Bożena Messerschmidt-Tosik

verifiedCreated with Sketch.

Terapeuta, Psycholog

24 opinie +dodaj

www.gabinetmess.pl Od 2013 roku prowadzę Gabinet Psychoterapii MESS w Łodzi. Jestem certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień. Od 26 lat zajmuję się terapią rodzin (terapia… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
24 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii MessUsługa: Problemy w małżeństwie, niska samoocena.

  Pani Bożenka to super terapeuta, niedawno zaczęłam terapię, ale z każda wizytą czuję się lepiej. Wiem, ze mi pomoże. Poza tym jest cudowną, ciepłą kobietą. Polecam każdemu, kto potrzebuje terapii.

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Wspaniała, cudowna kobieta.. Wyszłam dzisiaj po dwugodzinnym spotkaniu i cały czas się uśmiecham.. mam wrażenie,że znamy się już kilka lat, a to było dopiero drugie spotkanie.
  Polecam z całego serca

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii MessUsługa: powodów było wiele...

  Bożena jest najlepszym terapeutą z jakim miałam do czynienia. Faktycznie pomaga, a dotego jest tak pozytywną i ciepłą osobą. Jej nastawienie do człowieka pozwala w jednej chwili całkowicie się otworzć.

 • J
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Wspaniały terapeuta i człowiek. Pełna profesjonalizmu i zaangażowania.. Dziękuję Pani Bożenko, że mogłam Panią spotkać na swojej drodze życia. Dzięki Pani moje życie nabrało sensu.
  Polecam z całego serca.

 • M
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii MessUsługa: depresja

  Po wielu bardzo traumatycznych przeżyciach potrzebowałam pomocy psychologicznej. Pomimo wielu wizyt u różnych psychologów nie uzyskałam wsparcia. Zupełnie przypadkowo ktoś podał mi kontakt do Pani Psycholog. Uzyskałam wspaniałą, profesjonalną pomoc. Już po pierwszej sesji terapeutycznej poczułam ulgę i wewnętrzny komfort.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii MessUsługa: Depresja

  Trafiłam do p.Bozenki w bardzo trudnym okresie. Nie wiedziałam czy mam szansę wyjść na prostą. Miałam silną depresję połączoną z próbą samobójstwa. Wiedziałam że sama sobie nie poradzę.
  Już po pierwszym spotkaniu wiedziałam że jest to osoba której nie boję się zaufać. Jej ciepło i uśmiech przekonały mnie do pracy nad sobą. Minął już jakiś czas, czuję się lepiej, radzę sobie z wieloma problemami a to wszystko dzięki p. Bożence. Dziękuję kochana p. Bożenko. Dzięki Pani moje życie stało się lepsze. Pozdrawiam Małgorzata

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii MessUsługa: psychoterapia rodzinna

  Trafiliśmy do p.Bożeny na trudnym etapie naszego wspólnego życia (małżeństwo ze stażem ponad 30 lat) W terapii upatrywałam szansy wyjścia z kryzysu.Mąż był jednak bardzo sceptycznie nastawiony do moich próśb,sugestii, komentując:'Przecież to takie "dyrdymały", co tam będę obcej osobie opowiadał o swoim życiu?'
  Po kilku wizytach oboje doszliśmy do wniosku ,że spotkania z Panią Bożeną bardzo dużo nam dają, otwierają oczy na ważne sprawy.
  Niezwykle istotne okazało się spojrzenie trzeciej osoby, a tym bardziej profesjonalisty z dużą wiedzą i doświadczeniem oraz tak serdecznym podejściem.
  Nie ma co boksować się z życiem, z całego serca zachęcamy do wizyty u Pani Bożeny.

 • S
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii MessUsługa: psychoterapia indywidualna (sesja godzinna)

  Wyrozumiała, ciepła osoba, znakomita specjalistka, dzięki Pani Bożenie poukładałem swoje życie i rozwiązałem pewne problemy, za co jestem bardzo wdzięczny. Z czystym sumieniem polecam Panią Bożenę, uważam, że każdy może liczyć na jej pełne zaangażowanie i profesjonalizm.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii MessUsługa: psychoterapia indywidualna (sesja godzinna)

  Mimo trudności, udało mi spotkać z Panią Bożeną - osobą ciepłą, serdeczną, gotową do pomocy. Pierwsze spotkanie, konsultacyjne, wywarło na mnie na tyle dobre wrażenie, że umówiłam się na następne. Liczę, że uzyskam pomoc w rozwiązaniu moich problemów. Polecam
  Małgorzata

 • D

  Bardzo ciepła i kompetentna osoba. Posiada niezwykle zasoby wiedzy praktycznej i merytorycznej. Serdecznie polecam :)

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • www.gabinetmess.pl

  Od 2013 roku prowadzę Gabinet Psychoterapii MESS w Łodzi.
  Jestem certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień. Od 26 lat zajmuję się terapią rodzin (terapia współuzależnień) i bliskich osób pozostających w pułapce uzależnienia.
  Pracuję również z osobami zagrożonymi uzależnieniem od alkoholu, leków i innych środków psychoaktywnych. Zajmuję się także profesjonalną pomocą osobom mającym problem z kontrolą takich zachowań jak: patologiczne kupowanie, pracoholizm, uprawianie hazardu, uzależnienie od komputera i inne zachowania destrukcyjne. Pomagam doświadczającym niepowodzenia w kontrolowaniu emocji i nastrojów, albowiem takim samym źródłem cierpienia może stać się dla każdego: uzależnienie od bycia najlepszym, od odnoszenia sukcesów, od pozyskiwania dóbr materialnych, a także uzależnienie od guru, osoby, grupy ludzi czy utrata kontroli nad wagą i nieprawidłowa regulacja jedzenia.

  Oferuję Tobie swoje doświadczenie zawodowe. Zapewniam, że każda osoba zostanie uważnie wysłuchana. W życzliwej atmosferze poszuka rozwiązań oraz dróg do zdrowia, zwiększając jednocześnie poczucie wpływu na swoje życie...

  Wykształcenie:

  Uniwersystet Warszawski - Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji
  Instytut Psychiatrii i Neurologii - Warszawa
  Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego - Warszawa
  Polski Instytut Ericksonowski - Łódź
  Szkoła Nowych Ustawień B. i S. Hellinger - Institut für Stilles Familienstellen

  Doświadczenie zawodowe:

  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Monar Łódź - terapeuta uzależnień, kierownik Ośrodka
  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnia Leczenia Uzależnień od Narkotyków i in. Śr. Psychoaktywnych - specjalista terapii uzależnień, kierownik Poardni
  Gabinet Psychoterapii MESS - Łódź od 2013 r.

Specjalizacje

 • Psychoterapia