mgr

Bożena Kalemba

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

9 opinii +dodaj

Od kilku lat prowadzę własną praktykę psychoterapeutyczną, w swojej pracy kieruję się zasadą, że człowiek tworzy całość, ze swoimi emocjami, intelektem, ciałem i duchowością. Z upływającymi… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Gestalt

  Pani Bożena emanuje spokojem, empatią, pozytywnym nastawieniem do ludzi i życia, jest przede wszystkim uważnym słuchaczem, zadaje pytania, kiedy są one najbardziej potrzebne i kiedy uświadamiają powód i istot~ danego problemu Wychodząc po takiej sesji wszystko jest bardziej proste i oczywiste...

  Bożena Kalemba2018-08-09

  dziekuje bardzo za cenne slowa i zapraszam

 • H
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii GestaltUsługa: psychoterapia indywidualna

  Jestem po pierwszej sesji i oceniam wizytę jako bardzo dobrą. Pani psycholog bardzo miła, przyjazna atmosfera w czasie sesji, umożliwiająca "otwarcie sie" na drugą osobę i tym samym rozpoczecia pracy nad swoim problemem. Zadaje trafne pytania, dopytuje i widać ze jak najbardziej chce pomóc a to przecież najważniejsze :)

  Bożena Kalemba2018-07-30

  Bardzo dziekuje za mile slowa i do zobaczenia

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii GestaltUsługa: psychoterapia indywidualna

  Bardzo sympatyczna i profesjonalna osoba.
  Szybko nawiązaliśmy kontakt, umiejętnie zadawala pytania, i bardzo szybko zorientowala się jak mi pomóc.
  Mam nadzieję że szybko zamknę swoje problemy na terapii.

  Bożena Kalemba2018-04-24

  Dziekuje za mile slowa.Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia wkrotce

 • D
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii GestaltUsługa: psychoterapia indywidualna

  Chodzę do Pani Bożeny już parę miesięcy. Jestem bardzo zadowolona z wizyt, Pani Bożena uważnie słucha i trafnie analizuje problemy. Atmosfera jest bardzo miła, ciepła, Pani Bożena wykazuje dużo empatii i potrafi podejść do problemu w taki sposób, aby wybrać z niego dobre rzeczy dla pacjenta. Dodaje otuchy i znajduje w osobie pozytywne cechy co bardzo wzmacnia poczucie własnej wartości. Po wizycie wychodzę spokojna, spełniona i dobrze nastawiona do życia. Wiem, że mam siłę aby stawić czoła trudnej dla mnie sytuacji i że sobie poradzę. Czekam zawsze na wizytę aby móc się podzielić moimi małymi sukcesami w pracy nad sobą i przychodzę po kolejną poradę i dawkę energii na poradzenie sobie z przeciwnościami, z którymi obecnie się borykam.
  Terapia daje pozytywne efekty co mnie bardzo cieszy.
  Pozdrawiam Panią Bożenę i zachęcam inne osoby do korzystania z pomocy dobrego terapeuty gdyż warto popracować nad sobą, a z Panią Bożeną terapia pozwala odzyskać nam siły i wiarę w siebie i uczy nas jak być szczęśliwym mimo przeciwności losu.

  Bożena Kalemba2018-03-30

  Bardzo dziekuje za mile slowa i pozdrawiam bardzo cieplo i do zobaczenia????

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: depresja, nerwice

  Do Pani Bożeny trafiłam już jakiś czas temu. Wcześniej korzystałam z pomocy innych terapeutów, mam więc już pewne doświadczenie i porównanie. Tu czuję się naprawdę dobrze. Pani Bożena jest bardzo mądrą i empatyczną osobą, dobrze się z Nią współpracuje. Człowiek czuje, że jest w dobrych rękach, a co najważniejsze widać efekty terapii. Polecam z czystym sercem.

  Bożena Kalemba2017-10-27

  Bardzo dziekuje za mile slowa????

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii GestaltUsługa: problemy po rozpadzie zwiazku

  Pani Bożena jest 3 terapeutka do której trafiłam po zakończeniu mojego małżeństwa rodem z horroru. Jest bardzo empatyczną osoba z poczuciem humoru. Słucha pacjenta i jest w stanie go tak pokierować, aby sam potrafił odnaleźć najdogodniejsze wyjście z problematycznej dla siebie sytuacji. Dla mnie terapeutka idealna, spotykałyśmy się regularnie przez dłuży okres czasu i wiem, ze gdyby nie pomoc ze strony Pani terapeutki na pewno nie byłabym w tym miejscu w którym jestem obecnie.

  Bożena Kalemba2017-06-26

  Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc i serdecznie dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam ciepło.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii GestaltUsługa: psychoterapia indywidualna

  Bardzo profesjonalne podejście. Pani psycholog jest konkretna i widać, że ma duże doświadczenie. Wzbudza zaufanie, uważnie słucha. W gabinecie czułam sie komfortowo i spokojnie chociaż była to pierwsza moja wizyta w tym miejscu. Uważam że trafiłam do wyjątkowej osoby.

  Bożena Kalemba2017-05-26

  Dziekuje za mile slowa

 • Ż
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii GestaltUsługa: psychoterapia indywidualna

  Wizyta u pani Bożeny bardzo dużo mi dała. Na wiele spraw jestem już w stanie patrzeć inaczej, a to dopiero początek wspólnej drogi Pani Bożena to niezwykle empatyczna i życiowa kobieta, a co dla mnie najważniejsze nieoceniająca. Cieszę się, ze wreszcie się odważyłam umówić na wizytę i że trafiłam akurat na Panią Bożenę.

  To akurat nie jest najważniejsze w tym wszystkim, ale łatwy dojazd do gabinetu jest miłym udogodnieniem.

  Bożena Kalemba2017-05-25

  Dziekuje za mile slowa

 • W
  Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii GestaltUsługa: psychoterapia indywidualna

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty, Pani Bożena jest bardzo cierpliwą, troskliwą i ciepłą osobą, Z uwagą słuchała o moich problemach i naprowadzała na właściwe odpowiedzi..Rzetelnie odnosiła się do wszystkich moich pytań i wątpliwości.Uważam że było to bardzo dobre rozwiązanie że zgodziłam się na tę wizytę. Planuję dalszą psychoterapię oczywiście również w tym gabinecie, świetnie samopoczucie po wizycie i podejście tej pani psycholog przekonało mnie, że warto inwestować w siebie, własny rozwój i we własne dobre samopoczucie przedewszystkim, bo w końcu to ja powinnam czuć się ze sobą dobrze. Gorąco polecam, oby więcej takich specjalistów-).

  Bożena Kalemba2017-05-09

  Bardzo dziekuje za mile slowa. Pozdrawiam serdecznie.

Pytania pacjentów (29)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Od kilku lat prowadzę własną praktykę psychoterapeutyczną, w swojej pracy kieruję się zasadą, że człowiek tworzy całość, ze swoimi emocjami, intelektem, ciałem i duchowością.
  Z upływającymi latami zdobywania doświadczenia nauczyłam się, że kimkolwiek kto jest gdziekolwiek i jak został wychowany może żyć szczęśliwie. Posiadam 9 letnie doświadczenie w profesjonalnej pomocy ludziom. Praktykę zawodu zdobyłam między innymi poprzez: staż w Zespole Interwencji Kryzysowej (Jaworzno), współpracę z licznymi Ośrodkami Pomocy Psychologicznej (Skoczów, Pszczyna, Wisła, Bielsko Biała) gdzie było nastawienie na pomoc ludziom walczącymi z uzależnieniami, zaburzeniami odżywiania, kłopotami z nastrojem. Prowadziłam psychoterapię indywidualną oraz grupową. Kilka lat pracowałam w Szpitalu Wielospecjalistycznym (Jaworzno), gdzie przeprowadzałam konsultacje psychologiczne z pacjentami oraz ich rodzinami. Stykałam się z wielorakością bólu ludzkiego, nie tylko fizycznego ale także natury emocjonalnej. Przez 2 lata współpracowałam z Poradnią Zdrowia Psychicznego ("Brojan"-Jaworzno). W stacjonarnym Ośrodku Rehabilitacyjnym ("Revita"-Sosnowiec) pomagałam uczestnikom turnusów rehabilitacyjnych
  w powrocie do normalnego funkcjonowania poprzez psychoedukację i treningi relaksacyjne. W ramach certyfikacji odbyłam staż w Oddziale Leczenia Psychiatrycznego. Certyfikat psychoterapeuty uzyskałam w Instytucie Terapii Gestalt ("Instytut Terapii Gestalt jest ośrodkiem prowadzącym wszechstronną działalność szkoleniową i terapeutyczną realizującą założenia psychoterapii Gestalt. Jesteśmy pierwszą w Polsce organizacją szkolącą psychoterapeutów która otrzymała akredytację EAP i EAGT. Akredytacje tych organizacji potwierdzają wysoki poziom naszej pracy w pełni odpowiadający europejskim standardom").
  Jestem otwarta na współpracę tylko z osobami dorosłymi.
  Co ważne, swoją pracę poddaję superwizji. Moją superwizorką jest Jolanta Cieplińska.

  Prywatnie, uwielbiam pisać opowiadania dla dzieci i dorosłych, robić zdjęcia, obserwować naturę zwierząt szczególnie psów.


  Zapraszam serdecznie do odwiedzin mojego fanpage: https://www.facebook.com/psycholog.skype/

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychologia kliniczna

Edukacja

 • Uniwersytet Śląski mieszczacy sie w Katowicach, Instytut Terapii Gestalt w Krakowie

Publikacje

 • bozena.kalemba@gmail.com
 • Psycholog, Psychoterapeuta Gestalt
 • Bożena Kalemba
 • Jeśli potrzebujesz zastanowić się nad sobą i szukasz pomocy psychoterapeuty lub też masz pytania –chętnie Ci na nie odpowiem.
 • Można to zrobić samemu, ale we współpracy z psychoterapeutą jest łatwiej. Pewna osoba po psychoterapii powiedziała:„Teraz już wiem o co mi chodzi, potrafię dogadać się sama ze sobą”.
 • Wszystko jest całością. Jeśli coś pojawia się w ciele, to ma odpowiedź w emocjach. Przykład: „gula” w gardle - może być oznaką smutku, ból w klatce piersiowej - oznaką złości, drżenie rąk - oznaką strachu. Warto poznać samego siebie, własne reakcje i uczucia.
 • Relacje Społeczne – to kontakty z innymi
 • Duchowość – to co nieuchwytne
 • Materialność - Cielesność – to cały organizm
 • Emocjonalność – to serce
 • Intelekt – to głowa
 • We Francji Serge Ginger-pionier w terapii Gestalt (rodzaj psychoterapii) stworzył ciekawą metaforę. Wpisał człowieka do pentagramu obrazującego jego najważniejsze obszary:
 • Nasz organizm bardzo często daje nam sygnały, że coś jest nie tak. Chorujemy, padamy na nos, mamy bóle głowy, pleców.. Organizm krzyczy, ale go nie słuchamy. W gabinecie psychoterapeuty często spotyka się ludzi, ponieważ w ich ciele pojawił się ból i nie mija,a lekarze zrobili już wszystko. Boleć może wszystko.
 • Z jakiego powodu zostajemy głusi i nieczuli na siebie samych?
 • Nasze poczucie szczęścia, bezpieczeństwa, miłości własnej?
 • Gdzie w tym wszystkim Nasze Ja? Nasze potrzeby?
 • Czy pieniądze, dobra materialne, pomaganie innym to wszystko czego tylko pragniemy?
 • Czy naprawdę o to chodzi?
 • Żyjemy w czasach trudnych w pośpiechu, braku uważności na siebie na własne potrzeby, na to co naprawdę ważne. Zarabiamy pieniądze, jest kryzys- musimy się bardziej starać. Praca, rodzina, przyjaciele, tykanie zegara biologicznego -wszystko jest ważniejsze.
 • Tylko Ty możesz zadbać o siebie, swoją psychikę i uwierz - nikt nie zrobi tego lepiej.
 • Zadbaj o.. swoją psychikę
więcej

Znajomość języków

 • angielski