Dawid Frąckowiak

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta

25 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
37 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Witam serdecznie, mam 41 lat, jestem psychologiem. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku psychologia – specjalność psychologia kliniczna na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
25 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KU NOWEMU Pracownia Wspierania Rozwoju i Zmiany Dawid FrąckowiakUsługa: psychoterapia indywidualna

  Po pierwszej wizycie czekam za następnymi. Oby terapia była skuteczna. Umie wysłuchać a to jest bardzo dużo jak na pierwsza wizytę.

  Dawid Frąckowiak2018-07-30

  Serdecznie dziękuję za opinię!
  Pozdrawiam i do zobaczenia,
  Dawid Frąckowiak.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KU NOWEMU Pracownia Wspierania Rozwoju i Zmiany Dawid FrąckowiakUsługa: psychoterapia indywidualna

  Kilka miesięcy temu , zaczęłam zdawać sobie sprawę, że moje reakcje na pewne sytuacje są nieproporcjonalnie mocne do bodźców. Uzmysłowiłam sobie, że latami funkcjonowałam w dużym stresie, napięciu, lękach, chaosie, który wypełniał moją głowę. Czułam, że bardzo chcę to zmienić i potrzebuję pomocy terapeuty. Pana Dawida znalazłam w internecie. Nie ukrywam, że sugerowałam sie wystawionymi opiniami, ale i też przejrzystym profilem z udokumentowanymi kwalifikacjami, jak i własną intuicją. Uważam, że dokonałam trafnego wyboru. Początkowo nie miałam bardzo ściśle sprecyzowanych celów, tylko ogólny zarys potrzeby zmiany moich emocjonalnych zachowań. Szczegóły wyłaniały się stopniowo, w trakcie terapii. Każdy człowiek ma w sobie zasoby i odpowiedzi, jednak niekiedy potrzebny jest ktoś, kto nauczy go z tego korzystać (zwłaszcza jeśli nie wyniosło się tych umiejętności z dzieciństwa), kto pomoże coś zauważyć, stworzy warunki , by osoba mogła się odblokować, da przestrzeń do bycia wysłuchanym i przyjętym z całym swoim życiowym bagażem. Takie warunki otrzymałam właśnie w gabinecie Pana Dawida. Czułam się tam bezpiecznie i komfortowo. Nie dostałam ryby, ale wędkę, nie było gotowych rozwiązań tylko pytania, które mnie stymulowały do odkrywania w sobie odpowiedzi. Poczucie bezpieczeństwa , akceptacji, świadomość , że nie zostanę negatywnie oceniona budowały we mnie odwagę do poszukiwania rozwiązań. Odeszła obawa, że moje pomysły działań nie od razu będą idealne i ostateczne. Akceptująca obecność Pana Dawida wzmacniała moją samodzielność, a także wiarę w moje możliwości i umiejętności, wzrastało poczucie sprawczości na własne życie. Pan Dawid towarzyszył i czuwał nad prawidłowym kierunkiem zmian. Niekiedy nazywał i doprecyzowywał procesy, które we mnie zachodziły, co dawało odczucie, że wszystko jest ok, że nie dzieje się we mnie nic z kosmosu, a tylko wpisuje się w pewne prawidłowości zasad psychologii. Terapia była dość intensywna, prawie co tygodniowa , trwała ponad dwa miesiące. Teraz osobiście jestem przekonana, że odpowiedzi są we mnie, nie boje się zadawać sobie niedogodnych pytań i otrzymywać nie zawsze łatwe odpowiedzi. Kiedyś podejmowanie wyzwań i trudnych decyzji mnie paraliżowało. Świadomość, że w towarzystwie Pana Dawida mogę stanąć w konfrontacji z takimi przykrymi emocjami jak lęk czy złość spowodowała, że z coraz większą odwagą wchodziłam w sytuacje, którym towarzyszą. Cennym owocem tej terapii jest przede wszystkim doświadczenie poszukiwania i odnajdywania w sobie prawdy o sobie, dialogowania z niełatwymi uczuciami i nabywanie umiejętności odczytywania istotnych informacji jakie o mnie niosą. Czasem tylko z pomocą drugiej osoby, najlepiej wykwalifikowanego terapeuty, jesteśmy w stanie doświadczyć i zdobyć tą pewność, że sobie poradzimy, że rozwiązania są w nas. Ja taką pomoc otrzymałam, za którą Panu Dawidowi serdecznie dziękuję. Małgorzata

  Dawid Frąckowiak2018-06-26

  Serdecznie dziękuję za tę opinię Pani Małgorzato i trzymam kciuki za Pani dalszy rozwój!!! Pozdrawiam, Dawid Frąckowiak.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KU NOWEMU Pracownia Wspierania Rozwoju i Zmiany Dawid FrąckowiakUsługa: konsultacje psychologiczne

  Jestem dopiero po pierwszej wizycie u Pana Dawida jednak już czuje, ze konsultacje mi pomogą. Na pierwsze spotkanie szłam z lekką niepewnością, wręcz strachem lecz moje obawy minęły po pierwszych minutach rozmowy. Pan Dawid ma bardzo indywidualne podejście do pacjenta, potrafi wysłuchać, nakierować na czym polega problem. Już po pierwszej konsultacji wiem nad czym chce pracować aby poprawić jakość swojego życia. polecam:)

  Dawid Frąckowiak2018-06-12

  Bardzo dziękuję za tę opinię! Pozdrawiam i do zobaczenia,
  Dawid Frąckowiak.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KU NOWEMU Pracownia Wspierania Rozwoju i Zmiany Dawid FrąckowiakUsługa: poradnictwo psychologiczne

  Parafrazując klasyka - Pan Dawid daje wędkę, a nie rybę. Spotkania zawsze przebiegały tak, abym rozumiał co i dlaczego robimy oraz jakie są ciągi przyczynowo-skutkowe jeśli chodzi o wydarzenia, emocje i zachowania w moim życiu, co pozwala mi codziennie dużo lepiej radzić sobie z problemami, dbać o siebie i czerpać przyjemność z każdego dnia. W przypadku trudniejszych tematów, Pan Dawid podchodził do problemu z różnych stron, dopóki nie osiągnęliśmy pożądanego efektu. Nigdy nie narzucał swojego rozwiązania, czy poglądów, zawsze wnioski i decyzje pochodziły ze mnie.

  Gdybym jeszcze raz obudził się tego dnia, którego zdecydowałem się na terapię, z pewnością zdecydowałbym się na nią jeszcze raz. I z pewnością u Pana Dawida.

  Dawid Frąckowiak2018-06-12

  Bardzo dziękuję za tę opinię Panie Mateuszu! Cieszę się, że korzysta Pan z tego, co udało nam się wypracować podczas spotkań w gabinecie. Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo dobrego,
  Dawid Frąckowiak.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KU NOWEMU Pracownia Wspierania Rozwoju i Zmiany Dawid FrąckowiakUsługa: psychoterapia indywidualna

  Najlepszy specjalista- wreszcie trafiłam do świetnego profesjonalisty, któremu zależy aby pomóc. Bardzo sympatyczny i uprzejmy. Terapia prowadzona jest w miłej, swobodnej atmosferze, co znacznie ułatwia komunikację. Pan doktor jest rzeczowy, przygotowany, z indywidualnym podejściem do pacjenta. Po pierwszej wizycie, czuję się znacznie lepiej, i wiem, że mi pomoże. Potrafi wyczuć problem z którym się borykam. Dodał mi siły, potrafi wysłuchać i wspiera. Już czekam na kolejną wizytę. Odzyskuje dawną energię do życia. I Pana Doktora polecam każdemu, kto się zastanawia, bo terapia przynosi rezultaty. I im wcześniej tym lepiej. Gorąco polecam.

  Dawid Frąckowiak2018-02-27

  Serdecznie dziękuję za tę opinię, pozdrawiam i do zobaczenia! Dawid Frąckowiak.

 • D
  Lokalizacja: KU NOWEMU Pracownia Wspierania Rozwoju i Zmiany Dawid Frąckowiak

  Do Pana Dawida chodziłem przez parę miesięcy na terapię. Bardzo długo zbierałem się żeby zdecydować się pójść na spotkanie, lecz już po pierwszym spotkaniu wiedziałem, że zrobiłem najlepszy i najważniejszy krok.Przez cały ten okres zmieniałem się stopniowo, zacząłem w końcu żyć bardziej dla siebie. Zacząłem patrzeć na życie z innej perspektywy. Pan Dawid po prostu pokazał, że to całe życie jest piękne, a nie tylko chwile, wystarczy wiedzieć jak na nie patrzeć.

  Dawid Frąckowiak2018-02-07

  Panie Dawidzie, dziękuję serdecznie za tę opinię. Bardzo się cieszę z pracy, którą Pan wykonał dla siebie. To naprawdę kawał dobrej roboty! Jestem nadal pod dużym wrażeniem. Moja rola w zasadzie ograniczała się do towarzyszenia Panu w procesie własnego rozwoju. No... może czasem pokazania innego widoku lub kąta widzenia :-). Niezmiennie kibicuję Panu, jeśli chodzi o realizację Pana planów, celów, pragnień, marzeń, no i oczywiście potrzeb. Pozdrawiam ciepło, Dawid Frąckowiak.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Do Pana Dawida chodziłam na terapię przez kilka miesięcy.Obecnie kontynuujemy terapię przez Internet, tzn. przez Skype, ponieważ mieszkam od jakiegoś czasu za granicą.Choć terapia nie skończyła się jeszcze,to już teraz udało mi się wprowadzić wiele zmian w swoim życiu.Przede wszystkim nie jestem już tak zależna od ocen innych ludzi, szczególnie moich najbliższych i znajomych.Przed terapią nie wiedziałam nawet,że tak bardzo dostosowuję siebie do innych.Teraz potrafię decydować o sobie i jestem raczej kreatorem mojego życia.Tak się czuję.Za to Panie Dawidzie bardzo dziękuję!!!Nie mam też takich lęków i stanów depresyjnych jak wcześniej.Wszystkim zastanawiającym się nad rozpoczęciem terapii u Pana Dawida chcę powiedzieć, że to naprawdę wybitny specjalista.Niezwykle uważny.Od początku stworzył tak przyjazną atmosferę,że nie miałam najmniejszego problemu,żeby się przed nim otworzyć.Od pierwszej wizyty czułam się rozumiana.Ma też duże poczucie humoru i dystans do siebie,co mnie osobiście urzeka.Sama też uczę się od Pana Dawida dystansu do różnych problemów i do samej siebie.Polecam,polecam,polecam!!! M.R.

  Dawid Frąckowiak2017-12-26

  Dziękuję za tę opinię i rekomendację Pani Marzeno! Do zobaczenia i usłyszenia, pozdrawiam, Dawid Frąckowiak.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: KU NOWEMU Pracownia Wspierania Rozwoju i Zmiany Dawid FrąckowiakUsługa: psychoterapia par

  Profesjonalny, neutralny i bardzo inteligentny lekarz, godzina minęła za szybko i bardzo chce się pójść na następną wizytę, polecam. Pomógł mi zrozumieć wiele rzeczy.

  Dawid Frąckowiak2017-12-13

  Bardzo dziękuję za tę opinię. Pani anonimowość pomoże mi utrzymać neutralność. Pozdrawiam i do zobaczenia w gabinecie! Dawid Frąckowiak.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Do Dawida chodziłem na terapię przez 5 miesięcy.Wcześniej chodziła do niego moja koleżanka,która mi go poleciła.Kilka dni temu spotkaliśmy się z Dawidem ostatni raz po miesięcznej przerwie, żeby sprawdzić trwałość zmian i podsumować terapię.Te rozmowy dosłownie odmieniły moje życie. Nie mam obecnie tych dokuczliwych objawów fizycznych-przedtem często czułem nieprzyjemny ból brzucha.Lekarze wykluczyli chorobę, a jeden z nich zasugerował wizytę u psychologa, bo jego zdaniem przyczyną był stres.Miał rację.Nawet nie zdawałem sobie sprawy z powiązań różnych rzeczy w moim życiu z dolegliwościami, które miałem.Idąc na terapię czułem się przytłoczony, a czasem przerażony.W zasadzie po każdym kolejnym spotkaniu z Dawidem czułem się lepiej.Ma niesamowite wyczucie sytuacji, jest wnikliwy, cierpliwy i wyrozumiały.Do tego ma dużą wiedzę i doświadczenie. Potrafił spokojnie wytłumaczyć i wyjaśnić mi wiele spraw.No i te pytania, które zadaje.Czasem nie wiedziałem jak na nie odpowiedzieć ani nawet co myśleć, ale po jakimś czasie sam dochodziłem do odpowiedzi.Czasem bardzo zaskakującej mnie samego, a jednocześnie uwalniającej od napięcia, którego tyle w sobie nosiłem.Ani razu nie poczułem się w gabinecie Dawida oceniany.Od początku czułem się w 100% akceptowany.Ta terapia była dla mnie naprawdę niesamowitym doświadczeniem.Teraz jestem szczęśliwy i dumny z siebie, że dotrwałem do jej końca.To się opłaciło.Zachęcam do terapii u Dawida. Super fachowiec i bardzo ciepły człowiek.Do tego z poczuciem humoru.Naprawdę polecam.Michał.

  Dawid Frąckowiak2017-12-13

  Dziękuję Michale za te słowa! Bardzo się cieszę, że Ty cieszysz się inną, lepszą jakością swojego życia. To przede wszystkim Twoja zasługa, tj. efekt Twojej pracy i podjętego ryzyka - najpierw podjęcia terapii, potem poruszania na niej trudnych dla Ciebie kwestii, a wreszcie wprowadzenia w życie zmian, których chciałeś. Serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za powodzenie Twoich planów!!! Pozdrawiam, Dawid.

 • M
  Lokalizacja: KU NOWEMU Pracownia Wspierania Rozwoju i Zmiany Dawid FrąckowiakUsługa: konsultacje psychologiczne

  Dwie pierwsze wizyty i dwa pozytywne dni po wizytach. Pan Dawid to pierwszy mężczyzna na mojej terapeutycznej drodze. Po kilku minutach w gabinecie udziela się spokój ,dostrzegłem cierpliwość by pacjent poczuł się komfortowo i bezpiecznie. Czas mija szybko ale nie odczuwałem presji że mój czas jest limitowany i się kończy . Zapewnie dwie wizyty to jedynie poznawanie się i wstęp do właściwej terapii ale to pierwsze odczucie jest bardzo ważne i wiele determinuje. Mam nadzieję że cytując słowa piosenki Kuby Sienkiewicza ,,co ja tutaj robię, coTy tutaj robisz,, za jakiś czas będę potrafił na to sobie odpowiedzieć jak i na pytanie co będzie po terapii ? I fajnie że nie ma na stoliku tych chusteczek i można wybrać fotel. Dziękuję za przyjęcie M. M.

  Dawid Frąckowiak2017-10-01

  Dziękuję za te słowa Panie Marku. Pytanie skierowane do siebie "dokąd zamierzam samego siebie zaprowadzić?" jest warte zastanowienia i włożonego w to wysiłku. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia! Dawid Frąckowiak.

Pytania pacjentów (2)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Witam serdecznie, mam 41 lat, jestem psychologiem. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku psychologia – specjalność psychologia kliniczna na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS Wydział Zamiejscowy w Poznaniu oraz studia magisterskie na kierunku filozofia – specjalność komunikacja społeczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłem również Podyplomowe Studium Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie pogłębiam swoje umiejętności psychoterapeutyczne, uczestnicząc w pięcioletnim całościowym kursie psychoterapii w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii w Poznaniu, atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Doświadczenie zawodowe zdobywałem m.in. na Oddziale Dziennym w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego oraz w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi w Poznaniu. Odbyłem również staż w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Kościanie. Uczestniczyłem i nadal regularnie uczestniczę w licznych szkoleniach z zakresu psychoterapii, psychologii klinicznej oraz seksuologii. Posiadam doświadczenie w pracy z klientami indywidualnymi oraz grupami.

  W praktyce psychoterapeutycznej integruję dorobek sprawdzonych naukowo nurtów psychoterapii i korzystam z różnych technik terapeutycznych, które starannie dobieram, dostosowując je do indywidualnych trudności i potrzeb klienta. W pracy cenię relację z drugim człowiekiem, starając się już od pierwszego spotkania budować przestrzeń do jego rozwoju i zmian. Pracując nad obszarami problemowymi klienta wykorzystuję również jego mocne strony. Jako psycholog pracuję zgodnie z zasadami Kodeksu Etyczno – Zawodowego Psychologa. Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji u doświadczonego i certyfikowanego superwizora.

  Zapraszam na sesje, gdy:

  - masz trudność w zaakceptowaniu siebie
  - potrzebujesz większej motywacji
  - masz trudność w podjęciu decyzji
  - czujesz, że nie jesteś w pełni zadowolony(a) ze swojego życia, masz poczucie "utknięcia" w życiu
  - jesteś niezadowolony(a) ze swojej samooceny
  - chcesz zmienić coś w swoich relacjach, np. z rodzicami, partnerem/partnerką, przyjaciółmi, znajomymi
  - doznajesz przemocy
  - jesteś agresywny(a) lub stosujesz przemoc
  - doświadczasz kryzysu
  - masz problemy w pracy
  - przeżywasz dużo poczucia winy lub wstydu
  - doświadczasz silnego lęku czy niepokoju
  - doświadczasz niechcianych, wstydliwych, powodujących napięcie i niepokojących cię myśli
  - masz problem z powtarzaniem różnych czynności (np. myciem się, sprawdzaniem i in.)
  - odczuwasz obniżony nastrój
  - chcesz wyrzucić z siebie trudne emocje
  - masz problem z akceptacją swojego ciała
  - przytłacza Cię stres
  - czujesz się przytłoczony lub przygnębiony
  - masz problemy ze snem lub jedzeniem
  - chcesz nauczyć się lepiej dbać o swoje prawa lub odmawiać
  - chcesz się rozwijać i lepiej kontaktować się ze sobą
  - chcesz tworzyć inne związki niż do tej pory
  - potrzebujesz wsparcia psychologicznego

  W trosce o dobro Pacjentów oraz o jak najwyższą jakość oferowanych usług stale pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności terapeutyczne.

  Dwie naczelne zasady, których przestrzegam w pracy jako psycholog i terapeuta to dyskrecja i szacunek. Obowiązuje mnie tajemnica zawodowa. Każdego człowieka uważam za niepowtarzalną jednostkę.

  Prywatnie lubię wycieczki rowerowe, interesującą książkę i dobre kino. Uwielbiam też rozmawiać z ludźmi - zawodowo, ale również prywatnie, z przyjaciółmi.

  Zapraszam na konsultację. Razem zastanowimy się, jakiego rodzaju pomoc jest Tobie potrzebna. Posiadam doświadczenie w różnych obszarach pomocy psychologicznej. Postaram się znaleźć rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie.

  Pierwsza konsultacja indywidualna trwa 60 minut (koszt 150 zł) lub 90 minut (koszt 200 zł). Sesja terapeutyczna indywidualna trwa 60 minut i kosztuje 150 zł. Konsultacja oraz sesja terapii pary trwa 60 minut i kosztuje 180 zł. W przypadku indywidualnych konsultacji 90 - cio minutowych proszę o zaznaczenie tego w wiadomości.

  W przypadku konsultacji online (poprzez Skype) po umówieniu wizyty proszę o kontakt mailowy. Po skontaktowaniu się wysyłam mailem dane do przelewu. Obowiązuje płatność z góry na co najmniej jeden dzień przed terminem konsultacji.

  W przypadku odwołania wizyty proszę o informacje co najmniej 24 godziny przed umówionym terminem, najpóźniej do godz. 16 - tej dnia poprzedniego. Wizyta odwołana później jest w pełni płatna.

  Bezpośredni kontakt telefoniczny do mnie, adres e - mail oraz szerszy opis oferty znajdą Państwo na mojej stronie www.kunowemu.pl

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychologia kliniczna

Edukacja

 • Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS w Poznaniu - psychologia - specjalność psychologia kliniczna - studia magisterskie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - filozofia- specjalność komunikacja społeczna - studia magisterskie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - profilaktyka społeczna i resocjalizacja - studia podyplomowe

Znajomość języków

 • angielski

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Poznański Ośrodek Zdrowia Psychicznego w Poznaniu
 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci i Młodzieży ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi w Poznaniu

Certyfikaty

Zdjęcia