Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 79 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Nazywam się Bożena Ryczkowska. Urodziłam się w roku 1954, w rodzinie lekarzy.
Mój ojciec, dr n med. Ryszard Wiciński był autorem wielu prac naukowych w dziedzinie patofizjologii…
więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Przyjazna Medycyna

  Koprzywiańska 37, Praga-Południe
  04-285 Warszawa, mazowieckie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Karta płatnicza, Gotówka

  Usługi

  Zwykła wizyta (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe) 200 zł
  Wideokonsultacja (program skype) (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe) po konsultacji wysyłamy leki bądź receptę pocztą 200 zł
  Ziołolecznictwo (paczka ziół) 50 zł
  Electropunktura (w cenie wizyty)
  Medycyna chińska
  Zwykła wizyta (konsultacja, wywiad, badanie) (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe) 200 zł
  Homeopatia (leki otrzymywane są na wizycie) 50 zł
  Wizyta zdrowego niemowlaka. ważne!!!w każdy wtorek od godź. 10:00 do godź. 13:00 przyjmujemy tylko zdrowe niemowlęta! 200 zł
  Wyjazdowe warsztaty terapeutyczne

  więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Nazywam się Bożena Ryczkowska. Urodziłam się w roku 1954, w rodzinie lekarzy.
  Mój ojciec, dr n med. Ryszard Wiciński był autorem wielu prac naukowych w dziedzinie patofizjologii porodu oraz konsultantem światowej Organizacji Zdrowia w zakresie opieki medycznej nad matką i dzieckiem w krajach trzeciego świata.
  Mama, dr n. med. Wiesława Wicińska była znanym i cenionym pediatrą.
  W roku 1979 ukończyłam Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. W tym samym roku urodził się mój pierwszy syn, Adam.
  W roku 1990 uzyskałam II stopień specjalizacji w pediatrii
  Do roku 1997 pracowałam jako starszy asystent w Oddziale Nefrologii Dziecięcej Instytutu Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Byłam autorem i współautorem publikacji naukowych w zakresie nefrologii dziecięcej, nadciśnienia tętniczego u dzieci i kamicy nerkowej
  Od roku 1997 utrzymuję się z pracy we własnym, prywatnym gabinecie lekarskim, gdzie stosuję leczenie integracyjne, posługując się obok medycyny akademickiej szeroko rozumianą medycyną naturalną
  W 1998 r urodził się mój drugi syn, Jasio.
  W roku 1999 założyłam, zrzeszające lekarzy i farmaceutów, Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Medycyny Integracyjnej „Saluber”, obejmując w nim funkcję prezesa.
  W roku 2003 stworzyłam miesięcznik Naturalna Medycyna, , który popularyzuje współczesną wiedzę medyczną. Jest on adresowany do szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych medycyną i naturalnym leczeniem. Obecnie jest on dostępny na rynku wyłącznie w wersji elektronicznej, www.naturalnamedycyna.pl

  PRZYJAZNA MEDYCYNA – Dla dzieci i dorosłych
  Gabinet lekarski medycyny integracyjnej
  Medycyna integracyjna jest połączeniem medycyny akademickiej, a więc tej z którą spotykacie się Państwo najczęściej w rejonowych poradniach i szpitalach z szeroko rozumianą medycyną naturalną, która w Polsce jest reprezentowana głównie przez ziołolecznictwo, homeopatię, medycynę chińską, oraz wybrane aspekty medycyny indyjskiej – ajurwedy

  Uwaga! Istnieje możliwość umówienia WIZYTY DOMOWEJ! Umówienie wizyty domowej tylko telefonicznie pod numerem .

Specjalizacje

 • Pediatria

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku (1979r.)
 • Centrum Medyczne w Warszawie, uzyskanie II stopnia specjalizacji w pediatrii (1990r)
 • VII Krajowa Szkoła Optoelektroniki, Zastosowanie Laserów w medycynie (1993r)
 • Dwuletni kurs homeopatii dla lekarzy i farmaceutów organiozowany przez firmę "Boiron" oraz wydział farmaceutyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. (1997r)
więcej

Publikacje

 • Autor i współautor publikacji naukowych w zakresie nefrologii dziecięcej, nadciśnienia tętniczego u dzieci i kamicy nerkowej.
 • Od 2003 roku autor miesięcznika Naturalna Medycyna. Obecnie w wersji elektronicznej pod adresem www. naturalnamedycyna.pl

Artykuły

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
75 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przyjazna MedycynaUsługa: zwykła wizyta (konsultacja, wywiad, badanie) (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe)

  Pani doktor jako jedyna spośród wielu lekarzy u których byliśmy prawidlowo zdiagnozowala i wyleczyla naszego synk z choroby skóry , jesteśmy jej bardzo wdzięczni i życzymy dużo zdrowia aby dalej mogła pomagac małym i dużym pacjentom :)
  Pozdrawiamy!!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor poświęciła nam godzinę czasu i dużo uwagi wszystko wytłumaczyła, odpowiadała na pytania, zbadała córkę. Cała wizyta przebiegała bardzo miło i sympatycznie oraz profesjonalnie. Po wizycie pozostaję w stałym kontakcie telefonicznym z Panią Doktor. Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przyjazna MedycynaUsługa: Zwykła wizyta (konsultacja, wywiad, badanie) (wizyty kontrolne w trakcie leczenia są darmowe)

  Wizyta lekarska rozpoczęła się od wywiadu lekarskiego. Pani doktor niczego co mówiłam nie komentowała, nie wyjaśniała, niewiele mówiła podczas całej wizyty. Dostałam zalecenia, które zostały wystarczająco omówione. Wizyta trwała ok 35 minut.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byliśmy z córeczką w 6mż aby ustalić dietę na kolejne 6msc. Otrzymaliśmy wszystkie wskazówki co wolno czego nie i powody dlaczego tak jest. Dodatkowo najważniejsze rzeczy na wydruku. Mieliśmy sporo pytań zapisanych na które równierz uzyskaliśmy pełną odpowiedź. Jak zawsze z wizyty jesteśmy bardzo zadowoleni. Kolejna kiedy córka skonczy 12msc. Polecamy.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przyjazna MedycynaUsługa: zwykła wizyta (konsultacja, wywiad, badanie)

  Dogłębna analiza i wywiad, codzienny kontakt w sprawie postępów leczenia, a na dodatek naturalne zioła, które są po prostu przepyszne! Tak dochodzić do zdrowia polecam każdemu.

 • Lokalizacja: Przyjazna MedycynaUsługa: zwykła wizyta

  Od wielu lat szukałam właśnie takiego lekarza! Genialna rzeczowa i przede wszystkim pełna wiedzy doktor! Jej zalecenia po 2 tygodniach wyprowadziły mi dzieci z przewlekłych chorób. W abonamencie przystępna cena za wizytę. Doktor codzień prosi o kontakt i faktycznie analizuje stan pacjenta na bieżąco. Bezplatnie kontroluje w ramach wyleczenia do końca, modyfikuje leczenie gdy trzeba. Jest prawdziwym światłym lekarzem w dzisiejszym świecie kupionych przez farmacje rzemieślników którzy krótkowzroczni i zamknięci ..niemal kiedyś mnie nie uśmiercili. Ufam w 200% bo sama sobą pokazuje skuteczność wlasnych przekonań- piękna zadbana od wewnątrz kobieta. Polecam ludziom którzy chcą... prawdziwie chcą być zdrowi i ufają wiedzy i naturze!

 • Lokalizacja: Przyjazna MedycynaUsługa: zwykła wizyta (konsultacja, wywiad, badanie)

  Czekałam z opinią do końca kuracji córeczki z atopia. Jestem bardzo zadowolona i pełna podziwu ogromnej wiedzy, doświadczenia oraz podejścia Pani dr do pacjenta. Pani dr przedstawia konkrety, wiedzę oparta na książkach czy badaniach. Jest to pierwszy prawdziwy lekarz z powołania. Kontak telefoniczny z Panią dr miałam codziennie przez 3 tygodnie. Przy pierwszym tyg kiedy nie widziałam poprawy od razu zostałam poproszona z córeczka na bezpłatna konsultacje zeby zmienic składniki i pomogło!!!! Polecam każdemu kto wierzy w medycynę naturalną ale wie że nie moze ona zastąpić całkowicie medycyny akademickiej ;) !!!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Doskonały lekarz o ogromnej wiedzy i ze wspaniałym podejściem do małego i dużego pacjenta. Ma czas, a przy tym leczenie u Pani doktor jest bardzo skuteczne. Pani Dr Ryszkowska jest stałym lekarzem mojej rodziny.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pierwszy raz spotkalam sie z lekarzem ktory w sposob bardzo konkretny i calosciowy przeprowadzil wywiad. Pani zapytala o wszystko od ciazy az po dzien dzisiejszy. Bardzo profesjonalne i cieple podejscie zarowno do mnie jak i do malego pacjenta. Z czystym sumieniem polecam te Pania.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor poświęciła mi dokładnie tyle czasu ile było potrzebne. Przeprowadziła dokładny wywiad. Fachowa, ciepła, cierpliwie rozwiewała moje wątpliwości. Dodatkowy punkt za stały kontakt z pacjentem.