Powiększenie ust – jak to jest naprawdę?

Ekspert Katarzyna Luch • 12 sierpnia 2015 • Komentarze:

Zabieg korekcji ust jest jednym z najczęściej wykonywanych przeze mnie zabiegów. Piękne usta są modne. Ale jakie usta są tak naprawdę piękne? Wiele z moich Pacjentek przychodzi do gabinetu z oczekiwaniem zmiany wyglądu swoich ust. Czasami przynoszą zdjęcia znanych osób lub swoich znajomych mówiąc „takie usta chcę mieć”. Jednak marzenie o „nowych” ustach to dopiero początek drogi.

Plan działania, czyli konsultacja

W medycynie estetycznej do każdego zabiegu trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności. Szczególnie, jeśli jest on wykonywany w obrębie twarzy. Każda znacząca zmiana zapewne będzie zauważona przez otoczenie i może zostać skomentowana. Dlatego też jest dla mnie tak ważne, aby na konsultacji przed zabiegiem dokładnie poznać oczekiwania Pacjentek. Tak naprawdę każda z nas wie dokładnie, jakie usta chce mieć.

Na konsultacji ustalamy więc konkretnie co podciągnąć, które miejsce uwydatnić – wspólnie z Pacjentką tworzymy plan działania, aby pięknie wyrzeźbić usta i osiągnąć wymarzony efekt. Zdarza się tak, że zabieg należy rozplanować na kilka etapów oddzielonych od siebie w czasie, aby Pacjentka zdążyła przyzwyczaić się do swoich „nowych” ust.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Nie zawsze zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym ma na celu tylko ich powiększenie. Często zgłaszają się do mnie kobiety, które mają asymetrię ust. Najczęściej taki problem można bardzo ładnie skorygować, tak aby usta osiągnęły harmonijny wygląd. Wypełnianie nie zawsze musi oznaczać zwiększenie objętości czerwieni wargowej. Za pomocą kwasu hialuronowego można także poprawić kontur warg lub skorygować okolicę wokół ustwypełnić „zmarszczki palacza”, usunąć bruzdy „marionetki” lub powstrzymać naturalny proces starzenia się ust, który polega na utracie widocznej części czerwieni wargowej.

Opieka i wsparcie po wykonanym zabiegu

Zabieg powiększenia ust zmienia wygląd twarzy. Umiejętnie, dobrze zaplanowany i precyzyjnie wykonany zawsze zmienia twarz „na lepsze”. Uważam, że komfortowy przebieg zabiegu i okres rekonwalescencji są dla Pacjentki bardzo ważne. Jest to bardzo istotny element konsultacji lekarskiej. Człowiek, który wie co i dlaczego będzie się z nim działo, spokojniej przechodzi przez zabieg i okres pozabiegowy.

Często powiększenie ust jest pierwszym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, na jaki decyduje się kobieta. W związku z tym wiąże się on z wieloma pytaniami, nierzadko strachem przed bólem. Nie dziwię się Pacjentkom, które przychodzą do gabinetu nieco zlęknione – w końcu jak można nie bać się czegoś, czego się nigdy nie przeżyło? Moim zadaniem na konsultacji przed zabiegiem jest więc odpowiedzieć na wszystkie pytania i wyjaśnić wszelkie niepokoje – aby zabieg przestał być mroczną tajemnicą, a zaczął być po prostu sekwencją pewnych, z góry zaplanowanych, celowych zdarzeń. To przynosi spokój i daje duży komfort w trakcie zabiegu. Oczywiście bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa podczas zabiegu i okresu pozabiegowego ma kwalifikacja ogólnolekarska, której jako specjalista medycyny rodzinnej, dokonuję na każdej wizycie konsultacyjnej.

Ekspert

Katarzyna Luch specjalista medycyny estetycznej, lekarz rodzinny lek.

Umów wizytę Zobacz profil

Komentarze: (0)

Ekspert

Katarzyna Luch

specjalista medycyny estetycznej, lekarz rodzinny lek.

Umów wizytę