Adres

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Gotówka, Karta płatnicza, Płatność ratalna
33 444.....

Konsultacja ginekologiczna (od 120 zł)

Badania prenatalne (od 250 zł)

Laparoskopowe usunięcie mięśniaków macicy (od 3 300 zł) + 18 więcej

Operacja plastyczna warg sromowych (od 3 500 zł)

Operacja plastyczna miejsc intymnych (3 000 zł)

Laparoskopia ginekologiczna (3 300 zł)

Pokaż więcej usług

Moje doświadczenie

O mnie

Swoją karierę rozpoczął od solidnego wykształcenia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Kwalifikacje uzupełnił Studiami Podypl...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • endometrioza
 • rak endometrium
 • choroby ginekologiczne
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (1981-1987)
 • Specjalizacja z Ginekologii i Położnictwa I st. (1992)
 • Specjalizacja z Ginekologii i Położnictwa II st. (1999)
Zobacz więcej


Znajomość języków

Angielski

Opinie od pacjentów

4.5

Ogólna ocena
102 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Użytkownik zweryfikowany

Do doktora Szymali trafiłam, kiedy zaczęliśmy z Narzeczonym starać się o dzidziusia. Byliśmy nawet na jednej konsultacji w sprawie niepłodności. Dostaliśmy od pana Doktora rzetelne informacje, wszystko nam wytłumaczył, jak przebiega leczenie, kiedy zacząć i tak dalej.Wszystko bardzo fachowo, wiedzieliśmy co i jak. Tak się zdarzyło, że leczenie nie było nawet potrzebne, bo akurat miesiąc po konsultacji zaszłam w ciążę :D Prowadzę swoją ciążę u dr. Szymali w Centrum Medycznym Galena i powiem jedno. Na lepszego lekarza nie mogłam trafić :) Podejście ma niezwykle fachowe, konkretne, a przy tym jest niesamowicie miłym, ciepłym, normalnym człowiekiem. Na początku ciąży strasznie się bałam, bo wystąpiły plamienia, jednak pan doktor badał mnie kilkukrotnie , wszystko okazało się być w porządku, potrafił nas uspokoić, wszystko wyjaśnić i odpowiedzieć na każde nurtujące nas pytanie. Bardzo podoba mi się jego sposób podejścia do pacjentki, nie wyprasza partnera z gabinetu, mój narzeczony jest obecny przy każdym badaniu, przy każdym usg, faktycznie od początku takie podejście, że starania o dziecko i ciąża to sprawa obojga partnerów :) Bardzo ufam temu lekarzowi i mam nadzieje, że będzie do końca prowadził moją ciążę i doglądał naszej Iskierki :) Naprawdę gorąco go polecam !

lek. Bogdan Szymala

Dziękuję za zamieszczenie komentarza.


G
Użytkownik zweryfikowany

Pan dr to prawdziwy fachowiec, jednak aby leczyć się u niego prywatnie trzeba mieć sporo gotówki. Nie uważam, żeby naciągał na kasę, raczej stara się skrupulatnie zbadać pacjentkę i wyeliminować wszelkie problemy, a także zapobiec innym, a to wiąże się z licznymi badaniami, które są kosztowne. Szkoda, że tacy lekarze leczą w prywatnych gabinetach i nie można na nich trafić w państwowych szpitalach.

lek. Bogdan Szymala

W odpowiedzi na Pani komentarz, za który dziękuję, dodam, że nasza Klinika dysponuje kontraktem z NFZ, w ramach którego funkcjonują poradnie i są wykonywane zabiegi. Niestety są pewne ograniczenia w kontrakcie, co powoduje, że musicie Państwo korzystać z prywatnych wizyt. Nie zgadzam się jednak z tym, że dobrzy lekarze przyjmują tylko prywatnie. Sam przyjmowałem i operowałem w państwowym szpitalu. Wszystko zależy od wiedzy i doświadczenia lekarza.


A
Użytkownik zweryfikowany

Doskonały lekarz, ogrom wiedzy którą właściwie wykorzystuje w praktyce, z determinacją walczy o każdego pacjenta, a przy tym normalny człowiek.

lek. Bogdan Szymala

Bardzo dziękuję


A
Użytkownik zweryfikowany

A u mnie nowa sytuacja, po latach chodzenia na usg piersi do swojego lekarza, niby wszystko było ok, ale koleżanka poleciła mi gabinet u dr Szymali i co się okazało na usg? Że mam spore cysty, w dodatku "zwapnione" które trzeba obserwować częściej, niż standardowo - ciekawe, że dotąd wszystko było ok. Póki co cysty nie do wycięcia na szczęście. Na pewno już nie wrócę do "swojego" lekarza, który tylko podotykał piersi i stwierdzał że wszystko ok, należy się tyle i tyle i nic z tego dla mnie nie wynikało, nawet nie wiedziałam, z czym się wiążą takie cysty i co z tym zrobić dalej... A koleżanka urodziła u dr Szymali niedawno wyczekane dzieciątko! Tak, że ja jestem zadowolona.

lek. Bogdan Szymala

Dziękuję za komentarz i słowa uznania.


P
Użytkownik zweryfikowany

Do Dr. Szymali trafiłam z polecenia koleżanki - to był strzał w dziesiątkę! Przez 3 lata leczona przez bardzo wielu lekarzy oczywiście bezskutecznie, poszłam o pomoc ale bez większej nadziei na trafną diagnozę. Pan Doktor jako jedyny potraktował mnie poważnie nie zbył mnie słowami " jest Pani młoda i zdrowa..." do mojego przypadku podszedł profesjonalnie i dzięki jego zaangażowaniu dziś jestem znowu szczęśliwą kobietą bez BÓLU! I wbrew temu co napisane poniżej i temu co twierdzili inni lekarze nie zdiagnozował ENDOMETRIOZY i nie przepisał hormonów! Panie Doktorze dziękuję z całego serca za pomoc!
Nie zgadzam się z opiniami poprzedniczek! nigdy nie wyczuwa się naciągania pacjenta na pieniądze wręcz przeciwnie, koszty leczenia nie różnią się niczym od innych prywatnych gabinetów. Nie rozumiem osób które wybierają prywatne kliniki po czym narzekają na koszty związane z leczeniem? Czas oczekiwania na wizytę - owszem w poczekalni zawsze trzeba swoje odsiedzieć ale dzięki temu, że Dr. Szymala podchodzi do każdego przypadku z niezwykłym zaangażowaniem możemy mieć pewność, że poświęcono nam maksimum czasu i nasza choroba zostanie zdiagnozowana poprawnie. Czyż nie każda z nas oczekuje od lekarza nie tylko badań ale także rozmowy? Wyjaśnienia sytuacji, schematu leczenia, czasem słów pocieszenia...nie chcemy być traktowane rutynowo, nie lubimy regułek w niezrozumiałym języku! Z całą odpowiedzialnością polecam tego lekarza jest on bardzo dobrym fachowcem a także wspaniałym człowiekiem!

lek. Bogdan Szymala

Szanowna Pani, dziękuję za pozytywną opinię.


M

Opinia z dnia 14.05.2012 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

Dowiedz się więcej


U

Opinia z dnia 03.05.2012 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

Dowiedz się więcej


D
Użytkownik zweryfikowany

Ja jestem pacjentką pana doktora od prawie 15 lat. Mam do niego bezgraniczne zaufanie od samego początku, jest rewelacyjny, zawsze wysłucha, powie czy to jest dobry pomysł, czy też nie. zawsze pomoże, nigdy mnie nie zawiódł, w każdej chwili jest gotowy do pomocy, z wielu sytuacji beznadziejnych mnie uratował.jak miałam pierwszy zabieg, taki mało inwazyjny ale zawsze, pan doktor przyjechał specjalnie dla mnie mimo że to był dzień niepracujący. za każdym razem kiedy działo się coś niedobrego zawsze mogłam zadzwonić i powiedzieć. A propo beznadziejnego komentarza dotyczącego spóźnienia, ta kobieta jest bezdzietna, bo gdyby była to by wiedziała że jak się odbiera poród to się jest do końca, a nie mówi się; wie pani co, jest 14, pani nie rodzi, dokończymy jutro od 10. bo czasem poród trwa 1 godzinę, a czasami nawet 12, i pacjentki są proszone do różnych pokoi dlatego żeby każdej można poświęcić czas. a tak wogóle to u dentysty też jest tak że jak 15.50 to pacjent spadaj z fotela bo tam się baba drze bo ma na minuty wizytę. zastanówcie się czasami co piszecie, pomyślcie jaki zawód kto wykonuje a później piszcie takie brednie

lek. Bogdan Szymala

Dziękuję za komentarz. To prawda staram się poświęcić swoim pacjentom jak najwięcej czasu i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące ich pytania. Pozdrawiam


J
Użytkownik zweryfikowany

Zanim trafiłam do Pana doktora Szymali leczyłam się u dwóch innych ginekologów. Miłe, empatyczne panie, ale żadna z nich nie zleciła mi nigdy wykonania tak kompleksowych badań, jak zrobił to doktor Szymala. Więc do czasu, gdy trafiłam do doktora Szymali byłam pewna, że nigdy nie będę mieć dziecka. A jednak. To oczywiście nie cud, a profesjonalne podejście do tematu.
Wizyta prywatna kosztuje u doktora 70 zł - u poprzedniej ginekolożki płaciłam tyle samo. Ale tu zapewnione mam także badanie USG na nowoczesnym aparacie, a nie na niemal "zezłomowanym", którym dysponowała pani doktor. Wizyt, ze względu na moje staranie się o dziecko miałam sporo i gdybym to podliczyła wyszłaby pokaźna kwota. Ale Pan Szymala często nie liczy dodatkowych usług albo wizyt. Trzeba u niego poczekać godzinę lub dłużej, tak, ale jak już się wejdzie do gabinetu, to zrozumie się dlaczego tak się dzieje.
Życzę każdej z pań, aby trafiała na podobnych lekarzy, którzy tak gruntownie ją zdiagnozują, a jeśli uważacie, że tu jest za drogo, to lepiej iść gdzie indziej. Ale daję głowę, że wcale nie wyjdzie taniej, bo gabinety, które nie mają odpowiedniej aparatury odsyłają do szpitali lub prywatnych klinik, w których trzeba albo długo czekać, albo normalnie zapłacić. W przypadku zdrowia nie ma na co czekać.

lek. Bogdan Szymala

Dziękuję za pozytywny komentarz.


B
Użytkownik zweryfikowany

EMPATYCZNY,PROFESJONALNY ,LUDZKI ,WSPANIAŁY LEKARZ I CZŁOWIEK !!!!!!
Dwa razy pisałam opinię ,bardzo obszerną ale niestety nie można jej wysłać.
Jestem ciekawa czy teraz mi się uda.

lek. Bogdan Szymala

Witam, teraz się udało. Dziękuję w swoim imieniu i Kliniki Galena.


Usługi i ceny

Konsultacja ginekologiczna

od 120 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

od 120 zł

Badania prenatalne

od 250 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

od 250 zł

Konsultacje ginekologiczne - pierwszorazowa wizyta

od 100 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

od 100 zł

Konsultacje ginekologiczne - kolejna wizyta

od 100 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

od 100 zł

Laparoskopowe usunięcie mięśniaków macicy

od 3 300 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

od 3 300 zł

Laserowe usuwanie ognisk endometriozy

od 4 000 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

od 4 000 zł

Leczenie niepłodności

170 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

170 zł

Operacja plastyczna warg sromowych

od 3 500 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

od 3 500 zł

Operacja plastyczna miejsc intymnych

3 000 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

3 000 zł

Operacja plastyczna piersi

10 900 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

10 900 zł

Operacja plastyczna uszu

2 600 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

2 600 zł

Korekcja powiek górnych

2 600 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

2 600 zł

Podniesienie piersi

9 300 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

9 300 zł

Laparoskopia ginekologiczna

3 300 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

3 300 zł

Histeroskopia

1 500 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

1 500 zł

Leczenie nietrzymania moczu przy użyciu lasera

2 500 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

2 500 zł

Rewitalizacja pochwy i sromu przy użyciu lasera

1 500 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

1 500 zł

Usg piersi

120 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

120 zł

Usg jamy brzusznej

120 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

120 zł

Usg tarczycy

120 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

120 zł

Usg prostaty

120 zł

Żywiecka 71, Bielsko-Biała

Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

120 zł

Opinie od pacjentów

4.5

Ogólna ocena
102 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne konsultacja z zakresu ginekologii estetycznej

Nie dawno wykonałam zabieg pomniejszenia warg sromowych u doktora Szymala . Urodziłam trójkę dzieci i bardzo moje wargi sromowe się powiększyły, czułam się z tym źle zwłaszcza podczas stosunku. Zabieg został wykonany perfekcyjne . Po zabiegu teraz moje życie seksualne jest bardzo dobre i już nie murze się niczego wstydzić.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne konsultacje ginekologiczne - pierwszorazowa wizyta

Pierwszy raz wyszłam z gabinetu świadoma tego jaki mam problem I jakie jest jego rozwiazanie. Pan Doktor wszystko dokladnie wyjaśnił, przy tym był mily, cierpliwy I wyrozumialy. Ma czas dla Pacjenta I słucha go. Przedstawił rozwiązanie I odrazu zaczął działać. Pierwszy raz mam przekonanie, że jestem wkoncu pod dobrą opieką. Bardzo żaluje, że dopiero teraz trafiłam do Pana Doktora. Z czystm sumieniem mogę polecic Pana Doktora I jestem wdzieczna osobie, ktora mi go poleciła. To była na prawdę bardzo budująca wizyta.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Nie polecam dr Bogdana |Szymali. Poszłam do doktora z NFZ po wizycie dowiedziałam sie że mam rzekomą nadżerkę wielkości EuroAzji popłakałam się - po czym doktor zaproponował wizyte u siebie w BB gdyz tam ma odpowiedni sprzęt do wykonania stosownych badań i zabiegów.
W dniu wizyty przyszło mi czekać ponad 1,5 godziny po czym Pan doktor stwierdził że podejrzewa ciąże pozamaciczną no i oczywiście "pokazał nadżerkę" polecał pojechać na oddział - nie zgodziłam się. Proponował usunięcie nadżerki koszt wtedy był prawie połowę tego co zarabiałam - odmówiłam. Doktor skierował na badanie krwi na cito w celu sprawdzenia ciąży w organizmie - podał swój numer komórki aby niezwłocznie poinformować o wyniku. Wynik był negatywny . Zadzwoniłam - po informacji - pan doktor po prostu rozłączył się! Poszłam po drugą opinie - żadnej nadżerki nie było a stan zapalny który wyleczono czopkami dopochwowymi! Nie jestem zadowolona z podejścia jak i przebiegu wizyty.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

Bardzo dobry specjalista - trafnie postawił diagnozę, dobrał odpowiednie leczenie.. Miałam wykonywany zabieg laserowe nietrzymania moczu- bardzo mi pomogło . Polecam


L
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

Miałam zabiegu z zakresu labioplastyki - plastyka warg sromowych u doktora Szymala .Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona z efektów. Komfort po zabiegu jest wart każdych pieniędzy!

lek. Bogdan Szymala

Bardzo dziękuję i pozdrawiam


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne badanie ginekologiczne

Endometrioza potrafi być prawdziwym koszmarem. Uprzykrzała mi życie bardzo skutecznie, aż trafiłam do doktora Szymala .Jestem już w dużo lepszej kondycji fizycznej i psychicznej, za co jestem niezmiernie wdzięczna.

lek. Bogdan Szymala

Bardzo dziękuję i pozdrawiam


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne konsultacja ginekologiczna

Wizyta o czasie, bardzo przyjazna atmosfera, dokładny opis wykonywanych czynności. Wszystkie zlecone badania zostały omówione i wytłumaczone. Brak pośpiechu, życzliwa i miła atmosfera.

lek. Bogdan Szymala

Bardzo dziękuję i pozdrawiam


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne USG piersi

Zgłosiłam się do kliniki celem zrobienia USG piersi. Pan doktor zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Serdecznie polecam.

lek. Bogdan Szymala

Bardzo dziękuję i pozdrawiam


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne badania prenatalne

Wszystkim przyszłym mamom polecam wykonanie badań prenatalnych u dr Szymala .Pełny profesjonalizm, czułam się zaopiekowania i zrozumiana. Bardzo jestem zadowolona z badań.

lek. Bogdan Szymala

Bardzo dziękuję i pozdrawiam


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Klinika GALENA Szpital i poradnie specjalistyczne

Leczyliśmy z mężem niepłodość aż sześć lat. Otrzymaliśmy informację że nie mamy żadnych szans na naturalną ciążę i jedyną opcją jest in vitro. Doktor Szymala już na pierwszej wizycie zaproponował zabieg histeroskopii diagnostycznej. W trakcie zabiegu zostały zdiagnozowane i usunięte polipy i zrosty. Już w drugim cyklu po zabiegu doczekaliśmy się naturalnej ciąży, która do końca była prowadzona przez Pana Doktora. W sierpniu powitaliśmy na świecie synka. Polecamy Doktora Szymala i całą klinikę Galena. Dziękujemy za fachową opiekę i wsparcie. Magdalena i Piotr

lek. Bogdan Szymala

Bardzo dziękuję i pozdrawiam


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

68 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Mam pcos i miałam nieregularne miesiaczki, w dodatku mam bardzo niski poziom progesteronu plus staram się zajść w ciąże - dlatego lekarz zalecił branie Duphastonu od 14 dnia cyklu, przez 10 dni.


 • Mam takie pytanie jak mam gruczoły na dwóch jajnikach po 14 na każdym co mnie dalej czeka operacja czy leczenie

  Witam Panią, dziękuję za zadanie pytania. Aby zdecydować o dalszym leczeniu potrzebna jest pełna diagnostyka lekarza specjalisty. Pozdrawiam

  lek. Bogdan Szymala

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Swoją karierę rozpoczął od solidnego wykształcenia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Kwalifikacje uzupełnił Studiami Podypl...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • endometrioza
 • rak endometrium
 • choroby ginekologiczne
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (1981-1987)
 • Specjalizacja z Ginekologii i Położnictwa I st. (1992)
 • Specjalizacja z Ginekologii i Położnictwa II st. (1999)
Zobacz więcej

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia
 • Ginekologia onkologiczna
 • Ginekologia estetyczna

Staże

 • Staże odbywał we Włoszech, Szkocji i czterokrotnie powracał do ginekologii operacyjnej w Łodzi.
 • pracował jako asystent i konsultant w placówkach o charakterze ginekologiczno-położniczym i onkologicznym w Bielsku-Białej oraz Bytomiu
 • W NZOZ Kriomed w Katowicach jako jeden z pierwszych zapoznawał się z działaniem Lasera CO2 używanego w medycynie estetycznej
Zobacz więcej

CertyfikatyZnajomość języków

Angielski

Nagrody i wyróżnienia

 • osiada certyfikaty USG PTG, FMF-NT, z zakresu laseroterapii w ginekologii, technik histerektomii brzusznej i pochwowej oraz diagnostyki i leczenia zakażeń szyjki macicy i pochwy.

Profile społecznościowe


Publikacje i artykuły

Publikacje (1)