Zdjęcie zadowolonej kobiety po zabiegu laseroterapii

Rola laseroterapii w ginekologii

Napisano przez w Ginekologia, Medycyna estetyczna07 kwietnia 2015 Brak komentarzy.

Ginekologia estetyczna to segment ginekologii, który pomaga pacjentkom w poprawie sprawności i estetyki okolic intymnych. Laseroterapia to jedyna z najbardziej innowacyjnych metod, które ginekolog może zaproponować swoim pacjentkom, a sam laser to doskonałe narzędzie do wykonywania zabiegów.

Co warto wiedzieć o laseroterapii?

Laser działa bezpośrednio na śluzówkę i skórę w  strefie intymnej. Efektem terapii laserem jest produkcja włókien kolagenowych, elastycznych, odbudowa śluzówki, a także likwidacja przebarwień.

Dla kogo jest ten zabieg?

Zarówno dla młodszych kobiet po ciążach, po porodach, z luźniejszą pochwą, obniżeniem jakości życia seksualnego i obniżonym libido.  Zabieg laserem może rozwiązać problemy osiągnięciem pełnej satysfakcji seksualnej, a w konsekwencji pozytywnie wpłynąć na jakość życia.

Laseroterapia wskazana jest także dla kobiet przed, i po menopauzie, które zgłaszają się z :

  • suchością w obrębie pochwy
  • wysiłkowym nietrzymaniem moczu
  • utratą elastyczności pochwy
  • nawracającymi podrażnieniami i infekcjami pochwy
  • z problemami w zakresie życia seksualnego

Na wysiłkowe nietrzymanie moczu cierpi około 50 % populacji kobiet, jest to problem dotąd ukrywany, obecnie w sposób nieinwazyjny możemy pomóc naszym pacjentkom.

Co jeszcze leczymy z pomocą laseroterapii?

Część pacjentek zgłasza się na zabiegi laseroterapii z uwagi kwestie estetyki sfery intymnej. Działanie lasera może całkowicie odmienić życie kobiet, którym przerost warg sromowych mniejszych utrudnia odczuwanie satysfakcji w relacji seksualnej i upośledza codzienne życie.

Laseroterapia może również pomóc pacjentkom, które pragną wybielić skórę w okolicach intymnych, dokonać rewitalizacji skóry wzgórka łonowego i warg sromowych.

Dlaczego wykorzystanie lasera jest tak innowacyjne? 

Laseroterapia jest wykonywana bezboleśnie i nie zajmuje dużo czasu. Pacjentka nie musi w specjalny sposób przygotowywać się do zabiegu. Wpływa pozytywnie na urodę i stanowi element medycyny anty-aging. Np.: po zabiegu laseroterapii pochwy pacjentka od razu wraca do normalnego funkcjonowania.