Zdjęcie maturzystki korzystającej z porady przed studiami

Porady dla maturzystów i przyszłych studentów

Napisano przez w Wskazówki i porady17 lipca 2015 Brak komentarzy.

Od momentu studniówki już trochę czasu upłynęło, już tylko parę tygodni dzieli Was od jednego z najważniejszych egzaminów w życiu – matury. Wyniki pójdą za Wami w świat, od ilości zdobytych punktów zależy na jaką uczelnie zostaniecie przyjęci, co będzie miało wpływ na Waszą przyszłość. Choć ilości godzin poświęconych nauce nie zastąpi niczego, w tym przypadku jednak medycyna również może okazać się pomocna. Dostępne w aptekach preparaty mogą wspomóc pamięć i koncentrację. Najczęściej są to mieszanki ziół, wyciągów roślinnych np. z miłorzębu, yerba mate, żeń-szenia, guarany, brahmi itp. Ponadto możemy  znaleźć tam preparaty z lecytyną, witaminami z grupy B, mikroelementami.

Ogólnie można powiedzieć, że tego typu środki zaleca się przyjmować w okresie wzmożonej aktywności umysłowej, gdy zachodzi konieczność utrzymania maksymalnej koncentracji. Lecytyna wspomaga bowiem procesy nerwowe w mózgu, dostarcza substancji budulcowych dla kory mózgowej. Takie środki pomagają również zwalczać stres i wyczerpanie nerwowe. Oczywiście popijajmy sobie też podczas nauki tradycyjną herbatę, która skutecznie wspomaga walkę z sennością.

Czas na naukę

Ważna jest również pora kiedy należy się uczyć – rano umysł jest wypoczęty, dlatego też łatwiej jest opanować nową partię materiału, czy powtórzyć przyswojoną już wiedzę. Niektórzy na naukę wybierają czas po północy, ponieważ wtedy nastaje cisza, nic z zewnątrz nie rozprasza i łatwiej jest się skoncentrować. Jeśli w kwietniu i w maju usłyszycie nad ranem śpiew ptaków to znak, że trzeba kłaść się do łóżka.
Kiedy dostaniecie się już na wymarzone studia, pragnę ostrzec –  na pierwszym roku jest naprawdę dużo nauki, to „niezła jazda”. Na najbardziej obleganych kierunkach „wystarczy” zakuwać po kilkanaście godzin dziennie, przez siedem dni w tygodniu, aby być na bieżąco z materiałem. Ale wierzcie mi – ten wysiłek bardzo się opłaca.

Życzę wszystkim powodzenia.