Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 73 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Nazywam się Bożena Ryczkowska. Urodziłam się w roku 1954, w rodzinie lekarzy. Mój ojciec, dr n med. Ryszard Wiciński był autorem wielu prac naukowych w dziedzinie patofizjologii p... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Przyjazna Medycyna

  Koprzywiańska 37, Praga-Południe
  04-285 Warszawa, mazowieckie

  Dane kontaktowe

  Sposoby płatności: Karta płatnicza, Gotówka

  Usługi

  Zwykła wizyta (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe) 200 zł
  Wideokonsultacja (program skype) (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe) po konsultacji wysyłamy leki bądź receptę pocztą 200 zł
  Ziołolecznictwo (paczka ziół) 50 zł
  Electropunktura (w cenie wizyty)
  Medycyna chińska
  Zwykła wizyta (konsultacja, wywiad, badanie) (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe) 200 zł
  Homeopatia (leki otrzymywane są na wizycie) 50 zł
  Wizyta zdrowego niemowlaka. ważne!!!w każdy wtorek od godź. 10:00 do godź. 13:00 przyjmujemy tylko zdrowe niemowlęta! 200 zł
  Wyjazdowe warsztaty terapeutyczne

  więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Nazywam się Bożena Ryczkowska. Urodziłam się w roku 1954, w rodzinie lekarzy.
  Mój ojciec, dr n med. Ryszard Wiciński był autorem wielu prac naukowych w dziedzinie patofizjologii porodu oraz konsultantem światowej Organizacji Zdrowia w zakresie opieki medycznej nad matką i dzieckiem w krajach trzeciego świata.
  Mama, dr n. med. Wiesława Wicińska była znanym i cenionym pediatrą.
  W roku 1979 ukończyłam Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. W tym samym roku urodził się mój pierwszy syn, Adam.
  W roku 1990 uzyskałam II stopień specjalizacji w pediatrii
  Do roku 1997 pracowałam jako starszy asystent w Oddziale Nefrologii Dziecięcej Instytutu Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Byłam autorem i współautorem publikacji naukowych w zakresie nefrologii dziecięcej, nadciśnienia tętniczego u dzieci i kamicy nerkowej
  Od roku 1997 utrzymuję się z pracy we własnym, prywatnym gabinecie lekarskim, gdzie stosuję leczenie integracyjne, posługując się obok medycyny akademickiej szeroko rozumianą medycyną naturalną
  W 1998 r urodził się mój drugi syn, Jasio.
  W roku 1999 założyłam, zrzeszające lekarzy i farmaceutów, Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Medycyny Integracyjnej „Saluber”, obejmując w nim funkcję prezesa.
  W roku 2003 stworzyłam miesięcznik Naturalna Medycyna, , który popularyzuje współczesną wiedzę medyczną. Jest on adresowany do szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych medycyną i naturalnym leczeniem. Obecnie jest on dostępny na rynku wyłącznie w wersji elektronicznej, www.naturalnamedycyna.pl

  PRZYJAZNA MEDYCYNA – Dla dzieci i dorosłych
  Gabinet lekarski medycyny integracyjnej
  Medycyna integracyjna jest połączeniem medycyny akademickiej, a więc tej z którą spotykacie się Państwo najczęściej w rejonowych poradniach i szpitalach z szeroko rozumianą medycyną naturalną, która w Polsce jest reprezentowana głównie przez ziołolecznictwo, homeopatię, medycynę chińską, oraz wybrane aspekty medycyny indyjskiej – ajurwedy

  Uwaga! Istnieje możliwość umówienia WIZYTY DOMOWEJ! Umówienie wizyty domowej tylko telefonicznie pod numerem .

Specjalizacje

 • Pediatria

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku (1979r.)
 • Centrum Medyczne w Warszawie, uzyskanie II stopnia specjalizacji w pediatrii (1990r)
 • VII Krajowa Szkoła Optoelektroniki, Zastosowanie Laserów w medycynie (1993r)
 • Dwuletni kurs homeopatii dla lekarzy i farmaceutów organiozowany przez firmę "Boiron" oraz wydział farmaceutyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. (1997r)
więcej

Publikacje

 • Autor i współautor publikacji naukowych w zakresie nefrologii dziecięcej, nadciśnienia tętniczego u dzieci i kamicy nerkowej.
 • Od 2003 roku autor miesięcznika Naturalna Medycyna. Obecnie w wersji elektronicznej pod adresem www. naturalnamedycyna.pl

Artykuły

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor poświęciła mi dokładnie tyle czasu ile było potrzebne. Przeprowadziła dokładny wywiad. Fachowa, ciepła, cierpliwie rozwiewała moje wątpliwości. Dodatkowy punkt za stały kontakt z pacjentem.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta lekarska rozpoczęła się od wywiadu lekarskiego. Pani doktor niczego co mówiłam nie komentowała, nie wyjaśniała, niewiele mówiła podczas całej wizyty. Dostałam zalecenia, które zostały wystarczająco omówione. Wizyta trwała ok 35 minut.

 • B
  Lokalizacja: Przyjazna MedycynaUsługa: Zwykła wizyta (konsultacja, wywiad, badanie) (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe)

  Pojechałam do Pani Doktor ze swoimi skołatanymi nerwami i całą masą innych dolegliwości.Zostałam wysłuchana,dodatkowo przepytana,po prostu prawdziwy wywiad lekarski.Pani Doktor jest przemiłą Osobą,ciepłą i cierpliwą.Nabrałam nadziei,że znowu będzie lepiej.Dziękuję i Polecam.

 • W

  Lekarz który ma wielkie serce i wyznaje zasadę przede wszystkim nie szkodzić. Polecam wszystkim i oby więcej takich lekarzy wychodziło z uczelni medycznych. Proszę jak najdłużej pozostać w zawodzie :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz z dużą wiedzą i doświadczeniem (profesjonalista). Jedynie czasami pani doktor nie dała szans na zadanie pytania, uważając, że za wczasu zna na nie odpoweidź. Ogólnie good job ;-)

 • M
  Lokalizacja: Przyjazna MedycynaUsługa: Zwykła wizyta (konsultacja, wywiad, badanie) (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe)

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pani doktor. Zarówno mi jak i synowi bardzo pomogły leki homeopatyczne jak i zioła, które dostaliśmy na miejscu.Dodatkowy plus za stały kontakt telefoniczny w trakcie leczenia. Polecam z czystym sercem !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  to nie pierwsza moja wizyta u Pani Doktor, tzn., że jestem bardzo zadowolona z udzielonej porady. Pani Doktor wnikliwie zajęła się zdrowiem moich dzieci. Dużym ułatwieniem jest możliwość zakupu leków na miejscu. Zalecone kuracje dosyć szybko zaczęły dawać poprawę. Polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Polecam, szczególnie tym rodzicom, którzy mają wiele pytań dotyczących szczepień dzieci. Jeśli zależy Ci na zdrowiu i właściwym rozwoju Twojego dziecka umów się na wizytę z Dr Ryczkowską - jest niezwykłym pediatrą! Przejechałam pół Polski, żeby dowiedzieć się czy narkoza dla mojego synka jest niezbędna, wiedziałam że mogę polegać na jej opinii, by podjąć słuszną decyzję - i tak jak podpowiadał mi instynkt macierzyński, wbrew innym lekarzom Doktor odradziła mi zabieg, widząc więcej złego niż dobrego w przeciwieństwie do prywatnych "fabryk" zbijających na Nas wszystkich fortuny.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Czekałam tydzień z dodaniem opinii na temat Pani doktor, ponieważ chciałam napisać rzetelną opinię. Byłam u niej z przeziębionym i kaszlącym 3-letnim synkiem. To trzecia choroba synka od 1,5 miesiąca. Od tego czasu także nie wychodził z kaszlu, mimo podanych 4 syropów i sterydów wziewnych. Pani doktor dała zioła (bardzo smaczne) i leki homeopatyczne, które w końcu zadziałały. Synek w końcu nie kaszle. Chociaż nie ze wszystkim się zgadzam, co Pani doktor mówiła, to muszę przyznać jedno - jest naprawdę dobra.

 • M

  Jestem bardzo zadowolona z wizyt u dr Bożeny, która prowadzi moje dziecko. Jest to miły i bardzo konkretny lekarz z dużą wiedzą.