Zdjęcie zestresowanej kobiety u lekarza

Zespół rozluźnienia pochwy

Napisano przez w Seksuologia19 lutego 2015 Brak komentarzy.

Zespół rozluźnienia pochwy dla wielu kobiet stanowi poważny problem w kontaktach seksualnych, ponieważ znacznie obniża satysfakcję z życia seksualnego. Jednocześnie  zespół ten  powoduje  skrępowanie i zażenowanie ponieważ kobieta ma świadomość odczuwania zmian w jej organizmie przez partnera.

Na czym polega zespół rozluźnienia  pochwy?

Jest to nadmierne rozciągnięcie pochwy na skutek osłabienia tkanek ścian pochwy i struktur ją otaczających.  Jest on wynikiem przebytych porodów, ciężkiej pracy fizycznej oraz naturalnego procesu starzenia.

Jak można leczyć zespół rozluźnienia pochwy?

Najnowszą, najbardziej skuteczną i bezpieczną metodą  jest obkurczanie pochwy przy zastosowaniu lasera. Metoda to daje gwarancję przeprowadzenia zabiegu w sposób precyzyjny, bezbolesny, bez krwawienia. Jednocześnie metoda ta zapewnia szybkie gojenie tkanek, bez konieczności stosowania leków przeciwbólowych nawet bezpośrednio po zabiegu. Do normalnej aktywności wraca się  w dniu zabiegu. Jedynym ograniczeniem jest wstrzemięźliwość seksualna przez okres  około miesiąca.

Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy?

Metoda ta jest bezpieczna i nie niesie za sobą żadnego ryzyka powikłań. Polega na  fototermicznym , nieablacyjnym działaniu wiązki lasera na ściany pochwy powodującym mnóstwo precyzyjnie rozmieszczonych mikrourazów w śluzówce pochwy w efekcie czego dochodzi do napięcia i obkurczenia pochwy. Skutkiem działania lasera jest również jest gruntowna przebudowa całej śluzówki, ponieważ wiązka lasera stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej.

Wskazania do zabiegu  obkurczania pochwy metodą laserową

Spadek napięcia  pochwy i jej rozluźnienie, które jest spowodowane: porodami, urazami okołoporodowymi, ciężką praca fizyczną , wrodzonymi zmianami tkanki łącznej, procesami starzenia i spadkiem poziomu hormonów. Powyższe przyczyny prowadzą do braku satysfakcji ze współżycia polegającej na zmniejszeniu doznań  lub do ich całkowitego braku włącznie.

Efekt laserowego obkurczania pochwy

Po zabiegu  tkanki pochwy stają sie bardziej napięte i elastyczne. Zmniejszeniu ulega obwód pochwy(pochwa staje się ciaśniejsza), jest lepiej nawilżona, polepszają się doznania seksualne. Znacznie poprawia się komfort życia.