Adres

Najbliższy termin

Pokaż kalendarz
Gotówka
74 633.....

Konsultacja (od 80 zł)

Badanie do metody tomatisa (60 zł)

Zwykła wizyta (od 60 zł) + 13 więcej

Biofeedback-komputerowe treningi mózgu (50 zł)

Psychoterapia dzieci , młodzieży,dorosłych (80 zł)

Diagnoza i terapia logopedyczna/psychologiczna /pedagogiczna (80 zł)

Pokaż więcej usług

Moje doświadczenie

O mnie

- Neuroterapeuta EEG-Biofeedbacku, wykonywanie zapisu badania EEG. - Szkolenie w 2003r. u dr Michaeli Pakszys w EEG-Instytucie -Warszawa. - Neurote...

Zobacz pełen opis


Leczone choroby

 • zaburzenia emocjonalne
 • dysleksja
 • depresja
Pokaż wszystkie leczone choroby

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
22 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
A
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

Bardzo miła atmosfera i jasno określone zadania do realizacji. Syn troszeczkę się stresował przed wizyta ale sam stwierdził ze niepotrzebnie. Pani była bardzo cierpliwa, miła i kompetentna. Z wizyty wynieśliśmy dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Jeżeli będzie taka potrzeba na pewno wrócimy. Bardzo dziękuje za pomoc.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

K
Lokalizacja: Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska Problemy z mową, brak energii, słaba pamięć

Mój syn od kilku lat choruje na Stwardnienie Rozsiane. Miał duże problemy z mową, praktycznie nie udzielał się podczas rozmowy. Jak wracał do domu, to nie miał na nic siły i szedł spać. Po pierwszym etapie metody Tomatisa zyskał więcej energii, co objawiało się tym, że mniej spał w czasie dnia i był w stanie więcej zrobić. Po drugim etapie lepiej mówi , więcej pamięta i lepiej się koncentruje. Zaskakuje mnie bardzo podczas rozwiązywania krzyżówek, potrafi rozwiązać całą! Przypomniał sobie wiele słów, których już nie pamiętał. Jak odwiedzili go znajomi, to popisywał się znajomością trzech języków i zabawiał gości zamiast ucinać sobie drzemki. Czekamy na dalsze postępy po trzecim etapie. Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Danusi za jej dobre serce i pomoc. Bardzo polecamy! Jeśli ktoś zmaga się z trudnościami typu: brak energii, problemy z mową, problemy z pamięcią, słaba koncentracja, problemy emocjonalne to jest na to łatwy sposób.

Danuta Stempowska

Cieszę się bardzo z zauważalnych i wręcz zaskakująco szybko pojawiających się efektów u Krzysia(dorosłego i mądrego faceta po studiach ,którego dopadła ta paskudna choroba ).Znam Go od dziecka i przykro było mi patrzeć na to,co choroba potrafi zniszczyć -mimo bardzo wysokiego potencjału intelektualnego i emocjonalnego u człowieka.Mózg jest plastyczny jak długo żyjemy i oddychamy.Trening słuchowy Tomatisa zalecany jest także w książce "Jak naprawić uszkodzony mózg-Od udarów i chronicznego bólu po choroby neurodegeneracyjne" osobom po udarach,wylewach ,urazach głowy.Życzę gorąco dalszych postępów w zdrowieniu i pozdrawiam serdecznie .

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

Polecam bardzo Panią Danutę Stempowską ze Świdnicy.Byliśmy z Mikołajem już drugi raz na badaniu EEG we śnie,synek jest trudnym dzieckiem a Pani Danusia ma profesjonalne podejście do dzieci.Dzięki Pani udało się zrobić badanie.Bardzo dziękujemy i na pewno będziemy wracać do Centrum Progres w Świdnicy.Pozdrawiamy rodzina Urbanowskich z Mikołajem!

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

M

Od wielu lat poszukiwałam pomocy dla mojego syna, któremu w prawidłowym rozwoju przeszkadza nadpobudliwość psychoruchowa. W końcu trafiłam na Poradnię prowadzoną przez Panią Danutę Stempowską w Świdnicy. Polecam Centrum Progres prowadzone przez Panią Danutę - jest to miejsce, w którym spotkać można świetnych specjalistów, osoby zaangażowane i życzliwe. Dojeżdżałam do Poradni z dość daleka, ale warto było.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

F
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Niestety nie otrzymalam pomocy w zakresie problemu z jakim przybylam do Pani psycholog. Przez cala wizyte przegladalam czasopisma, ksiazki i ogladalam filmiki na komputerze zwiazane z metoda Tomatisa. Na koncu po prawie 2 godzinach Pani zainteresowala sie corka i zaczela robic jakies testy. Na szczescie w pore je przerwalam bo moje dziecko zaczelo zwyczajnie plakac ze strachu. Za cala wizyte zaplacilam 160 zl.

Danuta Stempowska

Sporo czasu zabrało wysłuchanie informacji zarówno od mamy jak i od ojca o prawdopodobnej genezie problemów u dziecka.Były do omówienia tematy,przy których obecność dziecka była niewskazana.Początkowo tato zajmował się córką w pokoju zabaw gdy ja rozmawiałam z mamą w sąsiednim gabinecie a następnie sam spontanicznie dołączył do rozmowy a dziecko będąc obok w pokoju samo zaczęło się po prostu nudzić. Wizyta była umówiona przez mamę na późne sobotnie popołudnie (pracownicy poradni zdążyli już wykonać swoje diagnozy i terapie i cieszyć się odpoczynkiem w domu-a pracuje w naszej poradni ponad 10 specjalistów ). Problem nakreślony został przez telefon przez mamę dość ogólnikowo (nie było sprecyzowane czy ma być to konkretna diagnoza-badanie czy terapia ) dlatego też celem rozeznania problemu i skierowania do odpowiedniego specjalisty zgodziłam się na tę konsultację . Nie wszystko da się omówić telefonicznie na rozmowie rejestracyjnej-pewne sprawy wypływają później w trakcie wywiadu z rodzicami.Podczas rozmowy z matką dopytywałam o różne sprawy -m.in.wypełniałyśmy skróconą wersję ankiety dla rodziców dotyczącej zaburzeń Integracji Sensorycznej .Potem tato skorygował wyniki ankiety o swoje spostrzeżenia i czas leciał.Wyniki tej wstępnej ankiety spowodowały kolejne moje pytania dotyczące m.in.wpływu odżywiania na nasilenie objawów .Celem wykluczenia innych źródeł problemu niż tylko błędy wychowawcze rodziców pokazywałam im literaturę na te tematy .Znam ten podstawowy problem dziecka z szerszej perspektywy,np. PNEI (psycho-neuro-endokryno-immunologii ) i wiem z doświadczenia życiowego ,że nie wszystko da się wyeliminować w prosty ,znany od lat i jedynie słuszny sposób.Są też inne pomocne metody znane i stosowane od lat zarówno na świecie jak i w Polsce w dużych miastach akademickich a u nas na prowincji nieznane :

http://www.fas.org.pl/aktualnosci/33-co-robimy/projekty/zrealizowane-projekty/51-zarzadzanie-oporem-przed-zmiana-i-psychosomatyka
http://www.apd-medical.pl/pl/o-apd/profile-kliniczne-pacjentow-z-/
http://www.apd-medical.pl/pl/profesjonalisci/lista-osrodkow-diagnostycznych/
http://pstis.pl/pl/html/index.php?v2=block&str=podstrona_kwestionariusz
http://pstis.pl/pl/html/index.php?v2=block&str=podstrona_objawy
http://pstis.pl/pl/html/index.php?v1=block&str=podstrona_biuletyn-artykuly&mode=list

Po naciskach mamy aby po 2 godzinach rozmów z rodzicami zająć się jeszcze w tym dniu o późnej godzinie badaniem dziecka niestety nie odmówiłam i tu mam głównie do siebie pretensję.Chodziło mi o tzw."dobro dziecka" a "dobrymi chęciami jest podobno piekło wybrukowane" .Zaczęłam od łatwiejszej części diagnozy ,która wstępnie niestety potwierdziła moje przypuszczenia. Zadanie to było zbyt trudne dla dziecka i rozpłakało się.O tej późnej sobotniej porze oprócz napotkanych trudności z testem oraz wcześniejszej nudy i zmęczenia zapewne nadszedł już też czas na kolację i kąpiel a nie na wizyty i testy.Niestety takie teraz czasy,że rodzice czasem pracują w odległych miastach i zanim wrócą do domu zostają im tylko późne godziny na załatwianie takich spraw.Mimo wizyty trwającej ok.3 godzin policzyłam za 2 godziny konsultacji mając na uwadze fakt ,że rodzic nie uzyskał gotowej odpowiedzi na pytanie :TAK czy NIE ? a decyzję rodzice podejmą po tym ,gdy dziecko zostanie zdiagnozowane u innego-dobranego do problemu specjalisty.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

K

Trafiłam do Pani Danuty w czwartym miesiącu ciąży z silną nerwica lękową, którą wcześniej leczyłam przez rok lekami oraz wizytami u psychologa,inną metodą. Kiedy dowiedziałam się,że jestem w ciąży natychmiastowo odstawilam leki, mój stan się pogorszył,lęki były nie do zniesienia i musiałam szukać sposobu na walkę z chorobą, który nie zaszkodzi Maluszkowi. Dlatego zdecydowałam się na metodę Tomatisa oraz wsparcie Pani psycholog,raz w tygodniu. Już po pierwszym etapie Tomatisa powoli wracał spokój, przede wszystkim sen a twarz stała się bardziej pogodna. Z każdym etapem było coraz lepiej a po trzech etapach i 4 miesiącach wizyt u Pani psycholog lęki zdecydowanie się zredukowaly, wróciło pozytywne podejście i radość. Tak dobry stan emocjonalny udało się osiągnąć w zaledwie 4 miesiące, czego nie osiągnęłam przez rok przy pomocy leków oraz z wizytami u psychologa 2 razy w tygodniu. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w momencie, w którym najbardziej tego potrzebowałam.

Danuta Stempowska

Gratuluję niespodzianki-ślicznej kruszynki ,która już jest na tym świecie.Cieszę się,że zaufała nam Pani.Ma Pani ogrom siły w sobie a my tylko pomogliśmy Pani te siły wyzwolić.Zaufała nam Pani zarówno w sprawie nowych i nieznanych Pani Metod terapeutycznych(Metoda Tomatisa, EEG-Biofeedback,zmiany dietetyczne) jak i znalazła nić porozumienia z naszą fachową pomocą -z jedną z naszych psycholożek : z p. Kasią.To razem dało te wspaniałe efekty.Mamy nadzieję,że także maluszek w Pani brzuchu wcześniej skorzystał z dobrodziejstwa Metody Tomatisa(tzw."Efektu Mozarta").Cała załoga naszej poradni cieszy się razem z Panią z efektów terapii ,przyjścia na świat ślicznej córeczki i szybkiego porodu.Tak trzymać!!!

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

M
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Spędziłem ponad godzinę i wydałem 80 złotych aby posłuchać jak wspaniała jest metoda Tomatisa, mimo że nie byłem nią w ogóle zainteresowany. Bardzo silne działania marketingowe. W dodatku w czasie wizyty aż 3 razy ktoś wchodził do gabinetu bądź dzwonił, a Pani Danuta odbierał. Ani krzty spokoju i intymności podczas wizyty.
Myślałem że poszedłem po poradę, a otrzymałem product placement.

Danuta Stempowska

Przykro mi,że nie otrzymał Pan tego,czego oczekiwał.W późnych godzinach wieczornych (a tylko taka pora Panu pasowała -po intensywnej pracy i właśnie tego a nie innego dnia ) sekretarka jest już w domu a moje specjalistki od psychoterapii kąpią i usypiają dzieci.Wizyta Pana o tej porze dnia nie była dla mnie wygodna ale nie chciałam zostawiać Pana bez rozmowy (nie da się przez telefon doprecyzować problemu) i pomocy -rozpoznawałam problem aby przekazać propozycję wizyty u naszych specjalistów. Jest to powód,że musiałam pełnić w tym czasie rolę dyrektora,terapeuty,sekretarki.Z Pana rozmowy wynikało,że chce Pan terapii ale nie ma na to czasu i z tego powodu zaproponowałam Metodę Tomatisa z możliwością wykonania jej części w domu w korzystnym i wygodnym dla Pana czasie .Ponieważ nie znał Pan tej metody zajęło mi to trochę dodatkowego czasu aby ją objaśnić.Uczciwie wg mnie policzyłam tylko za 1-godzinną wizytę ,w której trwała nasza wstępna rozmowa a dodatkowego mojego czasu nie policzyłam.Szkoda,że tego wieczoru Pan nie powiedział wprost ,że nie interesuje Pana nic innego poza tą jedną jedyną formą terapii realizowaną wcześniej w wielkim mieście a nie stosowaną w naszym małym powiatowym mieście.Nasi specjaliści stosują też inne efektywne dla pacjentów formy terapii a każdy ma jakieś swoje ulubione widząc szybkość zmian w nastroju,funkcjonowaniu . Nasza poradnia nie dorosła do Pana wymagań .Przykro mi ,ale nie każdego pacjenta możemy zadowolić szczególnie gdy z góry deklaruje,że nie ma czasu na terapię.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

P
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Wizytę uznałabym za udaną, gdyby nie namawianie mnie do zakupu dżemików Flavon. Połowa spotkania poświęcona była marketingowi produktu. Niestety nie wrócę ponownie do P. Danuty.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

M

Jestesmy rodzicami siedmioletniego chłopca, w wieku 4 lat zdiagnozowano u Jasia Autyzm.
Pierwszy rok po diagnozie był dla nas bardzo ciężki, aby pogodzić sie z niepełnosprawnością synka.
Sporo czasu minęło w poszukiwaniu pomocy dla naszego dziecka. Trafiliśmy do Centrum Progres w Swidnicy u Pani Danusi Stempowskiej.
Jaś jest w tym momencie po dwoch sesjach Tomatisa i juz wkrotce bedzie podchodził do trzeciej.
Długo nie czekaliśmy na efekty! Nasz synek otworzył sie na swiat i ludzi. Jest coraz bardziej samodzielny, potrafi ubrać sam piżamkę, umyć zeby, co wczesniej nie było możliwe. Wizyty w salonach fryzjerskich były dla nas koszmarem. Pare dni temu dał sobie obciąć włoski bez krzyku i płaczu :)
Coraz cześciej na zadawane pytanie słyszymy odpowiedz.
Jaś nie wiedział jak ma na imię pomimo tego, ze prawie codziennie mu to powtarzaliśmy. Po drugiej sesji odpowie jak sie nazywa, jak ma na imię mama, tata, babcia czy dziadek!
Każda wizyta w centrum była dla nas, a w szczególności dla Jasia miłym doznaniem. Chcielibyśmy podziękować pani Danusi i całej jej załodze za wspaniała współpracę a przede wszystkim za pomoc dla naszego synka.

Danuta Stempowska

Cała załoga naszej poradni cieszy się wraz z Państwem ze zmian w funkcjonowaniu Jasia.Dokonywało się to na naszych oczach i dlatego jesteśmy pełni podziwu jak wiele możliwości na dokonywanie korzystnych zmian tkwi w organizmie dziecka(człowieka). Do powodzenia naszej pracy terapeutycznej dołożyły się zarówno zmiany dietetyczne,zrozumienie sensu ich wprowadzenia,wola współpracy rodziców z naszymi specjalistami (terapeuci Integracji Sensorycznej-w tym Metody Tomatisa ,neurologopedzi,psycholodzy).Razem z Państwem możemy przenosić góry i pomagać nadal Jasiowi w pokonywaniu Jego trudności.Wysyłamy światełka radości i nadziei do Was w dalekiej Wielkiej Brytanii.Czekamy na kolejne wizyty Jasia u nas w poradni w Świdnicy.Nawet tylko kurtuazyjne.Pozdrawiam wraz z Moniką i całą resztą wspaniałych fachowców.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

J
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Centrum PROGRES to miejsce, w którym odzyskałam zdrowie, spokój i radość życia.
Do Pani Danuty trafiłam w trakcie leczenia farmakologicznego depresji. Oprócz znacznie obniżonego nastroju borykałam się z napadami lęku, bezsennością, zaburzeniami łaknienia i nerwicą. Tuż przed czterdziestką czułam się psychicznie i fizycznie jak wrak człowieka. Tabletki zażywałam od roku, ale rezultaty nie były satysfakcjonujące, a skutki uboczne (mdłości,świąd ciała, bóle żołądka) co raz bardziej dokuczliwe.
Zaczęłam szukać terapii wspomagającej. I, całe szczęście, znalazłam w internecie centrum Pani Danuty. Z każdym kolejnym etapem czułam "powrót do normalności". Badania również obrazowały co raz lepszy stan mojego zdrowia psychicznego. Dwugodzinny relaks po ciężkim dniu był wrażeniem NIEZAPOMNIANYM. Powoli powracał spokojny, głęboki sen, łaknienie, uśmiech a odchodził natłok myśli, nieuzasadniony lęk . Po konsultacji z dietetykiem wycofałam z diety gluten i nabiał (zapewniam,że nie jest to aż takie trudne:). Teraz po prostu CIESZĘ SIĘ ŻYCIEM!

Dziękuję!!!
Joanna Sz. lat 39, Strzegom

Danuta Stempowska

Cieszymy się wraz z Panią,że mogła Pani w końcu wyjść z tej uciążliwej farmakoterapii i skorzystać z innych metod terapii w naszej poradni.Na naszych oczach z dnia na dzień ,z etapu na etap podczas Metody Tomatisa Pani twarz rozluźniała się,stawała się pogodniejsza ,bez napięć i widocznego smutku.Wreszcie radość zagościła na Pani licach.Pozdrawiamy serdecznie wraz z Moniką i resztą załogi poradni.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

Usługi i ceny

Psychoterapia dzieci , młodzieży,dorosłych

80 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

80 zł

Diagnoza dysleksji z opinią

400 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

400 zł

Biofeedback-komputerowe treningi mózgu

50 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

50 zł

Badania audiometryczne-i komputerowe uwagi i lateralizacji słuchowej

60 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

60 zł

Terapia integracji sensorycznej

80 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

80 zł

Diagnoza i terapia logopedyczna/psychologiczna /pedagogiczna

80 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

80 zł

Eeg - elektroencefalografia w czuwaniu /we śnie spontanicznym

od 100 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

od 100 zł

Metoda johansena -diagnoza i za każdą płytę cd

250 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

250 zł

Treningi słuchowe :metoda tomatisa-13 dni x 2 godz.

1 300 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

1 300 zł

Diagnoza zaburzeń integracji sensorycznej-z opinią

250 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

250 zł

Metoda warnkego -terapia za 1 godz.

70 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

70 zł

Zwykła wizyta

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

od 80 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

od 60 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

Brak informacji o cenie

Konsultacja

od 80 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

od 80 zł

Badanie do metody tomatisa

60 zł

Pułaskiego 19, Świdnica

Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

60 zł

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
22 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
A
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska

Bardzo miła atmosfera i jasno określone zadania do realizacji. Syn troszeczkę się stresował przed wizyta ale sam stwierdził ze niepotrzebnie. Pani była bardzo cierpliwa, miła i kompetentna. Z wizyty wynieśliśmy dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Jeżeli będzie taka potrzeba na pewno wrócimy. Bardzo dziękuje za pomoc.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

K
Lokalizacja: Centrum Progres-Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna (Psychologiczno-Pedagogiczna)-Danuta Stempowska Problemy z mową, brak energii, słaba pamięć

Mój syn od kilku lat choruje na Stwardnienie Rozsiane. Miał duże problemy z mową, praktycznie nie udzielał się podczas rozmowy. Jak wracał do domu, to nie miał na nic siły i szedł spać. Po pierwszym etapie metody Tomatisa zyskał więcej energii, co objawiało się tym, że mniej spał w czasie dnia i był w stanie więcej zrobić. Po drugim etapie lepiej mówi , więcej pamięta i lepiej się koncentruje. Zaskakuje mnie bardzo podczas rozwiązywania krzyżówek, potrafi rozwiązać całą! Przypomniał sobie wiele słów, których już nie pamiętał. Jak odwiedzili go znajomi, to popisywał się znajomością trzech języków i zabawiał gości zamiast ucinać sobie drzemki. Czekamy na dalsze postępy po trzecim etapie. Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Danusi za jej dobre serce i pomoc. Bardzo polecamy! Jeśli ktoś zmaga się z trudnościami typu: brak energii, problemy z mową, problemy z pamięcią, słaba koncentracja, problemy emocjonalne to jest na to łatwy sposób.

Danuta Stempowska

Cieszę się bardzo z zauważalnych i wręcz zaskakująco szybko pojawiających się efektów u Krzysia(dorosłego i mądrego faceta po studiach ,którego dopadła ta paskudna choroba ).Znam Go od dziecka i przykro było mi patrzeć na to,co choroba potrafi zniszczyć -mimo bardzo wysokiego potencjału intelektualnego i emocjonalnego u człowieka.Mózg jest plastyczny jak długo żyjemy i oddychamy.Trening słuchowy Tomatisa zalecany jest także w książce "Jak naprawić uszkodzony mózg-Od udarów i chronicznego bólu po choroby neurodegeneracyjne" osobom po udarach,wylewach ,urazach głowy.Życzę gorąco dalszych postępów w zdrowieniu i pozdrawiam serdecznie .

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

Polecam bardzo Panią Danutę Stempowską ze Świdnicy.Byliśmy z Mikołajem już drugi raz na badaniu EEG we śnie,synek jest trudnym dzieckiem a Pani Danusia ma profesjonalne podejście do dzieci.Dzięki Pani udało się zrobić badanie.Bardzo dziękujemy i na pewno będziemy wracać do Centrum Progres w Świdnicy.Pozdrawiamy rodzina Urbanowskich z Mikołajem!

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

M

Od wielu lat poszukiwałam pomocy dla mojego syna, któremu w prawidłowym rozwoju przeszkadza nadpobudliwość psychoruchowa. W końcu trafiłam na Poradnię prowadzoną przez Panią Danutę Stempowską w Świdnicy. Polecam Centrum Progres prowadzone przez Panią Danutę - jest to miejsce, w którym spotkać można świetnych specjalistów, osoby zaangażowane i życzliwe. Dojeżdżałam do Poradni z dość daleka, ale warto było.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

F
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Niestety nie otrzymalam pomocy w zakresie problemu z jakim przybylam do Pani psycholog. Przez cala wizyte przegladalam czasopisma, ksiazki i ogladalam filmiki na komputerze zwiazane z metoda Tomatisa. Na koncu po prawie 2 godzinach Pani zainteresowala sie corka i zaczela robic jakies testy. Na szczescie w pore je przerwalam bo moje dziecko zaczelo zwyczajnie plakac ze strachu. Za cala wizyte zaplacilam 160 zl.

Danuta Stempowska

Sporo czasu zabrało wysłuchanie informacji zarówno od mamy jak i od ojca o prawdopodobnej genezie problemów u dziecka.Były do omówienia tematy,przy których obecność dziecka była niewskazana.Początkowo tato zajmował się córką w pokoju zabaw gdy ja rozmawiałam z mamą w sąsiednim gabinecie a następnie sam spontanicznie dołączył do rozmowy a dziecko będąc obok w pokoju samo zaczęło się po prostu nudzić. Wizyta była umówiona przez mamę na późne sobotnie popołudnie (pracownicy poradni zdążyli już wykonać swoje diagnozy i terapie i cieszyć się odpoczynkiem w domu-a pracuje w naszej poradni ponad 10 specjalistów ). Problem nakreślony został przez telefon przez mamę dość ogólnikowo (nie było sprecyzowane czy ma być to konkretna diagnoza-badanie czy terapia ) dlatego też celem rozeznania problemu i skierowania do odpowiedniego specjalisty zgodziłam się na tę konsultację . Nie wszystko da się omówić telefonicznie na rozmowie rejestracyjnej-pewne sprawy wypływają później w trakcie wywiadu z rodzicami.Podczas rozmowy z matką dopytywałam o różne sprawy -m.in.wypełniałyśmy skróconą wersję ankiety dla rodziców dotyczącej zaburzeń Integracji Sensorycznej .Potem tato skorygował wyniki ankiety o swoje spostrzeżenia i czas leciał.Wyniki tej wstępnej ankiety spowodowały kolejne moje pytania dotyczące m.in.wpływu odżywiania na nasilenie objawów .Celem wykluczenia innych źródeł problemu niż tylko błędy wychowawcze rodziców pokazywałam im literaturę na te tematy .Znam ten podstawowy problem dziecka z szerszej perspektywy,np. PNEI (psycho-neuro-endokryno-immunologii ) i wiem z doświadczenia życiowego ,że nie wszystko da się wyeliminować w prosty ,znany od lat i jedynie słuszny sposób.Są też inne pomocne metody znane i stosowane od lat zarówno na świecie jak i w Polsce w dużych miastach akademickich a u nas na prowincji nieznane :

http://www.fas.org.pl/aktualnosci/33-co-robimy/projekty/zrealizowane-projekty/51-zarzadzanie-oporem-przed-zmiana-i-psychosomatyka
http://www.apd-medical.pl/pl/o-apd/profile-kliniczne-pacjentow-z-/
http://www.apd-medical.pl/pl/profesjonalisci/lista-osrodkow-diagnostycznych/
http://pstis.pl/pl/html/index.php?v2=block&str=podstrona_kwestionariusz
http://pstis.pl/pl/html/index.php?v2=block&str=podstrona_objawy
http://pstis.pl/pl/html/index.php?v1=block&str=podstrona_biuletyn-artykuly&mode=list

Po naciskach mamy aby po 2 godzinach rozmów z rodzicami zająć się jeszcze w tym dniu o późnej godzinie badaniem dziecka niestety nie odmówiłam i tu mam głównie do siebie pretensję.Chodziło mi o tzw."dobro dziecka" a "dobrymi chęciami jest podobno piekło wybrukowane" .Zaczęłam od łatwiejszej części diagnozy ,która wstępnie niestety potwierdziła moje przypuszczenia. Zadanie to było zbyt trudne dla dziecka i rozpłakało się.O tej późnej sobotniej porze oprócz napotkanych trudności z testem oraz wcześniejszej nudy i zmęczenia zapewne nadszedł już też czas na kolację i kąpiel a nie na wizyty i testy.Niestety takie teraz czasy,że rodzice czasem pracują w odległych miastach i zanim wrócą do domu zostają im tylko późne godziny na załatwianie takich spraw.Mimo wizyty trwającej ok.3 godzin policzyłam za 2 godziny konsultacji mając na uwadze fakt ,że rodzic nie uzyskał gotowej odpowiedzi na pytanie :TAK czy NIE ? a decyzję rodzice podejmą po tym ,gdy dziecko zostanie zdiagnozowane u innego-dobranego do problemu specjalisty.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

K

Trafiłam do Pani Danuty w czwartym miesiącu ciąży z silną nerwica lękową, którą wcześniej leczyłam przez rok lekami oraz wizytami u psychologa,inną metodą. Kiedy dowiedziałam się,że jestem w ciąży natychmiastowo odstawilam leki, mój stan się pogorszył,lęki były nie do zniesienia i musiałam szukać sposobu na walkę z chorobą, który nie zaszkodzi Maluszkowi. Dlatego zdecydowałam się na metodę Tomatisa oraz wsparcie Pani psycholog,raz w tygodniu. Już po pierwszym etapie Tomatisa powoli wracał spokój, przede wszystkim sen a twarz stała się bardziej pogodna. Z każdym etapem było coraz lepiej a po trzech etapach i 4 miesiącach wizyt u Pani psycholog lęki zdecydowanie się zredukowaly, wróciło pozytywne podejście i radość. Tak dobry stan emocjonalny udało się osiągnąć w zaledwie 4 miesiące, czego nie osiągnęłam przez rok przy pomocy leków oraz z wizytami u psychologa 2 razy w tygodniu. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w momencie, w którym najbardziej tego potrzebowałam.

Danuta Stempowska

Gratuluję niespodzianki-ślicznej kruszynki ,która już jest na tym świecie.Cieszę się,że zaufała nam Pani.Ma Pani ogrom siły w sobie a my tylko pomogliśmy Pani te siły wyzwolić.Zaufała nam Pani zarówno w sprawie nowych i nieznanych Pani Metod terapeutycznych(Metoda Tomatisa, EEG-Biofeedback,zmiany dietetyczne) jak i znalazła nić porozumienia z naszą fachową pomocą -z jedną z naszych psycholożek : z p. Kasią.To razem dało te wspaniałe efekty.Mamy nadzieję,że także maluszek w Pani brzuchu wcześniej skorzystał z dobrodziejstwa Metody Tomatisa(tzw."Efektu Mozarta").Cała załoga naszej poradni cieszy się razem z Panią z efektów terapii ,przyjścia na świat ślicznej córeczki i szybkiego porodu.Tak trzymać!!!

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

M
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Spędziłem ponad godzinę i wydałem 80 złotych aby posłuchać jak wspaniała jest metoda Tomatisa, mimo że nie byłem nią w ogóle zainteresowany. Bardzo silne działania marketingowe. W dodatku w czasie wizyty aż 3 razy ktoś wchodził do gabinetu bądź dzwonił, a Pani Danuta odbierał. Ani krzty spokoju i intymności podczas wizyty.
Myślałem że poszedłem po poradę, a otrzymałem product placement.

Danuta Stempowska

Przykro mi,że nie otrzymał Pan tego,czego oczekiwał.W późnych godzinach wieczornych (a tylko taka pora Panu pasowała -po intensywnej pracy i właśnie tego a nie innego dnia ) sekretarka jest już w domu a moje specjalistki od psychoterapii kąpią i usypiają dzieci.Wizyta Pana o tej porze dnia nie była dla mnie wygodna ale nie chciałam zostawiać Pana bez rozmowy (nie da się przez telefon doprecyzować problemu) i pomocy -rozpoznawałam problem aby przekazać propozycję wizyty u naszych specjalistów. Jest to powód,że musiałam pełnić w tym czasie rolę dyrektora,terapeuty,sekretarki.Z Pana rozmowy wynikało,że chce Pan terapii ale nie ma na to czasu i z tego powodu zaproponowałam Metodę Tomatisa z możliwością wykonania jej części w domu w korzystnym i wygodnym dla Pana czasie .Ponieważ nie znał Pan tej metody zajęło mi to trochę dodatkowego czasu aby ją objaśnić.Uczciwie wg mnie policzyłam tylko za 1-godzinną wizytę ,w której trwała nasza wstępna rozmowa a dodatkowego mojego czasu nie policzyłam.Szkoda,że tego wieczoru Pan nie powiedział wprost ,że nie interesuje Pana nic innego poza tą jedną jedyną formą terapii realizowaną wcześniej w wielkim mieście a nie stosowaną w naszym małym powiatowym mieście.Nasi specjaliści stosują też inne efektywne dla pacjentów formy terapii a każdy ma jakieś swoje ulubione widząc szybkość zmian w nastroju,funkcjonowaniu . Nasza poradnia nie dorosła do Pana wymagań .Przykro mi ,ale nie każdego pacjenta możemy zadowolić szczególnie gdy z góry deklaruje,że nie ma czasu na terapię.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

P
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Wizytę uznałabym za udaną, gdyby nie namawianie mnie do zakupu dżemików Flavon. Połowa spotkania poświęcona była marketingowi produktu. Niestety nie wrócę ponownie do P. Danuty.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

M

Jestesmy rodzicami siedmioletniego chłopca, w wieku 4 lat zdiagnozowano u Jasia Autyzm.
Pierwszy rok po diagnozie był dla nas bardzo ciężki, aby pogodzić sie z niepełnosprawnością synka.
Sporo czasu minęło w poszukiwaniu pomocy dla naszego dziecka. Trafiliśmy do Centrum Progres w Swidnicy u Pani Danusi Stempowskiej.
Jaś jest w tym momencie po dwoch sesjach Tomatisa i juz wkrotce bedzie podchodził do trzeciej.
Długo nie czekaliśmy na efekty! Nasz synek otworzył sie na swiat i ludzi. Jest coraz bardziej samodzielny, potrafi ubrać sam piżamkę, umyć zeby, co wczesniej nie było możliwe. Wizyty w salonach fryzjerskich były dla nas koszmarem. Pare dni temu dał sobie obciąć włoski bez krzyku i płaczu :)
Coraz cześciej na zadawane pytanie słyszymy odpowiedz.
Jaś nie wiedział jak ma na imię pomimo tego, ze prawie codziennie mu to powtarzaliśmy. Po drugiej sesji odpowie jak sie nazywa, jak ma na imię mama, tata, babcia czy dziadek!
Każda wizyta w centrum była dla nas, a w szczególności dla Jasia miłym doznaniem. Chcielibyśmy podziękować pani Danusi i całej jej załodze za wspaniała współpracę a przede wszystkim za pomoc dla naszego synka.

Danuta Stempowska

Cała załoga naszej poradni cieszy się wraz z Państwem ze zmian w funkcjonowaniu Jasia.Dokonywało się to na naszych oczach i dlatego jesteśmy pełni podziwu jak wiele możliwości na dokonywanie korzystnych zmian tkwi w organizmie dziecka(człowieka). Do powodzenia naszej pracy terapeutycznej dołożyły się zarówno zmiany dietetyczne,zrozumienie sensu ich wprowadzenia,wola współpracy rodziców z naszymi specjalistami (terapeuci Integracji Sensorycznej-w tym Metody Tomatisa ,neurologopedzi,psycholodzy).Razem z Państwem możemy przenosić góry i pomagać nadal Jasiowi w pokonywaniu Jego trudności.Wysyłamy światełka radości i nadziei do Was w dalekiej Wielkiej Brytanii.Czekamy na kolejne wizyty Jasia u nas w poradni w Świdnicy.Nawet tylko kurtuazyjne.Pozdrawiam wraz z Moniką i całą resztą wspaniałych fachowców.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

J
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Centrum PROGRES to miejsce, w którym odzyskałam zdrowie, spokój i radość życia.
Do Pani Danuty trafiłam w trakcie leczenia farmakologicznego depresji. Oprócz znacznie obniżonego nastroju borykałam się z napadami lęku, bezsennością, zaburzeniami łaknienia i nerwicą. Tuż przed czterdziestką czułam się psychicznie i fizycznie jak wrak człowieka. Tabletki zażywałam od roku, ale rezultaty nie były satysfakcjonujące, a skutki uboczne (mdłości,świąd ciała, bóle żołądka) co raz bardziej dokuczliwe.
Zaczęłam szukać terapii wspomagającej. I, całe szczęście, znalazłam w internecie centrum Pani Danuty. Z każdym kolejnym etapem czułam "powrót do normalności". Badania również obrazowały co raz lepszy stan mojego zdrowia psychicznego. Dwugodzinny relaks po ciężkim dniu był wrażeniem NIEZAPOMNIANYM. Powoli powracał spokojny, głęboki sen, łaknienie, uśmiech a odchodził natłok myśli, nieuzasadniony lęk . Po konsultacji z dietetykiem wycofałam z diety gluten i nabiał (zapewniam,że nie jest to aż takie trudne:). Teraz po prostu CIESZĘ SIĘ ŻYCIEM!

Dziękuję!!!
Joanna Sz. lat 39, Strzegom

Danuta Stempowska

Cieszymy się wraz z Panią,że mogła Pani w końcu wyjść z tej uciążliwej farmakoterapii i skorzystać z innych metod terapii w naszej poradni.Na naszych oczach z dnia na dzień ,z etapu na etap podczas Metody Tomatisa Pani twarz rozluźniała się,stawała się pogodniejsza ,bez napięć i widocznego smutku.Wreszcie radość zagościła na Pani licach.Pozdrawiamy serdecznie wraz z Moniką i resztą załogi poradni.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

- Neuroterapeuta EEG-Biofeedbacku, wykonywanie zapisu badania EEG. - Szkolenie w 2003r. u dr Michaeli Pakszys w EEG-Instytucie -Warszawa. - Neurote...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • zaburzenia emocjonalne
 • dysleksja
 • depresja
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Psychoterapia


Znajomość języków

Angielski, Rosyjski