dr n. med.

Dariusz Dusza

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg, Proktolog

13 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
14 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Chirurg, proktolog, kierownik placówki medycznej Procto-Med, ordynator oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu, doktor nauk medycznych w zakresie medycyny. Porady… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4

Ogólna ocena
14 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne "Procto-Med"

  To moja kolejna wizyta u pana doktora,lekarz konkretny,rzeczowy,odpowiada na wszystkie pytania dokładnie i rzeczowo zdiagnozował źródło choroby i skutecznie mnie leczy.Polecam wszystkim którzy potrzebują pomocy w tych intymnych problemach.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne "Procto-Med"

  Bardzo dobry i kompetentny Pan doktor. Pełen profesjonalizm. Wysoka kultura osobista. Rzeczowy wywiad i diagnoza. Diagnoza, której nikt wcześniej nie potrafił postawić. Zajął się "beznadziejnym" przypadkiem. Dał nadzieję, którą przed nim, wszyscy lekarze odebrali pacjentowi i jego rodzinie. Leczenie w toku. Gorąco polecam!

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne "Procto-Med"

  Porada lekarska fachowa, Pan doktor wysłuchał mnie z uwagą i nakreślił jak sobie poradzić z moją dolegliwością. Leczenie w toku.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne "Procto-Med"

  Lekarz rzeczowy , szczegółowo przeprowadzony wywiad.Wyjaśnia wszystko jasno i zrozumiale.Obsługa bardzo miła.Polecam.

 • P
  Lokalizacja: Samodzielny Publiczny Szpital Miejski w Sosnowcu

  Lekarz stara się cały czas dominować nad pacjentem, okazując swą wyższość i traktując go z góry, bardzo nieuprzejmy. Nie jest zainteresowany dokumentacją medyczną pacjenta. W jego prywatnym gabinecie Procto-Med w Sosnowcu nie ma możliwości wykonania zapisu wideo z badania jakim jest rektoskopia, co w innych nawet tańszych gabinetach jest już dawno standardem. Wynik/opis wykonanego badania rektoskopii pacjent otrzymuje odręcznie napisany przez lekarza na recepcie - w obecnych czasach standardem jest czytelny wydruk opisu/wyniku badania z komputera. Dla własnego zdrowia zdecydowanie odradzam wizyty u tego pana.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo dobry kontak. Konkretny i rzeczowy, wytłumaczył na czym polega problem, obrzerny wywiad z pacjentem (czyli chciał słuchać co jest rzadkością w dzisiejszych czasach). Szczerze polecam

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Samodzielny Publiczny Szpital Miejski w SosnowcuUsługa: Operacja wycięcia polipów z odbytu

  Bardzo dobry lekarz, miły, rzeczowy, trafna diagnoza, szybkie przyjęcie do szpitala, szybka operacja.Dzisiaj mija 2 tygodnie od zabiegu i czuję się coraz lepiej.W szpitalu nr 1 w Sosnowcu gdzie doktor Dusza jest ordynatorem na oddziale pracują wspaniałe pielęgniarki, przemiłe, uczynne, pilnie wywiązującę sie ze swoich obowiązków i wychodzące nawet poza nie.Żeby nie było wątpliwości nie dałam ani grosika łapówki bo mnie nawet nie stać przy rencie w wysokości 614 zł.Dziękuję Panie doktorze i Paniom pielęgniarkom.Polecam.

 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pełny profesjonalizm.Miły , sympatyczny lekarz.Wizyta przebiegła w niekrępujący sposób.Polecam wszystkim.Nie ma czego się obawiać.Pozdrawiam

 • E

  Nie polecam nikomu wizyty u tego lekarza. Po przez jego odpowiedz na pytanie "czy po zabiegu wystąpią jakieś komplikacje?" odpowiedział że "nie" można było uwierzyć w dobre intencje jednak tak sie nie stało. Przebyty zabieg w czerwcu 2014 dzięki któremu skutki odczuwa sie po dziś dzień.

 • R

  Zdecydowanie odradzam wizyty u tego pseudo specjalisty. Po pierwsze błędna diagnoza (uważał, że operacja musi być wykonana natychmiast pomimo stanu zapalnego, co okazało się dużym błędem i mogłoby spowodować spore powikłania). Dodatkowo beznadziejny kontakt z pacjentem, którego traktuje jak klienta - płać i nie pytaj nic. Ogólnie odradzam, szkoda pieniędzy, czasu i przede wszystkim ZDROWIA.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Chirurg, proktolog, kierownik placówki medycznej Procto-Med, ordynator oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu, doktor nauk medycznych w zakresie medycyny. Porady i konsultacje lekarskie dotyczą chorób i schorzeń jelita grubego i odbytnicy. Są to choroby zapalne i nowotworowe. Objawy tych chorób są bardzo często uciążliwe i długotrwałe, mają charakter nawracający i w efekcie uniemożliwiający sprawne funkcjonowanie w życiu codziennym. Krwawienia czy zmiany ropne zaobserwowane w okolicach odbytu, odczuwalne guzki, bóle, a także nietrzymanie stolca i gazów związane z wiekiem, po przebytych urazach oraz po porodach to tylko nieliczne z nich. Kwalifikuję pacjentów do planowych zabiegów operacyjnych, wykonuję zabiegi endoskopowe (rektovideoskopia) oraz badania ultrasonograficzne, prowadząc złożoną diagnostykę i opiekę pooperacyjną nad pacjentem, dbając o jego pełny powrót do zdrowia.
  W 1985 roku ukończyłem Śląską Akademię Medyczną, zaś w 1988 i 1992 roku kolejno uzyskałem pierwszy i drugi stopień specjalizacji medycznych. W 1996 roku zdobyłem tytuł doktora nauk medycznych na Śląskiej Akademii Medycznej w zakresie medycyny. Od 2008 roku jestem także kierownikiem oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Miejskiego w Sosnowcu.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna