dr n. med.

Dariusz Mercik

Ginekolog, Endokrynolog

42 opinie +dodaj

Poproś o kalendarz wizyt

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie ginekologii i chorób kobiecych oraz endokrynologii. Szczególnie ceniony za pracę na trudnych przypadkach. W swojej pracy ceni precy... więcej

Adresy i cenniki

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie ginekologii i chorób kobiecych oraz endokrynologii. Szczególnie ceniony za pracę na trudnych przypadkach. W swojej pracy ceni precyzję i innowacyjność.

  Dodatkowo Prezes Fundacji Gyncentrum skupiającej się na prowadzeniu badań w zakresie diagnostyki i leczenia niepłodności.

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Po pierwsze ogromna wiedza i profesjonalizm, w moim przypadku rozpoznał przyczynę choroby bezbłędnie, diagnoza padła na pierwszej wizycie i była trafna. Cenie jego wiedzę i nie żałuje wizyty u takiego specjalisty, ponieważ poprzedni lekarz leczył moje schorzenie nie stawiając właściwie żadnej diagnozy, a pan dr. Mercik od razu przeszedł do sedna i za taką postawę go niezmiernie cenię.

 • bardzo dobry

  Podpisuję się pod wszystkimi pozytywnymi opiniami:) Leczyłam się u dr Mercika na bezpłodność i nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń. Początkowo podchodziłam do jego metod sceptycznie, ale dziś wiem, że jego decyzje były trafione, ponieważ jest bardzo dobrym lekarzem. Jestem pod wrażeniem Jego opanowania, wiedzy i kompetencji . Stawia sprawę jasno, nie owija w bawełnę. Delikatność w trakcie badania, umiejętność postawienia prawidłowej diagnozy, właściwy dobór metod leczenia, kultura osobista, wszystko to sprawia, że gorąco polecam dr Mercika, szczególnie parom leczącym się na bezpłodność.

 • bardzo dobry

  Z czystym sumieniem polecam Pana doktora! Trafilismy do niego po 4 latach staran, nieudanych terapiach hormonalnych i inseminacjach. Podjelismy decyzje o in vitro. Mimo skomplikowanej stymacji udalo sie za pierwszym razem! Obecnie mam 2,5 letniego synka i plany na powrot do kliniki po rodzenstwo dla naszego smyka. Nie ma slow uznania i wdziecznosci dla dr Mercika za to co dla nas zrobil.

 • bardzo dobry

  Pan doktor Mercik, jest moim lekarzem od 4 lat.Jak dla mnie konkretny, rzetelny,nie nastawiony na pieniądze!!! Czytam, że małomówny. Jak dla mnie wystarczająco komunikatywny. Do lekarza chodzi się z konkretnymi rzeczami, a nie rozmawia o wczorajszym dniu. Zawsze mam odpowiedź na nurtujące mnie pytanie.Walczymy z mężem o dzidziusia. Pan doktor robi wszystko co może. Trzeba zawsze pamiętać, że jest lekarzem a nie cudotwórcą.Pełna kultura.Polecam serdecznie wszystkim, szczególnie paniom, które borykają się z niepłodnością.

 • bardzo słaby

  Staramy się z mężem o dziecko, polecono nam dr Mercika i jego Gynecentrum. Doktor może i wiedzę ma ale jej nie wykorzystuje. Na wizycie praktycznie milczy. Krótko i zdawkowo odpowiada na pytania - nic od siebie. Zalecił nam in vitro - poddaliśmy się. Oczywiście 100%płatne (w czasach kiedy było dotowane) bo jak stwierdził pan doktor "i tak się nie załapiemy na dofinansowanie". Wpakował we mnie całą serię hormonów jak to przy in vitro. Nie powiodło się. Dopiero po zabiegu dowiedziałam się od innego lekarza, że nie mogło się powieść przy makabrycznie niskim poziomie wit. D i zbyt wysokim tsh. Natomiast, gdy pytałam Mercika czy robić jakieś dodatkowe badania, czy te które są, są dobre? - milczał. Straciliśmy ok15tys. nie licząc kasy za dojazdy. A teraz jeszcze Gynecentrum robi problemy bym mogła dostać kopię moich badań. Bo pomimo tego, iż za wszystko płaciliśmy horrendalne kwoty nigdy nie dostaliśmy wyników do ręki.

 • bardzo dobry

  Jestem pacjentką doktora Mercika od kilku miesięcy. Od samego początku czułam, że trafiłam w dobre ręce. Jest człowiekiem bardzo konkretnym- stawa diagnozę pewnie i..trafnie :) Można odnieść wrażenie, jak przeczytałam w poniższych wypowiedziach, że jest "oschły" i "gburowaty", ale to bardzo mylne. Jest doktorem, którego pacjenci borykają się z niezwykle trudnym problemem jakim jest niepłodność, dlatego uważam, że takie konkretne, rzeczowe podejście do pacjenta i jego problemu jest jak najbardziej na miejscu. Moje szanse na dziecko są wyjątkowo małe, mimo to doktor nie odbiera mi nadziei. Skupia się jedynie na tym niewielkim procencie szans jakie mam. Bardzo mu jestem wdzięczna za to i za serdeczność która od niego bije. Ze sposobu leczenia jestem również zadowolona- przebyłam już dwie stymulacje które przebiegły owocnie i bez najmniejszych problemów. Polecam doktora Mercika z całego serca. Mimo, że jeszcze nie udało mi się osiągnąć celu, wiem że jestem w dobrych rękach.

 • dobry

  Dr Mercik jest normalny w porównaniu do lekarzy, przez których przeszłam. Jest miły, uśmiechnięty, rzeczowo odpowiada na pytania, bada bezboleśnie, nie czuje się w jego obecności żadnej krępacji. Może jest i mało mówny ale i bardzo opanowany wiec uważam, że to jest jego sposób bycia. Prosiłam o zmianę leków do stymulacji, bo źle się czułam przy pierwszym podejściu, zapisał mi takie, że mi nic po nich nie było. Ja jestem zadowolona ale i tak dużo zależy od organizmu. Wiedzę ma to na pewno.

 • neutralny

  ciężko mi się wypowiadać co do skuteczności leczenia , bo jeszcze mi się nie udało lekarz bardzo małomówny ,swoim podejściem nie zachęca do kontynuacji leczenia , wizyty krótkie- dosłownie dzień dobry - proszę się rozebrać i już daje do zrozumienia że nie ma czasu ... wypisuje drogie hormony do stymulacji a po lutinus za prawie 200 zł , który jest zwykłym progesteronem - nawet się nie zapyta czy pacjenta stać na taki lek ...a mógłby go zastąpić zwykłą luteiną , tak jakby wszyscy znajdowali pieniądze na ulicy...

 • bardzo dobry

  A ja jestem po nieudany pierwszym IVT pod 'nadzorem' p. dr Mercika. Mimo to ufam Panu dr, wiem że robi wszystko co w jego mocy. Długie lata leczenia i diagnostyki - u Pana dr usłyszałam co naprawdę mi dolega ... za co jestem mu bardzo wdzięczna. Prawda że małomówny - ale wie co robi. Lubie takich ludzi i szczerze polecam dr wszystkim.

 • bardzo słaby

  Jestem bardzo nie zadowolona z wizyty u tego Pana - konsultacja polegała na tym, że spisał sobie do swojego kajecika wyniki badań, które przyniosłam i kazał zrobić kolejne, ja nie dowiedziałam się nic. USG dopochwowe było żenujące - pomijając to, że nie zauważyłam aby Pan doktor założył na głowicę nową prezerwatywę przed moim badaniem, a ta która już była na głowicy nie wiadomo ile razy była używana, zabrakło spódniczek jednorazowych - po mojej sugestii że mógłby jednak coś zorganizować bo mam krótką bluzkę i będę świecić pupą w drodze na fotel (chodziło mi o przyniesienie świeżych) zaproponował, że może mi przysunąć parawanik bliżej - żenada.

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online

Ewa Puchała

ginekolog,  seksuolog,  położna

Umów się