Zdjęcie sukcesu w schudnięciu

Otyłość – ciężar dla ciała i dla ducha

Napisano przez w Dietetyka23 października 2014 Brak komentarzy.

Drew Manning to trener personalny, o którym pewnie część z Was miała okazję usłyszeć lub widzieć jego zdjęcia w Internecie. Zasłynął on swoim eksperymentem – projektem Fit2Fat2Fit, polegającym na przybraniu masy ciała do granicy otyłości w 6 miesięcy, a następnie powrocie do dawnej sylwetki w kolejne pół roku. Dlaczego zdecydował się podjąć taką próbę?

Powodem były częste uwagi jego przyjaciół i klientów. „Miałem już dość ! Klienci skarżyli się, że nie jestem w stanie wyobrazić sobie, co znaczy być grubasem, mieć ogromny apetyt itp. W końcu uświadomiłem sobie, że faktycznie nie wiem. Chcę przez to przejść i zainspirować innych” – wspomina Manning. Jego celem było udowodnienie ludziom z nadwagą i otyłością, że możliwe jest zrzucenie zbędnych kilogramów, a także zainspirowanie ich do zmiany nawyków żywieniowych oraz wprowadzenia aktywności fizycznej.

Otyłość wpływa na psychikę

To czego Drew nie przewidział to stan psychiczny w jakim się znalazł. Wraz z przybranymi kilogramami, stał się apatyczny, niechętny do jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Zaskoczyło go jak łatwo z wmuszania w siebie śmieciowego jedzenia, przestawił się na myślenie o zjedzeniu kolejnego hamburgera. Wszystko to podkopało jego wiarę w siebie i pogorszyło się jego relacje z innymi ludźmi. Powrót na siłownię był wyjątkowo trudny i frustrujący, mimo to w pół roku udało mu się zrzucić 31 kilogramów, które przybrał w trakcie eksperymentu.

24 października jest Światowym Dniem Walki z Otyłością. Na przykładzie Drew Manninga możemy nauczyć się, że taka walka ma sens, ale również, że otyłość nie dotyczy tylko ciała, ale przede wszystkim psychiki. Dyskryminując i oceniając osoby z nadwagą i otyłością, nie zdajemy sobie sprawy jak jest im ciężko. Jak bardzo stan fizyczny naszego organizmu bezpośrednio wpływa na stan psychiczny i motywacją do zmiany. Drew miał okazję przekonać się o tym na własnej skórze.

Dietetycy FreeMind w swojej codziennej praktyce kierują się empatią i doświadczeniem, starając się dobrać dla państwa BE EMPATYCZNY plan dietetyczny.