Umów wizytę 90 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Nazywam się Bożena Ryczkowska. Urodziłam się w roku 1954, w rodzinie lekarzy. Mój ojciec, dr n med. Ryszard Wiciński był autorem wielu prac naukowych w dziedzinie patofizjologii porodu… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Przyjazna Medycyna

  Koprzywiańska 37, Praga-Południe
  04-285 Warszawa, mazowieckie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Karta płatnicza, Gotówka

  Usługi

  Zwykła wizyta (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe) 200 zł
  Wideokonsultacja (program skype) (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe) po konsultacji wysyłamy leki bądź receptę pocztą 200 zł
  Ziołolecznictwo (paczka ziół) 50 zł
  Electropunktura (w cenie wizyty)
  Medycyna chińska
  Zwykła wizyta (konsultacja, wywiad, badanie) (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe) 200 zł
  Homeopatia (leki otrzymywane są na wizycie) 50 zł
  Wizyta zdrowego niemowlaka. ważne!!!w każdy wtorek od godź. 10:00 do godź. 13:00 przyjmujemy tylko zdrowe niemowlęta! 200 zł
  Wyjazdowe warsztaty terapeutyczne

  więcej

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
100 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo dobra doktor. Niezwykle kompetentna, rzeczowa i pomocna. Myślenie szerokie, niekonwencjonalne. Leczenie skuteczne. Polecam wszystkim chcącym dociekać przyczyny swoich dolegliwości i skutecznie je leczyć.

 • D
  Lokalizacja: Przyjazna MedycynaUsługa: zwykła wizyta (konsultacja, wywiad, badanie) (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe)

  Bardzo miła i konkretna pani doktor. Spokojnie wysłuchała nas i tłumaczyła wszystko bardzo dokladnie. Nie przeszkadzał jej krzyczący 5latek z autyzmem co prawde mowiac mnie wyprowadzalo z równowagi ???? mam nadzieje że efekty beda widoczne szybko. Pozdrawiam

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wywiad dr Ryczkowskiej odnośnie mojej historii zdrowotnej był bardzo wnikliwy, doktor uważnie mnie słuchała, holistycznie ujmując różne aspekty moich dolegliwości, a zastosowana kuracja jest naturalna - co dla mnie jest bardzo ważne - i skuteczna :-)

 • Lokalizacja: Przyjazna MedycynaUsługa: zwykła wizyta (konsultacja, wywiad, badanie) (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe)

  Trafiłam do Pani doktor ponieważ zawiodła mnie medycyna konwencjonalna. Z córki AZS oraz odczulaniem poradziła sobie świetnie. Pani doktor jest świetnym pediatrą. Wszystko objaśnia i szczegółowo odpowiada na pytania. W trakcie leczenia pozostaje w codziennym kontakcie.
  Polecam serdecznie.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przyjazna MedycynaUsługa:

  Trafiłam do Pani doktor ponieważ szukałam lekarza ktory pomoże wyleczyć u mojej córki atopowe zapalenie skory,dodatkowo nie chciałam trafić do kolejnego pediatry ktory stwierdzi ze jestem nienormalną matka ponieważ nie szczepie swoich dzieci.
  Pani doktor okazała sie byc strzałami w dziesiątkę. Mojej dziecko dostało specjalne zalecenia co do diety jak i rownież zioła i leki homeopatyczne. Juz po 3 dniu widziałam poprawę. Po 2 tygodniach jest znacznie lepiej i widać juz prawie koniec naszej udręki z ciągłym stanem zapalnym skory! Jesli ktoś z rodziców ma ten sam problem z którym my borykaliśmy sie 2,5 roku i jedynym proponowanym nam rozwiązaniem były sterydy, to koniecznie powinien skorzystać z wiedzy doktor Ryczkowskiej. Gorąco polecam!

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przyjazna MedycynaUsługa: zwykła wizyta (konsultacja, wywiad, badanie) (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe)

  Uczęszczamy z córką (6lat) do dr Bożeny Ryczkowskiej od 2 lat. Wiemy, że jeśli Pani Doktor przepisze antybiotyk, to tylko w razie absolutnej konieczności. Zawsze stara się leczyć bez antybiotyków, jeśli to możliwe. Ponad to proponuje odpowiednią dietę i wykluczenie niektórych produktów, które mogą szkodzić. Kontakt z Panią Doktor jest bardzo dobry. Sama proponuje, aby konsultować się telefonicznie, nawet w dni wolne. Korzystałam i potwierdzam. Polecam Panią Doktor wszystkim, którzy chcą, aby lekarz traktował ich osobiście, nie z przypadku. Polecam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przyjazna MedycynaUsługa: problemy ze snem

  Świetny pediatra! Naturalne i zarazem racjonalne podejście do leczenia, Pani Doktor nie podaje „na dzien dobry”, jak wielu lekarzy, antybiotyku, ale gdy istnieje taka konieczność to nie wzbrania się. Całą rodziną jesteśmy wegetarianami, więc propagowanie zdrowego żywienia jest nam bliskie, miło w końcu spotkać mądrego lekarza, który nie uważa ze dziecko musi jeść mięso, bo bez niego umrze ;)
  Trafiliśmy do Pani doktor z problemem ze snem maluszka i dzięki temu w końcu znaleźliśmy odpowiedniego lekarza dla naszego syna. Pani Doktor przeprowadza długi wywiad, pyta o rzeczy, o które zaden lekarz nas nigdy nie pytał, ocenia kompleksowo stan zdrowia, doradza żywieniowo, a także w trakcie leczenia pozostaje w codziennym kontakcie. Dzięki Pani Doktor odkryliśmy też homeopatyczne leki, które pomagają naszemu synkowi przy ząbkowaniu lub pierwszych objawach przeziębienia.
  Polecamy!

 • A
  Lokalizacja: Przyjazna Medycyna

  Powinno być zero albo nawet -10. Najgorszy lekarz u jakiego dotychczas byłam. Poszłam z 3 miesięcznym niemowlakiem ze względu na kolki. Dostałam zestaw wszystkich możliwych leków homeopatycznych do podania w jednym miksie. Mała po tym dostała jeszcze większych kolek. Jak poprosiłam o pomoc- na karteczce którą dostałam było napisane, że w przypadku nie powodzenia leczenia mogę o taką pomoc się zgłosić - to nawet nie było telefonu zwrotnego. A wizyta do tanich nie należy bo 250 zł. Nie wiem za co. I wcale godzinę nie trwała.

 • E
  Lokalizacja: Przyjazna Medycyna

  Wspania wizyta o moim zdrowiu. Pani doktór powiedzila mi o moich chorobach, o których zapomniałam. Cieszę się, że mogę zrezygnować z lekarzy, którzy tylko wypisują recepty.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor godna polecenia. Bardzo uprzejma z bardzo profesjonalnym podejście do pacjenta. Kompetentnie i przystępnie wytłumaczyła mi sposób leczenia. Gorąco polecam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Nazywam się Bożena Ryczkowska. Urodziłam się w roku 1954, w rodzinie lekarzy.
  Mój ojciec, dr n med. Ryszard Wiciński był autorem wielu prac naukowych w dziedzinie patofizjologii porodu oraz konsultantem światowej Organizacji Zdrowia w zakresie opieki medycznej nad matką i dzieckiem w krajach trzeciego świata.
  Mama, dr n. med. Wiesława Wicińska była znanym i cenionym pediatrą.
  W roku 1979 ukończyłam Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. W tym samym roku urodził się mój pierwszy syn, Adam.
  W roku 1990 uzyskałam II stopień specjalizacji w pediatrii
  Do roku 1997 pracowałam jako starszy asystent w Oddziale Nefrologii Dziecięcej Instytutu Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Byłam autorem i współautorem publikacji naukowych w zakresie nefrologii dziecięcej, nadciśnienia tętniczego u dzieci i kamicy nerkowej
  Od roku 1997 utrzymuję się z pracy we własnym, prywatnym gabinecie lekarskim, gdzie stosuję leczenie integracyjne, posługując się obok medycyny akademickiej szeroko rozumianą medycyną naturalną
  W 1998 r urodził się mój drugi syn, Jasio.
  W roku 1999 założyłam, zrzeszające lekarzy i farmaceutów, Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Medycyny Integracyjnej „Saluber”, obejmując w nim funkcję prezesa.
  W roku 2003 stworzyłam miesięcznik Naturalna Medycyna, , który popularyzuje współczesną wiedzę medyczną. Jest on adresowany do szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych medycyną i naturalnym leczeniem. Obecnie jest on dostępny na rynku wyłącznie w wersji elektronicznej, www.naturalnamedycyna.pl

  PRZYJAZNA MEDYCYNA – Dla dzieci i dorosłych
  Gabinet lekarski medycyny integracyjnej
  Medycyna integracyjna jest połączeniem medycyny akademickiej, a więc tej z którą spotykacie się Państwo najczęściej w rejonowych poradniach i szpitalach z szeroko rozumianą medycyną naturalną, która w Polsce jest reprezentowana głównie przez ziołolecznictwo, homeopatię, medycynę chińską, oraz wybrane aspekty medycyny indyjskiej – ajurwedy

  Uwaga! Istnieje możliwość umówienia WIZYTY DOMOWEJ! Umówienie wizyty domowej tylko telefonicznie pod numerem .

Specjalizacje

 • Pediatria

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku (1979r.)
 • Centrum Medyczne w Warszawie, uzyskanie II stopnia specjalizacji w pediatrii (1990r)
 • VII Krajowa Szkoła Optoelektroniki, Zastosowanie Laserów w medycynie (1993r)
 • Dwuletni kurs homeopatii dla lekarzy i farmaceutów organiozowany przez firmę "Boiron" oraz wydział farmaceutyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. (1997r)
więcej

Publikacje

 • Autor i współautor publikacji naukowych w zakresie nefrologii dziecięcej, nadciśnienia tętniczego u dzieci i kamicy nerkowej.
 • Od 2003 roku autor miesięcznika Naturalna Medycyna. Obecnie w wersji elektronicznej pod adresem www. naturalnamedycyna.pl

Artykuły