panią tylko raz na jej początku. Cieszę się, że mogli Pani pomóc. Nie wydaje mi się jednak, że Pani schorzenie było pokrzywką bo w tym schorzeniu zmiany utrzymują się do 24 godzin jest to jedyny taki wykwit w dermatologii, poza tym maja inny charakter. Natomiast możliwa była innego rodzaju reakcja alergiczna o charakterze alergicznego zapalenia skóry, która może być podobnie do zmian w przebiegu świerzbu. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze zapraszam Pacjenta na bezpłatną konsultację, szkoda, że nie skorzystała Pani z tej możliwości.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta przebiegła bardzo pozytywnie. Szybka i trafna dniagnoza. Omówienie szczegółowo sposobu leczenia. Wszystkim, którzy się jeszcze nie zdecydowali polecam wizytę u Dr. Dominika .

Pytania pacjentów (20)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Wieloletnia praktyka. Dyplom specjalisty z wynikiem bardzo dobrym, doktorat z wyróżnieniem; Stypendysta prestiżowej Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Zgłoszony do nagrody Premiera. Nagroda Izby Lekarskiej za najlepiej zdany egzamin specjalizacyjny z dermatologii.

  www.ruczajclinic.pl Usuwanie znamion! Laserowe leczenie blizn!

  Dr n. med. Dominik Ludew (MD, PhD, Pharm.D.) lekarz specjalista w dziedzinie dermatologii i wenerologii.
  - od kilku lat wykonuje rocznie około 1500 zabiegów medycyny estetycznej, obok 3000 konsultacji dermatologicznych i z zakresu medycyny estetycznej
  - dyplom specjalisty z wynikiem bardzo dobrym; specjalne wyróżnienie komisji egzaminacyjnej i Izby Lekarskiej za najlepiej zdany egzamin specjalizacyjny
  - studia medyczne na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum CM UJ (2009) oraz farmaceutyczne na Wydziale Farmacji CM UJ w trybie indywidualnej organizacji studiów z wynikiem bardzo dobrym (2007);
  - prowadził seminaria dla studentów Wydziału Lekarskiego CM UJ;
  - odbył studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim CM UJ i uzyskał stopień doktora nauk medycznych z wyróżnieniem;
  - prowadzi szkolenia dla lekarzy w zakresie zaawansowanych technik podawania kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego i mezoterapii dla firm produkujących preparaty Perfectha, Revitacare, Proteal, rozwijając u praktykujących u niego lekarzy artystycznej doskonałości przy rygorystycznym przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa zabiegów;
  - zgłoszony Przez Wydział Lekarski CM UJ do Nagrody Prezesa Rady Ministrów.


  Jest członkiem Polskiego Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Należy do European Academy of Dermatology and Venerology (EADV) oraz European Society for Dermatological Research (ESDR).

  - Stypendysta prestiżowej Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej 2009-2011.
  - Reprezentant Polski w programie szkoleniowym dla najlepszych rezydentów Dermatologii Euroderm Excellence Training ,,Developing Next Generation Dermatologist" - Nicea 2014.
  - Uczestnik kursów dermatologii pediatrycznej prowadzonych przez czołowych europejskich dermatologów dziecięcych, kilka lat praktykował w jedynym w małopolsce Oddziale Dermatologii Dzieci.
  - O rozległości jego wiedzy dermatologicznej świadczy fakt, że swojej praktyce zawodowej rozpoznał kilkadziesiąt przypadków czerniaka na najwcześniejszym stopniu zaawansowania i kilkadziesiąt przypadków rzadkich schorzeń genetycznych, niektórych o częstościach jeden na kilka milionów urodzeń.
  - Autor prac naukowych koncentrujących się na roli tkanki tłuszczowej w rozwoju stanu zapalnego i patofizjologii chorób naczyniowych, będącej tematem jego pracy doktorskiej obronionej z wyróżnieniem.

  Specjalizuje się w leczeniu chorób dermatologicznych, a także w zabiegach z zakresu dermatologii zabiegowej obejmującej zastosowanie tkanki tłuszczowej w medycynie regeneracyjnej i estetycznej. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu dermatologii estetycznej.

  - Wykonuje zabiegi medycyny estetycznej, które dają sprawdzone efekty i są przebadane naukowo a ich stosowanie poparte jest wieloletnim doświadczeniem.
  - Posiada bogate doświadczenie w zabiegach korygujących z użyciem wypełniaczy (Restylane, Radiesse) oraz toksyny botulinowej (Botox, Azzalure) łącząc wiedzę i doświadczenie z obszaru dermatologii,
  - Jego pasją są zabiegi wolumetryczne i mikroprzeszczepy tkanki tłuszczowej. Od wielu lat wykorzystuje różnorodne technologie laserowe (Fotona Dualis, Alma Harmony, Mona Lisa, Sciton) w leczeniu fotostarzenia, rozstępów, poszerzeń naczyniowych wykorzystując podejście minimalnie inwazyjne.
  - Precyzja i delikatność wykonywanych przez niego zabiegów pozwalają pacjentowi bardzo szybko wrócić do życia zawodowego bez zauważalnych śladów po przeprowadzonym zabiegu. Zadowolenie pacjenta, skuteczność i dyskrecja są dla niego najważniejsze w pracy zawodowej.

  Prywatnie pasjonat paralotniarstwa, narciarstwa, nurkowania.
  Przyjmuję pacjentów w każdym wieku.

  KONTAKT W SPRAWIE WIZYTY LUB Z LEKARZEM > KLIKNIJ LINK FACEBOOK NAD ZDJĘCIAMI PO PRAWEJ!!

  NUMER TELEFONU PO LEWEJ TO NIE NUMER ANI DO KLINIKI ANI DO LEKARZA !! TO NUMER DO PORTALU ZNANY LEKARZ

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Ukończone szkoły

 • I i II stopień specjalizacji w dermatologii i wenerologii 2017
 • Uniwersytet Jagielloński Wydział Lekarski; Studia doktoranckie 2013
 • Uniwersytet Jagielloński Wydział Lekarski 2009
 • Uniwersytet Jagielloński Wydział Farmaceutyczny 2007
więcej

Publikacje

 • Urbanski K, Ludew D, Filip G, Filip M, Sagan A, Szczepaniak P, Grudzien G, Sadowski J, Jasiewicz-Honkisz B, Sliwa T, Kapelak B, McGinnigle E, Mikolajczyk T, Guzik TJ.CD14+CD16++ "nonclassical" monocytes are associated with endothelial dysfunction in patients with coronary artery disease.Thromb Haemost. 2017 Feb 23. doi: 10.1160/TH16-08-0614 Impact Factor ISI: 5.255
 • Guzik B, Sagan A, Ludew D, Mrowiecki W, Chwała M, Bujak-Gizycka B, Filip G, Grudzien G, Kapelak B, Zmudka K, Mrowiecki T, Sadowski J, Korbut R, Guzik TJ. Mechanisms of oxidative stress in human aortic aneurysms - Association with clinical risk factors for atherosclerosis and disease severity. Int J Cardiol. 2013 Mar 15. Impact Factor ISI: 5.509
 • Spychalowicz A, Wilk G, Sliwa T, Ludew D, Guzik TJ Novel therapeutic approaches in limiting oxidative stress and inflammation. Curr Pharm Biotechnol. 2012 Jan 20. Impact Factor ISI: 2.690
 • Guzik B, Chwała M, Matusik P, Ludew D, Skiba D, Wilk G, Mrowiecki W, Batko B, Cencora A, Kapelak B, Sadowski J, Korbut R, Guzik TJ. Mechanism of vascular superoxide production in human varicose veins. Pol Arch Med Wewn. 2011 Sep;121(9):279-86.Impact Factor ISI: 1.367
 • „Pustular secondary syphilis with extensive facial involvement and moth-eaten alopecia”; EADV Advanced STIs Fostering Corse, Amsterdam, The Netherlands November 2015 Oral D. Ludew
 • Dominik Ludew, Monika Kapińska-Mrowiecka„Multifocal reticulohistiocytosis in 15- year-old boy – report of a rare systemic granulomatous disease”; EADV Advanced Paediatric Dermatology Fostering Corse, Budapest, Hungary November 2015 Oral D. Ludew
 • Dominik Ludew, Monika Kapińska-Mrowiecka „Relapsing linear acantholytic dermatosis – report of the 4th case of rare acantholytic disease”; EADV Inherited and acquired bullous skin disorders – from the bench to the patient Fostering Corse, Marburg, Germany July 2015 Oral D. Ludew
 • Dominik Ludew, Monika Kapińska-Mrowiecka „Paraphenylendiamine and methylisothiazolinone induced contact dermatitis – two paediatric cases”; EADV Contact Dermatitis Fostering Corse, Malmo, Sweden May 2015 Oral D. Ludew
 • Dominik Ludew, Katarzyna Budnik, Monika Kapińska-Mrowiecka „Lipoid proteinosis – rare autosomal recessive genodermatosis with mucosal manifestation in offspring of consanguineous marriage”; EADV Paediatric Dermatology Fostering Corse, Barcelona, Spain, February 2015 Oral by D. Ludew
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda Okręgowej Izby Lekarskiej za najlepiej zdany egzamin w dziedzinie dermatologii i wenerologii
 • Stypendium Fundacji Na Rzecz Nauki Polskiej w Laboratorium Medycyny Translacyjnej Profesora Tomasz Guzika, „Immune mechanisms of hypertension and vascular dysfunction - the search for new anti-hypertensive strategies”
 • Wyróżnienie na Zjeździe Sekcji Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego ,,Łuszczyca plackowata i stawowa o ciężkim przebiegu ze współistnieniem rodzinnej częściowej lipodystrofii wrodzonej z mutacją genu laminy A/C – trudności w leczeniu biologicznym łuszczycy”
 • Praca doktorska - obrona wyróżniająca
 • Kandytat Wydziału Lekarskiego do Nagrody Prezesa Rady Ministrów 2017
 • First award, Presentation: Characterization of T cells infiltrating perivascular adipose tissue in atherosclerosis. Conference of PhD Students of Phaculty of Medicine, Jagiellonian University
więcej

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Paediatric Dermatology Course, Barcelona, Spain, Universitat Internacional de Catalunya, Faculty of Medicine and Health Sciences, Barcelona
 • Advanced Sexually Transmitted Diseases Course, Amsterdam, The Netherlands
 • Advanced Paediatric Dermatology Course, Department of Dermatology, Venereology and Dermatooncology, Budapest, Hungary
 • Inherited and acquired bullous skin disorders – from the bench to the patient corse, Universitätsklinikum Gießen & Marburg, , Marburg, Germany
 • Contact Dermatitis Course, Skåne University Hospital, Malmo, Sweden
więcej

Certyfikaty

Artykuły